Статьи

Осінь, осінь - нова iOS 8: що змінилося?

  1. Довга дорога до оновлення
  2. Кінець революції і початок реформ
  3. нові розваги
  4. «Яблуко» здоров'я
  5. "Ложка дьогтю" в бочці "яблучного меду"

Вересень і жовтень - улюблена пора для шанувальників не тільки яблук осінніх сортів, але і гаджетів з яблуком на задній панелі. Саме в цей період корпорація Apple традиційно представляє нові моделі своїх телефонів, планшетів і оновлення програмного забезпечення. Вчорашній вечір у власників iPhone і iPad пройшов під знаком оновлення своєї мобільної ОС до восьмої версії. Що нового в «вісімці»?

Довга дорога до оновлення

Вже звично для останніх двох версій iOS час поновлення для користувача вчора ввечері і сьогодні вночі могло бути яким завгодно. Якщо iPhone 5 оновився до «вісімки» хвилин за 30 на Інтернет-підключення в 10 Мбіт, то iPad 4 занурився в режим поновлення на 2 з гаком години. Саме оновлення вимагало чимало місця: вечір перестав бути томним, тому що власникам айфонів потрібно більше 900 МБ, а Айпад - 1,1 ГБ тільки для установки, а вільного місця було потрібно не менше 4,7 ГБ (де-факто - 5). Спробуй ще знайди стільки вільного простору. Добре, що є "хмара" iCloud, і завантажувані / куплені в App Store додатки хоча б не пропадають зовсім після їх видалення.

Кінець революції і початок реформ

Після невеликих «танців з бубном» над місцем для оновлення та очікування, поки перевантажені запитами сервери все-таки щось дадуть, на iPhone і iPad встановилася довгоочікувана iOS 8 . Потрібно сказати, що «революції» в цей раз начебто кардинального перемальовування іконок і інтерфейсу (як було в iOS 7) не відбулося. Зате Apple явно пішла по шляху реформ і представила кілька суттєвих нововведень на рівні функціональності. Зупинимося коротко на найцікавіших.

Рядок пошуку Spotlight обзавелася предикативностью і відображенням сайтів і додатків за першими літерами назви. Наскільки це зручно не можу сказати: сам вкрай рідко користуюся цією «фішкою» мобільних пристроїв Apple.

Наскільки це зручно не можу сказати: сам вкрай рідко користуюся цією «фішкою» мобільних пристроїв Apple

На текстові повідомлення тепер можна відповісти прямо на заблокованому екрані iPhone або швидко відзначити повідомлення, як прочитане. Це зручне зміна, особливо якщо треба відповісти десь на людній вулиці або в громадському транспорті, і на зайві свайпи-кліки відволікатися незручно і колись.

Взагалі в «вісімці» добре попрацювали над миттєвою листуванням: писати відповіді на повідомлення можна прямо у спливаючих повідомленнях, а в iMessage крім швидкої роботи з текстовими повідомленнями ще й дозволили відправляти голосові і відео-повідомлення (правда, тільки всередині сервісу).

Важлива інновація - поява сторонніх клавіатур для введення тексту (те, чим раніше звикли козиряти власники Android). Сама стандартна клавіатура айфона теж обзавелася предикативностью (яка поки що працює тільки англійською). Англомовні тексти і справді так зручніше набирати; тим, хто по-англійськи не пише і не говорить, доведеться почекати появи підтримки для інших мов. До речі, те ж справедливо і для сторонніх популярних клавіатур: в магазині App Store вони з'явилися, але підтримки російської або української мови у них поки немає. зате їх вже цілих 7 штук , І найближчим часом очікується поповнення.

У групових чатах (хто ними користується, крім американських підлітків?) З'явився режим «не турбувати». А ще можна в чаті обмінятися інформацією про поточну геолокації користувача. Яка користь від цього, крім збору даних для самої Apple (що напевно позначиться на поліпшенні вбудованих карт) - я, якщо чесно, не дуже зрозумів.

Режим багатозадачності, який з'явився в iOS 7, знайшов «другу карусель»: тепер не тільки додатки, але і самі часто набираються контакти і ті, кому ви найчастіше пишете, будуть відображатися на екрані.

У Siri як і раніше немає підтримки російської мови, що б там ні прогнозували різноманітні «мобільні аналітики» і автори оглядів. Зате з'явилася функціональність Shazam, яка працює без необхідності ставити сам додаток. Можна дати Siri послухати грає в машині або в кафе пісню - і вона підкаже, що за трек вам сподобався (і навіть запропонує його купити в iTunes).

До речі, напередодні до користувачів «прилетів» Боно зі своєю групою U2 і новим альбомом, що тут же знайшло відгук в жартах і фотожабах про нову мобільну ОС:

На панелі сповіщень переписали режим відображення погоди і додали в iOS 8 підтримку сторонніх віджетів (на цьому місці шкідливі власники Android сміються і показують пальцями).

З поміченого: краще стала працювати автояркость - тепер вона змінюється з більш плавними градаціями при переміщенні з тіні на сонце, з сонця в приміщення, з приміщення темного в простір зі штучним світлом, і знову на вулицю з природним.

Поштовий клієнт «вісімки» підтримує швидкі операції з листами за допомогою сайпи. Правда, при оновленні щось зламалося з підтримкою пошти від Google, і тепер Mail постійно повідомляє, що пошту отримати з Gmail-аккаунта він не може (не виключено, що проблема одинична; але стверджувати що-небудь не беруся).

Голосове введення російською в додатках - хороше нововведення. Проблема тільки в тому, що на старті він злегка «гальмує», через що ті, хто говорить швидко або «проковтує» закінчення слів і пропозицій, отримають замість зв'язного тексту невелику кашу. До того ж, цифри і величини при голосовому введенні поки теж виглядають «як-небудь». Є надія, що в подальшому ситуація покращиться.

І головне нововведення - це якийсь iCloud Drive і «підхоплення на льоту» редагованих документів, фото та презентацій між айфоном, Айпад і настільними комп'ютерами і ноутбуками від Apple. Але з повноцінним використанням цієї можливості вам доведеться почекати до 21 жовтня. Саме тоді покажуть OS X Yosemite, яка буде сумісна з новим iCloud Drive і режимом безперервного редагування.

нові розваги

Якщо ви любите знімати відео і фото, то найбільш значуще оновлення для вас у «вісімці» - це камера і її програмні можливості . У стандартному додатку «Камера» тепер можна знімати Селфі за таймером, регулювати рівень експозиції вручну, робити Timelapse (привіт, аматори знімати схід і заходи сонця) і редагувати фотографії вручну з різними параметрами розміру, яскравості і кольоровості.

З'явилася також функція спільного використання телефонів і планшетів Apple. Ця новинка сподобається тим, у кого є маленькі діти, які використовують татів або мамин Айпад для ігор і перегляду мультиків. якщо раніше чадо могло «накупити» всіляких ігор і платних фільмів на всю глибину батьківської кредитки, то тепер неповнолітні користувачі iPhone і iPad повинні питати дозволу батьків для здійснення операцій, а ті можуть поставити фінансові ліміти на число покупок або їх вартість.

«Яблуко» здоров'я

Мабуть, Apple Watch, представлені не так давно , Стануть лише першим пристроєм в лінійці носяться смарт-пристроїв для збору даних про активність і стан здоров'я користувача. До того ж, на ринку є багато фітнес-аксесуарів, якими вже зараз щосили користуються власники iPhone і iPad. Саме для них в «вісімку» вбудували функцію Health. З нею ви можете перетворити телефон на iOS 8 в персональний центр збору даних про стан здоров'я і ключових показниках вашого організму.

Зараз подібне нововведення виглядає скоріше якимось експериментом. Але якщо оцінити потенціал ринку «розумної» медицини, то побачимо, що крім «браслетів для бігунів» в цей сегмент входять тонометри, термометри, крокоміри, ваги з WiFi, пристрої для контролю сну, тренажери, від яких інформація може передаватися і накопичуватися в програмах для тренувань. Вся ця екосистема пристроїв і додатків при підключенні до "хмарного" сервісу моніторингу здоров'я може стати вельми корисною для розвитку мобільного медицини, і поліпшення можливостей ранньої діагностики захворювань, ведення історії хвороби і просто поліпшення якості життя.

"Ложка дьогтю" в бочці "яблучного меду"

Всі новинки хороші, але є кілька негативних моментів:

[List type = "cross"]

  • Siri як і раніше «не говорить» ні по-російськи, ні по-українськи, і в доступному для огляду майбутньому не заговорить. Так що доведеться підтягувати англійську вимову, якщо хочете, щоб вона вам вважала інженерні рівняння:
  • Так що доведеться підтягувати англійську вимову, якщо хочете, щоб вона вам вважала інженерні рівняння:

  • Голосове введення російською є, але місцями якість його змушує бажати кращого. Сподіваємося, що в подальшому невеликі «баги» поправлять.
  • "Хмарний" диск iCloud Drive як би є, але скористатися ним повною мірою, якщо ви не розробник, ви зможете не раніше кінця жовтня - тому що головна «фішка» полягає в миттєвому підхваті і редагуванні документів на різних пристроях, а є все це буде тільки в новій OS X, яку поки не «викотили» для всіх користувачів.
  • Сторонні клавіатури не підтримують свайп-введення російською та українською мовами, а значить, поки що не приносять користі трохи більше ніж повністю. Предикативне введення вбудованою клавіатурою теж поки тільки англійською.

[/ List]

І той факт, що Apple самовільно додала в фонотеку новий альбом U2 всім власникам пристроїв, з одного боку, начебто як крутий, а з іншого боку - чимось схожий на етичну дилему, пов'язану з експериментами Facebook і OKCupid над своїми користувачами. Нічого смертельного, але «осад залишився».

Сама неприємна несподіванка підстерігала власників iPhone на 8 і 16 ГБ: їм довелося звільнити майже 5 ГБ місця в своїх телефонах, що не так-то просто, враховуючи розмір додатків та ігор, які використовуються в сучасних смартфонах. Втім, це ще нічого в порівнянні з новиною для власників CDMA-версій iPhone, які працюють в мережі українського оператора «Інтертелеком». На форумах і в Twitter вчора з'явилися неодноразові попередження, що власникам цих телефонів категорично не рекомендовано оновлювати свої пристрої до iOS 8: після поновлення блокуються настройки модему та доступу в Інтернет, і відновити їх не можна навіть в сервісному центрі оператора. Напевно цю неполадку усунуть протягом найближчих тижнів, а поки невелика група власників таких CDMA iPhone в Україні навряд чи зраділа «новинами» з Купертіно.

Напевно цю неполадку усунуть протягом найближчих тижнів, а поки невелика група власників таких CDMA iPhone в Україні навряд чи зраділа «новинами» з Купертіно

І ще: якщо у вас до сих пір був iPhone 4 або iPod Touch 4, то нову iOS ви встановити не зможете - його немає в списку підтримуваних пристроїв (так само як iPad самого першого покоління).

Що нового в «вісімці»?
О ними користується, крім американських підлітків?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача