Статьи

Опитування: поговоримо про планшетах? - Вадим Стеркиной

 1. Дизайн і зручність використання
 2. Продуктивність і завдання
 3. Час автономної роботи
 4. аксесуари
 5. резюме
 6. Розкажіть про своє планшеті!

У моєму арсеналі тільки мобільні комп'ютери У моєму арсеналі тільки мобільні комп'ютери. Робочою конячкою служить великий ноутбук, без планшета вже не обходиться ранкову каву, а смартфон дозволяє мені завжди бути на зв'язку і в курсі подій. Нетбук більшу частину часу просиджує на лаві, виходячи тільки на заміну в деяких випадках.

Моїм першим планшетом став Acer Iconia Tab W500, виграний статтею про прискорення роботи в Windows в конкурсі на Хабре влітку 2011 року. По гарячих слідах я так і не зробив його огляд для блогу, зате зараз розповім про тривалому досвіді використання.

[+] Сьогодні в програмі

Дизайн і зручність використання

Дизайн - справа смаку, але для мене це поняття не обмежується зовнішнім виглядом. Начинка і матеріал впливають на вагу - одну з найважливіших характеристик планшета ( і велосипеда :) Два роки тому 10-дюймовий планшет з Windows важив 907 г, а з чохлом - більше кілограма. Такий «цеглина» важкувато тягати з собою і тримати однією рукою.

При використанні будь-якого чохла в якості підставки (про це трохи нижче) проявляється конструктивний недолік в дизайні планшета - невдале розташування USB-портів в нижньому торці пристрою.

При використанні будь-якого чохла в якості підставки (про це трохи нижче) проявляється конструктивний недолік в дизайні планшета - невдале розташування USB-портів в нижньому торці пристрою

У цьому випадку просто неможливо вставити флешку, а також клавіатуру і мишу. Мабуть, за задумом Acer підключення периферії на увазі використання фірмової док-станції. Я нечасто упирався в це обмеження, але все одно кожен раз згадував недобрим словом дизайнерів.

Продуктивність і завдання

Для мене ці поняття йдуть рука об руку, тому що продуктивності планшета повинно вистачати для ваших завдань.

При цьому зовсім необов'язково переплачувати за більш потужний пристрій, якщо його потенціал не буде задіяний.

Оскільки у мене планшет не є основним ПК, на нього покладені такі завдання:

 • веб-серфінг, включаючи читання новин
 • соціальні мережі
 • перегляд відео YouTube і потокових трансляцій SopCast, рідше фільмів
 • гри (в основному, я граю в пінбол і Wordament )
 • Skype для голосового спілкування, хоча частіше для цього служить смартфон

Для цього достатньо було б і процесора на ARM. Для них з лишком вистачає випущеного в 2010 році AMD C-50, 2GB RAM і досить повільного твердотільного накопичувача SandDisk P4.

Оскільки планшет використовується, в основному, для споживання інформації, скромний обсяг накопичувача в 32GB для мене не є проблемою.

При необхідності дисковий простір можна збільшити в рази за допомогою флеш-карти і SkyDrive .

Думаю, переважна більшість власників планшетів (та й будь-яких інших мобільних пристроїв) погодиться, що тривалість роботи від батарей набагато важливіше пікової продуктивності ПК або смартфона.

Час автономної роботи

Навіть якщо планшет не залишає межі будинку або офісу, ємність його батареї має значення Навіть якщо планшет не залишає межі будинку або офісу, ємність його батареї має значення. Коли тримаєш в руках або на колінах пристрій, за яким тягнеться хвіст до розетки, комфорт від роботи знижується.

Час безперервної роботи від батареї, яке декларує виробник, якщо і вірно, то тільки в перший час. Згодом необхідність в підзарядці виникає значно частіше, що звужує сферу застосування пристрою.

Поїздка на Сапсані від Пітера до Москви займає 4 години, і саме стільки мій планшет повинен був програвати відео за заявою виробника.

Однак я жодного разу не брав його з собою, тому що на кінцівку другого фільму заряду не вистачило б, навіть коли пристрій було новим. Можливо, батарея б простягнула один фільм і пару годин роботи в Word, хоча споживання заряду клавіатурою з Bluetooth не варто списувати з рахунків. Але при наявності нетбука мені простіше взяти один пристрій, ніж два.

Напевно, для поїздок я б не відмовився від чохла з додатковою батареєю, але таке рішення для мого планшета не передбачили.

Крім часу безперервної роботи я вважаю важливою характеристикою витрата заряду уві сні. Уявіть, що попрацювавши або погравши ввечері на планшеті, ви відправили його на ніч в сон без підзарядки. До ранку запас батареї скоротився, причому втрати можуть бути суттєвими.

Відстежити їх дуже просто, запускаючи при виході зі сну команду PowerShell:

"Рівень заряду:" + (Get-WmiObject -Class Win32_Battery) .estimatedchargeremaining` + "" + (get-date) >> $ env: userprofile \ desktop \ charge.txt

У минулому році я публікував в Facebook результати експерименту зі своїм Acer Iconia W500. Подібності ви можете прочитати за посиланням, а тут я просто наведу свій висновок.

За два дні я користувався планшетом 1.5 години, на що витратив 39% заряду (на третій день він пішов в гібернацію). Ще 56% було витрачено уві сні, а решта 5% марні з практичної точки зору.

Хоча у мене і є можливість зарядити планшет будинку, я вважаю такі втрати досить великими.

аксесуари

Я відразу відкинув ідею придбання не дуже зручною док-станції з клавіатурою, яка фактично перетворювала пристрій в нетбук без можливості змінити нахил екрану.

Я часто використовую планшет для читання улюблених сайтів і блогів за чашкою кави або чаю, і це найзручніше робити, коли пристрій коштує в чохлі-підставці. Недоліки мого безіменного чохла, купленого ще до появи Windows 8, несподівано проявилися в деяких жестах нової ОС.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Хоча Windows 8 пред'являє більш жорсткі вимоги до чутливості екранів , Ніяких проблем з реакцією на жести у планшета немає. Вони виникають тільки у мене, коли пристрій вставлено в чохол, який має дуже широкі краю, під які іноді доводиться залазити пальцем.

Мораль в тому, що аксесуари (док-станція, клавіатура, чохол) розширюють сферу застосування планшета, хоча за комфорт доводиться додатково платити. Але при цьому вони не повинні накладати обмеження на сценарії використання пристрою, в іншому випадку - компенсувати їх.

резюме

Планшет міцно увійшов в моє життя, в цілому відповідаючи тим завданням, які я на нього покладаю. Однак він рідко залишає межі квартири через чималої ваги і короткою автономної роботи.

Звичайно, серед сучасних планшетів з Windows 8 можна підібрати більш легке і економічне пристрій. Я планую розповісти про один з них в наступному записі, але мені знадобиться ваша допомога.

Розкажіть про своє планшеті!

У коментарях, будь ласка, поділіться враженнями від своїх планшетів, орієнтуючись на ці питання.

 1. Вкажіть модель, діагональ екрану і термін володіння планшетом.
 2. Розкажіть, для яких завдань ви його використовуєте, і чи вистачає для них продуктивності?
 3. Чи влаштовує вас час автономної роботи планшета? Якщо немає, в яких сценаріях це найбільше напружує?
 4. Які аксесуари ви купили для планшета? Чи задоволені ви ними? Що б ще хотіли купити і чому?

Будь-які інші думки і зауваження вітаються! В цікаві коментарі я додам логотип ОС, під управлінням якої працює планшет.

Опитування же покликаний дати кількісну оцінку популярності планшетів у аудиторії цього блогу.

Результати голосування загублені в зв'язку з припиненням роботи веб-сервісу опитувань.

Обговорення завершено.

Розкажіть, для яких завдань ви його використовуєте, і чи вистачає для них продуктивності?
Чи влаштовує вас час автономної роботи планшета?
Якщо немає, в яких сценаріях це найбільше напружує?
Які аксесуари ви купили для планшета?
Чи задоволені ви ними?
Що б ще хотіли купити і чому?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача