Статьи

OpenNET: Стрічка міні-новин та корисних посилань.

Ubuntu відмовляється від використання Yahoo в якості пошукової системи за умовчанням (16 +18) Розробники Ubuntu відмовилися від наміри використовувати в якості пошукової системи за умовчанням в версії 10.04 сервісу Yahoo. Перехід на Yahoo обіцяв проекту отримання непоганий грошової компенсації, яку планувалося витратити на залучення до проекту Ubuntu додаткові ресурси і нових оплачуваних розробників.

За заявою розробників Ubuntu вони завжди прагнули надати користувачам кращий браузер і кращу пошукову систему за замовчуванням. При виборі пошукового механізму на ваги були поставлені такі фактори, як зручність для користувача, переваги більшості користувачів, вартість і вигода для проекту Ubuntu. В результаті прийнято рішення повернутися до використання Google в якості пошукової системи за умовчанням в фінальному релізі Ubuntu 10.04. Ніяких конкретних причин для повернення до Google, крім туманних "непередбачених обставин", не вказано. Можна припустити, що тестування попередніх версій Ubuntu 10.04 з Yahoo за замовчуванням показало, що користувачі не готові до такої міграції, яка викликає невдоволення і дискомфорт через незвичність сервісу.

 1. OpenNews: Ubuntu буде використовувати Yahoo в якості пошукової системи за умовчанням
Представлений неофіційний метод установки альтернативних ОС на PlayStation 3 (15 +3) Георг Готз (George Hotz), відомий розробкою простого способу обходу обмежень на установку додаткового ПЗ на iPhone, представив відеоролик на якому продемонстрував можливості модифікованої прошивки 3.21 для PlayStation 3, що відрізняється від випущеного 1 квітня поновлення зняттям обмеження на завантаження альтернативних ОС на приставці.

Установка модифікованого варіанту стандартної прошивки не буде вимагати якихось особливих навичок від користувача - досить в режимі відновлення прошивки встановити спеціально створений PUP-файл. Але така операція можлива тільки для прошивок версії 3.15 і більш старих, саме тому Георг раніше опублікував рада не переходити на версію 3.21, якщо користувач хоче зберегти можливість завантаження альтернативної ОС.

Цікаво, що модифікована прошивка також працює і на приставках PlayStation 3 Slim, на яких завантаження сторонніх ОС була блокована від самого початку. Дата публічного релізу модифікованого варіанту прошивки 3.21 поки не повідомляється, користувачам рекомендується залишатися на версії прошивки 3.15 і використовувати спеціальний proxy-хак в разі необхідності участі в online-іграх (Sony блокує доступ до online-сервісів для старих версій прошивок).

За попередніми оцінками появи "хакерської прошивки" очікує понад 100 тис. Користувачів, що використовують Linux на приставці. Сумно, що Sony своїми діями не залишила даними користувачам вибору і перетворила їх в потенційних "хакерів", які змушені перейти до використання нелегальної прошивки. Нагадаю, що компанія Sony в останній версії прошивки заблокувала можливість установки і використання альтернативних операційних систем (меню "Install other OS"), таких як Linux-дистрибутив Yellow Dog або спеціальна збірка Ubuntu для процесорів Cell. Проте Sony передбачила можливість відмовитися від переходу на нову версію і продовжити використання альтернативних ОС, але при цьому втратити можливість запуску нових ігор і підключення до ігрових online-сервісів PlayStation Network.

В якості причини видалення можливості встановлення сторонніх ОС представники Sony називають турботу про безпеку. Для ізоляції виконання сторонніх оточень в PS3 використовується спеціальний гипервизор, який блокує доступ до захищених областях прошивки з метою запобігання злому вбудованого механізму захисту від несанкціонованого використання ігор на приставці.

 1. OpenNews: Знайдено спосіб обходу обмежень по завантаженню сторонніх ОС на PlayStation 3
 2. OpenNews: Sony припиняє підтримку завантаження альтернативних ОС на приставці PlayStation 3
 3. OpenNews: Ігрова консоль Sony PS3 Slim буде поставлятися без підтримки Linux
FSF і Eclipse роз'яснюють ситуацію c сумісністю ліцензій EPL і GPL (14 +2) Фонд вільного ПЗ (FSF) і організація Eclipse Foundation випустили керівництво по спільному використанню двох своїх ліцензій: GPL (Відкрите ліцензійну угоду GNU) і EPL (Відкрите ліцензійну угоду Eclipse). По суті опублікований документ дає кваліфіковану відповідь на питання, поставлене в відкритому листі Європейському відділенню FSF: "Чи можна плагін, написаний для Eclipse ліцензувати під GPL?"

Відповідаючи на нього представники FSF і Eclipse Foundation пояснюють, що обидві ліцензії в корені не сумісні, особливо в частині плагінів до платформи Eclipse. Справа в тому, що на відміну від решти ПО GPL, яке взаємодіє з ядром Eclipse за допомогою сокетів і конвеєрів, плагіни фактично "лінкуются" до основного коду, створюючи тим самим похідний продукт. Така комбінація, на думку FSF, не може працювати спільно оскільки ПО не задовольняє умовам обох ліцензій.

Як ради GPL розробникам FSF рекомендує додати в текст ліцензії відповідне виключення для взаємодії з кодом Eclipse. Проте, дана процедура стає малоефективною якщо код звертається до зовнішніх бібліотекам, які також повинні дозволяти спільну компіляцію. «Без виконання цієї умови GPL програми і EPL бібліотеки фактично не сумісні» - пояснив консультант з питань ліцензування FSF Брет Сміт (Brett Smith).

Qubes - нова безпечна операційна система на базі Linux і Xen (76 + 9) Джоана Рутковська (Joanna Rutkowska), відома польська дослідниця безпеки, систем віртуалізації і руткітів, випустила нову відкриту операційну систему Qubes , Засновану на ідеї суворої ізоляції додатків і компонентів ОС. Нова ОС знаходиться в альфа стадії розвитку і побудована з використанням гипервизора Xen і стандартного оточення Fedora Linux.

Підхід до безпеки в Qubes реалізується шляхом повної ізоляції застосування один від одного за допомогою технологій віртуалізації. Це дозволяє відокремити один від одного різні програми, багато системних компоненти, такі як мережа і дискові підсистеми, і навіть самі «пісочниці», так, що їх функціонування не впливає на цілісність іншої системи. По суті, реалізується принцип микроядерности, тільки на прикладному рівні (прим пер.).

Qubes дозволяє визначити користувачеві свої домени безпеки, реалізовані як «легковагі» віртуальні машини. Наприклад, користувач може створити віртуальні машини з іменами "Приватне", "Робота", "Торгівля", "Банк" і "Випадковий" і використовувати додатки в рамках цих віртуальних машин так само, як якби вони виконувалися на стандартному робочому столі. Qubes підтримує режими безпечного копіювання, вставки даних через буфер обміну і обмін файлами між віртуальними машинами.

На запитання користувачів про те чому був використаний Xen, а не KVM, Джоанна відповіла , Що вона вважає, що архітектура Xen дозволяє створювати системи з більшою безпекою. Рутковська сказала, що вона планує випустити повну версію Qubes до кінця 2010 року, і що вона може створити деякі комерційні розширення ОС в майбутньому.

Ключові особливості:

 • Система базується на гіпервізора Xen;
 • Код доступною додатків мережевої підсистеми ізольований і працює в непривілейованої віртуальній машині, робота якої підтримується за допомогою апаратних технологій IOMMU / VT-d. Кістяк мережевої підсистеми працює в привілейованому домені (dom0);
 • Драйвери пристроїв зберігання ізольовані в окрему непривілейованих віртуальну машину;
 • Призначені для користувача додатки запускаються в спеціальних легковагих віртуальних машинах "AppVM", в яких працює повноцінний Linux-оточення;
 • При оновленні системи весь вміст створених AppVM десятків автоматично оновлюється за заданим шаблоном;
 • Технологія віртуалізації GUI-інтерфейсу робить запуск програм в різних AppVM непомітним для користувача, для якого додатка працюють і взаємодіють як на звичайному робочому столі;
 • Процес завантаження в майбутніх випусках буде захищений за допомогою технології довіреної завантаження Intel TXT (Intel Trusted Execution Technology).
 1. QUBES
 2. Вихідні тексти
 3. OpenNews: Уразливість в процесорах Intel, що дозволяє виконати код на рівні SMM
Реліз системи віртуалізації Xen 4.0 (29 + 7) Анонсовано реліз вільного гипервизора Xen 4.0 . Зміна нумерації версії Xen c 3.x на 4.0 проведена через перемикання кодової бази з підтримкою Dom0 на базове Linux ядро ​​2.6.31.

Основні поліпшення :

 • перехід на використання за замовчуванням Linux ядра 2.6.31 (доступна і підтримка 2.6.32) в якості базового для гипервизора Dom0 (раніше використовувалася версія 2.6.18, яка продовжує підтримується і в Xen 4.0);
 • Новий драйвер для віртуальних блокових пристроїв (Virtual Block Devices) - blktap2, в якому реалізована підтримка формату віртуальних дисків VHD , Створення снапшотов і клонування снапшотов без їх зупинки в live-режимі;
 • Інтеграція коду проекту Remus , Що дозволяє організувати синхронізацію віртуальних машин на кількох серверах і запустити синхронізовані гостьові оточення одночасно на декількох хостах з метою забезпечення гарячого резервного копіювання Xen-оточень, здатних на льоту перехопити роботу в разі збою на первинному сервері;
 • У комплект включений драйвер netchannel2 з реалізацією серії нових мережевих карт і підтримкою декількох черг запитів, що дозволяє значно підвищити продуктивність обробки пакетів на високошвидкісних Ethernet інтерфейси (в 2-4 рази), за рахунок зниження паразитної навантаження на CPU і підтримки таких технологій, як Direct I / O, SR- IOV і PCI-IOV;
 • Підтримка спільного використання сторінок пам'яті між декількома віртуальними оточеннями. У ОЗУ тепер зберігається тільки одна копія сторінок пам'яті, вміст яких повторюється для різних віртуальних оточень;
 • До складу пакета інтегрована Libxenlight , Легка Сі-бібліотека для доступу до функцій гипервизора з призначених для користувача додатків. Підтримуються такі функції, як створення, заморожування і зупинка оточення, висновок списку оточень, кидок в оточення PCI-пристроїв.
 • підтримка Transcendent memory (Tmem), розробленої в компанії Oracle і відкритої під ліцензією GPL технології по єдиному управлінню фізичної пам'яттю для групи віртуальних оточень. Суть tmem в можливості задіяння невикористаної в системі та інших гостьових середовищах фізичної пам'яті для віртуальних оточень, яким необхідна додаткова пам'ять, понад базового ліміту.
 • Можливість зміни розміру DomU-дисків на льоту, без перезавантаження і зупинки роботи гостьової системи;
 • Можливість проброса основний графічної карти для HVM-оточень (запуск немодифікованих ОС);
 • Новий ефективний механізм проброса USB-контролерів / пристроїв (c підтримкою USB 2.0) для HVM і паравіртуалізірованних гостьових оточень;
 • Покращений кидок IOMMU PCI, з використання техніки апаратно-прискореного введення / виведення, підтримуваного в Intel VT-d і AMD IOMMU;
 • Доданий gdbsx, відладчик для гостьових оточень в форматі ELF;
 • Реалізована підтримка сертифікованих в Citrix пара-віртуальних драйверів для Windows, включаючи XCP (Xen Cloud Platform);
 • Поліпшення роботи завантажувача Pygrub: забезпечена підтримка пара-віртуальних гостьових систем, що використовують GRUB2; підтримка стислих методами bzip2 і lzma образів Linux-ядра (bzImage).
 1. OpenNews: Доступний Xen Orchestra 0.7, web-інтерфейс для управління Xen-оточеннями
 2. OpenNews: Реліз Xen 3.4.2. Представлені проекти: Libxenlight і XVP
 3. OpenNews: Xen запускає ініціативу по уніфікації віртуальних рішень
 4. OpenNews: Розробники Xen випустили релізи Xen 3.3.2 і Xen 3.4.1
 5. OpenNews: Вийшов реліз вільного гипервизора Xen 3.4.0
Вийшов фреймворк для створення поштових фільтрів - spmfilter 0.4 (7 +4) представлений перший публічний реліз проекту spmfilter в рамках якого ведеться розробка універсального фреймворку для створення високопродуктивних поштових фільтрів, які можна застосувати для вирішення широкого спектра завдань. Spmfilter складається з базової частини і набору додаткових плагінів, безпосередньо обробляють надходять від поштового сервера повідомлення.

Модулі можуть приймати рішення про блокування доставки, змінювати вміст повідомлень і прив'язаних до них мета-даними, достроково переривати ланцюжок перевірки (наприклад, коли знайдений вірус немає сенсу перевіряти повідомлення іншими плагінами). Код spmfilter написаний на мові Сі і поширюється під ліцензією LGPLv3, для зборки використовується Cmake. Готові бінарні пакети зібрані для CentOS, RedHat Enterprise Linux і Fedora.

Особливості spmfilter:

 • Вбудований SMTP-движок, що дозволяє використовувати spmfilter в поєднанні з будь-яким поштовим сервером;
 • Всі перевірки винесені на плечі плагінів, кожен з яких функціонує незалежно. З доступних плагінів можна відзначити:
  • smtpbcc - відправляє копію кожного вхідного або вихідного повідомлення на заданий smtp-хост;
  • diskarchive - архівує всі повідомлення на локальному диску;
  • clamav - здійснює перевірку повідомлення в ClamAV на предмет наявності вірусів;
  • spamassassin - інтегрує підтримку SpamAssassin для виявлення спаму.
 • Засоби для стеження за роботою плагінів: керуючий процес стежить за станом плагінів, які запущені як серверні процеси, і в разі збою повторно запускає плагін;
 • Для розробників плагінів доступно готове API для парсинга заголовків і різних видів повідомлень з урахуванням MIME-типу. Також API підтримує і створення нових повідомлень із заданим MIME-типом, наприклад, для відправки повідомлень;
 • Вбудований єдиний інтерфейс для звернення до зовнішніх баз даних. При створенні полігонів немає необхідності піклуватися про підтримку з'єднання до зовнішньої базі, керуючий процес підтримує пулінг з'єднань, перемикання на запасний сервер в разі збою та балансування навантаження. З баз підтримуються PostgreSQL, MySQL, SQLite, BerkeleyDB і LDAP;
 • Код написаний на мові Сі і забезпечує більш високу продуктивність, в порівнянні з аналогами на скриптових мовах (наприклад, amavisd-new );
 • Надійність: крах одного плагіна не вплине на доставку пошти, MTA буде повернений статус 4xx, що призведе до того, що повідомлення буде відкладено в чергу і спроба його перевірки буде повторена через деякий час;
 • Підтримка IPv6 і TLS.
Реліз високопродуктивного http-сервера Monkey 0.10 (9 +3) Після двох років розробки побачив світ реліз легкого http-сервера Monkey HTTP Daemon 0.10 , Вихідні тексти якого поширюються в рамках ліцензії GPLv2. У порівнянні з минулою версією код Monkey на 85% переписаний, в результаті чого вдалося значно оптимізувати процес віддачі статичного контенту та організувати можливість перекидання запитів до скриптів на інший http-сервер або на спеціальний сервер додатків.

Для обробки http-запитів в сервері застосовується гібридний підхід, що поєднує в собі відділення фіксованого числа потоків, кожен з яких обробляє з'єднання в асинхронному режимі роботи (Epoll). Підтримується тільки платформа Linux, так як код прив'язаний до певних розділів, що з'явилися в Linux ядрі 2.6.28. Завдяки низькому споживанню пам'яті і незначному навантаженні на CPU, сервер відмінно підходить для установки на вбудовані системи.

Monkey повністю підтримує можливості, певні в специфікації HTTP 1.1 (включаючи Pipelining), може працювати з віртуальними хостами. Починаючи з версії 0.10 сервер підтримує підключення плагінів, серед яких можна відзначити плагін з реалізацією керуючої shell-оболонки, що дозволяє дивитися статистику і виконувати налагоджувальні операції, а також плагін дає можливість визначати додаткові правила щодо обмеження доступу до сервера.

Для налаштування параметрів роботи сервера використовується ієрархія простих файлів конфігурації, в кожному з яких в лінійному вигляді вказується набір які стосуються певної категорії директив. Наприклад, в monkey.conf задається загальна конфігурації сервера, в monkey.mime параметри підтримуваних mime-типів, в plugins.load список завантажуваних плагінів, в директорії sites кожен файл закріплений за окремим віртуальним хостом, а в директорії plugins перераховуються настройки плагінів.

Вийшов реліз ОС DragonFlyBSD 2.6 (21 + 7) вийшов реліз DragonFlyBSD 2.6 , Операційної системи з гібридним ядром , Створеної шість років тому з метою альтернативного розвитку гілки FreeBSD 4.x. Для завантаження доступні 32- і 64-розрядні CD-образи. Замість DVD-збірки найближчим часом буде підготовлений розширений образ з десктоп-оточенням для установки на USB Flash. Репозиторій pkgsrc в версії DragonFlyBSD 2.6 включає в себе приблизно 8 тис. Предкомпілірованних пакетів, для CVS-репозиторію pkgsrc підтримується активне GIT-дзеркало .

Основні поліпшення, додані в DragonFlyBSD 2.6:

 • ядро
  • З NetBSD перенести підтримка файлової системи tmpfs, что дозволяє організуваті Ефективне размещения даних до ОЗУ (VM page cache). На Відміну Від MFS в tmpfs для дублюються Даних зберігається только одна копія;
  • В swapcache реалізована підтримка SSD-накопічувачів, что дозволяє організуваті кешування на вісокопродуктівніх SSD-накопичувачі Даних и мета-Даних з других файлових систем. Подібне кешування может помітно збільшити продуктивність ФС, на якіх зберігаються Мільйони файлів;
  • З NetBSD перенести реалізація Черга Повідомлень POSIX (POSIX Message Queues);
  • Оновлений код емулятора Linux, Linuxulator тепер может запускаті java и flash;
  • Доданий фреймворк gpio;
  • Доданий Сумісний з watchdogd фреймворк для создания watchdog-в
  • Підготовлено експериментальне 64-розрядно ядро ​​vkernel64, в назв вместо amd64 тепер згадується x86_64;
  • Реалізовано псевдо-Пристрій hotplug;
  • У vinum налагоджена можлівість размещения Коренєва розділу на програмному RAID;
  • З FreeBSD портовано код minidumps і проведена синхронізація коду opencrypto, ACPI і ініціалізації CPU;
  • Проведена робота щодо усунення помилок, що впливають на продуктивність введення / виводу.
 • файлової системи HAMMER оновлена ​​до версії 4. Цікавим нововведенням є підтримка розміщення REDO-балки поверх вже створеного UNDO-балки, що дозволяє значно збільшити швидкість режиму fsync без втрати здатності швидкого відновлення після збою;
 • Додана підтримка нового обладнання:
  • uchcom (4) - WinChipHead CH341 / CH340;
  • З FreeBSD портовано драйвер glxsb (4);
  • hifn (4) - в драйвер додана можливість роботи з opencrypto;
  • З NetBSD портовано драйвер nsclpcsio (4);
  • aibs (4) - драйвер для сенсорів ASUSTeK AI Booster ACPI ATK0110;
  • Нові драйвери kate (4) і km (4) для сенсорів AMD 0Fh, 10h і 11h AMD64;
  • wbsio (4) - драйвер для Winbond LPC Super I / O;
  • alc (4) - драйвер для мережевих карт Atheros AR8131 / AR8132;
  • З FreeBSD портовано драйвер e1000 (4) для мережевих карт Intel Pro / 1000.
 • Призначені для користувача утиліти:
  • При монтуванні null-розділів тепер підтримується опція "-o update";
  • У awk збільшена ширина роздільник полів у вхідних даних, що дозволяє використовувати розширені регулярні вирази;
  • У cpdup (1) додана опція "-VV" для перевірки у вмісті файлів і ігнорування спрощеної перевірки за часом модифікації;
  • Через periodic (8) тепер відправляються повідомлення про наявність вразливостей в pkgsrc-пакетах;
  • З OpenBSD перенести програми watchdogd і hotplugd.
 • Нові версії сторонніх програм, що поставляються в базовій системі: BIND 9.5.2-P3 з включеним за замовчуванням DNSSEC, sendmail 8.14.4, wpa_supplicant 0.6.10, hostapd 0.6.10, groff 1.20.1, file 5.04, ncurses 5.7, top 3.8 beta1, less 43 openssh 5.3p1 (з HPN патчем), gcc 4.4.2, binutils 2.20.
 1. OpenNews: Вийшов реліз ОС DragonFlyBSD 2.4
 2. OpenNews: Представлений реліз DragonFly BSD 2.2
Мова Сі вирвався на перше місце в рейтингу популярності мов програмування (123 +13) Компанія TIOBE Software представила результати чергового дослідження популярності мов програмування. Квітнева редакцій рейтингу цікава тим, що змінився лідер - більше 4 років на першому місці в списку тримався мову Java, який тепер витіснена мовою Сі. За останні 10 років популярність мови Сі сильно змінювалася, спостерігалися моменти тріумфу, коли Сі займав 20% ринку, також фіксувалися спади, коли популярність Сі падала до 15%. Наприклад, 2000 року Сі займав 4 місце рейтингу, поступаючись Java, VisualBasic і Perl. Що стосується Java, то останнім часом дана мова поступово втрачає свої позиції, в основному за рахунок появи нових мов (наприклад, JavaFX), що базуються на використанні JVM.

З інших цікавих тенденцій можна відзначити включення в рейтинг мови Vala, який поки займає 122 місце. Значне зростання популярності відзначений для мов Go і Objective-C: Objective-C за рік перемістився з 42 на 11 місце рейтингу, а Go проіснувавши менше року виявився на 15 позиції. На одне місце вгору піднялися мови Perl і C #. На дві позиції впала популярність мов JavaScript, Ruby і PL / SQL. На одну позицію вниз зрушили мови Python, Pascal і Lua. Мови PHP, C ++ і (Visual) Basic зберегли колишні місця в рейтингу.

Перші 10 позицій рейтингу (третя колонка - займана мовою частка ринку, четверта - зміна популярності з січня минулого року):

1 Сі 18.058% + 2.59% 2 Java 18.051% -1.29% 3 C ++ 9.707% -1.03% 4 PHP 9.662% -0.23% 5 (Visual) Basic 6.392% -2.70% 6 C # 4.435% + 0.38% 7 Python 4.205% - 1.88% 8 Perl 3.553% + 0.09% 9 Delphi 2.715% + 0.44% 10 JavaScript 2.469% -1.21%

Індекс TIOBE не намагається знайти найкращий мову програмування із найбільшої кількості написаних рядків коду, а будує свої доводи по зміні інтересу до мов, на основі аналізу статистики пошукових запитів в таких системах, як Google, Google Blogs, Yahoo !, Wikipedia, MSN і YouTube.

 1. OpenNews: Аналіз популярності мов програмування
 2. OpenNews: Результати дослідження популярності мов програмування
Дослідники навчили Linux-робота складати рушники (35 +10) Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі вперше навчили робота взаємодії з деформованими об'єктами. Як не дивно, але тільки зараз технікам вдалося навчити машину працювати з м'якими і, головне, легко і непередбачувано міняють форму предметами. Робототехническую платформу для досвіду надала компанія Willow Garage .

Дослідники з Берклі створили алгоритм, який дозволив роботу PR2 від Willow Garage складати в рівні стопки заздалегідь невідомі йому рушники різних форм, кольорів і зроблені з різних матеріалів. До речі, це той самий робот, який раніше самостійно їздив по будівлі і шукав розетки для власної підзарядки.

Робот оснащений сенсорами на голові, руках і підставі. На голові монтуються дві стерео камери, світлодіодний моделюючий прожектор і лазерний далекомір. Комп'ютер оснащений процесором Intel Core 2 Quad 2.5GHz. Комерційна версія даного робота працює під управлінням двох бортових серверів, кожен оснащений 8-ми ядерним Core i7 Xeon, 24Гб ОЗУ і 500 Гб жорсткий диск, плюс, для логів використовується 1.5Тб зовнішній диск.

Для обробки відео потоку і алгоритму розпізнавання образів використовуються GPU-обчислення на карті Nvidia GeForce 295 GTX. Для взаємодії між датчиками, моторами, сенсорами, і обробки діагностичної інформації використовується протокол EtherCAT .

Працює робот під управлінням Linux c RealTime-патчами і фреймворком ROS (Robot Operation System).

 1. OpenNews: Opensource роботи на шляху до створення андроїда C-3PO
 2. Personal Robot 2
 3. Доповідь для виставки ICRA 2010
 4. OpenNews: Акція по стимулюванню розробки відкритих рішень для робототехніки
Перший реліз поштового клієнта Notmuch (10 +6) Анонсовано перший експериментальний реліз проекту Notmuch , В рамках якого ведеться розробка не зовсім звичайного поштового клієнта, завданням якого є індексація, організація пошуку та класифікації за тегами великого архіву електронної кореспонденції, що складається з мільйонів листів. Код Notmuch написаний на мові Сі, для індексації використовується пошуковий движок Xapian .

Notmuch є модульною системою, жорстко розділеної на фронтенд і бекенд складові. Як бекенд виступає бібліотека libnotmuch і побудована на її основі утиліта для роботи в режимі командного рядка, що реалізує базовий кістяк всіх функцій програми і надає API для побудови призначеного для користувача інтерфейсу або використання в скриптах. Кінцевий призначений для користувача інтерфейс реалізований через плагіни для редакторів Emacs і Vim, в майбутньому не виключена поява сучасного GUI-інтерфейсу.

Основою Notmuch є єдиний пошуковий індекс в якому відображені всі поштові повідомлення, які не поміщаються в якихось фіксованих папках, а ототожнені з певним набором тегів. Теги можуть виставлятися як вручну, так і на підставі певних користувачем фільтрів. Відображення листування проводиться в нитковидному поданні, що зручно для читання різноманітних поштових розсилок.

 1. OpenNews: Анонсовано новий вільний поштовий клієнт Notmuch
 2. Огляд "Not much of an email review"
Компанія Parallels увійшла до складу Linux Foundation (35 +4) Число членів організації Linux Foundation зростає стрімкими темпами: через день після анонса про входження до складу даної організації компанії Ricoh, оголошено про нове поповнення - на цей раз до Linux Foundation приєдналася компанія Parallels , Яка має намір взяти активну участь в роботі робочих груп, пов'язаних з технологіями віртуалізації і автоматизацією управління серверної інфраструктурою.

компанія Parallels входити в десятку найактивніших постачальників патчів в Linux ядро, займається розвитком комерційної системи ізольованих контейнерів Virtuozzo і її вільної редакції - OpenVZ . Незважаючи на те, що головний офіс компанії розташований в Швейцарії, основний центр розробки Parallels знаходиться в Москві, більшість розробників і керівників компанії наші співвітчизники.

Представляючи нового члена організації, віце-президент Linux Foundation, Аманда Макферсон заявила "Parallels є важливим доповненням до ситуації групі учасників Linux Foundation. Дана компанія дійсно примножує переваги Linux в віртуалізованих середовищах і розуміє ціну спільної роботи з спільнотою".

У цьому місяці Parallels візьме участь в конференції Linux Foundation Collaboration Summit, яка пройде 14-16 квітня в Сан Франциско. На конференції з доповіддю про контейнери і просторах імен в Linux ядрі виступить Кирило Колишкін .

Доповнення: на linux.com опубліковано інтерв'ю з Сергієм Белоусовим, головою і виконавчим директором компанії Parallels.

 1. OpenNews: Компанія Ricoh приєдналася до організації Linux Foundation
 2. OpenNews: Компанія Linpus Technologies увійшла до складу Linux Foundation
 3. OpenNews: Компанія rPath приєдналася до Linux Foundation
 4. OpenNews: Керівник Parallels висловив скептичне ставлення до незалежних спільнот (доповнено!)
Для Windows реалізована можливість читання Ext4-розділів (89 +12) Вже минуло не менше року з того моменту як ext4 стала стабільною і активної файлової системою в Linux, а в Windows до сих пір не було жодної програми, яка б дозволяла читати файли з ext4-розділів. Пропуск нарешті заповнений c виходом версії 2.1 додатка Ext2read , Яка має такі особливості:
 • Інтерфейс на основі Qt4;
 • Читання і перегляд файлових систем ext2 / ext3 / ext4;
 • Рекурсивне читання будь-яких директорій включаючи кореневу ( "/");
 • Підтримка зовнішніх носіїв - flash-брелоків і USB-дисків;
 • Підтримка роботи з образом цілого диска, а також окремих розділів. Таким чином користувачі Wubi можуть відкрити файл root.disk прямо всередині програми;
 • Для прискорення доступу додана підтримка кешування на утраті блоків, заснована на алгоритмі LRU .

Вихідні тексти і бінарну збірку можна завантажити з sourceforge.net .

IBM використовує недоторканні патенти проти відкритого ПЗ (доповнено) (17 +2) В 2005 році компанія IBM пообіцяла всім, що корпорація не буде використовувати п'ятсот певних патентів проти відкритого програмного забезпечення. Однак у 2010 році два "недоторканних" патенту стали фігурувати в листі IBM до компанії TurboHercules SAS .

Претензії IBM пов'язані з розпочатим в 1999 році відкритим проектом Hercules , Що представляє собою емулятор мейнфреймів, який дозволяє користувачам запускати операційну систему IBM z / OS і додатки для неї на звичайних комп'ютерах. Додаток TurboHercules, вихідні тексти якого поширюються під схваленої OSI відкритою ліцензією Q Public Licence, передбачалося пропонувати кінцевим споживачам в якості рішення по відновленню після аварій на основному комплекті IBM, для чого засновник французького стартапу Roger Bowler написав лист в IBM, просячи на це дозвіл. Відповідь корпорації містив відмову в проханні, а також констатував факт порушення правил використання інтелектуальної власності.

Лист містить також неповний список з 106 патентів, які корпорація IBM вже отримала, а також 67 патентів, які знаходяться на розгляді. Florian Mueller, засновник компанії NoSoftwarePatents (Ні-Патентів-на-ПО), після перевірки всього списку, зазначеного у відповіді корпорації, виявив , Що два патенти, номери яких 5613086 и 5220669 , знаходяться в списку тих п'ятисот патентів, які IBM присягнулася не використовувати проти Open Source.

У зв'язку з цим Міллер заявив, що "Це зрада здається неймовірним, але я з самого початку не вірив в щирі обіцянки IBM". Він закликає до розслідування дій IBM регулюючими органами і вказує на те, що TurboHercules вже подала скаргу на IBM в антимонопольний комітет Європейської комісії.

Доповнення: Представники IBM прокоментувалі ситуацію, заявивши, що компанії TurboHercules був відправлений загальний вичерпний список патентів, які зачіпають технологію майнфреймів, без їх поділу на ті які гіпотетично можуть бути порушені в ПО Hercules, а які ні. При цьому в листі явно не затверджувалося, що TurboHercules порушує якісь із представлених в списку патентів. Лист було реакцією на висловлене компанією TurboHercules здивування, що у IBM є досить прав на інтелектуальну власність, пов'язану з платформою, яку компанія розвиває протягом останніх 40 років. IBM не відмовляється від даних в 2005 році зобов'язань, але також не відмовляється і від своїх прав захищати свої значні інвестиції в технологію мейнфреймів.

Крім того, IBM має повне право врахувати патенти зі списку в разі розгляду з TurboHercules, так як в умовах надання відкритим проектам можливості використовувати 500 патентів передбачена ситуація скасування зобов'язань у разі пред'явлення розробником відкритої програми судових претензій до IBM. Відправлена ​​компанією TurboHercules скарга в антимонопольний комітет Європейської комісії цілком підпадає під обставина, яка скасовує дію угоди. Більш того, вказується, що TurboHercules входить до складу організацій, заснованих прямими конкурентами IBM, такими як Microsoft, діяльність яких спрямована проти мейнфреймів. Тому мотивація діяльності TurboHercules викликає великі сумніви.

 1. OpenNews: IBM вважає патенти двигуном opensource
 2. OpenNews: IBM відкрила доступ до 150 патентів, в основному пов'язаних з XML
 3. OpenNews: IBM відкрила доступ вільному спільноті до 500 патентів
Нова техніка управління пам'яттю дозволяє прискорити програми на 19% (65 +10) На міжнародному симпозіумі паралельних і розподілених обчислень буде представлена нова техніка організації управління пам'яттю, що дозволяє досягти помітного підвищення продуктивності стандартних додатків при їх роботі на багатоядерних процесорах. При цьому підвищення продуктивності помітно в програмах для яких в звичайних умовах досить важко распараллелить операції, наприклад, в браузерах і текстових процесорах.

Суть техніки в виділенні функцій динамічного розподілу пам'яті в окремий потік MMT (Memory Management Thread), що працює паралельно і не блокує роботу основного додатка. На даний момент розробниками підготовлений прототип динамічної бібліотеки, що підмінює стандартні функції розподілу пам'яті (malloc, free) і не вимагає модифікації програми.

Вимірювання продуктивності різних програм, в залежності від активності операцій виділення і звільнення блоків пам'яті, показало, що в середньому програми витрачають на виконання операцій з розподілу пам'яті до 30% свого часу виконання. Використання техніки MMT дозволяє збільшити швидкість роботи таких програм в середньому на 19%.

У майбутньому можливе розширення бібліотеки засобами по фоновому виявлення аномалій в роботі програми або виконання додаткових перевірок, пов'язаних з безпекою. Як приклад наводиться бібліотека Phkmalloc , Що забезпечує ряд пов'язаних з безпекою додаткових перевірок, ціною яких є відчутне уповільнення роботи. У звичайній ситуації середнє уповільнення при використанні Phkmalloc становить 21% (у певних ситуаціях до 44%), але при залученні техніки фонового розподілу пам'яті уповільнення від додаткових перевірок безпеки в Phkmalloc вдалося звести до 1%.

<< Попередня сторінка (пізніше) Наступна сторінка (раніше) >>

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача