Статьи

Охороняти Оперний доручили яструбові

Ю.Андріанова

Охороняти Оперний доручили яструбові Манучарьянц Вероніка https://cdn.segodnya.ua/img/article/793/97_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/793/97_tn.jpg 2007-11-06T20: 45: 04 + 02: 00 Одеса Акустичний відлякувач не впорався з голубами, який здолав Оперний театр. Адміністрація випробує новий спосіб.

Дивні звуки, які видає спеціальний пристрій-опугіватель голубів, встановлене на даху оперного театру, скоро перестане турбувати одеситів і гостей міста. Як розповів "Сегодня" заступник директора театру Руслан Гудзенко, адміністрація пригледіла новий засіб боротьби з надокучливими птахами, які доставляють відреставрованому будинку чимало клопоту. Тепер ця місія буде покладена не на акустичний відлякувач, здатний відтворювати крики хижих птахів (до речі, такий метод широко застосовується в США, Китаї, Тайвані, Німеччини і Японії), а на живого хижака.

СОКОЛ НЕ СПРАВИВСЯ. На жаль, італійська система відлякування диких голубів виявилася безсила проти одеських птах, що вподобали стіни і карнизи оперного. "Ця установка себе не виправдала, - розповідає орнітолог Євген Сивачук. - Вся справа в тому, що на апараті значилося:" звук сокола ". Адміністрація театру розраховувала на те, що цей крик злякає голубів, але як раз його голуби не бояться. Тут потрібно було врахувати одну природну особливість - незважаючи на те, що сокіл є хижаком, він не полює там же, де в'є свої гнізда. І тому голуби не лякає, а навіть, навпаки, йдуть до нього під захист. Зараз ми спробуємо боротися з голубами по-новому. Для цього з дикої середовища Чернігівської області в Одесу доставили самку яструба-тетеревятника. Для неї на даху театру спеціально будується теплий великий вольєр, який буде готовий через два тижні. Ці птахи дуже крикливі, своїм криком вони залучають самців свого ж виду, але відлякують інших пернатих. Думаю, від голубів ми тепер позбудемося ".

ЩО Ж КРАЩЕ? Логічно, що на зміну нешкідливим на перший погляд пташкам до оперного, ледь почувши специфічний крик самки, почнуть злітати хижі яструби ... Однак орнітолог вважає, що навіть якщо це і станеться, то хижак не доставлять проблем театру. "Тетеревятников бруднити нічого не будуть, вони можуть лише літати десь поблизу або оселитися на найближчих деревах. На дахах будівель цей птах не живе", - стверджує Євген Володимирович.

Щоб хижий птах звикла жити в клітці, повинно пройти не менше місяця. Зараз "оперний тетеревятник", якому зробили всі необхідні щеплення, проходить період адаптації до неволі в карантинному вольєрі. Потім, перед випуском на "вільні хліби", йому виготовлять спеціальний паспорт з фотографією.

Полювання на ГРИЗУНІВ

Найбільш поширені види хижих птахів, які полюють на інших пернатих або на дрібних гризунів, - це яструби й сови. Вибір орнітологів, які радять адміністрації театру, ніж позбутися від голубів, упав на яструба-тетеревятника, оскільки він є найбільш поширеним видом серед усіх пернатих хижаків в нашій країні. Він полює, підстерігаючи видобуток як сидячи на дереві, так і на льоту. Найчастіше його жертвою стають невеликі пташки, гризуни і зайці.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

ЩО Ж КРАЩЕ?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача