Статьи

Огляд найпопулярніших мобільних додатків для виклику таксі

  1. Uklon
  2. IQTaxi
  3. Taxioma
  4. TaxiKnopka
  5. Taxi Selet

Що найголовніше в роботі таксі? Оперативність. Мобільний Інтернет і використання правильного сервісу зробить процес виклику таксі максимально швидким. І хоча тематичний пошук в магазинах додатків видає чимало кількість клієнтів різномастих сервісів, в Україні представлені одиниці, з яких реально працюють лише лише деякі.

Ми відібрали найпопулярніші сервіси для виклику таксі, а також ті, які мають найвищий потенціал до розвитку. Список вийшов недовгим.

Uklon

[ iOS / Android ]

Клієнт напевно найпопулярнішого на даний момент сервісу подачі таксі Uklon.com.ua , Що пропонує забезпечити вас машиною від однієї з 100 служб таксі Києва, Одеси, Дніпропетровська чи Харкова.

Функціональність програми на хорошому рівні. Можна вказувати декілька адрес призначення, а обрані адреси можна зберігати для швидкого доступу. Машина викликається на зараз або певний час і дату. Список додаткових умов замовлення не розчаровує: машина універсал, кур'єр, перевезення тварини, концідіонер, чек.

Програма самостійно вважає вартість проїзду і вона гарантовано буде відповідати тій, яку вам назве таксист після прибуття в місце призначення. На стадії замовлення, або вже в дорозі, можна вибрати тарифікацію "по місту" - таксист неодмінно зв'яжеться з оператором. Для зареєстрованих користувачів діє постійна знижка в розмірі 5%.

В силу великого охоплення служб таксі, навіть в найнесприятливіший час машина зазвичай знаходиться швидко. Якщо ж за вказану вартість поїздки водії не хочуть брати ваше замовлення, тобто можливість докинути N-ну суму в плюс до тарифу.

Важливо, що після прийняття замовлення таксистом на ваш номер буде надіслано SMS з вичерпною інформацією: час подачі, модель, колір і номер авто, телефон таксиста, тариф, відстань, код диспетчера і назва служби таксі.

З недоліків можна відзначити дуже великий розкид в якості автомобілів. За однакові гроші до вас може приїхати і гольф-"трилітки", і дуже пошарпана лада - як пощастить. А поле "коментарі" оператори читають через раз, і таксистам залишають поза передачею, так що час на його заповнення витрачати не варто.

Це не найдешевше з доступних в Києві таксі, але по швидкості та надійності подачі гідні йому альтернативи не відомі.

IQTaxi

[ iOS / Android ]

Сама технологічна служба таксі, так як у неї реалізовано і дійсно працює GPS-позиціонування машин на мапі. IQTaxi працюють в Києві та Одесі, пропонуючи близько 40 машин у столиці і рази в півтора менше в Одесі.

У служби є кілька вагомих переваг. Встановлені на автомобілях маячки дозволяють в реальному часі спостерігати рух таксі до вашого адресою, а не покладатися на слова водія в разі його запізнення.

Утиліта зроблена якісно і пропонує весь необхідний інструментарій. При оформленні замовлення програма вміє визначати адресу вашого поточного місця розташування, є автозаповнення поля з назвою вулиці під час введення адреси, збереження місць, режим "Туди і назад". Можна замовити опції: бізнес-клас, багато людей, які не палить водій, з тваринами. В процесі замовлення прораховується ціна маршруту.

Мабуть, єдиний і найсуттєвіший недолік IQTaxi - кількість машин. Близько 40 для Києва - це нічого. Тестовий замовлення в центрі показав 3 вільних автомобіля, але їхати до мене не наважився жоден водій.

Taxioma

[ iOS / Android ]

Сервіс спеціалізується на пошуку таксі по Києву, Харкову та Одесі. Якщо брати столицю, то Taxioma співпрацює з трьома службами подачі таксі класу "стандарт" і двома "Комфорт". Цікаво, що вартість у обох класів однакова (якщо вірити автоматичного підрахунку).

Функціональність програми середня, інтерфейс з претензією на дизайн, але зроблений досить недбало. Утиліта дозволяє вказати адресу подачі, транзитний та призначення. Відсутня автозаповнення назви вулиці за місцем розташування.

Таксі подається на найближчий або на зазначений час. У числі додаткових опцій: кондиціонер, чек, що курить / некурящий салон, мікроавтобус, універсал, порожній багажник, перевезення тварини та послуга кур'єра. Корисно, що Taxioma вміє зберігати історію маршрутів.

Тестова звірка вартості одного і того ж замовлення в Uklon і в Taxioma виявилася не на користь останнього - 65 грн. проти 54 грн. Швидкість і шанси знайти авто в теорії теж програють - занадто велика різниця в кількості служб-партнерів, немає можливості поставити додатковий стимул (хіба що в коментарі, кажуть, їх читають). Але відгуки суцільно позитивні і в якості альтернативної служби цілком згодиться.

TaxiKnopka

[ iOS / Android ]

Досить перспективний сервіс, представлений зараз в 28 містах України: Біла Церква, Бердянськ, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Керч, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Макіївка, Маріуполь, Миколаїв, Нікополь, Одеса, Полтава, Севастополь, Сімферополь, Слов'янськ, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернігів, Чернівці. Трохи дивно, що в столиці "кнопка" тільки в процесі запуску. Так що поки судити про її роботі як-би рано.

Інтерфейс програми-клієнта насамперед випрошує у користувача мінімально необхідні для замовлення відомості - тип машини (будь-яка, вантажна, комфорт) і адреса призначення. Додатково можна запросити авто з містким багажником, дитячим кріслом, попередити про оплату кредитною карткою або про безготівковому розрахунку, зробити попереднє замовлення або замовити за перевезення тварини.

Інтерфейс програми на Android повинен дозволяти замовити кілька машин на одну адресу і виробляти розрахунок вартості, але ці функції не працюють. Зовсім інша річ у місті (тестували в Києві), то чи можливості в процесі доопрацювання і будуть активні пізніше.

Судячи з відгуків, робота сервісу сильно відрізняється по містах. Десь його хвалять, десь нарікають на довгий пошук автомобілів і часті відмови водіїв. А ще до діла помічають, що дуже бажано додати SMS повідомлення про прийом замовлення. І з цим не посперечаєшся - так куди надійніше, ніж тимчасове інформаційне вікно.

Taxi Selet

[ iOS / Android ]

Досить популярний за кордоном сервіс, який ось уже років зо два як просувається в Україні. Він не пропонує замінити операторів служб таксі програмою, а представляє з себе по суті довідку по цих самих службам.

Додаток визначає ваше місце розташування і показує список таксі, в теорії готових прийняти у вас замовлення. Головна фішка Taxi Selet - можливість замовити дзвінок від оператора. Але в Україні вона ще не реалізована. А тому сервіс працює все по-старому: знаходиш в списку найбільш підходящу за ціною служби, знайомишся з її карткою (з відгуками і рейтингом), дзвониш і замовляєш машину.

Для використання в Києві сумнівний сервіс, а ось у відрядженні або на відпочинку може виручити.

Як підсумок. Вибираючи додаток для замовлення таксі зі смартфона, я б вважав за краще Uklon, а Taxioma як підстрахування. TaxiKnopka в перспективі може скласти їм гідну конкуренцію. А за IQTaxi варто дуже правильна технологія, яку авторам обов'язково потрібно розвивати далі, паралельно з поповненням парку машин. Доменний реєстратор №1 в Україні imena.ua

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача