Статьи

Огляд сервісів питань і відповідей

06.04.09

Не дивлячись на те, що використовувати сервіси «Питання-відповідь» для нарощування пузомерку (Яндекс тИЦ і Google PR), практично не має сенсу, допомогти розкрутити свій сайт вони все ж можуть. Грамотне і доречне додавання посилань в призначені для користувача питання і відповіді дозволить істотно наростити цільовий трафік на ваш сайт. А якщо на сайті є цікаві матеріали, то прийшли по релевантними запитами відвідувачі можуть стати постійними читачами і підписатися на RSS. Детальніше це питання розглядається в моїй статті Питання-відповідь: де взяти нових відвідувачів .

Експериментувати з посиланнями у відповідях і питаннях я почав давно. Не дивлячись на те, що я поки перестав додавати свіжі посилання на свій блог, відвідувачі з Ответов@Mail.Ru приходять до сих пір. Сенсу додавати відповіді зі своїми посиланнями в інших сервісах особисто я не бачу - витрати часу не дають належного ефекту.У цьому матеріалі я хотів би поділитися своїм практичним досвідом із залучення тематичного трафіку за допомогою найбільш популярних сервісів питань і відповідей. Описи сайтів відсортовані за спаданням ефективності залучення відвідувачів. Почнемо з аутсайдерів.

1. Питання-відповідь на Bigmir.net ( otvet.bigmir.net )

net   )

Bigmir.net, один з найбільш популярних порталів України не дозволяє відвідувачам додавати гіперпосилання в відповіді. Схоже, в Бигмирі не бачать різниці сервісом відповідей і новинним ресурсом. Для залучення відвідувачів сервіс питань і відповідей Bigmir.net не підходить. Навіть не дивлячись на думку деяких SEO-гуру, що неклікабельние текстові посилання враховується пошуковими системами, витрати часу занадто більше при такій низькій ефективності. Викреслюємо і йдемо далі.

2. Яндекс.Ответи ()

Яндекс.Ответи не закривають посилання тегами NOFOLLOW і NOINDEX, тому посилання у відповідях на цьому сервісі могли б передавати тИЦ і PR крім залучення цільових відвідувачів. Але на практиці дуже жорсткі модератори приховують відповіді з будь-якими посиланнями, які ведуть не на загальновідомі сайти. Слабкою втіхою є те, що відповідь і питання публікується автоматично в блогах який поставив питання і дав відповідь. Тобто ми отримуємо 2 незакриті посилання в автоматично створених Яндекс.Блогі на свій сайт, але трафіку з них, як правило, немає.

Поки у Яндекс.Ответов дуже низька відвідуваність, тому, щоб дати хороший відповідь з доречною посиланням, потрібно в буквальному сенсі чергувати на цьому сайті. Досить специфічна система модерації та нарахування рейтингу напружує. Складається враження, що модераторів більше, ніж відвідувачів і кожен модератор вважає своїм обов'язком втрутитися навіть в нешкідливі теми. Яндексу є ще над чим працювати, тому я обмежився парою забанених відповідей і забув про цей сервіс.

3. Питання і відповіді Google ()

Хороший сервіс від більш ніж відомої компанії. Традиційно аскетичний дизайн Google, трохи заплутана система навігації, не найвища відвідуваність ... Гіперпосилання публікувати можна, але PR і тИЦ вони залишають поза передачею. Ставити запитання можуть навіть незареєстровані користувачі, але сміття ніде не видно - модерація працює добре і непомітно. Тут я знайшов пару розумних порад про хостинг для своїх сайтів і поотвечать в популярних темах, в яких вважаю себе експертом.

Питань порівняно небагато, тому питання і відповіді застарівають повільніше, ніж на більш популярному сервісі Ответы@Mail.Ru. Це означає, що відвідувачі по цих посиланнях будуть приходити не тільки в перші 2-3 дні після додавання відповіді.

І Google, і Яндекс протягом декількох годин індексують свіжі питання і відповіді на них. Обидва пошукача вважають сайти питань і відповідей авторитетними джерелами і охоче пускають їх навіть в топ пошукової видачі по середньо- і низькочастотних запитах. Про інші переваги сервісів питань і відповідей читайте тут .

4. Ответы@Mail.Ru ().

Ru ()

Найпопулярніший, зручний і ефективний для залучення трафіку на свій сайт сервіс питань і відповідей. Вихідні посилання на закриваються тегами NOFOLLOW і NOINDEX. Зате для залучення відвідувачів сайт підходить ідеально: модерація грамотна і оперативна, безліч питань і відповідей, розподілених по дворівневому меню категорій, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, логічна розвинена система нарахування рейтингу за хороші відповіді ... Сервіс практично ідеальний, хіба що іноді підвисає через високу навантаження . Однозначно рекомендую зареєструватися і додати трохи посилань на свій сайт у відповідній категорії. Природно, потрібно буде підшукати і задати цікаві унікальні питання, наприклад, про зимові шини в розділі обговорення авто.

Є цікавий нюанс, пов'язаний з напівавтоматичного модерацією на сайті. Якщо у відповідях постити посилання на головну сторінку свого сайту, весь сайт буде автоматично забанили - «відправлений на модерацію». Як правило, з цією модерації сайт вже не виходить. Щоб цього не сталося, потрібно додавати посилання на внутрішні сторінки. Практика показує, що сотня посилань на 4-5 статей одного сайту не банятся. Бажано не додавати тільки посилання без пояснювального тексту.

Питання відвідувачів сервісів «питання-відповідь» часто повторюються Питання відвідувачів сервісів «питання-відповідь» часто повторюються. Якщо відповідь на найпопулярніше питання є у вас на сайті, буде непогано зробити шаблон відповіді. Не полінуйтеся знайти або зробити ілюстрацію своєї ради і зберегти її у форматі JPEG (тільки картинки цього формату можна завантажувати на сайт). Готовий шаблон відповіді з ілюстрацією і посиланням прискорить постинг. Відповіді з ілюстраціями набагато частіше визнають кращими (краща відповідь виділяється фоновим кольором і знаходиться вище всіх інших, що збільшує переходи по посиланню у відповіді).

Природно, посилання у відповідях повинні бути корисні тому, хто задав питання. Не потрібно постити недоречні посилання. Наприклад, я спеціально написав цю і цю статтю , Щоб залишати на них посилання в поширених питаннях на тему «де скачати програму», «підкажіть сайт, щоб скачати фільм» і т.п.

Аналізуючи питання, які задають в «своїй» категорії, можна знайти безліч нових завдань для постів в своєму блозі. Головне - не лінуватися і записувати ідеї в блокнот, щоб не забулися.

Читайте також:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача