Статьи

Огляд зовнішніх жорстких дисків diskAshur з апаратним шифруванням

Безпеки даних - багато не буває. Якщо від втрати даних врятують своєчасно зроблені резервні копії, то ось з витоком даних справи йдуть помітно гірше. Як надійно захиститися від втрати даних при використанні зовнішніх накопичувачів? Використовувати накопичувачі з апаратним шифруванням, такі, наприклад, як diskAshur.

Використовувати накопичувачі з апаратним шифруванням, такі, наприклад, як diskAshur

Виробляє їх британська компанія iStorage, в портфоліо якої є багато подібних рішень
Виробляє їх британська компанія iStorage, в портфоліо якої є багато подібних рішень. на AppleInsider ми вже писали про їх флешку з шифруванням datAshur, тепер прийшла пора поговорити про більш серйозному вирішенні - зовнішньому диску з шифруванням.

Як це працює «зовні»?

Дуже просто, це практично звичайний зовнішній HDD (випускаються в обсягах від ХХ до ХХ), з цифровою клавіатурою на корпусі. Поки ви ввели неправильну пін-код, ніякого доступу до даних ви не отримаєте і система навіть не побачить диск. Після правильного введення коду - диск підключається, і з ним можна працювати як зі звичайним зовнішнім HDD. Після відключення від комп'ютера диск назад блокується. Можна також налаштувати автоматичне блокування після затримки, якщо ви кудись часто відходили і при цьому не дуже-то довіряєте колегам.
Дуже просто, це практично звичайний зовнішній HDD (випускаються в обсягах від ХХ до ХХ), з цифровою клавіатурою на корпусі

Як це працює «всередині»?

Є прості схеми реалізації «захисту», які використовують в дешевих рішеннях. Наприклад, просто не подавати живлення на диск до введення пароля. Зрозуміло, цей спосіб обходиться не просто, а дуже просто: розбирається корпус, дістається диск, і всі дані як на долоні.
Є прості схеми реалізації «захисту», які використовують в дешевих рішеннях

diskAshur працює за зовсім іншим принципом.

Усередині корпусу цього диска знаходиться спеціальний процесор, який шифрує всі дані, що зберігаються на диск за допомогою алгоритму AES з 128 або 256-бітовим ключем (трохи відрізняються за ціною версії) [https://ru.wikipedia.org/wiki/Advanced_Encryption_Standard], також відомим під ім'ям Rijndael. Цей алгоритм шифрування є стандартом, який використовується багатьма організаціями і навіть урядом США. Цей процесор генерує випадковий ключ, який використовується для шифрування, шифрує з його допомогою дані і зберігає цей ключ всередині себе в спеціальній області пам'яті, доступ до якої можна отримати тільки ввівши правильний пін-код. Якщо код введений правильно - процесор бере ключ і розшифровує дані, даючи до них доступ. Якщо код введений неправильно 10 разів - ключ стирається і дані назавжди залишаються недоступними. Таким чином, навіть діставши диск, зловмисник без знання пін-коду не зможе отримати нічого.
Усередині корпусу цього диска знаходиться спеціальний процесор, який шифрує всі дані, що зберігаються на диск за допомогою алгоритму AES з 128 або 256-бітовим ключем (трохи відрізняються за ціною версії) [https://ru

Є у diskAshur і додаткові можливості. Він підтримує два типи акаунтів: адміністратора і користувачів. Адміністратор може бути тільки один, а користувачів можна задати до десяти, кожного з окремим пін-кодом, це дозволить використовувати диск в корпоративному середовищі: якщо хтось із користувачів забуде пароль - адміністратор може замінити його.
Є у diskAshur і додаткові можливості

Можна задати спеціальний «аварійний» код, після введення якого дані будуть «забуті», а доступ заблокований. Є також можливість повної «перезавантаження» диска зі скиданням всіх паролів і стиранням всіх даних.

Розумна електроніка диска захистить вміст від різноманітних атак: брутфорса, спроб зчитування електромагнітних імпульсів та інших.
Розумна електроніка диска захистить вміст від різноманітних атак: брутфорса, спроб зчитування електромагнітних імпульсів та інших
Крім розумної начинки, diskAshur порадує користувача практичністю і зручністю. Він оформлений у вигляді звичайного зовнішнього жорсткого диска, досить невеликого і добре виглядає. Матеріал корпусу - чорний софт-тач пластик, кнопки виконані з гуми, стійкої до стирання (до речі, ще один спосіб скомпрометувати свій пін-код - по стертим кнопок). USB-шнурок - не зміна, але забирається в паз на боці. Для зручності перенесення виробники навіть поклали в комплект невеликий мішечок-чохол.

Диск використовує USB 3 і за рахунок того, що шифрування працює на апаратному рівні, швидкість близька до швидкості звичайних дисків USB 3.
Диск використовує USB 3 і за рахунок того, що шифрування працює на апаратному рівні, швидкість близька до швидкості звичайних дисків USB 3
Зрозуміло, зашифрувати вміст диска можна і програмно, використовуючи, наприклад, популярне і надійне рішення TrueCrypt, але апаратне рішення в особі diskAshur надає ряд переваг.

  • datAshur простіше у використанні - досить ввести пін-код, а всю роботу по генерації ключів, шифрування і так далі він візьме на себе.
  • datAshur виручить в ситуації, коли програму шифрування встановити неможливо.
  • datAshur прозоро працює з усіма пристроями, що підтримують USB Mass Storage.
  • datAshur захищений від кейлоггеров і троянів.

datAshur захищений від кейлоггеров і троянів

висновки

Зрозуміло, що далеко не всім потрібна така вичерпно надійний захист і переплачувати за неї не всім потрібно, але оцінити збиток від попадання ваших даних у чужі руки все-таки варто. Якщо він більше ціни диска - їх ціна починається з 11 800 рублів ( ось офіційний інтернет-магазин в Росії ) - його покупка себе виправдає.

Як надійно захиститися від втрати даних при використанні зовнішніх накопичувачів?
Як це працює «зовні»?
Як це працює «всередині»?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.