Статьи

Огляд 12 віджетів «ВКонтакте»: кому знадобляться і чим корисні

 1. 1. Віджет «Авторизація через" ВКонтакте "» Кому рекомендуємо: всім сайтам, на яких є особисті кабінети....
 2. Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!
 3. 3. Віджет «Коментарі»
 4. 4. Віджет «Повідомлення спільноти»
 5. 5. Віджет «Публікація посилань»
 6. 6. Віджет «Товариства»
 7. 7. Віджет «Напишіть нам»
 8. 8. Віджет «Підписатися на автора»
 9. 9. Віджет «Рекомендації»
 10. 10. Віджет «Опитування»
 11. 11. Віджет «Запис на стіні»
 12. 12. Віджет «Дозволити писати спільноті»
 13. резюме

1. Віджет «Авторизація через" ВКонтакте "»

Кому рекомендуємо: всім сайтам, на яких є особисті кабінети.

Що дає: більше реєстрацій (потенційних лідів), більше активної аудиторії; соціальні дані; відвідувачі не йдуть з сайту, зіткнувшись зі складною формою реєстрації. У блоці авторизації відображаються друзі користувача, а значить, він з більшою ймовірністю залишиться з вами.

У 2016 році компанія Janrain опитала 600 своїх клієнтів. Вийшла така картина:

Згадайте себе. Ви хочете прочитати статтю, купити щось в інтернет-магазині, висловитися на форумі, але спотикаєтеся про повідомлення «тільки після реєстрації». У більшості випадків ви відмовитеся від своєї затії або знайдете альтернативу.

За допомогою авторизації через «ВКонтакте» увійти на сайт можна в кілька кліків: досить авторизуватися через свій аккаунт. І вже на наступному етапі (при бажанні) вказати відсутні дані.

І вже на наступному етапі (при бажанні) вказати відсутні дані

2. Віджет «Мені подобається»

Кому рекомендуємо: всім сайтам.

Що дає: оцінка успішності матеріалу; збільшення соціального охоплення; можна досліджувати аудиторію; відслідковувати коментарі на стіні користувачів, які поділилися матеріалом.

Весь інтернет-маркетинг за 19 тижнів!

Cossa рекомендує: онлайн-курс по інтернет-маркетингу від Ingate - digital-агентства з 17-річним досвідом.

 • 17 навчальних блоків з ключових питань інтернет-маркетингу
 • підтримка менторів
 • диплом
 • Стажування в топових агентствах Росії
 • Допомога в працевлаштуванні
Дізнатися більше >>

Реклама

3. Віджет «Коментарі»

Кому рекомендуємо: всім сайтам і особливо тим бізнесам, які займаються контент-маркетингом.

Що дає: зростання залученості в обговорення; вірусний ефект, працює на SEO; можна досліджувати аудиторію; відслідковувати коментарі на стіні користувачів.

Чи готуєте контент і хочете дискусій і залучення - підключайте обов'язково. Щоб поділитися думкою, відвідувачеві найзручніше використовувати свій соціальний профіль, а не локальний.

Це економія часу і відкритість.

Крім того, віджет синхронізує коментарі на сайті і на стіні користувача (якщо, звичайно, він расшеріт свій коментар). Варто комусь підтягнутися до дискусії у «ВКонтакте», нові повідомлення відразу ж відобразяться на обох майданчиках: на сторінці користувача і на вашому сайті.

Блок з коментарями може бути корисний не тільки на статейних сторінках, але і в картках товарів.

Ще одна перевага - індексація коментарів «Яндексом». Чим частіше оновлюється контент, тим краще це позначається на позиціях у видачі. Автоматично. Плюс, коментарі можуть стимулювати додатковий трафік по низькочастотних запитах.

4. Віджет «Повідомлення спільноти»

Кому рекомендуємо: всім комерційним сайтам.

Що дає: онлайн-консультування і супровід продажів, інструмент для вивчення аудиторії.

Більшість онлайн-консультантів пропонують (або змушують) відвідувача представитися. Віджет «Повідомлення спільноти» значно спрощує перший контакт. У вікно діалогу автоматично завантажується аватар співрозмовника, а повідомлення відправляються в віджет від імені користувача «ВКонтакте». У ролі онлайн-консультанта виступає адміністратор підключеного до сайту спільноти.

Віджет корисний обом сторонам: бізнес отримує ще одне джерело лидов і доступ до їх соціальним профілів, клієнт - можливість швидко отримати консультацію в звичному середовищі. Навіть якщо відвідувач покине сайт, спілкування з представниками компанії продовжиться в повідомленнях у «ВКонтакте». Чи не стане особиста комунікація психологічним бар'єром для деяких користувачів (адже бізнес отримав посилання на особистий аккаунт користувача) - питання відкрите.

Є два варіанти подання віджета на сайті. Перший - неактивний консультант: статична кнопка, при натисканні на яку відкривається чат. Цей варіант підходить статейним сайтам - віджет НЕ буде агресивно продавати і відволікати від читання матеріалів.

У другому випадку онлайн-консультант за замовчуванням розкритий і запрошує до діалогу. Цей варіант рекомендуємо продають сторінок і інтернет-магазинам, а також бізнесам зі складними продуктами: промислове обладнання, техніка, консалтинг, всі товари і послуги, які передбачають індивідуальний розрахунок.

5. Віджет «Публікація посилань»

Кому рекомендуємо: всім сайтам, а особливо тим, хто робить ставку на контент-маркетинг.

Що дає: зростання соціального охоплення матеріалу.

Що дає: зростання соціального охоплення матеріалу

6. Віджет «Товариства»

Кому рекомендуємо: всім сайтам.

Що дає: розвиток групи.

Комунікація в групі у «ВКонтакте», як правило, менш формальна, ніж на сайті. Емоційна подача новин, жива реакція адміністраторів на коментарі, трансляції робочих моментів - багато користувачів інтуїтивно очікують побачити «бренд з людським обличчям», тому і переходять з віджета в групу.

Плюс: в блоці з передплатниками першими відображаються друзі користувача, а це потужне соціальне доказ. Є й альтернативний варіант блоку, в якому замість друзів виводяться останні записи зі стіни групи.

7. Віджет «Напишіть нам»

Кому рекомендуємо: всім сайтам.

Що дає: зростання кількості лідів і вступів до групи.

Спрощена форма віджета «Повідомлення спільноти». Різниця в тому, що віджет відразу відкриває діалог у «ВКонтакте». Якщо орієнтуєтеся на розвиток групи, краще використовувати цей віджет: чекаючи відповіді оператора, користувач напевно захоче заглянути і на саму сторінку.

Кнопку «Напишіть нам» можна вбудувати в будь-який елемент сайту. Але не забувайте, що не всі аудиторії готові до спілкування з компанією через соціальний аккаунт. А якщо компанія працює в B2B-сегменті, аргументом «проти» може стати заборона на використання соцмереж в робочий час . Переконайтеся, що перехід до діалогу у «ВКонтакте» - не єдина можливістю зв'язатися з бізнесом.

8. Віджет «Підписатися на автора»

Кому рекомендуємо: бізнесам, які займаються контент-маркетингом, авторам блогів.

Що дає: згадка автора матеріалу; зростання кількості передплатників групи або автора; потрапляння контенту в новинну стрічку користувача.

Читати новини спільнот і користувачів у своїй стрічці можуть тільки їх передплатники. Це означає, що вступати в групу або «дружити» з користувачем не обов'язково.

Віджет корисний насамперед авторам, охочим збільшити свою вагу у «ВКонтакте», а також бізнесам, які просуваються в тому числі через особистий бренд свого представника. Відмовитися від автора можна зі сторінки з вихідними заявками в друзі, від новин спільноти - з групи спільноти.

9. Віджет «Рекомендації»

Кому підійде: бізнесам, які займаються контент-маркетингом, авторам блогів.

Що дає: SEO-ефект, збільшення глибини перегляду і часу, проведеного на сайті; поліпшення юзабіліті; зростання залученості.

Цей простий інструмент дозволяє затримати користувача на сайті, порекомендувавши йому ще пару-трійку цікавих матеріалів. У блок динамічно завантажуються найпопулярніші статті, їх рейтинг визначається на основі зібраних лайків.

10. Віджет «Опитування»

Кому рекомендуємо: будь-яким сайтам, коли є необхідність провести мікродослідження; може використовуватися для додаткового залучення в контент сайту.

Що дає: зростання соціального охоплення (опитуванням можна поділитися); вивчення аудиторії сайту, залучення в комунікацію.

Такий віджет НЕ синхронізується з опитуванням в групі, це самостійний блок. Таким чином на сайті і в групі можна проводити непересічні голосування. (Наприклад, щоб порівняти переваги і погляди аудиторії двох різних майданчиків.)

11. Віджет «Запис на стіні»

Кому рекомендуємо: всім сайтам (альтернатива віджета «Товариства»).

Що дає: розвиток групи; просте рішення для додавання мультимедіа-документів на сайт; зростання соціального охоплення конкретної записи.

Крім іншого, цей віджет можна використовувати як дуже просте рішення для інтеграції на сайт блоку з мультимедійним контентом: фотографіями, відео і навіть товарами із запису у «ВКонтакте».

12. Віджет «Дозволити писати спільноті»

Кому рекомендуємо: бізнесам, які займаються контент-маркетингом, авторам блогів.

Що дає: зростання конверсій у вступ до групи; збільшення точок дотику з бізнесом.

Ще один віджет, який може стати точкою контакту на зовнішньому сайті - «Дозволити писати спільноті». За допомогою нього можна доставляти ваші новини прямо в особисті повідомлення передплатника. Як результат, користувачі, які підписалися на новини в особистих повідомленнях, завжди будуть у вашому інформаційному полі. Потенційно інструмент може скласти конкуренцію традиційним поштовим розсилок.

Як і від етичної розсилки, від новин «в личку» легко відписатися.

Наостанок - переваги віджетів з точки зору власників та відвідувачів сайтів:

резюме

Інтеграція сайту і «ВКонтакте» дає:

 • краще юзабіліті (справедливо практично для всіх віджетів);

 • зростання кількості вступів в групу;

 • зростання соціального охоплення матеріалу;

 • кращі позиції в пошуковій видачі;

 • ліди і продажу.

Крім того, може стати інструментом для:

 • вивчення аудиторії сайту;

 • моніторингу обговорень матеріалу у «ВКонтакте»;

 • підвищення залученості в контент сайту;

 • підвищення лояльності до бізнесу.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача