Статьи

Огляд браузера Vivaldi

 1. Трішки історії
 2. Що таке Vivaldi
 3. Зовнішній вигляд
 4. Швидкі команди
 5. налаштування
 6. Розробка і перспективи
 7. Моя думка
 8. На десерт

Колись я дуже здивувався. Тоді розробники браузера Opera зійшли з розуму і закинули свій браузер, над яким працювали без тижні 20 років, помінявши движок з Presto на Chromium. Ви знаєте, чому? Я не знаю.

Opera перестала бути окремим продуктом і перетворилася в черговий скін браузера Chromium. Замість опери ми отримали ще один яндекс.браузер або МейлРу.

Пояснення такої різкої зміни курсу було таким:

Всі наші нові продукти будуть використовувати движок WebKit для рендеринга і V8 для обробки JavaScript. Вони будуть засновані на опенсорсний браузері Chromium і його компонентах. Звичайно ж, браузер - це набагато більше, ніж просто движок, тому всі ці зміни для звичайних користувачів відбудуться десь далеко під капотом.

Крім переходу на новий движок, було закрито і співтовариство Opera. Такий поворот подій не влаштував одного з керівників на ім'я Йон Стівенсон геть Тетшнер (він з Ісландії, у них це нормально), який заснував спочатку своє співтовариство на заміну Opera Community, а пізніше і новий браузер Vivaldi з гаслом "Новий браузер для наших друзів" .

Трішки історії

У 2014-му Opera закрила співтовариство "My Opera", на якому проводили час любителі і ненависники браузера. Завдяки цьому ресурсу Opera могла постійно моніторити баги і апдейт свою програму. Тепер не зможе. Схоже, що Опера вирішила: раз розробка свого движка зупинена, то і співтовариство нікому не потрібно.

Цього Йон стерпіти вже не міг і відкрив свій лунапарк. Благо однодумців у нього більш ніж достатньо: в перший день після виходу Vivaldi його скачали 500 тис. Разів. Але це історія, а тепер звернемося до самого браузеру і розглянемо його уважніше. Головні питання, які ставив перед собою я, приступаючи до огляду:

 1. чи зможе Vivaldi стати основним браузером
 2. які переваги і недоліки є у продукту
 3. наскільки він далеко пішов від Opera

Що таке Vivaldi

Vivaldi (Вівальді) - інтернет-браузер, заснований одним з колишніх керівників Opera Software, працює на основі движка Blink (Google Chromium). Вівальді з'явився як спільнота, яке прийшло на заміну закритому в березні 2014 року сайту Opera Community. Фактично він працює на тому ж движку, на який і перейшла в своє час Opera, що в свою чергу і послужило причиною закриття сайту любителів Опери. Перша версія програми з'явилася 27 січня 2015 року, є версії для Linux, Mac OS і Windows.

Зовнішній вигляд

Візуально Вівальді дуже схожий на Оперу, особливо 12 версію. Дизайн мінімалістичний, вкладки можна налаштовувати і бачити з будь-якої зі сторін браузера. Колірна гамма шаблону визначається квітами відкритого сайту, браузер автоматично підлаштовується під відкриту вкладку.

Якщо вибрати положення зліва чи справа, то будуть видні не вкладки, а превью сторінок.

Бічна панель і стандартні настройки навряд чи когось здивують, тому я не буду приділяти їм уваги, пройдуся по особливостям, які можуть бути цікаві.

Швидкі команди

При натисканні F2 відкриється вікно, в якому можна швидко знайти потрібну закладку пошуком по заголовкам, а також відкрити будь-який з розділів бічній панелі.

Тут можна групувати вкладки, додавати їх в обране і так далі.

Бічна панель фактично повторює панель з Опери, в ній зібрані основні функціональні частини старого браузера. Вона дозволяє групувати закладки по папках, бачити викачані файли, працювати з контактами, а в майбутньому і читати пошту.

Вона дозволяє групувати закладки по папках, бачити викачані файли, працювати з контактами, а в майбутньому і читати пошту

Разом, в бічній панелі ви знайдете:

 • папки з закладками
 • поштовий клієнт
 • контакти
 • список завантажень
 • записки

Поштовий клієнт - це звичайно данину Опері, в якій ця функція працювала з давніх часів. Втім, на даний момент поштовик поки не працює і пропонує відвідати веб-версію.

У нижній панелі можна вибрати режим без зображень. Варіанта "відображати тільки картинки з кешу", за аналогією з Оперою, тут немає. Крім іншого, в Вівальді є досить цікавий набір функцій:

Сторінку можна бачити в чорно-білому варіанті, з інвертованими квітами, в сепії, під кутом, без обраних блоків і так далі. Спробуйте потикати в різні функції, щоб побачити, як це працює.

налаштування

Налаштовувати майже нічого. З вкладок в настройках поки є:

 • основні: тут можна тільки вказати стартову і вибрати "Вівальді" браузером за замовчуванням
 • зовнішній вигляд: розташування вкладок, панелі, стиль перемикання між вкладками
 • навігація: список гарячих клавіш
 • мережу: настройки проксі
 • безпека: куки і збереження паролів.

Як бачите, нічого унікального. Більш того, ніякої синхронізації, розширень і тому подібного.

почитайте про Яндекс браузері і порівняйте, як допрацювали той же движок програмісти іншої компанії.

Розробка і перспективи

Над програмою працюють 25 чоловік в трьох офісах: в Норвегії, США та Ісландії. Це не величезна компанія, в якій працюють тисячі хом'яків, а невеликий проект, який більше схожий на стартап. Основна ідея роботи - на основі движка Chromium зробити браузер, який буде по функціоналу нагадувати Оперу, тобто візьме з неї хороші і потрібні функції.

Новий движок розробники вирішили не робити, і ось що пише з цього приводу один з працівників Vivaldi:

Браузер заснований на коді Chromium. Створити новий движок з нуля сьогодні практично нереально, ми вирішили спробувати виконати мрію багатьох користувачів старої версії Opera: взяти движок від Chrome, але інтерфейс і функціональність зберегти колишню. На мій погляд, поки це у нас виходить. Але судити, звичайно, вам.

Моя думка

У наступних версіях розробники планують додати підтримку розширень, синхронізацію з сервером, вбудований поштовий клієнт.

Спільнота браузера Опера поки хоч і користується новою версією на новому движку, але швидше за засмучено закриттям Opera Community, тому при хорошому піарі і грамотній розробці продукт може завоювати свої 2-3% користувачів.

На сьогодні програма зовсім сира, без підтримки розширень з Google Chrome ніяких перспектив у неї немає. Також варто очікувати розширених налаштувань безпеки (наприклад, ручного вибору User-agent), вибору шаблонів дизайну, кешування картинок і відео.

Для фронтенд-розробника програма підходить мало: інструменти розробника скопійовані з Chrome, ніяких розширень і майже нічого встановлювати у ній немає. Версію Vivaldi, яка є у нас в розпорядженні сьогодні, можна назвати попередньої бетою з дуже урізаним функціоналом і хорошим очікуванням від шанувальників. Подивимося, що з цього вийде.

Зараз на запит "vivaldi" гугл відповідає біоаграфіей Антоніо Вівальді замість опису браузера. Показовий момент: коли браузер стане популярним, ми побачимо посилання на нього в першу чергу. А поки чекаємо.

На десерт

Поки в холодній Норвегії роблять нові програми і хочуть завоювати світ, ми можемо заварити чорного чаю з гірських медом і послухати прекрасний львівський проект The Cancel:

Ви знаєте, чому?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача