Статьи

Огляд браузера Vivaldi

 1. Трішки історії
 2. Що таке Vivaldi
 3. Зовнішній вигляд
 4. Швидкі команди
 5. налаштування
 6. Розробка і перспективи
 7. Моя думка
 8. На десерт

Колись я дуже здивувався. Тоді розробники браузера Opera зійшли з розуму і закинули свій браузер, над яким працювали без тижні 20 років, помінявши движок з Presto на Chromium. Ви знаєте, чому? Я не знаю.

Opera перестала бути окремим продуктом і перетворилася в черговий скін браузера Chromium. Замість опери ми отримали ще один яндекс.браузер або МейлРу.

Пояснення такої різкої зміни курсу було таким:

Всі наші нові продукти будуть використовувати движок WebKit для рендеринга і V8 для обробки JavaScript. Вони будуть засновані на опенсорсний браузері Chromium і його компонентах. Звичайно ж, браузер - це набагато більше, ніж просто движок, тому всі ці зміни для звичайних користувачів відбудуться десь далеко під капотом.

Крім переходу на новий движок, було закрито і співтовариство Opera. Такий поворот подій не влаштував одного з керівників на ім'я Йон Стівенсон геть Тетшнер (він з Ісландії, у них це нормально), який заснував спочатку своє співтовариство на заміну Opera Community, а пізніше і новий браузер Vivaldi з гаслом "Новий браузер для наших друзів" .

Трішки історії

У 2014-му Opera закрила співтовариство "My Opera", на якому проводили час любителі і ненависники браузера. Завдяки цьому ресурсу Opera могла постійно моніторити баги і апдейт свою програму. Тепер не зможе. Схоже, що Опера вирішила: раз розробка свого движка зупинена, то і співтовариство нікому не потрібно.

Цього Йон стерпіти вже не міг і відкрив свій лунапарк. Благо однодумців у нього більш ніж достатньо: в перший день після виходу Vivaldi його скачали 500 тис. Разів. Але це історія, а тепер звернемося до самого браузеру і розглянемо його уважніше. Головні питання, які ставив перед собою я, приступаючи до огляду:

 1. чи зможе Vivaldi стати основним браузером
 2. які переваги і недоліки є у продукту
 3. наскільки він далеко пішов від Opera

Що таке Vivaldi

Vivaldi (Вівальді) - інтернет-браузер, заснований одним з колишніх керівників Opera Software, працює на основі движка Blink (Google Chromium). Вівальді з'явився як спільнота, яке прийшло на заміну закритому в березні 2014 року сайту Opera Community. Фактично він працює на тому ж движку, на який і перейшла в своє час Opera, що в свою чергу і послужило причиною закриття сайту любителів Опери. Перша версія програми з'явилася 27 січня 2015 року, є версії для Linux, Mac OS і Windows.

Зовнішній вигляд

Візуально Вівальді дуже схожий на Оперу, особливо 12 версію. Дизайн мінімалістичний, вкладки можна налаштовувати і бачити з будь-якої зі сторін браузера. Колірна гамма шаблону визначається квітами відкритого сайту, браузер автоматично підлаштовується під відкриту вкладку.

Якщо вибрати положення зліва чи справа, то будуть видні не вкладки, а превью сторінок.

Бічна панель і стандартні настройки навряд чи когось здивують, тому я не буду приділяти їм уваги, пройдуся по особливостям, які можуть бути цікаві.

Швидкі команди

При натисканні F2 відкриється вікно, в якому можна швидко знайти потрібну закладку пошуком по заголовкам, а також відкрити будь-який з розділів бічній панелі.

Тут можна групувати вкладки, додавати їх в обране і так далі.

Бічна панель фактично повторює панель з Опери, в ній зібрані основні функціональні частини старого браузера. Вона дозволяє групувати закладки по папках, бачити викачані файли, працювати з контактами, а в майбутньому і читати пошту.

Вона дозволяє групувати закладки по папках, бачити викачані файли, працювати з контактами, а в майбутньому і читати пошту

Разом, в бічній панелі ви знайдете:

 • папки з закладками
 • поштовий клієнт
 • контакти
 • список завантажень
 • записки

Поштовий клієнт - це звичайно данину Опері, в якій ця функція працювала з давніх часів. Втім, на даний момент поштовик поки не працює і пропонує відвідати веб-версію.

У нижній панелі можна вибрати режим без зображень. Варіанта "відображати тільки картинки з кешу", за аналогією з Оперою, тут немає. Крім іншого, в Вівальді є досить цікавий набір функцій:

Сторінку можна бачити в чорно-білому варіанті, з інвертованими квітами, в сепії, під кутом, без обраних блоків і так далі. Спробуйте потикати в різні функції, щоб побачити, як це працює.

налаштування

Налаштовувати майже нічого. З вкладок в настройках поки є:

 • основні: тут можна тільки вказати стартову і вибрати "Вівальді" браузером за замовчуванням
 • зовнішній вигляд: розташування вкладок, панелі, стиль перемикання між вкладками
 • навігація: список гарячих клавіш
 • мережу: настройки проксі
 • безпека: куки і збереження паролів.

Як бачите, нічого унікального. Більш того, ніякої синхронізації, розширень і тому подібного.

почитайте про Яндекс браузері і порівняйте, як допрацювали той же движок програмісти іншої компанії.

Розробка і перспективи

Над програмою працюють 25 чоловік в трьох офісах: в Норвегії, США та Ісландії. Це не величезна компанія, в якій працюють тисячі хом'яків, а невеликий проект, який більше схожий на стартап. Основна ідея роботи - на основі движка Chromium зробити браузер, який буде по функціоналу нагадувати Оперу, тобто візьме з неї хороші і потрібні функції.

Новий движок розробники вирішили не робити, і ось що пише з цього приводу один з працівників Vivaldi:

Браузер заснований на коді Chromium. Створити новий движок з нуля сьогодні практично нереально, ми вирішили спробувати виконати мрію багатьох користувачів старої версії Opera: взяти движок від Chrome, але інтерфейс і функціональність зберегти колишню. На мій погляд, поки це у нас виходить. Але судити, звичайно, вам.

Моя думка

У наступних версіях розробники планують додати підтримку розширень, синхронізацію з сервером, вбудований поштовий клієнт.

Спільнота браузера Опера поки хоч і користується новою версією на новому движку, але швидше за засмучено закриттям Opera Community, тому при хорошому піарі і грамотній розробці продукт може завоювати свої 2-3% користувачів.

На сьогодні програма зовсім сира, без підтримки розширень з Google Chrome ніяких перспектив у неї немає. Також варто очікувати розширених налаштувань безпеки (наприклад, ручного вибору User-agent), вибору шаблонів дизайну, кешування картинок і відео.

Для фронтенд-розробника програма підходить мало: інструменти розробника скопійовані з Chrome, ніяких розширень і майже нічого встановлювати у ній немає. Версію Vivaldi, яка є у нас в розпорядженні сьогодні, можна назвати попередньої бетою з дуже урізаним функціоналом і хорошим очікуванням від шанувальників. Подивимося, що з цього вийде.

Зараз на запит "vivaldi" гугл відповідає біоаграфіей Антоніо Вівальді замість опису браузера. Показовий момент: коли браузер стане популярним, ми побачимо посилання на нього в першу чергу. А поки чекаємо.

На десерт

Поки в холодній Норвегії роблять нові програми і хочуть завоювати світ, ми можемо заварити чорного чаю з гірських медом і послухати прекрасний львівський проект The Cancel:

Ви знаєте, чому?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.