Статьи

Огляд GSM-телефону Nokia 6230i: повернення легенди

 1. Комплектація
 2. Технічні характеристики:
 3. Дизайн і ергономіка
 4. Меню
 5. «Помилка? Це не помилка, це системна функція! »
 6. резюме

Модернізація та виправлення продукту в ході життєвого циклу - один з найпопулярніших способів отримати додатковий прибуток. Згадати хоча б тих же «Героїв меча і магії», третю частину якого випускали раз десять, а то й більше - тільки на моїй пам'яті більше шести різних реінкарнацій цієї культової гри. Виробники стільникових телефонів теж не ликом шиті і завжди не проти заробити на своїх мобільних шедеврах.

Не оминула ця доля і знаменитий Nokia 6230 , Навздогін якому був випущений 6230i. Зовні він повністю копіює свого попередника, завдяки чому деякі Інтернет видання передрікали йому дуже скромне майбутнє, так як вважали, що його основна відмінність від попередника - нова прошивка і камера на 1,3 Мп. Але при найближчому розгляді виявилось, що це не так, і 6230i є, чим здивувати свого власника.

Комплектація

Чесно кажучи, після розкриття коробки з апаратом, я очікував побачити щось більше, ніж просто телефон, але - на жаль, нічого екстраординарного там не було. Стандартний комплект: телефон, зарядка, диск з програмним забезпеченням, грубезний «збірник юного шамана» під таємничою назвою User Guide. Хіба що провідна гарнітура, так бокс з MMC на 32 МБ вибивається із загального потоку, а й цим уже нікого не здивуєш.

Технічні характеристики:

Телефон являє собою представника другої версії сороковий платформи (Series 40), зі злегка зміненим дизайном і характерними для останніх моделей програмними змінами. Залізна сторона питання виглядає наступним чином:

 • Стандарт: GSM 800/900/1800
 • Маса: 99 г
 • Розміри: 103 × 44 × 20 мм
 • Форм-фактор: класичний моноблочний корпус
 • Максимальний час роботи в режимі очікування 300 ч, розмови 3 ч
 • Акумулятор: Li-ion 850 мА · год
 • Дисплей: кольоровий TFT з дозволом 208 на 208 пікселів, 65536 кольорів (видима область екрану, як і на 6230 - квадратик 30 на 30 мм). Це дозволяє відображати до п'яти рядків тексту + дві службові
 • Пам'ять: внутрішня 32 МБ + карти MMC (офіційно підтримуються карти ємністю до 512 МБ, але за даними колег по роботі 6230i потягне і 1 ГБ)
 • Звуки: поліфонічні 64-голосна мелодії
 • Інтернет і зв'язок: Вбудований XHTML-браузер (WAP 2.0), HSCSD, GPRS class 10, EDGE Class 10 (швидкість до 236,8 кбіт / сек), ІЧ-порт, Bluetooth
 • Камера: 1.3 Мп з максимальною роздільною здатністю 1280 на 1024, можливістю створення потокового відео в форматі 3GPP QCIF (відео H.263 і AMR для поліпшення звуку, до однієї години)
 • Підтримувані формати файлів: mp3, aac, nrt, mxmf, midi, amr, 3gp, m3g, mpeg4, nth, bmp, wbmp, jpeg, gif, otb і png
 • Додатково: Push-To-Talk, SMS, MMS 1.2, вбудований поштовий клієнт, Visual Radio, Java MIDP 2.0 з Bluetooth API і 3D API, мобільний гаманець, диктофон (обмеження до години)

Дизайн і ергономіка

Перше розчарування спіткало, коли розкрили задню кришку корпусу - слот для карт MMC все ще знаходиться під акумулятором, тому про «гарячої заміни» знову можна забути. Слот під СІМ карту, як і на всіх останніх телефонах Nokia, є залізну застібку, з якої проблем, як правило, не виникає.

Акумулятор також увійшов без проблем, хіба що спостерігався невеликий люфт в паралельному площині телефону напрямку.

Телефон дуже зручно лежить в руці, але 99 грам чистого ваги не проходять непоміченими. Клавіатура традиційно розділена на два блоки - цифровий і софт клавіші. З нововведень (для Nokia) варто відзначити появу центральної кнопки на джойстику - річ дуже корисна і зручна, але в порівнянні з іншими клавішами натискається дуже туго, тому після 30 хвилин роботи з «Меню» великий палець сильно втомлювався і відмовлявся підкорятися.

На лівому торці телефону розташовані «гойдалки», що відповідають за гучність звуку. Тривале натискання на клавіші «вгору» призводить до включення функції Push-to-Talk, «вниз» - записи голосовою позначкою. Правий торець займає вихід динаміка і віконце інфрачервоного порту. Внизу телефону, як завжди, розташований Pop-Port і зарядка. На зовнішній стороні телефону розташовується камера, прикрита лише задньою кришкою з віконцем: добре це чи погано - вирішувати вам, але я віддаю перевагу «шторки» (як, наприклад, на Philips 755). У верхній частині телефону традиційно знаходиться кнопка включення / виключення телефону і місце кріплення шнурка.

На відміну від 6230 цей телефон оснащений 64-голосною поліфонією. Зізнатися чесно, нічого нового почути не вдалося. Якщо порівнювати гучність звучань 6230 і 6230i, то здається, що останній все-таки голосніше, хоч на трохи, але голосніше. Справедливості заради зазначу, що mp3 файли відтворювалися трохи голосніше, ніж аналогічні midi. З іншого боку незрозуміло навіщо взагалі потрібна поліфонія, якщо телефон розуміє mp3 і може використовувати їх для будь-яких потреб?

Екран моделі виконаний за технологією TFT, що теоретично говорить про його стійкому відношенні до сонця, але, на жаль, цього я перевірити не зміг зважаючи на повну відсутність такого на вулиці. У порівнянні зі своїм прабатьком дозвіл екрана було збільшено з 128 до 208 пікселів на кожну сторону при тому ж фізичному розмірі. Це відразу позначилося на якості зображення і промальовування. Кольоровість залишилася така ж - 65536 і це, не дивлячись на тиск з боку інших виробників з екранами в 262 тисячі кольорів (питання про переваги екранів з великою кількістю квітів вельми спірне, так як такі «глибокі» відтінки практично не помітні людським оком).

Змінився колір підсвічування клавіатури - тепер вона світло-блакитна, але рівномірності від цього не додалося. Букви на клавіатурі все так же «губляться».

Вібровиклик слабенький, але це знову ж таки суб'єктивна думка: «на смак і колір товаришів немає».

Говорячи про програмні оновлення, варто згадати підтримку FileConnection and PIM API (JSR-75), Mobile 3D Graphics API (JSR-184). Зокрема останній дозволяє запускати на телефоні тривимірні ігри (як на шістьдесят п'ятий серії). Стандарт JSR-75 дозволяє стороннім розробникам отримати доступ до файлової системи, записам в записнику і телефонній книзі, що обумовлює створення більш гнучких і функціонально просунутих додатків.

Меню

Вхід в меню здійснюється натисненням центральної клавіші джойстика, і ми відразу ж потрапляємо в пункт «Галерея», що вельми незручно (загальноприйнятий стандарт де-факто - це розділ «Повідомлення»). Меню представлено в двох реінкарнації - у вигляді послідовного переліку (класичний Nokia) і у вигляді «матриці» (класичний Siemens), причому вибір виду здійснюється тут же, в меню (ліва софт клавіша).

Іконки пунктів основного меню повністю тривимірні і виглядають дуже естетично. Складається враження, що вони зовсім не мальовані, а створені на основі «Mobile 3D Graphics API». Другий рівень навігації також забезпечений нехитрими картинками. Цифрова навігація нікуди не поділася, і пов'язані з нею проблеми теж.

«Повідомлення». Все дуже стандартно. З новенького варто відзначити збільшений розмір MMS повідомлень (MMS версії 1.2 з повідомленнями до 300 КБ) і красиві смайлики. Причому останні не приєднуються у вигляді окремих картинок, а просто при перегляді повідомлень замість звичного «;-)» з'являється підморгуюча жовтенька пика. На превеликий жаль, Nokia зовсім ігнорує такий корисний стандарт як EMS, замість нього є якийсь NSM (Nokia Smart Messaging), який підтримують лише деякі моделі Samsung, LG і Motorola. У комплекті поставки є десяток шаблонів для створення таких повідомлень.

Тут же ховається і поштовий клієнт. У даній версії додали функцію завантаження тільки заголовків листів, але проблема з кодуваннями так і не вирішена, тому рекомендую використовувати Java клієнта від сторонніх розробників.

«Контакти». Адресна книга зроблена досить оригінально (як і в 6230): всього можна створити до 1000 контактів, присвоївши кожному по 5 різних телефонів (загальний, стільниковий, домашній, робочий, факс) і 5 осередків додаткових даних (можна ввести адресу, електронну адресу, сторінку та ін.). Організація сподобалася тим, що можна вказувати тільки потрібні дані і не треба думати в який телефон (домашній або факс) ти записав другий стільниковий клієнта. При первинному введенні задається тільки номер телефону (стає номером за умовчанням, який потім можна змінити) і «ім'я» контакту. Решта інформації додається через меню. При спробі вставити шостий телефон пропонує зберегти його на інше «Ім'я». Загальна кількість фотографій на контактах обмежена сотнею.

Всі контакти можна розділяти по групах. Максимальне число груп - 25. На кожну групу можна встановлювати свою мелодію виклику, що краде відсутність такої можливості у контактів. До контактів пригвинтили функцію перевірки присутності абонента в мережі, яка поки що не підтримується нашими операторами стільникового зв'язку. Сенс її аналогічний статусу користувача в ICQ-мережі.

«Дзвінки». Тут все, як і скрізь. Варто відзначити лише лічильник повідомлень, та таємничий сервіс «Місцезнаходження», який за даними творця повинен відповідати на запити про місцезнаходження абонента (напевно, це щось на зразок послуги «локатора» від Мегафона).

«Налаштування». Все, чим можна персоніфікувати телефон. Окремо відзначу появу тим оформлення (на 6230 цього не було), зроблених вельми непогано - змінювати можна буквально все, навіть шрифт написів в режимі очікування. Тут же знаходяться інструменти для роботи з BT (в пункті «Підключення пристроїв»).

«Галерея» - тут ховається якась подоба файлового менеджера. Флеш карта відображається окремим значком з ім'ям NoName (і сюди добрався цей великий бренд). Робота з менеджером не викликає будь-яких ускладнень: все просто і зрозуміло. Єдиний мінус - відсутність функції «Копіювати», є тільки «Перемістити».

«Мультимедіа». Радіо, пара програвачів, диктофон, еквалайзер і камера - ось, власне кажучи, і все.

Радіо, як і на всіх телефонах Nokia, - нічого екстраординарного: пам'ять на двадцять станцій, антена в навушниках, жахлива чутливість. З новенького тільки функція Visual Radio, яка дозволяє передавати разом з радіосигналом інформацію про поточну композиції і, звичайно, рекламу (поспішаю вас порадувати - ця функція працює тільки в Фінляндії)

Диктофон було розширено до однієї години (нагадаю, що раніше було три хвилини), причому він вміє писати як просто звук, так і розмова.

Медіа плеєр і Music Player. Перший являє собою урізану версію другого, а другий не може те, що може перший. Ось така чудова пара. Медіаплеєр - відтворює все, але не розуміє плейлисти і mp3 теги, Music Player їсть теги, але грає тільки з папки Music або кореневої директорії карти пам'яті. Навіщо було потрібне таке дивне поділ обов'язків - незрозуміло. Для всіх них діють настройки еквалайзера.

«PTT» - все для Push-tо-Talk. На жаль, жоден з наших операторів не підтримує цю можливість, тому як слід «поганяти» не вийшло.

«Організатор». Можна вносити до 250 записів в залежності від довжини (обмеження в 160 символів) і автоматично видаляти старі записи. Додані розширені замітки: тепер максимальна довжина тексту обмежена 3000 символів, що цілком підходить для рядових потреб. Найцікавіший розділ - «Гаманець». Його суть - зберігати в кодованому вигляді всі ваші критичні дані, будь то номери кредитних карт або місце закладки заначки - загалом, все, що необхідно приховати від сторонніх очей, має лежати тут. Подейкують, що застосовується тут захист не дуже стійка, але для «домашнього використання» її буде достатньо.

«Додатки». Сюди увійшли Ігри (нарди, тривимірні гонки і гольф), якась папка «Колекція» (збірник стандартних Java додатків: перекладач, світове час, конвертер одиниць) + «Екстра» (калькулятор і секундомір).

«Інтернет». Рядовий браузер - нічого видатного.

«Камера». На відміну від свого попередника Nokia 6230i оснащений 1.3 мп камерою з максимальною роздільною здатністю 1280 × 1024. Зі збільшенням фізичного дозволу екрану збільшилася не тільки чіткість зображення, а й тормознутость при відображенні картинки з камери (практично не помітна, але створює певний дискомфорт)

Телефон вміє знімати відео в форматі 3gp, тривалість якої обмежена об'ємом вільної пам'яті або однією годиною. Незрозуміло навіщо, але за замовчуванням телефон дозволяє знімати ролики тільки по 25 сек (виправляється ось тут: «Варіанти» -> «Налаштування» -> «Тривалість відеокліпу» -> «Максимальна»).

Набір налаштувань досить аскетичний: режим зйомки (альбомне фото, портретне фото, нічна зйомка, відео), якість зображень (висока, звичайне, базове), розмір зображення (1280 × 1024, 640 × 480, 320 × 240, 160 × 120), якість і тривалість кліпу, а також автоспуск + цифровий зум на 2х і 4х. Всі настройки зібрані в одну велику купу, що є істотним недоліком.

Баланс білого і чутливість CMOS-матриці явно страждають: зображення виходять темними і не збалансованими. Під час нічної зйомки спостерігається непристойні шуми.

В цілому камера вийшла средненькая і грає роль скоріше приємне доповнення, ніж підстави для нової моделі.

«Помилка? Це не помилка, це системна функція! »

Перший і найоригінальніший баг був знайдений зовсім випадково. Зробив десяток фотографій і виставив в якості заставки. Потім за старою сіменсовскій звичкою натиснув і втримав червону кнопку, щоб відключити телефон. Яке ж було моє здивування, коли телефон не просто не відключився (дивно, чи не так), а ще й заставку в режимі очікування поміняв на іншу фотку! Цей баг спостерігався тільки в разі установки фотографій, з іншими малюнками і папками він не проходив.

Наступна знайдена «системна функція» була пов'язана з навігацією. Як це не парадоксально, але на другому рівні меню вона не працює - як я не старався цього домогтися! В продовження теми цифрової навігації - на третьому рівні вона теж не працювала, гірше того - я спостерігав пропущені цифри (спочатку йде 1, потім відразу 3) + поява цифр великих 10 (11, 12 і т.д.), як їх вводити знають , напевно, тільки фіни. В кінцевому підсумку мені вдалося змусити працювати цифрову навігацію (виявляється, треба швидко-швидко натиснути необхідні цифри на першому рівні меню), але гарного настрою від цього не додалося.

І це, не рахуючи дрібних неприємностей виду: зависання при наборі СМС (довелося харчування відключати, щоб відвис), відмова з'єднуватися при встановленні Bluetooth-з'єднання, незрозумілий білий екран при деяких комбінаціях клавіш та ін. Висновок - телефон з сирої прошивкою не є добре.

резюме

Говорити про якість зв'язку, швидкодії, зручності навігації і дизайні щодо Nokia - це блюзнірство, так як саме завдяки цим якостям він займає лідируючі позиції. Тому питання брати чи не брати Nokia 6230i безперечно вирішується в позитивну сторону, хоча варто почекати пару місяців, щоб ціни на 6230 і 6230i зрівнялися (адже закупівельні ціни у них практично однакові). А от чи варто міняти 6230 на його нову реінкарнацію - питання спірне. Теоретично 6230i на пару голів вище свого старшого побратима, але на мою особисту думку він не є найкраща заміна. Краще рік почекати і купити щось більш сучасне. Схоже, виробник думав аналогічним чином, через що і залишив колишній дизайн. Nokia 6230i позиціонується не як заміна «застарілому» 6230, а як його продовження для людей, які хотіли купити попередню версію і чекали слушного моменту.

На момент публікації огляду роздрібна ціна Nokia6230i трималася приблизно на $ 40 більше, ніж на 6230. Таким чином, через місяць другий можна очікувати коригування цін до рівня $ 270-280.

Дякуємо мережа салонів зв'язку «Евросеть»
за наданий для тестування телефон
З іншого боку незрозуміло навіщо взагалі потрібна поліфонія, якщо телефон розуміє mp3 і може використовувати їх для будь-яких потреб?
«Помилка?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача