Статьи

Огляд Avast Free Antivirus 2017

 1. Хороші результати в лабораторіях
 2. Хороша блокування загроз
 3. Слабкий захист від фішингу
 4. Перевірка Wi-Fi
 5. Простий менеджер паролів
 6. аварійний диск
 7. Додаткові функції
 8. Платні функції
 9. Відмінний вибір
 10. Огляд Avast Free Antivirus 2017: Рейтинг PCMag

Огляд і тестування Avast Free Antivirus 2017. Основні можливості, достоїнства і недоліки безкоштовного антивіруса. Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Результати тестів незалежних лабораторій і рейтинг PCMag

Завантажити Avast Free Antivirus

Видається логічним, що безкоштовна антивірусна захист повинен задовольняти тільки базові потреби. Однак, насправді, багато безкоштовний антивіруси включають вражаючі набори додаткових компонентів. Avast Free Antivirus 2017 надає більше можливостей, ніж багато платних продукти. Крім якісної антивірусного захисту, ви отримуєте сканер безпеки мережі, менеджер паролів, захищений браузер і інші функції.

Можливо ви вже чули, що в минулому році Avast викупив компанію AVG , Яка також випускала безкоштовний антивірус. Шанувальники обох антивірусів можуть бути спокійні - компанія відмовилася від поєднання їх в один продукт. Проте, кращі технології безпеки від обох компаній були впроваджені в обидві лінійки продуктів.

Головне вікно Avast Free Antivirus 2017 серйозно відрізняється від версії 2016 року . В інтерфейсі попередньої версії програми переважали білі та оранжеві кольори, а меню з іконками відображалося у верхній частині вікна. Avast 2017 року одержав темно-сіре фонове зображення, а навігаційне меню тепер знаходиться зліва. За замовчуванням показується вкладка статусу системи, а меню організовує швидкий доступ до сторінок "Захист", "Конфіденційність" і "Швидкодія". Ці сторінки включають іконки з усіма функціями лінійки продуктів Avast, а значком замка позначені функції, недоступні в Avast Free Antivirus.

Під час установки Avast пропонує встановити браузер Google Chrome і панель інструментів Google в інші браузери. Якщо ви не відключите цю опцію, то тулбар зробить Google пошуковою системою за замовчуванням, але не буде перевизначати домашню сторінку. Крім того, під час установки Avast докладно пояснює політику обробки знеособлених даних, але користувач може відключити збір цих даних при бажанні.

Одна з нових функцій Avast є невидимою. Якщо ви встановите інший антивірус в систему з Avast, то він автоматично перейде в пасивний режим. В даному режимі відключається захист реального часу і інші активні захисту, щоб уникнути потенційних конфліктів. Тим не менш, ви в будь-який час зможете запускати антивірусний сканер вручну. Аналогічний режим використовує захисник Windows .

Хороші результати в лабораторіях

Все відслідковують PCMag незалежні лабораторії включають Avast в програму тестування. Крім того, Avast отримав сертифікацію від West Coast Labs. У тесті Reactive and Proactive від Virus Bulletin продукт показав результат вищий за середній.

У чотирьох тестах AV-Comparatives Avast отримав два максимальних рейтингу Advanced + і два рейтинги Advanced, на рівень нижче максимального. За підсумками комплексної оцінки AV-Test Avast отримав 15,5 балів. Причому за захист і зручність використання продукт отримав максимальні 6 балів, а за продуктивність - тільки 3,5 бала.

У складній динамічній тестуванні від SE Labs , В якому використовуються приховані завантаження і інші види веб-атак, Avast отримав рейтинг AA, на щабель нижче максимального рейтингу. З двох тестів MRG-Effitas , Avast зміг пройти тільки один.

Таким чином, сукупний результат Avast дорівнює 8,7 балів, що вище показника AVG , Рівного 8,4 балів. лідером є Kaspersky , Який заробив 9,8 балів, Norton відстав лише на одну десяту. Третє місце належить Avira - 9,5 балів.

Хороша блокування загроз

У тесті на блокування шкідливого ПО використовується колекція зловредів, зібраних вручну. Багато продуктів починають видаляти зразки відразу після відкриття папки, інші очікують вибору об'єкта. Також як AVG і McAfee AntiVirus Plus , Avast працює програмне забезпечення сканер реального часу до тих пір, поки процес не спробує запуститися.

Тестова колекція містить різні види гроз - від троянів-шифрувальників до дратівливих потенційно небажаних програм. Тому перед початком перевірки було включено виявлення ПНП. Користувачам Avast рекомендується зробити те ж саме.

Avast виявив 97 відсотків зразків, повторивши результат Norton і AVG AntiVirus Free. Більшість загроз було заблоковано при спробі виконання. За очищення продукт отримав 9,7 балів, хоча AVG заробив тільки 9,5 балів.

Кожен раз, коли була виявлена ​​спроба запуску шкідливої ​​програми, Avast рекомендував виконати сканування при завантаженні комп'ютера. Все правильно, адже подібна перевірка виключає втручання шкідливих програм.

Якщо в тесті на блокування шкідливих програм одні і ті ж зразки використовуються протягом декількох місяців, то у випробуванні на блокування шкідливих завантажень застосовуються новітні посилання від MRG-Effitas. Для кожної працюючої посилання перевіряється реакція антивіруса: блокування доступу на мережевому рівні, ліквідація корисного навантаження при скачуванні або ігнорування загрози.

Avast заблокував 87 відсотків онлайн загроз. У половині випадків продукт запобіг доступ до шкідливого хосту, а ще в половині випадків Avast заблокував скачування шкідливого об'єкта. Багато антивірусні продукти в разі блокування доступу до сайту показують спеціальну сторінку з попередженням в самому браузері. Avast показує стандартне спливаюче повідомлення, а в браузері з'являється повідомлення про помилку доступу.

Як AVG, так і Avast отримали нову функцію під назвою CyberCapture. Вендор підтримує велику базу даних хороших і поганих файлів за допомогою функції телеметрії, що працює у багатомільйонної аудиторії користувачів по всьому світу. Якщо файл не виявлений в базі даних, то його запуск буде заборонений. Ви зможете дізнатися в чому справа тільки завдяки невеликій мітці CyberCapture в повідомленні про помилку.

Ще одна загальна функція AVG і Avast має назву "Екран поведінки". Вона виконує моніторинг підозрілої активності в програмах, які не обов'язково є шкідливими. Спливаюче вікно буде сповіщати про запуск 15-секундної перевірки і просить користувача потерпіти. Все самописние утиліти PCMag проходили дану процедури, адже дійсно вони виконують підозрілі дії.

Слабкий захист від фішингу

Фішинг-сайти представляють собою шахрайські загрози, які маскуються під різні види безпечних сайтів, наприклад, PayPal, з метою крадіжки персональних даних.

У тесті антифішинга використовуються новітні шахрайські сайти, які ще не були проаналізовані і додані в чорні списки. Вони запускаються в п'яти браузерах, а фінальний результат обчислюється як різниця показників тестованого продукту та інших учасників тестування - умовного лідера Norton і вбудованих контент-фільтрів Firefox, Chrome і Internet Explorer.

Нагадаємо, що Avast 2016 показав відмінний результат і лише один процентний пункт поступився Norton. У новій версії схоже система виявлення фішингу була змінена, і точність істотно знизилася.

Як і у випадку з шкідливими сайтами замість сторінки попередження, Avast відображає спливаюче вікно, але коректно показує тип небезпеки - фішинг. Avast виявив на 57 відсотків менше фішинг-загроз, ніж Norton. Навіть Chrome і Internet Explorer змогли перевершити Avast. Panda Free Antivirus теж серйозно відстав від Norton - на 45 процентних пунктів. Висновок очевидний - не варто відключити браузерную захист від фішингу при використанні безкоштовного антивіруса.

У трьох тестових системах використовувався Internet Explorer. Один браузер захищався фільтром SmartScreen, інший - Norton, а третій - Avast. Тільки у випадку з Avast були зафіксовані помилки скрипта. Складно підтвердити, що саме Avast викликав дані проблеми, але непрямі свідчення очевидні.

Перевірка Wi-Fi

Даний компонент має ширші можливості, ніж передбачає його назва. Дійсно, інструмент перевіряє бездротові мережі в пошуках проблем безпеки, але може також аналізувати провідні мережі. Більш того, Прорверка Wi-Fi показує статус безпеки підключених в мережі пристроїв.

При запуску інструменту на віртуальній машині, він не знайшов ніяких проблем. Всі пристрої були ідентифіковані як безпечний. Ви можете вибрати будь-який пристрій в звіті для перегляду детального списку ідентифікаторів, інтерфейсів і служб. У більшості випадків це може знадобитися за запитом технічної підтримки.

Одна з тестових систем використовує потенційно небезпечне підключення через порт DMZ роутера, безпосередньо підключається до Інтернету. Avast коректно виявив дану проблему і запропонував рекомендації щодо виправлення даної уразливості.

Простий менеджер паролів

Вбудований менеджер паролів - незвичайна функція для безкоштовного антивіруса. Менеджер паролів Avast справляється з базовими функціями, причому робить це надійно.

Для старту роботи потрібно створити майстер-пароль, які буде захищати інші паролі. Avast показує рекомендації по створенню майстер-пароля, а кольорова рядок є індикатором складності пароля. Досягти зеленого діапазону не так просто. Avast не братиме пароль, поки він не буде дуже складним.

У будь-якому підтримуваному браузері Avast пропонує зберегти облікові дані, введені для сайту. При повторному відвідуванні поля форми входу будуть заповнені автоматично. Якщо ви використовуєте кілька аккаунта на конкретному ресурсі, але можна натиснути невелику іконку ключа в полі введення логіна і вибрати відповідний запис. Avast коректно обробляє форму авторизації Google і інші двосторінкові методи авторизації.

У багатьох менеджерів паролів при виборі іконки на панелі інструментів відкривається меню доступних облікових записів. Avast працює по-іншому. Пункти меню "Паролю", "Важливі записи" і "Налаштування" посилаються на відповідні сторінки у вікні антивіруса. Зі сторінки "Паролі" вже можна вибрати запис і виконати автоматичне заповнення і вхід.

"Важливі записи" є простий звичайний текст. Основна мета даної функції - обмін інформацією між декількома установками Avast. Для цього потрібно налаштувати синхронізацію. Після цього отримувати доступ записи можна буде за допомогою додатків на iOS або Android.

Викликати генератор паролів вручну не можна. Avast самостійно показує генератор, коли вважає за потрібне. Він завжди створює 15-значні паролі, що містять всі типи символів. Деякі сайти не дозволяють спеціальні символи, тому хотілося б мати якийсь контроль.

Avast не проводить повноцінний аудит безпеки паролів, як в LastPass або LogMeOnce. Однак, Avast виявляє слабкі паролі і дублікати. Змінити паролі потрібно буде вручну, хоча Avast підтримує захоплення нових паролів і оновлення записів. Раніше результати аналізу відображалися на панелі інструментів в браузері, але в кінцевому підсумку від цього елемента відмовилися, тому що він заплутував деяких користувачів.

Користувачі платної версії отримують не надто багато бонусів. Avast буде повідомляти про випадки витоку пароля. Ви також зможете виконувати швидкий вхід в Android і отримаєте цілодобову технічну підтримку. Проте, в менеджері паролів Avast ви не знайдете підтримки багатофакторної аутентифікації або функції безпечного обміну паролями. Якщо ви хочете більше можливостей, краще використовувати автономний менеджер паролів.

аварійний диск

Деякі типи шкідливих програм глибоко проникають в систему, працюють у фоновому режимі і крадуть персональні дані. Інші зловредів вміють відключати антивірусний захист або блокувати нормальне завантаження операційної системи Windows. Для подібних випадків використання альтернативної антивірусної середовища може бути єдиним способом відновлення системи.

При виборі опції "Аварійний диск" в Avast, на комп'ютер буде завантажений ISO-образ. Запис образу на диск користувачу потрібно виконати самостійно. Крім того, Avast пропонує створити завантажувальний USB-накопичувач флеш-пам'яті. Проте, під час тестування цього зробити не вдалося, навіть при використанні реальної системи, а не фізичної машини. Процес просто завершив роботу збоєм.

Додаткові функції

Програми створюються людьми, а значить можуть містити помилки. Дослідники постійно виявляють нові уразливості, і розробники намагаються усунути їх якомога швидше за допомогою патчів. Якщо на вашому комп'ютері не інстальовано останні оновлення, то в ньому можуть бути додаткові ризики безпеки. Компонент Software Updater виконує аналіз системи в пошуках старих версій програм і компонентів системи. Інструмент показує зміни продукту і пропонує встановити оновлення вручну. У платній версії доступна повністю автоматизована установка оновлень.

панель Avast Online Security встановлюється в браузери і пропонує корисні можливості. Інструмент позначає безпечні і шкідливі сайти в результатах пошукової видачі, виявляє рекламні трекери, системи веб-аналітики та інші типи відстежують модулів на веб-сайтах і виводить загальну кількість таких модулів. Функція SiteCorrect виявляє помилки написання адрес, щоб ви точно відвідали бажаний сайт, а не шахрайський клон.

Ще одна функція SafePrice допомагає знайти найкращу цінову пропозицію на товари в Інтернеті. Аналогічна функція присутня в браузері Comodo Dragon, який поставляється з Comodo Antivirus 10 .

Захищений браузер SafeZone обіцяє більш безпечний і швидкий серфінг в Інтернеті. Покращення швидкості завантаження сайтів досягається за рахунок фільтрації реклами, а додаткова безпека забезпечується захистом банківських платежів. Режим оплати нагадує функцію SafePay в Bitdefender Antivirus Plus 2017 . Браузер відкривається в ізольованій копії робочого столу, яка захищена від кейлоггеров і шпигунського ПЗ. Також як у випадку з Bitdefender і Comodo, Ви можете швидко перемикатися між звичайним і ізольованим робочими столами.

Функція SafePrice і менеджер паролів працюють в SafeZone. Крім того, браузер пропонує завантаження медіа-контенту, прям як в Comodo Dragon. Функція автозаповнення форм, яка зникла з менеджера паролів, тепер доступна як окремий компонент SafeZone.

Платні функції

Деякі функції, які на перший погляд доступні в продукті, насправді потрібно купувати окремо. Використання віртуальної приватної мережі або VPN є хорошим способом убезпечити підключення в соціальних мережах. SecureLine VPN може вибирати оптимальний сервер автоматично, але при бажанні користувач може вручну вибрати сервер з 21 країни. При спробі підключення, Avast попросить заплатити.

Назва інструменту Cleanup Premium дає чітко зрозуміти, що він платний. Ви можете просканувати систему на предмет сміттєвих файлів, застарілих записів реєстру і неоптимальних параметрів. Якщо ви захочете виправити виявлені проблеми, доведеться заплатити. У випадку з AVG ви отримуєте 1-денну ознайомлювальну версію з повною функціональністю.

Відмінний вибір

Avast Free Antivirus 2017 пропонує антивірусний захист, яка отримує високі оцінки у власних тестах PCMag і у випробуваннях незалежних лабораторій. Продукт пропонує більше можливостей, ніж деякі платні рішення. З іншого боку, деякі функції потрібно купувати окремо, а захист від фішингу виявилася відверто слабкою. Проте, Avast зберігає звання "Вибір редакції" у категорії безкоштовних антивірусів. Це звання разом з Avast поділяють також AVG AntiVirus Free і Panda Free Antivirus .

Огляд Avast Free Antivirus 2017: Рейтинг PCMag

Огляд Avast Free Antivirus 2017:  Рейтинг PCMag

переваги

 • високі результати в лабораторних тестах
 • відмінні результати своїх випробувань PCMag
 • повністю безкоштовний продукт
 • інструмент аудиту безпеки мереж
 • вбудований менеджер паролів
 • велика колекція корисних інструментів безпеки

недоліки

 • обмежений можливості менеджера паролів
 • слабкий захист від фішингу
 • деякі додаткові функції потрібно купувати окремо

Загальна оцінка

Avast Free Antivirus 2017 поєднує чудову безкоштовну антивірусну захист з широким набором додаткових функцій безпеки.

Завантажити Avast Free Antivirus

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача