Статьи

Нові розміри ВКонтакте

 1. Розміри зображень для постів ВКонтакте
 2. Прикріплюємо зовнішні посилання ВК: як зробити щоб було красиво
 3. Підбірка товарів і альбом спільноти
 4. медіаконтент

Не так давно ми говорили про  новому форматі обкладинок для спільнот ВК Не так давно ми говорили про новому форматі обкладинок для спільнот ВК . Ця стаття присвячена приємному і зрозумілому піднесенню різних типів постів для ваших передплатників. Сьогодні веб-дизайнер Людмила Пученкова детально розбере варіанти візуального оформлення і розміри для постів ВК.

Розміри зображень для постів ВКонтакте

У минулій статті про цитатники я порекомендувала вибирати квадратний варіант 1080 х 1080 px з урахуванням того, що ви постите в кілька соціальних мереж (ВКонтакті, Instagram, Facebook). Якщо ж ви працюєте у ВК і Facebook, або тільки у ВК, то нарівні з квадратним брендингом (цитатником) можна використовувати і горизонтальний прямокутник. Його розмір 700 х 500 px (можна і більше, але співвідношення сторін повинно залишатися 10: 7). Банери цих розміри не обрізаються при перегляді з мобільних пристроїв і є універсальними.

Такі ж варіанти розмірів можна використовувати і при публікації брендингу з прикріпленою вікі-сторінкою Такі ж варіанти розмірів можна використовувати і при публікації брендингу з прикріпленою вікі-сторінкою. Краще на такі контент-банери поміщати кнопки, стимулюючи користувачів до дії. Але не забувайте, що в мобільній версії такий перехід неможливий, тому дублюйте адресу потрібної вікі-сторінки в тілі поста.

Але не забувайте, що в мобільній версії такий перехід неможливий, тому дублюйте адресу потрібної вікі-сторінки в тілі поста

Банер такого ж розміру може стати так званим баннерним меню. А, точніше, закріпленої записом, до якої прикріплено вікі-сторінка з зверстаним меню.

А, точніше, закріпленої записом, до якої прикріплено вікі-сторінка з зверстаним меню

Закріплений банер за вашим бажанням може стати і анімованим. При створенні такого банера можна використовувати ті ж розміри: 1080 х 1080 px і 700 х 500 px. Але пам'ятайте, що автоматичного переходу на вікі-меню не вийде. Гіф-банер по суті - це змінюють один одного кадри і, якщо ви натиснете на нього, то просто зупиніть відтворення цієї послідовності. Тому, по можливості, також дублюйте посилання на вікі-меню в тілі поста. Як я вже сказала, для банера / гіф-банера в закріпитися можна використовувати і квадрат, і горизонтальний прямокутник. Але я рекомендую брати все-таки горизонтальний банер. Справа в тому, що про 100% масштабі перегляду ВКонтакте вся його площа входить в перший екран. Користувачеві не треба промотувати стіну, щоб побачити всю інформацію, вміщену на ньому. Це дуже зручно.

Прикріплюємо зовнішні посилання ВК: як зробити щоб було красиво

Одним з видів комерційних постів є публікація зовнішнього посилання. На скріншоті видно, що при вставці посилання в тіло поста підтягнувся логотип з сайту ( «Космосайт»), а якщо погортати по стрелочкам вліво-вправо, то ми побачимо і інші фото з обраного сайту. Вибір фото невеликий (на моїй практиці було від 1 до 8), і вони не завжди вдало обрізаються, адже розмір віконця всього 537 х 240 px.

Тому краще для таких посилань також заготовити шаблон в фірмовому стилі вашої групи. Я рекомендую робити його більшого розміру, наприклад 1074 х 480 px і частина пропозиції (вигода, інтерес, заклик і так далі) викладати на даному банері. Так само не зайвим буду кнопки: при натисканні здійснюється перехід на сайт (як з деськтопной версії, там і з мобільного). Для вставки заготовленого шаблону ви натискаєте на піктограму фотоапарата і вставляєте його в даний пост.

Для вставки заготовленого шаблону ви натискаєте на піктограму фотоапарата і вставляєте його в даний пост

Підбірка товарів і альбом спільноти

До комерційних постам віднесу ще добірку товарів і публікацію альбому спільноти. Для обкладинки добірки товарів використовуйте зображення розміром 1280 х 720 px. Лайфхак: якщо довантажити кілька посилань різних добірок в один пост, то вони вишикуються один під одним і у вас вийде дуже довгий і помітний комерційний пост. (Тільки не переборщіть).

Для обкладинки альбому в новій версії ВКонтакте вам підійде розмір 1280 х 840 px. Розташовуйте інформацію у верхній половині обкладинки, так як її низ затемнюється градієнтом.

Розташовуйте інформацію у верхній половині обкладинки, так як її низ затемнюється градієнтом

медіаконтент

Тепер звернемося до розважального контенту. Фотодобірки - один з улюблених постів в спільнотах різних тематик. Їх підбором ми займатися не будемо, а ось як розташувати -Розкажи. Зазвичай це картинки різного розміру і «вставати» симетрично в пост ніяк не хочуть.
До того ж, якщо ми їх все-таки вирівнюємо і вставляємо, то вони все одно розійдуться при перегляді з мобільного і вже не виглядають так органічно. Тому пропоную відразу вставити їх в колаж в редакторі canva.com/ru_ru/sozdat/fotofotokollazh/

 1. Виберіть розмір або створіть свій.
 2. Виберіть шаблон.
 3. Надіслати свої фото.
 4. Вставте їх у колаж.
 5. Скачайте колаж собі на комп'ютер.

Якщо ви краще сприймаєте візуально, то подивіться моє відео на цей рахунок. https://www.youtube.com/watch?v=YSmfmjAZQBw.

І останнє, про що розповім - це відеоподборку. Багато спільноти використовують ролики з YouTube, тобто не свій авторський контент. У багатьох адміністраторів постає питання: як залучити передплатників до збірок відео? Адже зазвичай це дуже строкатий, відштовхуючий пост з купою різнорідних картинок. І щоб зрозуміти про що ця добірка потрібно зупинитися, і прочитати текст поста. Наявність обкладинок, до речі, теж не дає ефекту: всі дрібно, читати незручно. Тут вам допоможе прийом суміщення фото і відео-контенту.

Тут вам допоможе прийом суміщення фото і відео-контенту

На шаблон краще розмістити суть вибірки і заклик до дії. Оформіть його в фірмовому стилі групи. Мінус - в мобільній версії нижнє відео вийде на перший план і стають достатньо великими. Але, з урахуванням того, що відеоконтент зручніше переглядати з деськтопной версії ВК, особливо різні уроки, то цей варіант гідний втілення.

Зведений перелік розмірів:

 • брендинг: 1080 х 1080 px або 700 х 500 px,
 • банер для зовнішнього посилання 1074 х 480 px,
 • обкладинки добірки товарів 1280 х 720 px,
 • обкладинка альбому 1280 х 840 px,
 • банер для фотоподборок: 1080 х 1080 px або 700 х 500 px.
«Вдала ідея»

знає, що

Людмила Пученкова - веб-дизайнер, автор і тренер курсу по Photoshop і дизайну в соцмережах.

Людмила творець каналу Youtube з вивчення Photoshop для smm-фахівців.

Вам також може бути цікаво:

Com/watch?
У багатьох адміністраторів постає питання: як залучити передплатників до збірок відео?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача