Статьи

Нове ім'я: Художник Артем Прут

Художник-самоучка, муралістами і улюбленець Interesni Kazki в постійній рубриці про висхідних зірок

Артем Прут придумує яскраві світи з привидами, одноокими дівчатами і літаючими ретромашин. Нещодавно Артем створив свій перший мурал в Лабораторному провулку в центрі Києва.

Що кажуть інші:

Володимир Манжос, дует вуличних художників Interesni Kazki: "Я не так давно відкрив для себе Артема Прута. Його роботи - це суміш наїву і lowbrow [напрямок в мистецтві, яке ще називають поп-сюрреалізмом. - Buro 24/7], вони дуже приваблюють своєю щирістю. Яскраві і контрастні "мультяшні" образи сильно виділяються на тлі незрозумілого і іноді цинічного українського контемпорарі-арту. Зовсім недавно він зробив свій перший масштабний мурал. Вважаю Артема дуже перспективним художником і муралістами ".

Що говорить Артем:

Я почав малювати, коли мені було 14 років. Я катався на скейті, він і послужив поштовхом. Малював дизайни скейтборду зі своїми персонажами. Тоді ж захопився стріт-артом, але самі по собі графіті мені не подобалися, тому що просто писати своє ім'я мені було нудно. А ось персонажі з різними емоціями і якимись сюжетиками мені були цікаві.

Майже дев'ять років я займався інтернет-рекламою, анімацією, робив всякі картинки для вебу. Мені це легко давалося, і я отримував непогані гроші, але це було дуже нудно. Тоді я зрозумів, що треба щось міняти.

Багато моїх знайомих скаржаться на брак часу, але при цьому гуляють, ходять в кіно та інше. Я пару років взагалі нікуди не ходив. Тільки на роботу, за допомогою якої я міг оплачувати квартиру і купувати полотна, фарбу. Я займався улюбленою справою і не думав, як це сприйматимуть інші, чи буде це продаватися.

Зараз я заробляю виключно своєю творчістю. Раніше це було додатковим заробітком, але зараз це приносить більше грошей.

Раніше це було додатковим заробітком, але зараз це приносить більше грошей

Першу картину у мене купили друзі-кіношники за $ 500. Це було найкрутіше полотно з першої серії. А цифра - мінімальна сума, яку я хотів. Я аналізую те, що відбувається в світі, дивлюся на інших художників і розумію, що це копійки.

Чи не купити собі кросівки, а купити картину. Зараз це вже стає статусно, якщо ти можеш собі це дозволити.

Перша серія робіт називалася Celebra, скорочено від Celebration. Ми з друзями любимо вигадувати слова і називати один одного вигуками. "Селебра" про безтурботне життя молоді: панки, скейтери, пиво, мультики. Все, що в той момент мене цікавило і чим я займався.

У другій серії "Гідра" в головних ролях у мене виступає молоточок. Знаєш, як в народі кажуть: "молоток", "молодець". Він такий супергерой, хлопчина-мандрівник з вузликом за плечима. Він зустрічає різних персонажів, летить на машині до своєї доні, а де вона - невідомо.

Третя серія "Алоха" - про серфінг, Гаваї. Я коли побачив значення слова "алоха", то приємно здивувався. Якщо коротко, це означає жити в гармонії, дарувати любов і не вимагати нічого натомість. Я намалював три картини і поки зупинився.

Зараз я роблю серію CockTale з дівчатами в інтер'єрі. Для мене це щось нове, раніше я не уявляв собі такий, здавалося б, простий сюжет в образотворчому мистецтві - жіноче тіло.

У дівчат з моїх картин обов'язково має бути ім'я. У них навіть є свої захоплення. Мені подобається створювати новий світ, змішувати реальність з вигадкою. Я люблю книги, і мені подобається оточувати їх книжками, картинами, тим, на що я сам звертаю увагу.

Я люблю давати людині поле для роздумів, коли він, дивлячись на картину, може сам придумати сюжет або гру. Але люди нечасто це роблять, на жаль. Вони дивляться на картинку, їм просто подобається візуальний образ. Але у мене там завжди якась історія. Коли розповідаю її глядачеві, він вигукує: "О, чувак! Так все ж тепер зовсім по-іншому!".

Мені ніхто не позує. Я просто знаходжу в інтернеті фотографії, вибираю виграшні пози і починаю малювати.

Планую ще дві серії - "Драйвер" та "Малятка в небезпеці". Не буду поки розповідати, про що вони.

Дизайнер Ніна Єгорова запропонувала зробити спільний проект, але у мене не було часу малювати щось нове. Для одягу потрібні спеціальні малюнки, у яких повинно бути менше елементів. Спочатку я ідею Ніни скептично сприйняв, але вона попросила просто фотографії картин, і я вислав. Як мені здається, вийшло досить вдало. Краще, ніж я очікував.

Я не докладав жодних зусиль до того, щоб малювати мурали. Я вважаю, що потрібно спочатку розробити свою техніку, стиль і мати аудиторію. Те, що ти зробиш, залишиться надовго і буде частиною міста. Ще рік тому я не уявляв, що моя робота з'явиться на великому фасаді. Я розумів, що молоді вона сподобається через яскравих кольорів і образів, але дуже хвилювався, як це сприймуть дорослі люди.

Я розумів, що молоді вона сподобається через яскравих кольорів і образів, але дуже хвилювався, як це сприймуть дорослі люди

Я дуже серйозно до цього ставлюся, не хочу нікому нав'язувати свої роботи. Але коли вона такого масштабу, то від неї нікуди не дінешся. І що робити, якщо вона тобі не подобається?

І що робити, якщо вона тобі не подобається

Бути муралістами дуже важко, я це на собі відчув. Ти працюєш на вулиці, ти спілкуєшся з людьми, навіть якщо цього не хочеш. Дуже багато хто вимагає до себе уваги, всі хочуть, щоб їм розповіли, що відбувається. Думають, що єдині такі, а насправді це вже десята людина за день. До того ж весь день стоїш на одному місці, все починає хворіти. І умовний Дім Дімич на крані чотири рази за день трохи тебе не вбив.

Молоточок на повітряній кулі, дівчинка на лонгборді, скейтери - по суті, все елементи були до цього, але я зміксувати їх в нову картинку. Вона про подорожі в ті світи, які роблять нас краще.

На своєму Мураль я цілеспрямовано намалював вивіски "Книги" і "Спорт". Це просто пропаганда. Я помітив, що не всі читають книги. І зі спортом у нас те ж саме. Я сподіваюся, що люди будуть сприймати ці вивіски як напрямок для руху.

Я сподіваюся, що люди будуть сприймати ці вивіски як напрямок для руху

Зараз я живу тим життям, яким повинен. Я на своєму місці.

Я на своєму місці

Читайте також: Нове ім'я: Куратор Олег Соснів .

І що робити, якщо вона тобі не подобається?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача