Статьи

NEWSru.com :: Історія повторюється: після арешту Мавроді "МММ-2011" припинила виплати

Історія повторюється: після арешту Мавроді "МММ-2011" припинила виплати
В даний час "МММ-2011" працює не тільки в Росії, але і в суміжних держави - наприклад, на Україні і в Білорусії
Нагадаємо, з 1994 по 1997 рік жертвами створеної Сергієм Мавроді піраміди МММ стали від 10 до 15 мільйонів вкладників

Фінансова піраміда "МММ-2011" припинила виплати учасникам уже на наступний день після того, як в Москві був арештований її засновник Сергій Мавроді. Учасники системи перестали отримувати "МММ-валюту" - "абстрактну розрахункову одиницю".

Заступник керівника "МММ-2011" Станіслав Гнєздилов пояснив, що для вкладників був введений так званий режим "спокою". Коли втрачено зв'язок з Мавроді, це робиться для запобігання паніці, каже він. "Практика показала, що зазвичай тижні для погашення майже будь-який паніки виявляється достатньо" - наводяться слова Мавроді на сайті "МММ".

14 березня Мавроді був арештований на п'ять діб за несплату штрафу - йдеться про суму всього в 1000 рублів, нагадують "Ведомости" . У Федеральній службі судових приставів роз'яснили: ще в жовтні минулого року було винесено постанову про притягнення Мавроді до адміністративної відповідальності - він не погасив борг перед колишнім вкладником "МММ" Юрієм Глущенко. До 12 березня творець пірамід мав заплатити адміністративний штраф, але не зробив цього. Сам Мавроді обурено заявив, що його обманом заманили в суд і що не дали оплатити штраф, коли він уже був готовий це зробити.

- Реакція на минулі затримки з виплатами: Мавроді перейшов на матюки

"З досвіду роботи першої" МММ "було зрозуміло, що будуть подібні провокації з боку держави", - заявив "Ведомостям" так званий "мільйонник" Андрій Тім, лінійний керівник одного з найбільш високих рівнів в ієрархії нової піраміди. "Всі розуміють, що система надійна - все розподілено по рахунках десяток і особистих рахунків учасників, єдиних центрів немає, тому втручання держави не може зупинити діяльність компанії, як це було в 90-ті", запевняє він.

Коли Мавроді вийде, система виплат буде налагоджена, але на поточний момент ніякої паніки немає, навпаки, є приплив грошей - переважно з боку українських компаній, заспокоїв Гнєздилов. Прийом нових вкладів не зупинено, також триває і нарахування різного роду бонусів, запевнив він.

Формально Мавроді може призупинити виплати - це випливає з правил піраміди, які були вивішені на сайті, коментує ситуацію депутат Держдуми Анатолій Аксаков. Проте за його запитом було підготовлено висновок юристів, з якого випливає, що навіть в чинному законодавстві є інструменти, що дозволяють запобігти залучення нових людей в цю піраміду. Зараз середньомісячний приріст учасників становить 100%, а в системі крутяться близько 20 млрд доларів.

Між іншим "Комсомольська правда" попереджає, що Сергій Мавроді може затриматися в ізоляторі: він не сплатив ще 10 штрафів. Всього ж Мавроді заборгував обдуреним вкладникам "МММ" понад 4 мільярди рублів. Сьогодні в Хамовницькому районному відділі судових приставів знаходиться 1893 виконавчих провадження. І нові позови продовжують надходити, - пояснюють в московському управлінні ФССП.

Російська влада практично відразу визнали, що безсилі проти "каси взаємодопомоги" "МММ-2011", яку придумав Сергій Мавроді. В даний час нова "МММ" працює не тільки в Росії, але і в суміжних держави - наприклад, на Україні і в Білорусії. Піраміда зробила, правда, без особливого успіху наступ навіть на країни Європи .

Сергій Мавроді добре відомий кожному жителю колишнього СРСР. У 1994 році жертвами створеної ним піраміди "МММ" стали, за різними підрахунками, від 10 до 15 мільйонів вкладників (при тому, що піраміда пропрацювала всього півроку - з лютого по серпень). Ціна на акції і "квитки" компанії постійно росла, подвоюючи кожен місяць.

Все припинилося, коли 4 серпня 1994 року Сергій Мавроді був арештований за звинуваченням у приховуванні податків. З в'язниці він призупинив діяльність "МММ" і тут же почав збиратися в Держдуму. Його випустили з СІЗО під підписку про ще до виборів, а незабаром Сергій Мавроді дійсно став депутатом і отримав недоторканність. На жодному засіданні Думи він не був, а від депутатської зарплати і всіх привілеїв відразу відмовився, прямо зізнавшись, що його цікавить лише імунітет від кримінального переслідування.

Офіційно банкрутом "МММ" визнали в 1997 році. Сам Сергій Мавроді неодноразово заявляв, що піраміда завалилася виключно через те, що компанію цілеспрямовано знищували російську владу. "У моїй справі є прямо звіти губернаторів Єльцину - як йде операція по розвалу" МММ ". Все ж уже ясно було як божий день. Що ще місяць-два, і в країні взагалі нічого не залишиться: ані уряди, ні президента, один тільки Сергій Пантелійович Мавроді. це не я говорю, це я слідчих своїх цитую ", - ці слова Мавроді призводить, наприклад, журнал "Велике місто" .

Сергій Мавроді, якого в 1995 році колеги-депутати позбавили недоторканності, а в 1997 році правоохоронні органи оголосили в розшук, кілька років провів у бігах. Примітно, що саме в цей час в інтернеті з'явилася "азартна гра" Stock Generation, що працювала за принципом "МММ" і оформлена на ім'я 18-річної сестри Мавроді. Гра була орієнтована на західну аудиторію, і, тільки за офіційними даними, громадяни США і Європи вклали в неї 70 млн доларів. Сергій Мавроді свою причетність до цієї піраміди не підтверджує, але регулярно і не без гордості розповідає про принцип роботи SG у своїх численних інтерв'ю.

Мавроді був арештований лише 31 січня 2003 року і звинувачений в шахрайстві. Він встиг посидіти в Бутирській СІЗО, а потім був переведений "на спецблок" 99/1 "Матроської тиші", де чекав суду поруч з найнебезпечнішими злочинцями Росії - маніяками-вбивцями, "злодіями в законі" і лідерами злочинних угруповань. У табір Мавроді так і не потрапив: частину статей йому не вдалося поставити через термін давності, на руку йому зіграли зі зміни в кримінальному законодавстві. В результаті засновник "МММ" отримав 4 роки і 5 місяців, з яких уже відсидів 4 роки і 4 місяці. Пробувши решту часу в "Матроської тиші", 22 травня 2007 Мавроді вийшов на волю.

Протягом декількох наступних років Мавроді займався літературною творчістю, давав інтерв'ю і завів блог в інтернеті, де, зокрема, ділився спогадами про своє перебування у в'язниці. Всі спроби колишніх вкладників отримати з нього гроші закінчувалися нічим - офіційних доходів у Сергія Мавроді не було і немає. "Сьогоднішня життя мене повністю влаштовує", - заявляв тоді аферист. Але тут же наголошував: "Ще зіграно тільки перший сет. Буде і другий. Гра ще не закінчена".

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача