Статьи

NEWSru.com :: Юмашев в інтерв'ю до ювілею Єльцина натякнув: перший президент встиг розчаруватися в Путіні

Перший президент Росії Борис Єльцин на пенсії розчарувався в своєму наступнику Володимирі Путіні, дав зрозуміти екс-глава його адміністрації і зять Валентин Юмашев
Як вважає Юмашев, в сучасній Росії безумовно є тенденції, які б засмутили Єльцина
В кінці інтерв'ю він знову нагадав, що "нова вільна Росія народилася завдяки Єльцину", і висловив упевненість, що "людина, яка дала країні свободу, обов'язково буде гідно оцінений нащадками"
Юмашев в інтерв'ю до ювілею Єльцина натякнув: перший президент встиг розчаруватися в Путіні

Перший президент Росії Борис Єльцин на пенсії розчарувався в своєму наступнику Володимирі Путіні, дав зрозуміти екс-глава його адміністрації і зять Валентин Юмашев. У день ювілею Єльцина, якому 1 лютого виповнилося б 80 років, Юмашев, в минулому сам журналіст, дав об'ємне інтерв'ю "Московському комсомольцю" .

На його думку, Єльцин вважав Путіна "своїм політичним сином, своїм проектом, своїм дітищем", якого "довго і болісно шукав". На пенсії він, звичайно, зрозумів, що Путін став надходити не так, як вчинив би сам Єльцин, до того ж до нього приходили зі скаргами та інші люди, кому не подобалися відбувалися зміни в країні. Але Єльцин все одно уникав відкритої критики.

"Є президент, це його відповідальність. Якщо у мене якісь свої міркування, я сам йому про це скажу", - так, за словами Юмашева, відповідав Єльцин "скаржникам", які закликали його виступити публічно. Екс-глава кремлівської адміністрації нагадав, що він дозволив собі висловитися лише двічі: щодо повернення радянського гімну та скасування виборності губернаторів.

- Юмашев про пияцтво Єльцина, вплив олігархів і "мільйонах сім'ї" - все це "брехливі міфи"
- "Єльцин подарував Росії свободу", а помилки, в яких його звинувачують, - "повна нісенітниця"
- Перший президент "жодної секунди не думав йти раніше терміну"
- Медведєв пояснив, за що росіяни повинні дякувати Єльцина

Як вважає Юмашев, в сучасній Росії безумовно є тенденції, які б засмутили Єльцина. Дивлячись на країну зразка 2011 року, він вважав би, що при тих ресурсах і можливостях, які є зараз, при тій сприятливої ​​економічної кон'юнктури, в якій опинилася Росія в 2000-і роки, Росія могла б зробити більше, ніж вона зробила.

Помітив би Єльцин і відкат від основ демократії, але навряд чи цю тенденцію варто розцінювати як повернення в минуле, переконаний Юмашев. "У нас, як у людей, які живуть сьогодні, завищені і в той же час нормальні вимоги і до влади, і до нашого життя. Ми ковтнули свободи і" отруїлися "нею. Нам не подобається, коли відбуваються якісь кроки назад. але повернення до тієї політичної конструкції, що була, наприклад, в 1987 році, вже ніколи не буде ", - пояснив він.

Що стосується відходу від демократії, то це, на думку зятя Єльцина, почалося тоді, коли Путін вирішив покласти край тому "нахабному тиску на владу", яке було у російських бізнесменів в 1999 році. "На жаль, поправляючи це, ми не уникнули небезпечної речі: одержавлення ЗМІ. Самі по собі ЗМІ не в змозі виживати економічно. Держава вирішила цю проблему кардинально: забрало ТВ собі і показує те, що вважає за потрібне", - сказав виданню Юмашев.

Він назвав "міфом" існування якихось домовленостей між Єльциним і Путіним - наприклад, про недоторканність сім'ї першого президента або про збереження у владі ряду осіб з його команди. "Якби у них були такі домовленості, не було б виступу Путіна в 2003 році в МДУ, в якому він, не називаючи Єльцина, звинуватив колишнє керівництво країни у всіх смертних гріхах. Якби був якийсь пакет домовленостей, то там був би і такий пункт: наступник публічно не критикує свого попередника ", - заявив Юмашев.

Юмашев про пияцтво Єльцина, вплив олігархів і "мільйонах сім'ї" - все це "брехливі міфи"

"Розвінчання міфів" стало в принципі лейтмотивом усього інтерв'ю - за словами Юмашева, Єльцин не був п'яницею - це "брехлива вигадка" команди, що протистояла Єльцину перед виборами 2000-го року. Що стосується знаменитого епізоду 1995 року, коли він диригував німецьким оркестром, то це була "випадковість" і збіг обставин.

Те ж Юмашев сказав про політичний вплив Бориса Березовського і Романа Абрамовича: "Ніколи не було нічого подібного", - заявив екс-глава єльцинської адміністрації. Він також спростував думку про те, що він і його дружина, дочка Єльцина Тетяна Дьяченко зробили Абрамовича одним з найбагатших людей Росії, подарувавши йому "Сибнефть". Юмашев все списав на Черномирдіна, Чубайса і "інших тодішніх керівників уряду", тоді як ні сам він, ні Дьяченко були в той час без роботи.

Відповідаючи на питання про "казкових мільйонах", які родичі Єльцина, за чутками, заробили за роки його правління, Юмашев заявив: "Всі ці розмови - це відгомони антиєльцинського пропаганди". "Якщо б ми заробили мільйони, то десь має бути їх фізичне втілення. Але ні у Тані, ні у мене немає ні літаків, ні вілл у Франції або в Англії", - сказав він.

Більш того, зараз Юмашева з Дьяченко, за його словами, фактично живуть за рахунок Олега Дерипаски, заміж за якого в 2001 році вийшла його дочка. "Якщо б не це, у нас був би істотно інший рівень життя. На плечах Олега велика частина наших сімейних витрат", - пояснив він.

Юмашев тут же "покаявся", що дана ситуація - результат його власного безтурботного ставлення до майбутнього своєї сім'ї. "Але якщо ти чиновник, то у тебе немає вибору: ти зобов'язаний чесно робити свою роботу. Або не йди в чиновники", - резюмував він.

"Єльцин подарував Росії свободу", а помилки, в яких його звинувачують, - "повна нісенітниця"

Для Юмашева Єльцин - "це перш за все людина, яка подарувала нам свободу, щастя якої ні з чим не зрівняється". При ньому був побудований ринок, проведена приватизація, відпущені ціни, створена банківська система і багато іншого. Якби економіка країни залишилася в тому катастрофічному становищі, в якому була, коли Єльцин прийшов до влади, то був би неминучим розвал країни. У цих умовах було вирішено будь-що-будь "врятувати економіку": провести недосконалу приватизацію, яка в підсумку вилилася в несправедливий розподіл власності, розповів Юмашев.

"Якби ми не зробили приватизацію, то все було б ще гірше, - продовжив він. - Вся вижила в 90-і роки промисловість була врятована тільки тому, що була передана в приватні руки. Зараз йде протилежний процес - одержавлення економіки. Але державне - це нічиє. рішення про приватизацію - це мужнє, продумане, найважливіше рішення, яке врятувало економіку країни ".

На думку колишнього глави єльцинської адміністрації, першого президента не варто критикувати і за рішення поставити на чолі уряду Сергія Кирієнка, при якому стався дефолт. У Кирієнко Єльцину сподобалися його "ясність, чіткість", він, за словами Юмашева, був таким же "молодим, сміливим і незашореним", як Гайдар.

"Змістовно уряд Кирієнко було одним з найсильніших і професійних. Недарма більшість з тих, хто в ньому працював, продовжують і зараз працювати в уряді, керують держструктурами", - сказав Юмашев. Що ж стосується дефолту, то до нього країну призвело не уряд Кирієнко, а загальна економічна ситуація, в тому числі азіатська криза, вважає він. Так само, за його словами, нинішніх президента і уряд не можна звинувачувати в кризі 2009 року.

На переконання Юмашева, не було помилкою і обіцянку Єльцина за три дні до дефолту, що його не буде. "Була нарада з приводу кризи, що насувається. У нараді брали участь голова Центробанку, міністр фінансів, віце-прем'єр з економічних питань, я як глава Адміністрації Президента. На цій нараді наші економісти сказали:" Борис Миколайович, в принципі у нас є шанс проскочити дефолт. Якщо Центральний банк або Мінфін скажуть "не хвилюйтеся", їм ніхто не повірить. А ось слово президента може спонукати людей не вилучати свої гроші з банків ", - згадує він.

"На наступний день ми терміново організували якийсь привід, де Борис Миколайович зустрічався з людьми. Там він свою фразу і сказав. Можете назвати це помилкою. Але я вас запевняю: аналогічні ситуації, коли він щось говорив і завдяки цьому небезпечний сценарій так і не реалізовувався, траплялися по п'ять-шість разів на рік ", - підкреслив Юмашев.

Він також назвав "повною нісенітницею" думка про те, що якби в 1991 і 1994 роках Єльцин прийняв інше рішення по Чечні, в Росії зараз би не було такої страшної проблеми з тероризмом і Північним Кавказом взагалі. "Проблеми на Північному Кавказі в Росії були завжди, починаючи ще з царських часів. Це глобальна проблема. З нею, на жаль, будуть стикатися і четвертий, і п'ятий, і шостий президенти країни. І якщо Єльцин був першим в цьому ряду, це зовсім не означає, що він винуватець цих проблем ", - вважає Юмашев.

Єльцин "жодної секунди не думав йти раніше терміну"

За його словами, Єльцин вважав, що до 2000 року він повинен завершити головні економічні реформи, і "ніколи, ні однієї секунди не думав піти раніше терміну". Все поміняли думські вибори 1999 року, коли молодий прем'єр Путін, "як локомотив, витягнув партію" Єдність ", а комуністи вперше опустилися нижче планки в 30% голосів.

"Путін був рівно тим, кого Борис Миколайович всі ці напружені місяці закінчення свого другого терміну шукав: людина іншого покоління, з його команди, з тими ж ідеями про ринок і цивілізованій країні. Борис Миколайович вирішив: навіщо мені ще зайвих півроку чіплятися за владу, якщо те, що робив він, зможе продовжити його наступник? ", - розповів Юмашев.

Крім того, Єльцин любив красиві жести. "Ця ідея, що напередодні 2000 року, саме в Новий рік, країну очолить нова людина, здалася йому шалено красивою. Коли він вперше мені про це розповів, у нього очі горіли", - згадує його зять.

В кінці інтерв'ю він знову нагадав, що "нова вільна Росія народилася завдяки Єльцину", і висловив упевненість, що "людина, яка дала країні свободу, обов'язково буде гідно оцінений нащадками".

Борис Миколайович вирішив: навіщо мені ще зайвих півроку чіплятися за владу, якщо те, що робив він, зможе продовжити його наступник?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.