Статьи

Нелегальну зброю наповнило Харківську область

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

19 лютого 2018, 12:29 Переглядів: 19 лютого 2018, 12:29 Переглядів:   Фото: Pixabay

Фото: Pixabay.

У Харкові й тижня не обходиться без новин про надзвичайну подію із застосуванням вогнепальної зброї або гранат, які летять в приватні двори і аптеки. І якщо раніше події з вибухонебезпечними предметами відбувалися без жертв, то на початку року від вибуху гранати спрямованої дії постраждала 53-річна жінка та її дворічний онук. "Сегодня" з'ясувала, що найчастіше можна зустріти на чорному ринку і який арсенал виявили правоохоронці за два роки.

В облуправлінні Нацполіціі кажуть, що зараз, з огляду на наявність збройного конфлікту на території Луганської та Донецької областей, боротьба з незаконним поводженням зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами є одним із першочергових завдань. Поліцейські регулярно проводять профілактичні заходи "Зброя та вибухівка", перекривають міжнародні канали постачання. Завдяки цьому в минулому році вилучили в два рази більше небезпечних предметів, ніж в 2016-м (див. Інфографіку). Крім того, щороку правоохоронці проводять місячники добровільної здачі зброї, правда, харків'яни не поспішають позбавлятися від небезпечних предметів.

"Якщо в 2016 році здали 836 одиниць зброї, то в 2017-му - 747. Наприклад, в позаминулому році здали 41 пістолет, 22 револьвера, 542 рушниці, а в минулому році в пункти здачі добровільно принесли 37 пістолетів, 13 револьверів і 451 рушницю ", - кажуть у відділі комунікації главку.

За словами голови наглядової ради в Українській асоціації власників зброї Георгія Учайкина, кількість зброї в Харківській області багато в чому залежить від бойових дій на сході України, хоча ситуація в цілому по країні не краще.

"За оцінками швейцарської компанії Small Arms Survey, яка вивчала питання зброї в Україні, в нашій країні зараз перебуває від трьох до п'яти мільйонів одиниць неврахованого зброї. У 2007 році верхня межа була три мільйони одиниць. Що стосується боєприпасів і вибухівки, то там взагалі вести облік складно ", - розповів нам Георгій Учайкін.

ДЕ БЕРУТЬ. У Харкові невраховані пістолети, гвинтівки і боєприпаси примудряються продавати в мережі як частинами, так і під виглядом антикваріату.

"Наші умільці купують окремі частини зброї в тих країнах, де їх продаж не є забороненою. Їм приходять посилки з-за кордону, і тут вони вже збирають, наприклад, пістолет", - розповів нам начальник Слобожанського управління департаменту кіберполіції Нацполіціі України Валерій Береза.

Кіберполіцейських збирають інформацію в мережі про можливі правопорушення, відстежують листування на форумах і передають дані або в Нацполіцію, або в СБУ.

За словами Георгія Учайкина, часто українці підшукують пістолети для самозахисту. У магазинах їм пропонують спортивне або мисливська зброя, тому вони відправляються на чорний ринок. Змінити цю тенденцію зможуть лише законодавчі ініціативи, які визначать правила взаємовідносин збройних людей, а також, яку зброю і боєприпаси є легальними.

"Як тільки ми говоримо громадянам, що їм не потрібно більше йти на чорний ринок, а замість цього можна закінчити спеціальні курси, отримати право на володіння зброєю, придбати ліцензію і необхідне їм зброю в офіційних магазинах, вони не підуть на чорний ринок", - каже Георгій Учайкін.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чорний ринок зброї в Харкові: навіщо городяни купують" стовбури "". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Оксана Козлова, Людмила Грубник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.