Статьи

Нелегальну зброю наповнило Харківську область

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

19 лютого 2018, 12:29 Переглядів: 19 лютого 2018, 12:29 Переглядів:   Фото: Pixabay

Фото: Pixabay.

У Харкові й тижня не обходиться без новин про надзвичайну подію із застосуванням вогнепальної зброї або гранат, які летять в приватні двори і аптеки. І якщо раніше події з вибухонебезпечними предметами відбувалися без жертв, то на початку року від вибуху гранати спрямованої дії постраждала 53-річна жінка та її дворічний онук. "Сегодня" з'ясувала, що найчастіше можна зустріти на чорному ринку і який арсенал виявили правоохоронці за два роки.

В облуправлінні Нацполіціі кажуть, що зараз, з огляду на наявність збройного конфлікту на території Луганської та Донецької областей, боротьба з незаконним поводженням зі зброєю, боєприпасами і вибуховими речовинами є одним із першочергових завдань. Поліцейські регулярно проводять профілактичні заходи "Зброя та вибухівка", перекривають міжнародні канали постачання. Завдяки цьому в минулому році вилучили в два рази більше небезпечних предметів, ніж в 2016-м (див. Інфографіку). Крім того, щороку правоохоронці проводять місячники добровільної здачі зброї, правда, харків'яни не поспішають позбавлятися від небезпечних предметів.

"Якщо в 2016 році здали 836 одиниць зброї, то в 2017-му - 747. Наприклад, в позаминулому році здали 41 пістолет, 22 револьвера, 542 рушниці, а в минулому році в пункти здачі добровільно принесли 37 пістолетів, 13 револьверів і 451 рушницю ", - кажуть у відділі комунікації главку.

За словами голови наглядової ради в Українській асоціації власників зброї Георгія Учайкина, кількість зброї в Харківській області багато в чому залежить від бойових дій на сході України, хоча ситуація в цілому по країні не краще.

"За оцінками швейцарської компанії Small Arms Survey, яка вивчала питання зброї в Україні, в нашій країні зараз перебуває від трьох до п'яти мільйонів одиниць неврахованого зброї. У 2007 році верхня межа була три мільйони одиниць. Що стосується боєприпасів і вибухівки, то там взагалі вести облік складно ", - розповів нам Георгій Учайкін.

ДЕ БЕРУТЬ. У Харкові невраховані пістолети, гвинтівки і боєприпаси примудряються продавати в мережі як частинами, так і під виглядом антикваріату.

"Наші умільці купують окремі частини зброї в тих країнах, де їх продаж не є забороненою. Їм приходять посилки з-за кордону, і тут вони вже збирають, наприклад, пістолет", - розповів нам начальник Слобожанського управління департаменту кіберполіції Нацполіціі України Валерій Береза.

Кіберполіцейських збирають інформацію в мережі про можливі правопорушення, відстежують листування на форумах і передають дані або в Нацполіцію, або в СБУ.

За словами Георгія Учайкина, часто українці підшукують пістолети для самозахисту. У магазинах їм пропонують спортивне або мисливська зброя, тому вони відправляються на чорний ринок. Змінити цю тенденцію зможуть лише законодавчі ініціативи, які визначать правила взаємовідносин збройних людей, а також, яку зброю і боєприпаси є легальними.

"Як тільки ми говоримо громадянам, що їм не потрібно більше йти на чорний ринок, а замість цього можна закінчити спеціальні курси, отримати право на володіння зброєю, придбати ліцензію і необхідне їм зброю в офіційних магазинах, вони не підуть на чорний ринок", - каже Георгій Учайкін.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чорний ринок зброї в Харкові: навіщо городяни купують" стовбури "". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Оксана Козлова, Людмила Грубник

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача