Статьи

Налаштування хостингу - віртуальний сервер VDS / VPS на Linux Ubuntu

  1. Причини переходу на віртуальний сервер VDS (VPS)
  2. Купуємо послугу віртуального сервера
  3. Яку вибрати операційну систему?
  4. Наша думка про те, чи потрібен пакет з адміністрування сервера типу ISPmanager, - читати тут - >>>
  5. Програмне забезпечення - установка первинного пакету
  6. apt-get install apache2 php5 php5-mysql mysql-server phpmyadmin
  7. sudo apt-get install vsftpd
  8. sudo apt-get install sendmail

На сайті hosting-vds-vps.ru міститься інформація про те, як при відсутності спеціальних знань можна було б найпримітивнішим способом налаштувати віртуальний сервер VPS або VDS.

Вас з деяких причин перестав влаштовувати віртуальний хостинг, тоді прийшов час переходити на віртуальний сервер типу VPS або VDS. VPS або VDS ( Virtual Dedicated Server ) - послуга, в рамках якої користувачеві надається так званий Віртуальний виділений сервер.

Причини переходу на віртуальний сервер VDS (VPS)

Які причини можуть сприяти переходу на нову послугу по хостингу? Фахівці з техподдержке різних хостингових компаній найчастіше не можуть назвати критерії, за якими можна було б оцінювати необхідність переходу від віртуального хостингу на сервер VPS (VDS). До речі, VPS від VDS з налагодження нічим практично не відрізняються, - відмінність в технології обробки інформації.

Те що віртуальний хостинг здатний тягнути певне навантаження і не більше того, - це нам було і так відомо, але скільки це навантаження складає, - незрозуміло. Що все-таки нам вдалося дізнатися, за грубими усередненими оцінками, віртуальний хостинг по найдорожчому тарифу потягне не більше 3000 користувачів на добу, якщо користувачів за день більше, то потрібно брати віртуальний сервер.

Купуємо послугу віртуального сервера

Вибираючи найпростішу конфігурацію хостингу VPS (оперативна пам'ять 512 МБ, 2-х ядерний процесор, диск від 2.5 ГБ) при ціні такого господарства від 315 руб. в місяць (наприклад hc.ru), ми маємо по суті той же хостинг, але без будь-яких звичних обмежень: Кількість баз MySQL - без обмежень; Кількість сайтів - без обмежень; а навантаження, як кажуть фахівці хостинг-провайдера, при найдешевшої конфігурації повинна витримати до 10 тис. користувачів на добу, але, знову ж таки, в залежності від того, наскільки оптимізовані скрипти ваших сайтів.

Але поряд з безліччю плюсів є великий мінус - це налаштування сервера, яку необхідно здійснювати самостійно. Якщо станеться який-небудь збій в системі, то усувати наслідки теж доведеться своїми силами. Як кажуть знавці, без знань з адміністрування серверів настройку і обслуговування віртуального сервера ви здійснювати не зможете. Самоделкин-хостинг спробує без будь-яких умінь налаштувати віртуальний сервер. З огляду на інформацію з інтернету, приблизна вартість послуги з налаштування віртуального сервера становить 2500-3000 руб.

Яку вибрати операційну систему?

Замовляємо послугу віртуального сервера на основі VDS. Важливою обставиною на цьому етапі є вибір операційної системи, на якій буде працювати сервер. пропонуються Linux , або Windows , Так як більшості користувачів комп'ютерів звичніше Windows, відразу б хотілося його і вибрати, але ми пробуємо проводити консультації з цього питання у хостера.

До речі, хотілося б окремо відзначити, з приводу консультацій, які ми найчастіше отримуємо від техпідтримки віртуального хостингу, з їх строни ми чуємо приблизно наступне: - «В наші обов'язки це не входить» або - «Це ви повинні вирішити самостійно», ну все в такому дусі ... Але ми задаємо пряме запитання: - «А ваші сервера на якій системі працюють?», отримуємо відповідь: - «Linux».

Проте, якщо подивитися запропоновані на вибір підрозділи по Linux, так тут бачимо сім варіантів: Bitrix, CentOS , Debian та інше. Знову консультуємося у хостинг-провайдера і в результаті зупиняємося на Ubuntu , - вибираємо останню версію Ubuntu 13.04.

Отримуємо, таким чином, за загальну вартість 565 руб. в місяць доступ до такої-то панелі:

Ще раз попереджаємо: навіть не намагайтеся консультуватися з техподдержкой вашого хостинг-провайдера з питань: - як робити ту чи процедуру з налагодження сервера, - хостер вас пошле куди подалі ...
Маємо логін і пароль до аккаунту, отримуємо окремий IP-адресу вашого сервера, ім'я користувача сервера "root" і пароль до сервера. В акаунті є розділи «доменів і піддоменів», «Оплата і фінанси», також присутній кнопка перезавантаження VDS і найголовніше консоль, яка необхідна для налаштування сервера, нею ми і будемо користуватися для установки програмного забезпечення і виконання якихось налаштувань.

Наша думка про те, чи потрібен пакет з адміністрування сервера типу ISPmanager, - читати тут - >>>

установка PuTTY

Сам хостер, у якого ми замовили віртуальний сервер, пропонує скористатися програмою PuTTY Download Page (скачати можна тут - PuTTY ), Завантажуєте перший побачений пакет - putty.exe. PuTTY - це аналог консолі, що знаходиться в акаунті VDS-сервера, але тільки вона просто встановлюється на ваш локальний комп'ютер. Після запуску програми PuTTY бачимо таку консоль:

Бачимо поле «Host Name or IP» - вводимо IP, люб'язно наданий вашим хостером. Тип підключення SSH . «Port» за замовчуванням залишаємо 22. «Saved Sessions» вказуємо що завгодно латинським шрифтом, потім тиснемо «Open». Потрапляємо в консоль:

Вказуємо login as: root, потім система попросить ввести пароль користувача root, при введенні пароля ви не будете бачити введених значень, нехай це вас не лякає, - тисніть Enter. Увага: в консолі Putty вставка скопійованої з інших джерел інформації здійснюється одним клацанням правої кнопки мишки.

Перший етап зроблений, тепер переходимо до установки програмного забезпечення, яке необхідно нам для роботи сервера, і власне, командна консоль типу PuTTY нам і потрібна буде для того, щоб з її допомогою встановити потрібні програми.

Програмне забезпечення - установка первинного пакету

для стандартної роботи сайту нам буде потрібен наступний базовий програмний пакет: - Apache 2 - це сам WEB-сервер, і якщо у вас сайт працює в статичному режимі (без використання скриптів PHP і баз MySQL), то в принципі, для функціонування такого сайту досить встановити тільки Apache;
- PHP 5 - для роботи скриптів PHP;
- MySQL 5 - якщо використовуєте бази MySQL;
- Phpmyadmin - потрібен для адміністрування баз MySQL;
- Vsftpd - програма, необхідна для роботи з сервером за допомогою FTP;
- Sendmail - програма є поштовим сервером і знадобиться для відправки та отримання електронної пошти, ну і крім того, якщо на сайті є форма зворотного зв'язку, яка відправляє повідомлення на пошту PHP-скриптом, в цьому випадку Sendmail теж потрібен.

Перші чотири пакети ми ставимо лише однією командою, копіюємо нижченаведену рядок і вставляємо її клацанням правої кнопки миші в консоль PuTTY, потім тиснемо Enter:

apt-get install apache2 php5 php5-mysql mysql-server phpmyadmin

Діалог, який ми бачимо в консольної панелі в результаті команди apt-get install ...

Do you want to continue [Y / N]?
вибираємо Yes

New password for the MySQL "root" user: 111
Repeat password for the MySQL "root" user: 111
*** примітка: пароль можна вибрати будь-який, потім при вході в панель phpmyadmin його можна буде поміняти.

Web server to reconfigure automatically:
Виберете веб-сервер, який автоматично буде налаштований для запуску phpMyAdmin. У нашому випадку це apache2.
Configure database for phpmyadmin with dbconfig-common?
Погоджуйтеся налаштувати базу даних для phpMyAdmin за допомогою dbconfig-common.
Please provide the password for the administrative account with which this package should create its MySQL database and user .

Password of the database's administrative user:
Введіть пароль адміністратора MySQL. Задайте пароль для реєстрації phpMyAdmin на сервері баз даних і далі підтвердити його.
Тепер, якщо задати в браузері http: // адрес_IP_вашего_сервера, то побачимо:

It works!
This is the default web page for this server .
The web server software is running but no content has been added , yet.

Даний запис відповідає тому, що веб-сервер наш працює, але контент поки не доданий.

Далі походу налаштувань потрібно правити деякі конфігураційні файли нашої системи і дану процедуру можна здійснювати як через консольну панель, або робити за допомогою SFTP доступу, - це по суті те ж саме, що і FTP, але питання непринципове.

Запускаємо установку FTP через команду:

sudo apt-get install vsftpd

А також відразу встановимо пакет sendmail:

sudo apt-get install sendmail

Походу виконання будь-яких установок і змін конфігураційних файлів не забувайте робити перезавантаження.

Той мінімум програмного забезпечення, який ми планували встановити на віртуальний сервер, ми встановили.

Наступною процедурою з налаштування сервера буде вхід на нього за допомогою FTP-менеджера.

Всі дії, що стосуються налаштування сервера, Самоделкин-хостинг буде намагатися здійснювати послідовно, тому, якщо є необхідність якийсь розділ пропустити, то відразу краще спуститися в кінець сторінки і там буде посилання - перехід до наступного етапу налаштування сервера. зараз дивимося FTP-доступ - >>> .


Яку вибрати операційну систему?
Але ми задаємо пряме запитання: - «А ваші сервера на якій системі працюють?
Do you want to continue [Y / N]?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача