Статьи

Налаштування Wi-Fi роутера TP-LINK TL-WR940N і TL-WR941ND

 1. Що входить в комплектацію роутерів?
 2. Підготовка до роботи
 3. Налаштування роутера
 4. Налаштування WAN
 5. Клонуємо MAC-адресу для роутера
 6. Динамічний IP TP-Link
 7. Статичний IP TP-Link
 8. PPPoe режим в роутері TP Link
 9. L2TP або PPTP
 10. Налаштування бездротової мережі (Wi Fi)
 11. Додаткові настройки роутера (зміна пароля)

Якщо вам важко з відповіддю, як налаштувати ваш маршрутизатор TP-LINK і ввести його до складу вашого комп'ютерного арсеналу, то тут ви зможете знайти відповідь і докладні інструкції на прикладі двох моделей TL-WR940N і TL-WR941ND. Ці два роутера не тільки виглядають однаково, але комунікації у них одні й ті ж.

Єдино, у першій моделі антену можна відстебнути і поміняти на іншу. Принципи налаштування у них теж не розрізняються, тому ця стаття підходить в якості керівництва для обох маршрутизаторів.

Роутер TP Link TL WR941ND

Роутер TP Link TL WR941ND

На фотографії можна побачити зовнішній вигляд роутера TP Link TL WR941ND спереду і ззаду.

Роутер TP-LINK TL-WR940N:

Нижче представлений роутер молодшої моделі

Зміст статті

Що входить в комплектацію роутерів?

Що входить в комплектацію роутерів

У стандартну комплектацію роутерів входить інсталяційний диск з інструкцією по експлуатації та майстром автонастройки з покроковим керівництвом. Але за великим рахунком все це нам не потрібно. Зазвичай весь процес здійснюється через панель управління, куди можна потрапити за допомогою будь-якого веб-браузера, встановленого на вашому комп'ютері.

Перш ніж приступати до налаштування, зверніть увагу на наступне:

 • У коробці з роутером повинен бути кабель для підключення і всі налаштування краще проводити, підключившись з його допомогою, а не по Wi-Fi. Надалі можна його прибрати і користуватися бездротовим з'єднанням.
 • Як виняток можна використовувати і бездротової спосіб зв'язку. Для цього пошукайте в оточуючих пристроях мережу без пароля і з ім'ям вашого маршрутизатора (зазвичай з'являється через кілька секунд після включення пристрою). Пам'ятайте: це виняток допустимо тільки для підключення, а не для прошивки!
 • Не виключено, що роутер вже налаштовувався, наприклад, при продажу для демонстрації працездатності. Тому зовсім не буде зайвим зробити примусове повернення на заводські настройки, тому що тільки в такому варіанті можна гарантувати відсутність проблем при процедурі первинної настройки.
 • Підключіть блок живлення маршрутизатора до мережі 220 вольт. Повинні загорітися лампочки індикації режимів роботи. Можливо доведеться додатково натиснути кнопку включення пристрою, якщо нічого не відбувається. Щоб скинути всі настройки на фабричні, знайдіть кнопку RESET і чимось твердим і гострим (наприклад, кульковою ручкою) натискайте цю кнопку не менше 10 секунд. Всі лампочки повинні моргнути і після цього будуть відновлені параметри за замовчуванням.

Всі лампочки повинні моргнути і після цього будуть відновлені параметри за замовчуванням

Розташування портів на прикладі роутера TP-LINK TL WR940N (зображений вище):

 1. Включення інтернет-кабелю.
 2. Кнопка скидання налаштувань.
 3. Кнопка включення / вимикання роутера.
 4. Роз'єм для включення в електромережу.

Якщо потрібна детальна інструкція по етапах процесу скидання на фабричні настройки для роутерів TP-LINK, то її можна знайти за цим посиланням.

Підготовка до роботи

Перший етап найпростіший, але без нього ніяк не обійтися - потрібно підготувати роутер до роботи. Для цього спочатку підключіть до нього блок живлення, а потім увімкніть його в мережу. Якщо антени від'єднані, то прикрутіть їх.

Роутер з'єднується з комп'ютером штатним кабелем з комплекту. Один його роз'єм з'єднайте з будь-яким з чотирьох жовтих гнізд ззаду корпусу. Другий кінець кабелю йде до мережевої карти вашого комп'ютера або ноутбука.

Якщо хочете використовувати бездротове з'єднання, пошукайте в оточенні відкрите з'єднання, що збігається з ім'ям вашого маршрутизатора. Переконатися, що це саме ваш роутер можна, пограти кнопкою включення. Якщо обрана мережа в моменти відключення пропадає, значить це наше пристрій.

Синє гніздо з написом WAN призначене для підключення кабелю від постачальника Інтернет-послуг.

Синє гніздо з написом WAN призначене для підключення кабелю від постачальника Інтернет-послуг

Налаштування роутера

Запустіть будь-який веб-браузер, встановлений на вашому комп'ютері або ноутбуці.

У рядку для введення адреси потрібно набрати http://192.168.1.1 або з нововведень компанії TP-LINK локальну адресу http://tplinklogin.net і натиснути ENTER. Якщо зі входом виникнуть проблеми, ознайомтеся з їх подоланням в цій статті: 192.168.1.1 - вхід в настройки роутера, логін і пароль Admin

З'явиться вікно для введення логіна і пароля. Попередньо за замовчуванням значення: admin і admin (зазвичай вони вказані на ярлику з назвою на дні корпусу).

Якщо є сумніви з правильності виконання всіх дій - є докладна інструкція як отримати доступ до налаштувань Tp-Link - tplinkwifi.net - вхід в особистий кабінет Wi-Fi роутера TP-Link .

Якщо все зроблено правильно, то з'явиться вікно управління роутером TP-LINK.

Рекомендується оновити прошивку маршрутизатора. Інформацію, як знайти нову прошивку і встановити її для вашого роутера, можна почитати за цим посиланням: «Де скачати прошивку» і «Як прошити роутер». Якщо не впевнені, що впораєтеся з оновленням програмного забезпечення, то можна все залишити без змін.

Налаштування WAN

Без правильного налаштування WAN підключитися до Інтернету не вийде, відповідно не отримають доступ і всі підключені через маршрутизатор пристрою.

Значить, цей етап потрібно зробити дуже ретельно і без помилок.

Перш ніж приступати до налаштування, важливо знати тип з'єднання, за яким ваш роутер буде підключатися до інтернет-провайдера. Тут можливі кілька варіантів, які будуть розглянуті нижче. Крім того, важливо знати, чи потрібна прив'язка до конкретного MAC-адресу мережевої карти.

Всі ці параметри можна уточнити, зателефонувавши до служби технічної підтримки вашого провайдера. Не виключено, що всі ці параметри вже десь є в супровідній документації, яку ви отримували при укладенні договору.

Можна для підстраховки відразу продублювати в роутері MAC-адресу мережевої карти комп'ютера, з яким був спочатку призначений доступ в Інтернет. Якщо ви впевнені, що за правилами вашого провайдера така прив'язка не потрібно, то можна відразу переходити до наступних пунктів налаштування

Клонуємо MAC-адресу для роутера

На інструкції нижче представлені два варіанти етапів настройки для англійської та російської прошивки.

Виберіть пункт в панелі управління «Мережа - Клонування MAC-адреси» (Network - MAC Clone), і там вже потрібно натиснути напис «Клонувати MAC-адресу» (Clone MAC Address). Тут важливо не помилитися - комп'ютер повинен бути саме той, до якого спочатку провайдером був підключений Інтернет.

Слідом вибираємо в панелі «Мережа - WAN» (Network - WAN) і поруч з написом «Тип підключення WAN» (WAN Connection Type) - тип з'єднання. Це може бути один з чотирьох видів і кожен з них розглянемо детальніше.

Динамічний IP TP-Link

Динамічний IP TP-Link

Для даної технології виберіть в рядку «Тип підключення WAN - Динамічний IP адреса» (Dynamic IP) і, як правило, відразу отримаєте доступ до Інтернету. Що кожен раз не повторювати ці дії, натисніть кнопку «Зберегти» (Save), щоб перезапустити маршрутизатор.

Статичний IP TP-Link

Статичний IP TP-Link

Вказуємо в типі підключення «Статична IP-адреса» (Static IP) і вводимо IP-адресу (поле під цифрою 3 на малюнку), який ви дізналися в техпідтримку провайдера. Потім також зберігаються кнопкою «Зберегти» (Save).

PPPoe режим в роутері TP Link

PPPoe режим в роутері TP Link

Для настройки PPPoE в маршрутизаторах TP-Link, процедура аналогічна двом попереднім, тільки можливо окрім логіна і пароля буде потрібно ще і IP-адреса.

L2TP або PPTP

L2TP або PPTP

Все те ж саме, з потрібними параметрами. Ну і, зрозуміло, не забудьте зберегти зміни.

Після всіх цих процедур, якщо всі параметри записані правильно, доступ до Інтернету повинен з'явитися і статус у мережевого значка в правому нижньому куті робочого столу повинен теж помінятися (жовтий трикутник зі знаком оклику повинен зникнути).

Якщо Інтернету як і раніше немає, значить, десь неправильно ввели значення налаштувань - перевірте всі поетапно заново.

Налаштування бездротової мережі (Wi Fi)

Налаштування бездротової мережі (Wi Fi)

В панелі виберіть «Бездротовий режим - Налаштування бездротового режиму» (Wireless - Wireless Settings).

Назвіть будь-яким ім'ям ваше Wi-Fi з'єднання і вкажіть країну розташування. Далі давайте налаштуємо безпеку нашого Wi Fi роутера.

У розділі «Бездротовий режим - Захист бездротового режиму» (Wireless - Wireless Security) задайте пароль, щоб до вашої мережі ніхто не міг несанкціоновано підключитися, для цього потрібно вибрати WPA / WPA2 - Personal (Рекомендується / Recommended). Пароль задаємо в рядку «Пароль бездротової мережі» (Wireless Password). Уникайте простих паролів, які можна легко підібрати, найкраще створити складний пароль використовуючи різний регістр латинських букв в поєднанні з цифрами, запишіть його на папері щоб не втратити.

Не забуваємо зберегти всі зміни. Якщо захочете, то завжди потім можна буде поміняти пароль.

Додаткові настройки роутера (зміна пароля)

У розділі «Системні інструменти - Налаштування часу» (System Tools - Time Settings) потрібно задати поточний час і дату, а також поясний час.

Якщо хочете поміняти заводські логін і пароль, то виберіть «Системні інструменти - Пароль» (System Tools - Password).

Там, де вказано «Попереднє ім'я користувача» (Old User Name) і «Попередній пароль» (Old Password), введіть admin і admin (тобто той логін і пароль, який діяв раніше). Нові логін і пароль введіть в рядки з позначкою «Новий» (New). Не забудьте підтвердити новий пароль, запам'ятати його і зберегти всі зміни.

Детальну інструкцію по захисту параметрів настройки роутера можна знайти тут.

Після того як всі налаштування збережені, перезавантажте маршрутизатор. Він тепер повністю готовий до роботи і до нього тепер можна підключати будь-які пристрої, яким для роботи потрібен Інтернет - як по кабелю, так і по Wi-Fi.

Дякую за прочитання матеріалу, з повагою автор порталу OK-WiFi.COM.

Дипломований спеціаліст з безпеки комп'ютерних мереж. Навички маршрутизації, створення складних схем покриття мережею, в тому числі безшовний Wi-Fi.

Що входить в комплектацію роутерів?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача