Статьи

Налаштування D-link DIR 300

 1. Налаштування роутера DIR-300
 2. Оновлення прошивки перед налаштуванням роутера
 3. Підготовка до налаштування в Windows
 4. Налаштування WAN і LAN інтерфейсів на D-Link Dir-300

Привіт, наші шановні відвідувачі. Хочете дізнатися, як налаштувати роутер dir 300 правильно? На даній сторінці, smartronix.ru вирішив розповісти, що з себе представляє настройка D-link DIR 300.

Модель цього роутера вельми популярна в Росії і країнах ближнього зарубіжжя, тому покрокова настройка DIR-300 напевно допоможе багатьом налаштувати домашню мережу. Як налаштувати dir 300? Будемо вважати, що покрокова правильна настройка D-link Dir 300 почалася! Ми впевнені, Ви впораєтеся самостійно!


Налаштування роутера DIR-300

Насправді, в налаштуванні роутера dir 300 nru немає нічого складного. Але більшість власників Dlink DIR300 стикаються не з проблемою самої настройки, а з нерозумінням простих речей:

 • Як підключити D-link DIR 300.
 • Які дані вбити в роутер.
 • Через якийсь підключення працює провайдер.
 • Як підключити WiFi, після настройки локальної мережі.

Отже, D-link DIR 300 розпакований. У його комплект зазвичай входить інструкція по налаштуванню і підключенню, але раз Ви знаходитесь на цій сторінці, то мабуть не така вона і зрозуміла . Також в комплекті з даними WiFi роутером йде блок живлення і патчкорд. Відразу скажемо, ми покажемо настройку D-Link dir 300 nru, але оскільки ревізій роутерів моделі 300NRU існує декілька:

 1. DIR 300 NRU B7, який ми розглядаємо.
 2. DIR 300 NRU B6 - попередня ревізія роутера, відрізняється інтерфейсом адмін-панелі.
 3. DIR 300 NRU B5 - зовсім стара модель.

Не варто лякатися, що у Вас інший інтерфейс роутера. Всі настройки для NRU актуальні і для інших ревізій. Головне, зрозуміти принцип.

До речі, щодо принципу, ми вже розповідали, як налаштувати типовий wifi роутер і у нас також є більш рання стаття про підключення wifi роутера . Повернемося до D-Link Dir-300 і подивимося, що у роутера є ззаду:


Як видно з малюнка, на роутері є чотири LAN роз'єму RJ45, які потрібні для того, щоб підключати комп'ютери по мережевому кабелю, тобто ПК які не обладнані WiFi модулем. Також, на D-Link DIR 300 є WAN роз'єм, який відповідає за прийом інтернет каналу від провайдера. Круглий роз'єм живлення призначений для підключення роутера за допомогою блоку живлення. Це вже можна зробити, якщо ще не підключили .

Після цього, підключаємо патчкорд (мережевий кабель, що йде в комплекті з роутером). Одним кінцем потрібно увіткнути в один з чотирьох портів LAN, а іншим в мережеву карту комп'ютера і ноутбука. У порт WAN вставляємо провід від провайдера (зробіть це пізніше, інтернет на ще стати в нагоді).

Як видно з фотографії, підключення D-Link dir 300 досить просте. Первісна настройка роутера dir 300 закінчена. До речі, якщо з якихось причин, у Вас немає патчкорду в комплекті, то його потрібно купити або обжати самостійно . Настав час зайти на D-Link DIR 300 і налаштувати його. Відкриваємо браузер і вбиваємо локальну адресу, як написано в інструкції 192.168.0.1. Адмін-панелі всіх роутерів D-Link доступні за цією адресою.

Вбиваємо логін і пароль, які встановлені на роутері за замовчуванням. До речі, якщо Ви з якихось причин забудете пароль, який ми поміняємо нижче, при подальшій настройці D-Link dir 300, то відновити логін і пароль, здійснивши скидання налаштувань dir 300. Це можна зробити кнопкою «Reset», яка знаходиться ззаду роутера . Тільки майте на увазі, що всі налаштування на роутері теж скинуться. Повернемося до налаштування DIR300. З'явиться вікно-попередження, що пароль добре б змінити, зробимо це пізніше.

Нарешті ми потрапили в панель адміністратора роутера D-LINK DIR 300!

Оновлення прошивки перед налаштуванням роутера

У будь-якого сучасного маршрутизатора є прошивка. Виробники роутерів намагаються виправляти помилки роботи роутерів, тому варто оновити прошивку нашого Dlink DIR-300. Для цього уточнимо версію прошивки, на головній сторінці панелі адміністрування.

Тепер потрібно забрати нову версію прошивки на сайті Длінк'а. Йдемо за посиланням ftp://dlink.ru/pub/Router/ , Знаходимо нашу модель роутера і викачуємо прошивку, з розширенням файлу FWZ.

Прошивка оновлюється в панелі адміністратора. Оновлення займає небагато часу. Продовжимо.

Підготовка до налаштування в Windows

Одним з важливих моментів в налаштування роутера dir 300, та й не тільки цієї моделі, є настройка локальної мережі та підключення до інтернет. Причому, підключення до локальної мережі здійснюється просто, а от з настройками провайдера можуть виникнути труднощі. У Росії, є як мінімум два великих провайдера:

 • Білайн (Beeline).
 • Ростелеком (Rostelecom).

А менш помітних, більшість з яких просто є посередниками, орендуючи канал у великого провайдера, хоч греблю гати. І настройки підключення у них можуть відрізнятися. Є кілька типів підключення до провайдера:

 • Підключення PPPoE.
 • Підключення PPTP.
 • Підключення L2TP.
 • Підключення IPoE.
 • Підключення по статичному IP адресою.
 • Автоматичне отримання IP адреси.

Впевнені, багато хто з вас насторожилися, - так багато незрозумілих абревіатур. Насправді, тим хто не знає з якого типу підключений до провайдера, потрібно зробити кілька простих речей.

 1. Зайти на сайт провайдера і знайти настройки підключення.
 2. Подивитися настройки в договорі з провайдером.
 3. Зателефонувати провайдеру в техпідтримку і запитати настройки. Метод умовний, можуть «послати». У Білайн, при подібних питаннях дізнаються модель роутера, і якщо він не в списку рекомендованих, навіть якщо питання по суті, говорять «До побачення». Недобре, але компанія велика їм на користувачів плювати . Та й рівень співробітників техпідтримки Білайну часто низький, що вже говорити про більш дрібних провайдерів.
 4. Зайти в налаштування мережевого інтерфейсу і подивитися самостійно. Цим і займемося.

Нам потрібно подивитися настройки в Windows XP йдемо:

Пуск -> Панель управління -> Мережеві підключення -> Підключення по локальній мережі -> Властивості -> Протокол Інтернету (TCP / IP) -> Властивості

У Windows 7 налаштування мережевого інтерфейсу, який відповідає за підключення до провайдера, знаходяться:

Пуск -> Панель управління -> Центр управління мережами і загальним доступом -> Зміна параметрів адаптера -> знаходимо інтерфейс і знову в Властивості два рази, як на картинці

Запам'ятовуємо, які дані там вказані, можна навіть скріншот зробити. Після того, як записали IP, маску, шлюз і DNS, можна поставити крапки на «отримати автоматично».

Налаштування WAN і LAN інтерфейсів на D-Link Dir-300

Перейдемо до налаштування локальної мережі та інтернет доступу на нашому DIR-300. Переходимо на вкладку:

Мережа -> З'єднання

І виберемо WAN інтерфейс. З'явиться вікно, параметри якого потрібно буде налаштувати.


Ось тут і стануть в нагоді знання про тип підключення до провайдера. Як бачите, на скріншоті показані настройки для IPoE. Ваші настройки, звичайно ж можуть відрізнятися. Наприклад, щоб змінити налаштування на PPPoE, потрібно як мінімум поміняти тип з'єднання:

Коротко пробіжимося за всіма характеристиками даної сторінки:

 • MTU - значення відповідає за максимальний розмір пакета з даними, який передається по каналу через протокол TCP / IP. Деякі провайдери працюють тільки з певним значенням MTU, але зазвичай воно дорівнює 1500 і чіпати його не потрібно.
 • MAC: унікальний ідентифікатор мережевого інтерфейсу. Деякі провайдери роблять прив'язку до MAC адресу, щоб захистити ваше інтернет з'єднання. Це можна у провайдера і уточнити. Якщо прив'язка існує, потрібно дізнатися MAC адресу вашої мережевої карти і бити його в дане поле.
 • Отримати IP-адресу автоматично - також залежить від налаштувань провайдера. Якщо в мережевому інтерфейсі Windows, про який ми розповідали вище були вбиті певні значення IP, маски і шлюзу, то галочку потрібно зняти і вказати ці параметри (пам'ятаєте, ми просили їх записати?)
 • Отримати адресу DNS-сервера - те ж саме, що і з попереднім пунктом.

Зберігаємо змінені настройки WAN інтерфейсу.

Про LAN можна сказати просто. Якщо Ви хочете, щоб учасники мережі отримували IP адресу автоматично, то на DIR-300 потрібно залишити все за умовчанням, а в Windows поставити крапки «отримувати автоматично», як ми розповіли вище. В іншому випадку, можна зробити мережу, відключивши DHCP в LAN, тобто щоб роутер не віддавав IP автоматом. У цьому випадку, у властивостях протоколу TCP / IP доведеться вказати IP адреса, маску і шлюз. Наприклад так:
 • IP 192.168.0.2
 • маска 255.255.255.0
 • Шлюз 192.168.0.1

Так, Dir-300 зможе побачити ваш комп'ютер. Далі нас чекає настройка WiFi на D-Link DIR-300, яку ми оформимо у вигляді окремої статті. Сподіваємося, ця стаття допоможе підключити комп'ютер або ноутбук до роутреру Длінк Дір-300. Тепер перейдемо до другої частини нашої розповіді про цю модель роутера і дізнаємося про настройку wifi на dir 300 .

Хочете дізнатися, як налаштувати роутер dir 300 правильно?
Як налаштувати dir 300?
Пам'ятаєте, ми просили їх записати?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача