Статьи

Налаштування D-link DIR 300

 1. Налаштування роутера DIR-300
 2. Оновлення прошивки перед налаштуванням роутера
 3. Підготовка до налаштування в Windows
 4. Налаштування WAN і LAN інтерфейсів на D-Link Dir-300

Привіт, наші шановні відвідувачі. Хочете дізнатися, як налаштувати роутер dir 300 правильно? На даній сторінці, smartronix.ru вирішив розповісти, що з себе представляє настройка D-link DIR 300.

Модель цього роутера вельми популярна в Росії і країнах ближнього зарубіжжя, тому покрокова настройка DIR-300 напевно допоможе багатьом налаштувати домашню мережу. Як налаштувати dir 300? Будемо вважати, що покрокова правильна настройка D-link Dir 300 почалася! Ми впевнені, Ви впораєтеся самостійно!


Налаштування роутера DIR-300

Насправді, в налаштуванні роутера dir 300 nru немає нічого складного. Але більшість власників Dlink DIR300 стикаються не з проблемою самої настройки, а з нерозумінням простих речей:

 • Як підключити D-link DIR 300.
 • Які дані вбити в роутер.
 • Через якийсь підключення працює провайдер.
 • Як підключити WiFi, після настройки локальної мережі.

Отже, D-link DIR 300 розпакований. У його комплект зазвичай входить інструкція по налаштуванню і підключенню, але раз Ви знаходитесь на цій сторінці, то мабуть не така вона і зрозуміла . Також в комплекті з даними WiFi роутером йде блок живлення і патчкорд. Відразу скажемо, ми покажемо настройку D-Link dir 300 nru, але оскільки ревізій роутерів моделі 300NRU існує декілька:

 1. DIR 300 NRU B7, який ми розглядаємо.
 2. DIR 300 NRU B6 - попередня ревізія роутера, відрізняється інтерфейсом адмін-панелі.
 3. DIR 300 NRU B5 - зовсім стара модель.

Не варто лякатися, що у Вас інший інтерфейс роутера. Всі настройки для NRU актуальні і для інших ревізій. Головне, зрозуміти принцип.

До речі, щодо принципу, ми вже розповідали, як налаштувати типовий wifi роутер і у нас також є більш рання стаття про підключення wifi роутера . Повернемося до D-Link Dir-300 і подивимося, що у роутера є ззаду:


Як видно з малюнка, на роутері є чотири LAN роз'єму RJ45, які потрібні для того, щоб підключати комп'ютери по мережевому кабелю, тобто ПК які не обладнані WiFi модулем. Також, на D-Link DIR 300 є WAN роз'єм, який відповідає за прийом інтернет каналу від провайдера. Круглий роз'єм живлення призначений для підключення роутера за допомогою блоку живлення. Це вже можна зробити, якщо ще не підключили .

Після цього, підключаємо патчкорд (мережевий кабель, що йде в комплекті з роутером). Одним кінцем потрібно увіткнути в один з чотирьох портів LAN, а іншим в мережеву карту комп'ютера і ноутбука. У порт WAN вставляємо провід від провайдера (зробіть це пізніше, інтернет на ще стати в нагоді).

Як видно з фотографії, підключення D-Link dir 300 досить просте. Первісна настройка роутера dir 300 закінчена. До речі, якщо з якихось причин, у Вас немає патчкорду в комплекті, то його потрібно купити або обжати самостійно . Настав час зайти на D-Link DIR 300 і налаштувати його. Відкриваємо браузер і вбиваємо локальну адресу, як написано в інструкції 192.168.0.1. Адмін-панелі всіх роутерів D-Link доступні за цією адресою.

Вбиваємо логін і пароль, які встановлені на роутері за замовчуванням. До речі, якщо Ви з якихось причин забудете пароль, який ми поміняємо нижче, при подальшій настройці D-Link dir 300, то відновити логін і пароль, здійснивши скидання налаштувань dir 300. Це можна зробити кнопкою «Reset», яка знаходиться ззаду роутера . Тільки майте на увазі, що всі налаштування на роутері теж скинуться. Повернемося до налаштування DIR300. З'явиться вікно-попередження, що пароль добре б змінити, зробимо це пізніше.

Нарешті ми потрапили в панель адміністратора роутера D-LINK DIR 300!

Оновлення прошивки перед налаштуванням роутера

У будь-якого сучасного маршрутизатора є прошивка. Виробники роутерів намагаються виправляти помилки роботи роутерів, тому варто оновити прошивку нашого Dlink DIR-300. Для цього уточнимо версію прошивки, на головній сторінці панелі адміністрування.

Тепер потрібно забрати нову версію прошивки на сайті Длінк'а. Йдемо за посиланням ftp://dlink.ru/pub/Router/ , Знаходимо нашу модель роутера і викачуємо прошивку, з розширенням файлу FWZ.

Прошивка оновлюється в панелі адміністратора. Оновлення займає небагато часу. Продовжимо.

Підготовка до налаштування в Windows

Одним з важливих моментів в налаштування роутера dir 300, та й не тільки цієї моделі, є настройка локальної мережі та підключення до інтернет. Причому, підключення до локальної мережі здійснюється просто, а от з настройками провайдера можуть виникнути труднощі. У Росії, є як мінімум два великих провайдера:

 • Білайн (Beeline).
 • Ростелеком (Rostelecom).

А менш помітних, більшість з яких просто є посередниками, орендуючи канал у великого провайдера, хоч греблю гати. І настройки підключення у них можуть відрізнятися. Є кілька типів підключення до провайдера:

 • Підключення PPPoE.
 • Підключення PPTP.
 • Підключення L2TP.
 • Підключення IPoE.
 • Підключення по статичному IP адресою.
 • Автоматичне отримання IP адреси.

Впевнені, багато хто з вас насторожилися, - так багато незрозумілих абревіатур. Насправді, тим хто не знає з якого типу підключений до провайдера, потрібно зробити кілька простих речей.

 1. Зайти на сайт провайдера і знайти настройки підключення.
 2. Подивитися настройки в договорі з провайдером.
 3. Зателефонувати провайдеру в техпідтримку і запитати настройки. Метод умовний, можуть «послати». У Білайн, при подібних питаннях дізнаються модель роутера, і якщо він не в списку рекомендованих, навіть якщо питання по суті, говорять «До побачення». Недобре, але компанія велика їм на користувачів плювати . Та й рівень співробітників техпідтримки Білайну часто низький, що вже говорити про більш дрібних провайдерів.
 4. Зайти в налаштування мережевого інтерфейсу і подивитися самостійно. Цим і займемося.

Нам потрібно подивитися настройки в Windows XP йдемо:

Пуск -> Панель управління -> Мережеві підключення -> Підключення по локальній мережі -> Властивості -> Протокол Інтернету (TCP / IP) -> Властивості

У Windows 7 налаштування мережевого інтерфейсу, який відповідає за підключення до провайдера, знаходяться:

Пуск -> Панель управління -> Центр управління мережами і загальним доступом -> Зміна параметрів адаптера -> знаходимо інтерфейс і знову в Властивості два рази, як на картинці

Запам'ятовуємо, які дані там вказані, можна навіть скріншот зробити. Після того, як записали IP, маску, шлюз і DNS, можна поставити крапки на «отримати автоматично».

Налаштування WAN і LAN інтерфейсів на D-Link Dir-300

Перейдемо до налаштування локальної мережі та інтернет доступу на нашому DIR-300. Переходимо на вкладку:

Мережа -> З'єднання

І виберемо WAN інтерфейс. З'явиться вікно, параметри якого потрібно буде налаштувати.


Ось тут і стануть в нагоді знання про тип підключення до провайдера. Як бачите, на скріншоті показані настройки для IPoE. Ваші настройки, звичайно ж можуть відрізнятися. Наприклад, щоб змінити налаштування на PPPoE, потрібно як мінімум поміняти тип з'єднання:

Коротко пробіжимося за всіма характеристиками даної сторінки:

 • MTU - значення відповідає за максимальний розмір пакета з даними, який передається по каналу через протокол TCP / IP. Деякі провайдери працюють тільки з певним значенням MTU, але зазвичай воно дорівнює 1500 і чіпати його не потрібно.
 • MAC: унікальний ідентифікатор мережевого інтерфейсу. Деякі провайдери роблять прив'язку до MAC адресу, щоб захистити ваше інтернет з'єднання. Це можна у провайдера і уточнити. Якщо прив'язка існує, потрібно дізнатися MAC адресу вашої мережевої карти і бити його в дане поле.
 • Отримати IP-адресу автоматично - також залежить від налаштувань провайдера. Якщо в мережевому інтерфейсі Windows, про який ми розповідали вище були вбиті певні значення IP, маски і шлюзу, то галочку потрібно зняти і вказати ці параметри (пам'ятаєте, ми просили їх записати?)
 • Отримати адресу DNS-сервера - те ж саме, що і з попереднім пунктом.

Зберігаємо змінені настройки WAN інтерфейсу.

Про LAN можна сказати просто. Якщо Ви хочете, щоб учасники мережі отримували IP адресу автоматично, то на DIR-300 потрібно залишити все за умовчанням, а в Windows поставити крапки «отримувати автоматично», як ми розповіли вище. В іншому випадку, можна зробити мережу, відключивши DHCP в LAN, тобто щоб роутер не віддавав IP автоматом. У цьому випадку, у властивостях протоколу TCP / IP доведеться вказати IP адреса, маску і шлюз. Наприклад так:
 • IP 192.168.0.2
 • маска 255.255.255.0
 • Шлюз 192.168.0.1

Так, Dir-300 зможе побачити ваш комп'ютер. Далі нас чекає настройка WiFi на D-Link DIR-300, яку ми оформимо у вигляді окремої статті. Сподіваємося, ця стаття допоможе підключити комп'ютер або ноутбук до роутреру Длінк Дір-300. Тепер перейдемо до другої частини нашої розповіді про цю модель роутера і дізнаємося про настройку wifi на dir 300 .

Хочете дізнатися, як налаштувати роутер dir 300 правильно?
Як налаштувати dir 300?
Пам'ятаєте, ми просили їх записати?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.