Статьи

Налаштовуємо Мультисайт WordPress

Кілька днів поспіль то один мій блог, то інший перебували в неробочому стані, тому я нічого не писала. Справа в тому, що я перекладала їх на Мультисайт WordPress. Тепер я тестую мультісайтінг, добре бачу його переваги і недоліки. Оскільки Мультисайт WordPress - це своя, нехай і невелика, мережа блогів, так би мовити, павутина з головним блогом-павуком посередині, ось фотографія маленького павучка, який сидить на павутині.

Оскільки Мультисайт WordPress - це своя, нехай і невелика, мережа блогів, так би мовити, павутина з головним блогом-павуком посередині, ось фотографія маленького павучка, який сидить на павутині

Почну, мабуть, з переваг. Ось вони:
- Оновлювати WordPress і плагіни тепер можна для всіх блогів одночасно.
- Економія місця на хостингу.
- Легкий перехід в адмінки з одного блогу в інший.

До недоліків мультісайтінга можна віднести:
- Ускладненість, що вимагає достатній ступінь досвідченості та професійності в блоговеденія на WordPress.
- Не всі плагіни, а також теми, адекватно працюють в режимі мультісайтінга.
- Вимоги до безпеки блогів посилюються. Оскільки всі блоги тепер знаходяться в одному, злом адмінській аккаунта призведе до злому всієї мережі блогів.

Втім, як виявилося, в моєму випадку переваг більше, ніж недоліків. Тема Atahualpha , Яку я використовую на своїх блогах, працює безвідмовно. Чи не засмутила і нова тема Twenty Thirteen , Яка додається до кожного знову викачаного WordPress і повинна була у всіх з'явитися при його оновленні. В результаті трапилися приблизно рік тому DDOS-атак і спроб злому моїх блогів я вже зробила серйозний захист блогу від злому. Що стосується професіоналізму, навіть якщо його не вистачає, я навчаюсь і люблю освоювати нове. А ось деякі плагіни підкачали - від деяких з них довелося позбутися, а іншим знайшлася заміна.

Я не буду тут описувати, як зробити WordPress мультісайтового. Це прекрасно описано в кодексі . Зупинюся тільки на деяких нюансах і складних моментах.

По-перше, я перетворила в мережевий варіант найновіший блог - просто про всяк випадок - якщо що, втрати невеликі. Цей блог став головним в мережі. Решта блоги я спочатку організувала як підкаталоги, ось в такому вигляді - http://domain.ru/my_blog. Однак такий вид мені не сподобався, і я поміняла підкаталоги на піддомени, або домени 3 рівні - http://my_blog.domain.ru. В принципі, домени 3 рівні вимагають настройки маски піддоменів http: //*.domain.ru, для цього потрібна настройка Apache на хостингу. На моєму хостингу файл httpd.conf, в якому потрібно виконати настройку, мені не доступний, і потрібно просити адміністрацію. З цим я зв'язуватися не стала, у мене не блог-сервіс, а мережа з декількох блогів. Ну, а якщо додасться до неї хтось із членів сім'ї, піддомен для кожного блогу можна налаштувати вручну, як і домени 2 рівня.

Про налаштування доменів окрема розмова, як і про налаштування плагінів. Далі буде…

Схожі записи:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача