Статьи

Найшвидший браузер для linux. Який браузер для Linux кращий?

 1. Chrome
 2. Консольні веб-оглядачі
 3. підсумки
 4. Konqueror
 5. SRWare Iron
 6. CoolNovo
 7. «Яндекс.браузер»
 8. SeaMonkey Navigator
 9. Opera 12

Як і в Windows-системах, на пристроях з Linux використовуються різні веб-оглядачі для перегляду ресурсів глобальної мережі. Цікаво, що крім відомих програм Firefox і Chrome в ОС, розробленої Лінусом Торвальдом, можна переглядати сайти через консольні браузери. Спробуємо розібратися, який веб-оглядач для Linux кращий .

Деякі юзери досі користуються консольними інтернет-браузерами.

Основним додатком для серфінгу в Linux є Firefox Mozilla. Це виріб включено в різні дистрибутиви системи за умовчанням. Програма цінує особисту недоторканність і свободу користувача, відрізняється високою продуктивністю, не навантажує операційну. Для отримання більш широких можливостей можна скористатися одним з численних плагінів.


Для отримання більш  широких можливостей  можна скористатися одним з численних плагінів

Chrome


Chrome

Виріб від Google користується серед користувачів Windows чималою популярністю, встановити його можна і на Linux. Вас чекає відмінний рівень безпеки, висока швидкість і маса корисних опцій. Програма постійно удосконалюється, підвищуючи ефективність. Отримати Chrome зі сховищ важко, рекомендуємо завантажувати інсталяційні файли з сайту девелопера.

Веб-оглядач, розроблений компанією «Яндекс», з недавніх пір доступний і на Linux-машинах. Додаток засноване на движку Blink і сьогодні пропонує тільки бета-версія для Linux. Переваги використання:


Переваги використання:

Програма також надає вбудований переклад сайтів, жести мишею, швидкі посилання та інше.

Для установки вам знадобиться deb-пакет (отримати можна з порталу компоновщика). Відкрийте файл в «Центрі додатків» і клікніть по клавіші Install. Після підтвердження пароля суперюзера почнеться процес інсталяції. Якщо ви хочете запустити яндекс.браузер з терміналу, відкрийте командний рядок і введіть yandex-browser.

Консольні веб-оглядачі

Рядовому користувачеві важко зрозуміти, для чого переглядати сучасні веб-сторінки в текстовому режимі. Однак і в XXI столітті браузери для Linux без GUI інтерфейсу користуються попитом. Вони застосовуються для економії ресурсів багатьма програмістами. Серед основних плюсів консольних веб-оглядачів виділяють наступне:

 • мінімум вразливостей;
 • працює на старій техніці;
 • ніякої реклами;
 • відмінна швидкість завантаження;
 • для перегляду інформації підійде «машина» зі слабким графічним адаптером.

Подібні розробки, незважаючи на свій спритний зовнішній вигляд, володіють високою безпекою і прекрасною функціональністю. Сайт в браузері консольного типу відображається з такою ж швидкістю, з якою його бачить робот пошукової системи . Секрет такої блискавичної завантаження простий: ви не побачите феш, картинки, GIF-анімацію, відео та інше графічне вміст, залишаться доступними лише гіперпосилання і текст.

Найпопулярнішими консольними браузерами сьогодні є:Крім того, для перегляду веб-ресурсів у всесвітній павутині можуть застосовуватися браузери Netrik, Links2, Elinks, Edbrowse.

підсумки

Веб-оглядачі для Linux можуть бути консольними і графічними. Обидва типи надаються абсолютно безкоштовно, для їх установки необхідно завантажити інсталяційні файли з сайтів виробників. Найбільш затребуваною графічної розробкою вважається Firefox, якщо ж говорити про консольних версіях, то це, безумовно, Lynx і Links. Який з них кращий - вирішувати тільки вам!

Є багато веб-браузерів для платформи Linux. Ця стаття перераховує найкращі з них.

Запушеному в 1991 році Linux незабаром привернула увагу індустрії програмного забезпечення , Розробники мають великий інтерес до випуску програмного забезпечення для цієї платформи. Ось подивіться на деякі з найбільш популярних веб-браузерів для Linux.

Chrome є, безумовно, найшвидшим браузером на цій платформі. Його функції, такі як вкладки сторінок, параметри синхронізації з Chrome браузерами на інших пристроях, і підтримка розробників, зробили його найпопулярнішим серед користувачів Linux.

Будучи одним з найстаріших веб-браузерів для платформи, Firefox має велику і віддану призначену для користувача базу. Насправді, більшість версій Linux випускаються з Firefox в якості веб-браузера за замовчуванням. Будучи браузером з відкритим вихідним кодом, він також формує основу для інших веб-браузерів.

Aroraявляется блискучим і кросплатформним браузером, виконуючи завдання блискавично. Це дуже добре вбудований веб-браузер, який обробляє всі свої завдання з відносною легкістю. Хоча він як і раніше під бета-тестування, він забезпечує продуктивність, яка недоступна іншим браузерам на цій платформі.

Один з найбільш стабільних браузерів на цій платформі. Вона може похвалитися багатьма функціями, такими як швидкий набір, швидкий пошук, відро для сміття, і т.д., що ще більше доповнює загальний користувальницький досвід. Регулярні оновлення також забезпечують усунення помилок, якщо такі з'являються.

На відміну від більшості інших веб-браузерів, доступних сьогодні, Lynx не має хитромудрих хитрувань. Однак, це дуже зручний, текстовий браузер, який поставляється як благословення для будь-якого сервера, який не володіє GUI. Але ви не зможете насолоджуватися флеш або Java, або навіть переглядати зображення в цьому браузері.

Мідорі є досить простим Web-Kit-браузером на цій базі. Він не має ні розширень, ні плагінів, або можливості, змінити зовнішній вигляд браузера. Але він пропонує щось набагато важливіше-швидкість. Браузер дуже легкий, і легко справляється із завантаженням більшості веб-сайтів.

Net Surf

Хоча браузер все ще перебуває в стадії бета-тестування, він працює на диво швидко і без будь-яких перешкод. Він має буферну функцію рендеринга, яка допомагає завантажувати сторінки дуже швидко. Крім того, він має сучасну блокування реклами, яка є корисним доповненням для користувачів, яких переслідує реклама під час перегляду інтернету.

Один з багатьох Web-Kit-браузерів, Dooble пропонує чимало унікальних особливостей; найбільш привабливим з них є Dooble Desktop. Ця функція дозволяє вам додати інші програми на вкладку Dooble. Ви також можете вибрати, щоб налаштувати вкладку з фоном вашого вибору. Веб-браузер також стверджує, що має розширені функції безпеки для захисту конфіденційності своїх користувачів.

Epiphany

Хоча Epiphany (в перекладі - «хрещення») сумно відомий за часті збої, особливо при завантаженні важких флеш сайтів, він як і раніше є хорошим браузером , На вашому комп'ютері Linux. Насправді, він завантажується разом з популярним пакетом GNOME, як його веб-браузері за замовчуванням. Браузер досить мінімалістичний, хоча він і пропонує різні плагіни і розширення.

Konqueror

Його USP є тим, що він спирається на кілька рендеринг двигунів для своїх операцій. Konquerorпоставляется з KHTML за замовчуванням, хоча ви можете вибрати для завантаження Web-kit версію окремо.

Linux, який раніше не був особливо популярною платформою, сьогодні набирає все більшу призначену для користувача базу. Це особливо вірно в разі корпорацій і підприємств, які вважають за краще ОС Linux у порівнянні з іншими ОС через його численних функцій безпеки. Це, в свою чергу, пов'язано зі збільшенням розробленого для нього кількості програм та іншого програмного забезпечення.

Сьогодні існує величезна різноманітність браузерів, які підходить для різних платформ і Linux тут не виняток. Unix-подібні операційні системи в нинішній час дуже поширені. Сприяє цьому безкоштовний доступ до них. У Linux, як і на інших ОС, найпопулярнішою програмою є браузер. Іноді користувачам вистачає для роботи лише його і текстового редактора. До решти програмним продуктам просто немає необхідності звертатися. З огляду на те, що систему і все необхідні програми для неї почали розробляти ентузіасти-добровольці, більшість програм залишають бажати кращого. Але є цілком гідні продукти, які відмінно працюють на Linux і навіть самий просунутий користувач не знайде серйозних багів. Це ж стосується і браузерів.

На сьогоднішній день для операційних систем Unix розроблено настільки багато веб-оглядачів, що назвати точне число їх не представляється можливим. Найпопулярнішими браузерами на цій платформі є Google Chrome і Firefox. Решта програмні продукти дуже сильно відстають від лідерів, але все ж мають свої переваги. Незважаючи на те, що корпорації Google і Mozilla ділять між найбільшу частину аудиторії Linux-користувачів, інші браузери теж мають своїх шанувальників. Чому їх не влаштовує Firefox або Chrome? Причини можуть бути різні. Одні хочуть ще більше захистити свої дані в Інтернеті, інші незадоволені роботою цих програмних продуктів на своєму персональному комп'ютері. Але є і такі, яким просто подобається пізнавати нове і вони із задоволенням користуються відмінними і мало кому відомими програмами, які, до речі, можуть бути нічим не гірше найпопулярніших і заслужили довіру мільйонів користувачів. Давайте ж докладніше дізнаємося про тих браузерах, які можуть скласти гідну конкуренцію Firefox і Chrome на операційних системах Linux.

Konqueror

Один з найбільш «старих» веб-оглядачів для Unix-подібних операційних систем. Він з'явився майже 14 років тому. За цей час про нього багато чули, але найпопулярнішим він так і не став. Цей браузер відрізняється простотою і стабільністю, а ще може служити в ролі файлового менеджера . Konqueror має всі необхідні функції, які потрібні для повноцінної роботи. Для створення браузера спочатку використовувався движок KHTML. Саме його незабаром використовували епловскіе розробники, які працювали над написанням WebKit. Konqueror також підтримує установку додаткових компонентів, які здатні розширити функціональність браузера, тому він нічим не гірше аналогічних програмних продуктів.

SRWare Iron

Даний браузер має відкритий вихідний код і розроблений на основі Chromium. Спонукав фахівців до розробки нового продукту той факт, що браузер Chrome займається активним відстеженням дій кожного користувача. У браузері SRWare Iron така можливість повністю відсутня, тому користувачі можуть відчувати себе більш безпечно. Також веб-оглядач завдяки активації додаткових функцій може блокувати нав'язливу рекламу. Згодом SRWare Iron поступово вдосконалився і сьогодні в ньому вже можна змінити User Agent, а ще він обзавівся власною системою розширень і став краще працювати на Linux.

CoolNovo

Цей оглядач також створений на основі Chromium, а його підтримкою займається компанія Maple Studio. CoolNovo може в порожнистої мірою замінити Chrome, і навіть більше того даний програмний продукт наділений деякими функціями, яких спочатку не було в самому Chrome. Отже, крім стандартних можливостей і функцій браузера розробники вирішили додати набір підтримуваних жестів мишею, які роблять управління браузером набагато простіше, вбудований блокувальник реклами і менеджер закачувань. Приділено увагу також підвищенню рівня захисту персональних даних.

«Яндекс.браузер»

Так, браузер від «Яндекса» теж відноситься до списку тих, які відмінно працюють на Linux. Восени минулого року була офіційна представлена ​​бета-версія «яндекс.браузер» для Unix-подібних операційних систем. Даний сервіс практично нічим не відрізняється від цього ж браузера, призначеного для інших ОС. У веб-браузері є режим «Турбо», завдяки якому сторінки завантажуються швидко навіть при маленькій швидкості інтернет-з'єднання. З переваг можна також додати наявність Табло з часто відвідуваними сайтами, а також синхронізації закладок і історії. Але в цьому браузері є і недоліки - не підтримує Flash.

SeaMonkey Navigator

Група розробників створила даний браузер в 2005 році. Він об'єднав в собі функції Netscape Communicator і Mozilla Suite, тому підтримує безліч програм, що спрощують роботу в Інтернеті. Крім функцій класичного веб-оглядача SeaMonkey Navigator може додатково виконувати роль поштового клієнта, редактора HTML, клієнта RSS і навіть IRC. Але особливо хочеться відзначити інтерфейс. Він дуже консервативний і зручний, хоча багато його вважають взагалі застарілим. Всі кнопки розміщені традиційно, немає нічого зайвого, але зате в налаштуваннях можна розгулятися.

Opera 12

Браузер Opera має своїх шанувальників абсолютно на будь-який операційній системі , Тому ми просто не можемо його не згадати. Так само, як і на всіх інших ОС, на Linux браузер працює стабільно і швидко, завдяки режиму "Турбо". Веб-оглядач багатий на всілякі функції, має вбудований поштовий клієнт , Менеджер завантажень, що підтримує Torrent, тощо.

Як відомо, розробники Google Chrome оголосили, що починаючи з березня 2016 року припиниться випуск нових версій браузера для 32-бітових систем Linux, а також для дистрибутивів Ubuntu 12.04 і Debian 7. остання версія браузера продовжить роботу на цих системах, але оновлень для нього вже не буде.
Всім користувачам 32-розрядних Linux-систем рекомендується перейти на використання Chromium. А ось з Google Chrome доведеться попрощатися.

Чому користувачам Linux-систем рекомендується перейти на використання браузера Chromium?
Тому що Chromium - веб-браузер з відкритим вихідним кодом, що розробляється спільнотою The Chromium Authors, компанією Google і саме на основі Chromium створений браузер Google Chrome.

Хтось може заперечити, мовляв Firefox в дистрибутивах Ubuntu і похідних встановлений за замовчуванням, так навіщо ще морочитися з іншими браузерами?
Все вірно, але, як то кажуть: "На смак і колір товаришів немає" і з цим не посперечаєшся. Тому для тих хто звик до Google Chrome я пропоную в якості альтернативи кілька браузерів, які також розроблені на движку Chromium, тобто підтримують більшість функцій властивих Google Chrome.
Встановити Chromium в Ubuntu і похідних не складає великих труднощів. Відкрийте Центр додатків / Менеджер програм вашого дистрибутива, введіть в рядок пошуку Chromium, встановіть сам браузер - chromium-browser і мовний пакет до нього - chromium-browser-l10n, або виконайте в терміналі наступну команду:

sudo apt-get install chromium-browser chromium-browser-l10n

2.

Браузер Яндекс - оглядач, створений компанією Яндекс на базі браузера Chromium, який був представлений в 2012 році.
У народі браузер Яндекс ще охрестили в жарт як "стрінги", за зовнішню схожість логотипу браузера з дівочими трусиками.Завантажити Браузер Яндекс можна з офіційної сторінки завантаження за наступним посиланням: http://browser.yandex.ru/beta/ 3. Браузер Vivaldi побудований на базі Chromium, однак при цьому пропонує інтерфейс, функції і можливості, добре знайомі по попередніх його версій веб браузера Opera.Завантажити Vivaldi:

Це єдиний тип додатків, які об'єднують Windows і Linux. Всі найпопулярніші і затребувані зі світу дрібном'який, є і в Убунту. Це стосується таких представників як: Google Chrome, Chromium, Mozilla Firefox і Opera.

Браузер Mozilla Firefox це дефолтний браузер в Убунту, тобто встановлений за замовчуванням. Тому все цінителі цієї програми будуть задоволені при переході з Windows. Хоча є підстави вважати, що незабаром його місце займе Chromium в нових версіях Ubuntu . Тим, хто тільки починає освоювати Убунту, або тільки хоче почати, переживати з приводу браузерів не варто. Наприклад, Mozilla Firefox відрізняється трохи зовнішнім виглядом , Версія для Лінукса трохи різниться від версії для Windows, але в усьому іншому це той же самий інтернет-браузер, який підтримує різноманітні теми оформлення, плагіни, і багато інших корисних речей, до яких звик користувач.

Браузер Chromium є в Центрі додатків, тому ви зможете встановити його за своїм бажанням. Це спритний, функціональний, з мінімалістичним інтерфейсом браузер. Єдино важливе його відміну від Google Chrome полягає в тому, що в ньому немає підтримки flash за замовчуванням. Для цього потрібно встановлювати спеціальний набір кодеків для Chromium.


Для цього потрібно встановлювати  спеціальний набір  кодеків для Chromium

Google Chrome особливо представляти не треба. Останні роки він тримає лідируючі позиції серед користувачів ПК. На відміну від Firefox, він так само багато з'їдає оперативної пам'яті , Але ось працює він набагато швидше. Не можу стверджувати це про всіх користувачів, але особисто я раніше був затятим фанатом браузера від Mozilla, але його часті зависання і пригальмовування змусили мене відмовитися від нього на користь браузера від Google.

 • sudo sh -c 'echo «deb http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stable main» >> /etc/apt/sources.list.d/google-chrome.list'
 • sudo apt-get update
 • sudo apt-get install google-chrome-stable

або завантажити потрібний deb-пакет з сайту програми.


Браузер Opera, від норвезьких умільців, також вельми популярний на просторах СНД. Має приємний інтерфейс, досить функціональний, дуже стабільно розвивається. Його творці позиціонують своє дітище, як «самий швидкий браузер на землі". Незалежна перевірка показала, що в середовищі Windows 9-а версія браузера стала переможцем в чотирьох тестах з семи, а в середовищі Лінукса - в трьох тестах з семи.

Встановити його можна командами в Терміналі:

 • sudo sh -c 'wget -O - http://deb.opera.com/archive.key | apt-key add - '
 • sudo sh -c 'echo «deb http://deb.opera.com/opera/ stable non-free» >> /etc/apt/sources.list.d/opera.list'
 • sudo apt-get update
 • sudo apt-get install opera

або завантажити deb-пакет з сайту програми.


Midori - легкий браузер, який використовує движок WebKit для швидкого відображення web-сторінок, а для побудови інтерфейсу використовує бібліотеку GTK +. Також є версія для Win32, яку можна завантажити на офіційному сайті.
Підтримує многовкладочном, закладки і настроюється пошук, підтримує JavaScript
Midori в даний час розробляється в складі Xfce Goodies графічного оточення робочого столу Xfce.


Epiphany, як і багато інші браузери, заснований на движку WebKit (в ранніх версіях використовувався движок Gecko). Дана програма позиціонується як легкий у використанні браузер, який позбавлений непотрібного функціонала (поштовий клієнт, редактора HTML сторінок і т.д.), і призначений тільки перегляду інтернет-сторінок і скачування файлів).

Встановити можна з Центру додатків Убунту.


Встановити можна з Центру додатків Убунту

Також в Центрі додатків можна знайти ще з десяток браузерів, які можна встановити за бажанням і для порівняльних тестів. Ось деякі з них:

 • Arora
 • Luakit
 • Dooble
 • SlimBoat Web Browser
 • Quantum Mini
 • Rekonq
 • та ін.

Описувати їх все немає необхідності, тому що все одно левова частка користувачів вже давно визначилася з улюбленим браузером. Та й по функціоналу, останні з перерахованих, з будь-якого поступаються грандам серед інтернет-браузерів.

Чому їх не влаштовує Firefox або Chrome?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача