Статьи

Надійні способи збереження анонімності в Інтернеті

  1. Tor
  2. I2P
  3. GNUnet
  4. RestroShare
  5. Mikrotik
  6. Raspberry Pi
  7. Додатки для браузера

Технічний прогрес мчить так швидко, що вчорашні сюжети з фантастичних фільмів сьогодні стають буденністю, а через тиждень застарівають на користь нових революційних винаходів. Який-небудь шпигунський блокбастер, присвячений тотальне стеження держави за обивателем, ще вчора здавався нам забавним вимислом - а сьогодні ми навіть в деякому роді змирилися з цим фактом. Спостерігає за всім і вся "Великий Брат" вже сприймається нами не те що без страху, але і з певною часткою іронії. Ну, справді, якщо серйозним людям в ділових костюмах дуже важливо знати, на якому сайті ми читаємо анекдоти - так на здоров'я!

Втім, далеко не всі готові холоднокровно ігнорувати тотальне стеження системи PRISM, а деяким користувачам було б дуже навіть корисно приховати сліди своєї діяльності в Мережі, з тих чи інших причин. Чи можна відчувати себе в безпеці, користуючись електронною поштою або месенджером? Відомо ж, що на співпрацю зі спецслужбами пішли великі корпорації, включаючи Microsoft, Google, Yahoo !, Facebook, YouTube, Skype, AOL, Apple і багато інших. Одним словом, якщо до тотальне стеження ви ставитеся без іронії, і вам є що приховувати - і необов'язково щось протизаконне - неодмінно ознайомтеся з головними вже створеними рішеннями безпеки.

Tor

У розмові про безпеку в Інтернеті було б дивно не згадати це, мабуть, найпопулярніше на сьогоднішній день засіб. Для доступу в анонімну мережу користувачі запускають на своїй машині ПО Tor , Що працює як проксі. Програма будує ланцюжок, по якій буде передавати зашифрований трафік. Після закінчення деякого часу ланцюжок перебудовується, і в ній використовуються вже інші вузли. Якщо не хочете "бродити" по конфігураційним файлів і правити всі налаштування вручну, скористайтеся зручною GUI-оболонкою Vidalia, доступною для всіх операційних систем, і дозволяє за пару хвилин створити на своєму комп'ютері двері в анонімний світ.

I2P

Менш відомий, але не менш ефективний спосіб зберегти інкогніто в Інтернеті - використовувати відкрите програмне забезпечення I2P . Даний спосіб застосовує "вхідні" та "вихідні" тунелі, коли запити і відповіді йдуть через різні вузли. Кожні 10 хвилин ці тунелі перебудовуються. Основне завдання I2P, на відміну від Tor, - анонімний хостинг сервісів, а не надання анонімного доступу в глобальну мережу, тобто, розміщення в мережі web-сайтів, які в термінології I2P називаються eepsites. Для роботи даного ПЗ потрібно попередньо встановлена ​​Java. Все управління ведеться через спеціальний web-інтерфейс.

GNUnet

GNUnet - це система для безпечного і повністю анонімного обміну файлами. Проект створений спеціально для децентралізованого обміну інформацією. Всі вузли мережі працюють як маршрутизатори, шифрують з'єднання з іншими вузлами і підтримують постійний рівень навантаження на мережу. При цьому, система дозволяє налаштувати рівень анонімності: від нуля (неанонімні) до нескінченності. Для безпечної передачі даних все файли шифруються за допомогою протоколу ECRS.

RestroShare

RestroShare являє собою відкриту крос-платформену програму для побудови децентралізованої мережі за принципом F2F. Система дозволяє спокійно обмінюватися файлами і спілкуватися тільки з довіреними друзями, а не з усією мережею. Для установки з'єднання користувачеві треба згенерувати за допомогою RetroShare пару GPG-ключів. Після перевірки автентичності та обміну асиметричним ключем встановлюється SSH-з'єднання, що використовує для шифрування OpenSSL. Після чого можна сміливо надавати приятелям доступ до певних папок. Крім цього, в мережі існує кілька сервісів для спілкування за допомогою RestroShare: приватний чат, пошта, форуми, голосовий чат і т. Д.

Mikrotik

Mikrotik - це латвійська компанія і однойменний роутер для анонімного доступу в Інтернет. Разом з роутером поставляється операційна система на базі Linux. З цим пристроєм користувачі можуть вирішувати найрізноманітніші мережеві завдання, починаючи з побудови простий точки доступу, закінчуючи потужним маршрутизатором. Девайс супроводжується стосом документації , Яка "розжовувати" всі основні принципи роботи з роутером і способи виходу в Мережу на умовах повної анонімності.

Raspberry Pi

Якщо вже мова зайшла про апаратні засоби, не можна не згадати про мікрокомп'ютері Raspberry Pi . Це маленький пристрій забезпечує користувачеві повну онлайн-анонімність. Його можна використовувати в якості роутера або клієнта, надає доступ до Tor / I2P-мереж або анонімному VPN. Крім цього, в децентралізованих мережах отримати прийнятну швидкість доступу до внутрішньомережевих ресурсів можна, тільки якщо постійно перебувати в них. Тримати заради цього власний ПК весь час включеним - нераціонально. Тут-то і стане в нагоді вам компактний Raspberry P. У повсякденному житті можна користуватися звичайним підключенням, а коли треба анонімно вийти в Мережу - просто пускаєте весь трафік через міні-комп'ютер.

Додатки для браузера

Не поспішайте відмовлятися і від загальнодоступних засобів забезпечення анонімності та безпеки в Мережі. Є багато відмінних доповнень, які встановлюються в браузер і дозволяють не тільки забезпечувати свою анонімність, а й уникати інших неприємних онлайн-сюрпризів. З найпопулярнішими з них можна ознайомитися в нашій статті .

Зрозуміло, не можна обійняти неосяжне - в цій статті ми описали лише найбільш популярні і загальновідомі рішення, які допоможуть захистити своє приватне життя від цікавих очей. Можливо, прямо зараз в Інтернеті формується щось новіше і зручне, адже технічний прогрес не стоїть на місці. У розмові про забезпечення мережевої анонімності лише одне можна стверджувати напевно: ніколи не можна відчувати себе в цілковитій безпеці, навіть встановивши на ПК Tor, I2P або щось ще.

Чи можна відчувати себе в безпеці, користуючись електронною поштою або месенджером?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача