Статьи

Надійні способи збереження анонімності в Інтернеті

  1. Tor
  2. I2P
  3. GNUnet
  4. RestroShare
  5. Mikrotik
  6. Raspberry Pi
  7. Додатки для браузера

Технічний прогрес мчить так швидко, що вчорашні сюжети з фантастичних фільмів сьогодні стають буденністю, а через тиждень застарівають на користь нових революційних винаходів. Який-небудь шпигунський блокбастер, присвячений тотальне стеження держави за обивателем, ще вчора здавався нам забавним вимислом - а сьогодні ми навіть в деякому роді змирилися з цим фактом. Спостерігає за всім і вся "Великий Брат" вже сприймається нами не те що без страху, але і з певною часткою іронії. Ну, справді, якщо серйозним людям в ділових костюмах дуже важливо знати, на якому сайті ми читаємо анекдоти - так на здоров'я!

Втім, далеко не всі готові холоднокровно ігнорувати тотальне стеження системи PRISM, а деяким користувачам було б дуже навіть корисно приховати сліди своєї діяльності в Мережі, з тих чи інших причин. Чи можна відчувати себе в безпеці, користуючись електронною поштою або месенджером? Відомо ж, що на співпрацю зі спецслужбами пішли великі корпорації, включаючи Microsoft, Google, Yahoo !, Facebook, YouTube, Skype, AOL, Apple і багато інших. Одним словом, якщо до тотальне стеження ви ставитеся без іронії, і вам є що приховувати - і необов'язково щось протизаконне - неодмінно ознайомтеся з головними вже створеними рішеннями безпеки.

Tor

У розмові про безпеку в Інтернеті було б дивно не згадати це, мабуть, найпопулярніше на сьогоднішній день засіб. Для доступу в анонімну мережу користувачі запускають на своїй машині ПО Tor , Що працює як проксі. Програма будує ланцюжок, по якій буде передавати зашифрований трафік. Після закінчення деякого часу ланцюжок перебудовується, і в ній використовуються вже інші вузли. Якщо не хочете "бродити" по конфігураційним файлів і правити всі налаштування вручну, скористайтеся зручною GUI-оболонкою Vidalia, доступною для всіх операційних систем, і дозволяє за пару хвилин створити на своєму комп'ютері двері в анонімний світ.

I2P

Менш відомий, але не менш ефективний спосіб зберегти інкогніто в Інтернеті - використовувати відкрите програмне забезпечення I2P . Даний спосіб застосовує "вхідні" та "вихідні" тунелі, коли запити і відповіді йдуть через різні вузли. Кожні 10 хвилин ці тунелі перебудовуються. Основне завдання I2P, на відміну від Tor, - анонімний хостинг сервісів, а не надання анонімного доступу в глобальну мережу, тобто, розміщення в мережі web-сайтів, які в термінології I2P називаються eepsites. Для роботи даного ПЗ потрібно попередньо встановлена ​​Java. Все управління ведеться через спеціальний web-інтерфейс.

GNUnet

GNUnet - це система для безпечного і повністю анонімного обміну файлами. Проект створений спеціально для децентралізованого обміну інформацією. Всі вузли мережі працюють як маршрутизатори, шифрують з'єднання з іншими вузлами і підтримують постійний рівень навантаження на мережу. При цьому, система дозволяє налаштувати рівень анонімності: від нуля (неанонімні) до нескінченності. Для безпечної передачі даних все файли шифруються за допомогою протоколу ECRS.

RestroShare

RestroShare являє собою відкриту крос-платформену програму для побудови децентралізованої мережі за принципом F2F. Система дозволяє спокійно обмінюватися файлами і спілкуватися тільки з довіреними друзями, а не з усією мережею. Для установки з'єднання користувачеві треба згенерувати за допомогою RetroShare пару GPG-ключів. Після перевірки автентичності та обміну асиметричним ключем встановлюється SSH-з'єднання, що використовує для шифрування OpenSSL. Після чого можна сміливо надавати приятелям доступ до певних папок. Крім цього, в мережі існує кілька сервісів для спілкування за допомогою RestroShare: приватний чат, пошта, форуми, голосовий чат і т. Д.

Mikrotik

Mikrotik - це латвійська компанія і однойменний роутер для анонімного доступу в Інтернет. Разом з роутером поставляється операційна система на базі Linux. З цим пристроєм користувачі можуть вирішувати найрізноманітніші мережеві завдання, починаючи з побудови простий точки доступу, закінчуючи потужним маршрутизатором. Девайс супроводжується стосом документації , Яка "розжовувати" всі основні принципи роботи з роутером і способи виходу в Мережу на умовах повної анонімності.

Raspberry Pi

Якщо вже мова зайшла про апаратні засоби, не можна не згадати про мікрокомп'ютері Raspberry Pi . Це маленький пристрій забезпечує користувачеві повну онлайн-анонімність. Його можна використовувати в якості роутера або клієнта, надає доступ до Tor / I2P-мереж або анонімному VPN. Крім цього, в децентралізованих мережах отримати прийнятну швидкість доступу до внутрішньомережевих ресурсів можна, тільки якщо постійно перебувати в них. Тримати заради цього власний ПК весь час включеним - нераціонально. Тут-то і стане в нагоді вам компактний Raspberry P. У повсякденному житті можна користуватися звичайним підключенням, а коли треба анонімно вийти в Мережу - просто пускаєте весь трафік через міні-комп'ютер.

Додатки для браузера

Не поспішайте відмовлятися і від загальнодоступних засобів забезпечення анонімності та безпеки в Мережі. Є багато відмінних доповнень, які встановлюються в браузер і дозволяють не тільки забезпечувати свою анонімність, а й уникати інших неприємних онлайн-сюрпризів. З найпопулярнішими з них можна ознайомитися в нашій статті .

Зрозуміло, не можна обійняти неосяжне - в цій статті ми описали лише найбільш популярні і загальновідомі рішення, які допоможуть захистити своє приватне життя від цікавих очей. Можливо, прямо зараз в Інтернеті формується щось новіше і зручне, адже технічний прогрес не стоїть на місці. У розмові про забезпечення мережевої анонімності лише одне можна стверджувати напевно: ніколи не можна відчувати себе в цілковитій безпеці, навіть встановивши на ПК Tor, I2P або щось ще.

Чи можна відчувати себе в безпеці, користуючись електронною поштою або месенджером?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.