Статьи

музика. як розкрутити групу в фейсбуці - Netpeak Blog

 1. Кейс з просування The Parisians в last.fm (!)
 2. З російських прикладів згадується суперпопулярний трек Machete - Ніжність
 3. Безкоштовно викласти музику в інтернет

На минулому в цьому році конференції Яндекса «Новий маркетинг і змішання реальності» було порушено тему просування творчості, а саме - музичні групи. Однак «суперметод" не був озвучений і ми ще тоді вирішили торкнутися цієї теми в нашому блозі. Ні для кого не секрет, що зараз соціалки настільки популярні, що рекламні кампанії замовляють навіть b2b компанії, інтернет-магазини широкого профілю - словом, ті, кому найважче щодня знаходити цікавий контент і завойовувати популярність серед потенційно цільової аудиторії.

У той же час, кому, як не творчим людям, повинно бути найлегше в соціалках? Музикантам, художникам, фотографам і іншим людям творчих професій або захоплень - їм завжди є що сказати (або буде вона знайдена в засіках якась робота) і у них є свій погляд на багато речей (а, значить, є що обговорити).

Варто подивитися блоги та мікроблоги селебріті, фан-сторінки в Facebook і інші акаунти в соцмережах, як може здатися, що ця слава дається «сама собою». Варто Джастіну Біберу писати час від часу твіт на кшталт «summer school. nothing more to say », як більшість з 11 766 609 фоловерів чуйно відреагують ретвітів і відповідями. А як бути тим, хто через соціальні мережі хоче стати знаменитим? Вам попадався який-небудь кейс про те, як нова група пробилася завдяки активності в інтернеті?

Кейс з просування The Parisians в last.fm (!)

Провокації і відкритий стьоб цим хлопцям до снаги - більш того, саме це приваблює до них увагу старих і нових шанувальників.

З метою реклами свого нового альбому вони придумали цікавий хід: створили 18 додаткових обкладинок альбомів, в яких знущалися над сусідніми:

 • «GHB - єдина погань, яка потрібна на їх виступах, причому просто щоб знати напевно, що потім ти ВСЕ забудеш»;
 • «Насправді, це не я співаю на цьому альбомі»;
 • «Цей альбом не зможе піднятися навіть на ліфті»;
 • «В разі пожежі в клубі, просто поставте цю запис і все вчасно евакуювалися»;
 • «Кращі моменти на цьому альбомі - паузи між піснями»;
 • «Кожен раз, коли ви слухаєте цей альбом, вмирає крутий музикант»;
 • «Йому коштувало спалити свою гітару перш, ніж виходити на сцену»;
 • «Курт Кобейн застрелився знову, коли почув цей альбом»;
 • «Група, яка у нас на розігріві, не хоче, щоб ці хлопці були у них групою на розігріві»;
 • «Через це альбому Сід Вішез завжди був злим»;
 • «На жаль, ця група перейняла у Rolling Stones тільки наркотичну залежність» і так далі.

Що потрібно було зробити:

 • зайти на сайт parisians.com;
 • безкоштовно скачати архів з цими обкладинками;
 • завантажити їх в iTunes;
 • включити в iTunes скрінсейвер і спостерігати як обкладинки замінюють собою інші. Те ж саме відбувається і на last.fm - що не залишиться непоміченим.

В такому популярному додатку як last.fm «The Parisians» зробили щось, чого раніше ніхто не робив. Фани в захваті. А що найголовніше - вони успішно розпродали тираж свого альбому. Для справедливості: цю digital-компанію придумали і реалізували в агентстві DDB Paris в квітні 2011 р

З російських прикладів згадується суперпопулярний трек Machete - Ніжність

Статистика переглядів на Vimeo вражає (більше 11 мільйонів!):

16216 користувачів «ВКонтакте» додали цю пісню в свої аудіозаписи. На YouTube у цій пісні посилання - 1 376 498 переглядів, при цьому 8981 користувач зазначив, що пісня сподобалася. У чому фішка? Відмінний текст + відмінний кліп . Ця пісня образно про ідеал більшості і тому кліпом хочеться поділитися.

Безкоштовно викласти музику в інтернет

Хороший спосіб привернути увагу - будь-яким чином заохотити користувачів соціальних мереж. Наприклад, викласти новий альбом в інтернет - так надходять Radiohead, так можуть вчинити і наші співвітчизники. З метою просування можна зробити його доступним до прослуховування і скачування тільки тим особливим, хто «лайкнув» сторінку або вступив в групу.

Чи багато у вас таких прикладів? У мене - аж один. Одеська група «Пернатий змій» вчора виклала свій новий альбом на Facebook . Сьогодні в кулуарах ми поспілкуємося з фронтменом групи - Максимом Ячмінь про це та багато іншого. А днями опублікуємо пост в продовження цієї теми . Хотілося б відзначити, що багато фахівців їздять на профільні заходи з успішними західними кейсами - а хочеться розглянути нехай і не найяскравіший, але зате український приклад.

У той же час, кому, як не творчим людям, повинно бути найлегше в соціалках?
А як бути тим, хто через соціальні мережі хоче стати знаменитим?
Вам попадався який-небудь кейс про те, як нова група пробилася завдяки активності в інтернеті?
У чому фішка?
Чи багато у вас таких прикладів?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.