Статьи

Мусульмани відсвяткували своє головне свято - Курбан-байрам - Політичні новини України - У столиці Росії баранів різали за містом, а обмивання здійснювали на клумбах. В Україні жертва коштувала 1600 грн

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

16 жовтня 2013, 7:30 Переглядів: 16 жовтня 2013, 7:30 Переглядів:   Вчора мусульмани всього світу відсвяткували свій головний релігійне свято - & nbsp;  Курбан байрам

Вчора мусульмани всього світу відсвяткували свій головний релігійне свято - & nbsp; Курбан байрам. Фото: karim-yaushev.ru.

Вчора мусульмани всього світу відсвяткували свій головний релігійне свято Курбан-байрам (День жертвопринесення) , Що знаменує закінчення паломництва в Мекку - хадж. Для Москви це свято знову став ілюстрацією того, наскільки гостро тут стоїть питання мігрантів. На вулицях міста для молитви зібралися 103 тисячі віруючих (в Санкт-Петербурзі свято відзначили близько 42 тисяч мусульман). Традиційно центром урочистостей стала соборна мечеть біля спорткомплексу "Олімпійський", всі підходи до якої були зайняті стрункими рядами моляться іммігрантів.
Природно, в цьому районі не ходив ніякий транспорт, в метро на станції "Проспект миру" була тиснява, а москвичам доводилося, буквально втиснувшись у стіни будинків, обходити, хто молиться.


Цього року рада муфтіїв Росії ухвалив, що жертвоприношень на території Москви не буде. Баранов, кіз і корів різали на бойні за межею міста. Однак в Новосибірську, Уфі, Красноярську жертвоприношення відбувалося прямо на території мечетей, часто на очах у перехожих. У Москві ж була інша проблема. "Перед намазом віруючі повинні зробити обмивання. Вони принесли з собою воду в пляшках і мили свої ноги прямо у мене на клумбі!" - написала в ЖЖ обурена жителька Міщанського району Москви.


В Україні центром святкування Курбан-байрам стала Київська соборна мечеть "Ар-Рахма", де зібралися близько п'яти тисяч віруючих. Всередині мечеть була заповнена повністю, але все ж віруючих було менше, ніж в минулому році. Один мусульманин сказав нашому кореспонденту, що це могло бути пов'язано з недавніми подіями в московському Бірюлово: "Є побоювання, що подібне може статися і в Україні. Люди боялися, що хтось із тих, хто прийшов може постраждати". Інший - що Курбан-байрам в минулому році випав на вихідний, а в цьому - на робочий день, і тому не всі змогли прийти в мечеть.


В цьому році служителі мечеті не пустили журналістів до місця жертвопринесення, обгородженому високою огорожею. З неофіційних висловлювань випливало, що мусульманам не подобається , Що в ЗМІ потрапляють кадри, які можна трактувати як жорстокі - на них дуже багато крові і ножів. Тварин, відібраних в дар Аллаху (а це повинен бути абсолютно здоровий однорічний баран або коза без будь-яких каліцтв), можна було придбати прямо біля мечеті за ціною від 1200 до 1600 грн. Охочих в цьому році принести жертву біля "Ар-Рахма" виявилося близько ста чоловік. Багато київських мусульмани після намазу вирушили на роботу, а жертвоприношення відклали на вечір у себе у дворі.

В цьому році ніч перед Курбан-байрам в Мецці на горі Арафат зустріли близько 2 млн паломників, серед яких були кілька десятків громадян України. Стояння на горі, звідки, за переказами, пророк Мухаммед виголосив свою останню проповідь, є кульмінацією хаджу. Хадж повинен здійснити кожен мусульманин хоча б раз за своє життя

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Мусульмани відсвяткували своє головне свято - Курбан-байрам". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ірина Ковальчук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.