Статьи

Mozilla Firefox - завантажити, встановити і налаштувати самий розширюваний з браузерів під назвою Мазій Фаерфокс

 1. Історія Mozilla Firefox і його особливості
 2. Можливості браузера Мазій Фаерфокс
 3. Синхронізація, візуальні закладки та паролі в Firefox
 4. Ще раз про роль розширень в Мазілу

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Сьогодні буде третя за рахунком стаття про браузери. Трохи раніше ми вже встигли поговорити про достоїнства і недоліки opera і новачка в області браузеростроенія - Гугл Хрому (Google Chrome) .

Частка цих браузерів на ринку рунету досить велика, але є ще один представник цієї плеяди, який не поступається їм за популярністю не тільки в рунеті, але і в світі. Я говорю про Mozilla Firefox.

В рунеті популярність Мазілу порівнянна з популярністю Опери і через цей оглядач виходять в мережу приблизно 30% від загального числа всіх інтернет користувачів. Але і в світі він як і раніше популярний (приблизно все ті ж 30%), хоча і поступається Internet Explorer , А так само вже впритул до нього наближається Гугл Хром, який за кілька років свого існування демонструє чудовий зростання популярності.

У кожного з цих браузерів є свої фішки, і сьогодні ми постараємося розглянути все те, що робить Фаерфокс таким популярним і що може стати в нагоді вебмайстру при роботі над своїм сайтом.

Історія Mozilla Firefox і його особливості

Почнемо, за традицією, з того, що скажемо - завантажити і встановити Mozilla завжди можна буде абсолютно безкоштовно звідси (Велика зелена кнопка «Завантажити безкоштовно» в правій верхній частині сторінки). До слова сказати, в 2008 році ця програма встановила рекорд, який потрапив в книгу рекордів Гіннеса. У тому пам'ятному році нова версія була завантажена більше восьми мільйонів разів за першу добу.

Взагалі, Firefox веде свою історію від самого старого графічного (НЕ текстового) браузера на землі - від Mosaic. Перші версії якого з'явилися на світло в далекому 1994 році і стали свого роду сенсацією. Вперше користувачі мережі інтернет отримали можливість переглядати графічні зображення на відкриваються ними веб-сторінках.

Потім Mosaic був перейменований в відомий багатьом Netscape Navigator, а далі його назва ще трохи змінили і він став Netscape Communicator.

У 1998 році компанія Netscape була придбана великої американської IT корпорацією і для подальшої роботи над оглядачем і іншим ПО була створена некомерційна організація Mozilla, під егідою якої планувалося випускати і розробляти стандарти програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом (термін цей раніше використовувався в якості робочої назви для Netscape Navigator).

Mozilla Organization фінансувалася в основному все тією ж компанією Netscape і вже під крилом цієї організації побачила світ перша версія Фаерфокса. Його двигун був повністю написаний з нуля і саме на його основі випускалися наступні версії оглядача Netscape (починаючи з шостої).

Через деякий час дороги двох браузерів Firefox і Netscape розійшлися (приблизно в 2003 році), в результаті чого останній почив у бозі, ну, а перший став одним з найпопулярніших інтернет-оглядачів в світі.

Безпосередньо Фаерфокс веде свою історію з 2004 року (правда, в 2002 році він вже існував, але називався Phoenix, а в 2003 був перейменований в Firebird і лише з 2004 прийняв, нарешті, звичне нам найменування) і до останнього часу його основним конкурентом був IE, бо останній вбудований за замовчуванням в найпопулярнішу операційну систему всіх часів і народів.

Але в 2011 році Мазій вперше відчув серйозну конкуренцію з боку новачка під назвою Гугл Хром. І за деякими даними, частка цих браузерів в світі зараз приблизно однакова.

Загалом, ситуація на ринку інтернет-браузерів зараз досить напружена і конкуренція загострюється. Напевно, це грає на руку нам, звичайним користувачам, бо змушує розробників шукати все нові і нові фішки, що підвищують зручність і привертають увагу саме до їх дітищу. Однак, все новинки дуже швидко впроваджуються і конкурентами, тому спочивати на лаврах ні у кого з розробників не виходить.

До речі, прочитав недавно про те, що для того, щоб в Mozilla Firefox в якості пошуку за замовчуванням використовувався Google , Однойменна компанія заплатила розробникам мільярд доларів. Добре бути, однак, некомерційною організацією, бо доходи вражають.

Ну, воно і зрозуміло - частка у Фаерфокса як і раніше величезна і Гугл, швидше за все, не помилиться. Навіть наші вітчизняні пошукові системи намагаються створювати на базі хромиум свої оглядачі, щоб прив'язувати до себе користувачів. Яскравим прикладами може служити новий Яндекс браузер .

Наш же герой, за великим рахунком, не володіє на даний момент якимись серйозними інноваційними або ж відрізняються від інших аналогів особливостями. У нього є весь необхідний набір фичей, але не більше того. Однак, його популярність, на мою думку, криється не в базові можливості, а в тому, що в нього можна буде привнести за допомогою розширень.

Ще не так давно Мазій Фаерфокс був мало не єдиним браузером підтримує установки повноцінних розширень. Він був спочатку на це орієнтований і саме тому розробники вирішили не перевантажувати основне ядро ​​усіма можливими фичами. розмова про плагіни і доповнення для Firefox я вирішив винести в окрему публікацію.

Однак легкість підключення і розробки розширень для нього має і зворотний бік - сам інтерфейс працює трохи повільніше і споживає більше ресурсів комп'ютера, ніж його найближчі конкуренти (Хром теж ресурси споживає, але працює при цьому дуже швидко і головне дуже надійно - для кожного розширення в Google Chrome відводиться свій процес).

Mozilla останнім часом справляє враження якоїсь монструозність, особливо на тлі швидкого і аскетичного Chrome. Однак з розширеннями як і раніше набагато зручніше працювати саме в ньому, що і дозволяє йому, по-моєму, до цих пір триматися серед лідерів.

Наприклад, все той же Яндекс Елементи виглядають в ньому найбільш функціональними і зручними, ніж у версіях для інших браузерів:

Наприклад, все той же  Яндекс Елементи  виглядають в ньому найбільш функціональними і зручними, ніж у версіях для інших браузерів:

Та й плагін Firebug для Фаерфокса , Незважаючи на те, що в Опері і хрому вже є подібні йому можливості вбудовані за замовчуванням (в Opera це пункт «Проінспектувати елемент» з контекстного меню правої кнопки, а в Chrome - «Перегляд коду елемента»), все одно є більш зручним і функціональним (у всякому разі, на мій погляд).

Та й плагін  Firebug для Фаерфокса  , Незважаючи на те, що в Опері і хрому вже є подібні йому можливості вбудовані за замовчуванням (в Opera це пункт «Проінспектувати елемент» з контекстного меню правої кнопки, а в Chrome - «Перегляд коду елемента»), все одно є більш зручним і функціональним (у всякому разі, на мій погляд)

Якщо розглядати розширення, які призначені для сеошників, то самий інформативний плагін під назвою РДС бар , В версії для Мазілу, знову ж є найбільш зручним для повсякденного і регулярного використання. Хоча, знову ж таки, тут багато що залежить від уподобань і звичок.

Можливості браузера Мазій Фаерфокс

Якщо говорити про можливості самого браузера, то тут, напевно, можна відзначити:

 1. Вже стала нормою можливість відкривати нові вкладки замість нових вікон (правда не знаю, кого зараз цим можна здивувати). Виберіть можна міняти місцями, просто перетягуючи їх мишею, і навіть відкривати їх в новому вікні або повертати назад.
 2. Перевірка орфографії нальоту при наборі тексту (тут 7 кращих онлайн-сервісів з пошуку помилок в текстах ), Наприклад, при коментуванні або ж при додаванні контенту на свій сайт.
 3. Можна міняти зовнішній вигляд браузера за допомогою шпалер і тем. Для цього досить зайти в налаштування доповнень для Firefox (з верхнього меню «Додатки» - «Отримати доповнення») і перейти по посиланню «Показати все» в області з рекомендованими шпалерами:

  На сторінці, ви зможете приміряти будь-які шпалери, підбиваючи до них курсор миші. Для остаточної фіксації вподобаних малюнків досить клацнути по вибраному варіанту мишею і на сторінці натиснути на кнопку «Додати». Але шпалери змінюють тільки фон панелей вашого браузера, а для того, щоб поміняти іконки, потрібно використовувати теми:

  Правда для них не працює примірка безпосередньо в браузері, тому тему доведеться спочатку встановити, перезавантажити Фаерфокс для її застосування і вже потім вирішувати - залишите ви її чи продовжите пошук найкращого варіанту оформлення:

  Правда для них не працює примірка безпосередньо в браузері, тому тему доведеться спочатку встановити, перезавантажити Фаерфокс для її застосування і вже потім вирішувати - залишите ви її чи продовжите пошук найкращого варіанту оформлення:

 4. Починаючи ще з перших версій Mozilla Firefox має функцію автоматичного оновлення і подальшої перевірки після цього виконувати оновлення для всіх встановлених розширень. Причому, все це можна детально налаштувати, вибравши з верхнього меню «Налаштування» - вкладка «Додаткові» - «Оновлення»:

  А на першій вкладці ви зможете зробити будь-яку сторінку (або кілька сторінок) стартовими (домашніми) . Вони будуть відкриватися при кожному запуску Мазілу.
 5. Можливість бачити пошукові підказки Гугла і Яндекса при наборі запиту в пошуковому рядку Фаерфокса:
 6. Для конфіденційної роботи в мережі (без залишення інформації про відвідані сайти на комп'ютері) в Мазілу за аналогією з Гугл Хромом теж є спеціальний режим, який називається «Приватний перегляд» (всі особисті дані будуть видалені після закінчення сеансу).

  Для активації цього режиму з верхнього меню потрібно вибрати пункт «Нове конфіденційне вікно»:

  При цьому відкриється додаткове вікно, як це було в хром, і з'явиться табличка з попередженням про перехід в цей режим. До речі, якщо приватність для вас дуже важлива, то є збірка на базі Мазілу, яка називається Tor Browser і дозволяє не залишати слідів своєї діяльності в інтернеті взагалі.

Синхронізація, візуальні закладки та паролі в Firefox

Давайте продовжимо розкладати по поличках функціонал Mozilla і подивимося, що ж ще є в цьому браузері такого, що є у його найближчих конкурентів (Опери та Chrome).

 1. Трохи вище я говорив, що «вогненний лис» примітний тим, що містить в собі лише необхідний набір фич і можливостей, а все інше користувачі вільні додавати за допомогою численних розширень для цього браузера. Але така політика має і негативні сторони, тому починаючи з 2011 року розробники з Мазілу вирішили інтегрувати за замовчуванням в Фаерфокс розширення під назвою Firefox Sync.

  Воно призначене для збереження на сервері і подальшої синхронізації закладок браузера , Списку вкладок відкритих в даний момент, збережених паролів, ну і історії (доступ до цих даних можна буде потім отримати з будь-якого комп'ютера шляхом авторизації). В общем-то, все це ми вже бачили при розгляді Опери та Хрому, а раз це є у конкурентів, то повинно бути і у Фаерфокса.

  Щоб налаштувати синхронізацію особистих даних вам потрібно буде вибрати з меню пункт «Синхронізувати»:

  Потрібно попередньо створити обліковий запис, вказавши свою поштову скриньку і придумати пароль для облікового запису. Після цього ваші особисті дані (закладки, відкриті вкладки, історія та паролі) почнуть шифруватися і розвантажуватися на сервер. Всі настройки синхронізації ви знайдете в верхньому меню «Налаштування» - вкладка «Синхронізація»:

 2. Зрозуміло, що Мазій, як будь-який поважаючий себе браузер, вміє зберігати вводяться вами на веб-сторінках паролі. Це досить зручно і до цього всі звикли. Але відмінності полягає в тому, що ці самі паролі ви можете при бажанні подивитися (якщо раптом забули). Зробити це можна з в верхнього меню «Налаштування» - вкладка «Захист» - область «Паролі» - кнопка «Збережені паролі» - кнопка «Показати паролі».

  Там же ви зможете ввести майстер-пароль, який Фаерфокс вимагатиме у вас один раз. В принципі, не зайва міра безпеки, коли працюєш за комп'ютером не один - досить буде запам'ятати один майстер-пароль, а решта вже запам'ятає браузер і дасть можливість ними скористатися тільки вам. А ще краще буде використовувати професійну програму генератора і хранителя паролів Кіпас .

  При зміні операційної системи або ж всього комп'ютера ви можете, звичайно ж, скористатися функцією синхронізації ваших закладок, паролів та історії за допомогою описаного вище інструменту, і все успішно відновити на новій операционке. Але береженого бог береже, тому буде не зайвим зробити резервну копію папки з вашим профілем в Mozilla Firefox. Відкрити цю папку з профілем можна в такий спосіб.

  З верхнього меню виберіть «Довідка» - «Інформація для вирішення проблем» і натисніть на кнопку навпроти поля «Папка профілю»:

  Якщо з синхронізацією не вийде, то ви завжди зможете скопіювати цю папку на її законне місце і отримати точно ті ж настройки, збережені паролі і закладки в Мазілу, які були у вас до переїзду.

 3. Як я вже говорив, Опера є моїм браузером для серфінгу і саме до його фічам я особливо сильно звик. У ньому є така штука, як експрес панель, де зібрані прев'юшки найбільш часто відвідуваних мною сайтів. Такий же фичи мені по початку дуже не вистачало в «вогняному лисиці», бо її не було реалізовано в ньому за умовчанням.

  Але виявилося, що візуальні закладки для Mozilla Firefox від Яндекса можна прикрутити за допомогою розширень. Вони мене в усьому влаштовують, хоча ви можете використовувати і інші розширення, наприклад, Super Start, Fast Dial, Speed ​​Dial тощо

  Вони мене в усьому влаштовують, хоча ви можете використовувати і інші розширення, наприклад, Super Start, Fast Dial, Speed ​​Dial тощо

  Для тих хто не в курсі поясню, що візуальні закладки відображаються на новій (порожній або початкової) сторінці браузера, на яку можна потрапити за допомогою натискання плюсик праворуч від останньої вкладки або ж з верхнього меню через пункт «Нова вкладка» або «Нове вікно» .

  Скільки саме закладок буде відображатися можна налаштувати за допомогою однойменної кнопки розташованої в правому нижньому кутку.

  Загалом, закладки Яндекса дозволяють організувати в Фаерйфоксе щось за образом і подобою експрес панелі Опери, що особисто для мене дуже зручно і, головне, звично.

Ще раз про роль розширень в Мазілу

Все це вже давно стало нормою або навіть необхідним мінімумом для будь-якого сучасного інтернет оглядача. Але зате завдяки наявному величезній кількості розширень, цей скромний набір можливостей Мазілу можна розширювати до нескінченності. У верхньому меню потрібно буде вибрати пункт «Додатки», а потім перейти на вкладку «Отримати доповнення», або для вибору і скачування розширень можна перейти на цю сторінку :

Наприклад, в Опері і хрому є вбудована можливість синхронізації зроблених в браузері закладок та інших особистих даних з сервером для того, щоб мати потім можливість отримати доступ до закладок свого браузера з будь-якого комп'ютера в світі. Дана можливість безумовно зручна і необхідна (наприклад, у випадку краху операційній системі).

Але в Mozilla Firefox такої опції за замовчуванням не було передбачено аж до весни 2011 року. Однак це не означало, що її там немає. Досить встановити розширення і синхронізація закладок ставала можливою в вашому улюбленому браузері (якщо він є для вас таким).

Тобто ідея закладена розробника дуже раціональна - кожен зможе вибрати потрібні йому доповнення і зібрати свій власний набір тільки з потрібними йому функціями. Інша справа, що не всі користуються розширеннями (їх адже потрібно ще знайти, встановити і налаштувати) і не всі про них взагалі знають. Тому такий підхід, на мій погляд, має як позитивними, так і негативними сторонами.

Примітним є ще й збільшилася в минулому році швидкість появи нових версій вогняного лиса. Навесні побачив світ довгоочікуваний Фаерфокс 4.0, який прийшов на зміну версії 3.6 випущеної аж на початку 2010 року. Разом пройшло більше року між оновленнями. Ну, а остання актуальна на сьогоднішній день версія Фаерфокса носить гордий номер 23.0.1.

Чи то це спроба наслідувати приклад нумерації версій у основного конкурента в особі Гугл Хрому, то розробники дійсно заворушилися, відчувши, що в спину їм дихає такий монстр, як Chrome з його інноваціями, швидкістю та іншими рюшечками.

Є ще і мобільна версія, яку теж можна скачати на офіційному сайті . Очевидно, що в зв'язку з дуже тісними контактами між Google і Mozilla Foundation мобільна версія орієнтована саме на Android - надпопулярним мобільну і планшетних платформу від все того ж Гугла.

Безумовно Android рулить, але далеко не всі мобільники працюють саме на ньому. Та й популярність Opera Mobile або Mini, як мені здається, сильно заважають мобільної версії Мазілу стати популярною. Ну, а для мене на Айпад немає нічого кращого Google Chrome - практично повний аналог деськтопной версії, але дуже швидкий.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача