Статьи

Moz: 8 старих SEO-прийомів, які вже не працюють - блог Indigo

 1. 1. Ключові слова понад кліків
 2. 2. Активне використання анкоров на внутрішніх посиланнях
 3. 3. Окремі сторінки для кожної варіації ключового слова
 4. 4. Каталоги, платні посилання та інше
 5. 5. Множинні Мікро / роздільні домени з однаковою аудиторією або метою
 6. 6. Точне або часткове входження ключа в доменному імені
 7. 7. Використання CPC або рівня конкуренції в AdWords для визначення складності просування в органіці
 8. 8. Непродумані лінкбайтінг без стратегії

Karina | 01.02.2017

Використовуючи застарілі методи просування, які колись вважалися надійними, ви ризикуєте серйозно нашкодити своїй роботі. В одному з відеороликів серії Whiteboard Friday співзасновник компанії Moz Ренд Фишкин перераховує 8 старих прийомів SEO, від яких пора відмовитися, і пропонує нові, більш ефективні альтернативи натомість.

1. Ключові слова понад кліків

Karina  | 01

Припустимо, ви провели аналіз ключових слів і визначили, що вам необхідно оптимізувати сторінку під кілька ключових слів одночасно. Ви створили тайтл:

<Title> Pipes | Tobacco Pipes | Pipe Smoking | Wooden Pipes </ title> <! - Адаптація під російський: -> <title> Курильні трубки | Трубки для куріння тютюну | Тютюнові трубки з дерева </ title>

І мета-опис:

<Meta name = "description" content = "Art of Piping's pipes include wooden pipes, hand-carved wooden pipes, wooden tobacco pipes, unique pipes ..." /> <! - Адаптація під російський: -> <meta name = "description" content = "Art of Piping: наш асортимент включає курильні трубки з дерева, дерев'яні тютюнові трубки з ручним різьбленням, унікальні трубки для тютюну ..." />

Однак такий заголовок не принесе вам великої кількості кліків. Так, вам може здаватися, що втиснути всі ключові слова в тайтл - це запорука успіху. Але немає, сьогодні це вже не так важливо.

Розглянемо на прикладі:

Тема в SEO передбачає залучення кліків. Користувач вводить запит, шукає підходящу сторінку. І що ж він подумає, коли побачить заголовок з вмістом «Курильні трубки, трубки для куріння тютюну, тютюнові трубки з дерева»? У нього виникнуть такі думки: «Це спамний, що не заслуговує довіри веб-сайт, я не хочу на нього переходити».

Відомо, що Google використовує кліки як фактор ранжування, який згодом впливає на позиції.
І сторінка з непривабливим для користувачів заголовком неодмінно опуститься в результатах пошуку.
На відміну від сторінки з тайтлов на зразок цього:

<Title> Art of Piping | Stunning wooden pipes for every price range </ title> <! - Адаптація під російський: -> <title> Art of Piping | Чудові тютюнові трубки з дерева по будь-якими цінами </ title>

На даному етапі не виглядайте, скільки ключових слів помістилося в цей заголовок. Так, вони там є; туди також помістилася фраза "Art of Piping", яка, припустимо, є торговою маркою або слоганом. Але зараз нас більше хвилює залучення кліків, тому ми дописали до нашого послання «for every price range». Можна додати слово «stunning» ( «чудові», «дивовижні») - це також сподобається користувачам. Після чого слід доповнює мета-опис:

<Meta name = "description" content = "Our collection is not the largest, but the hand-selected best. You'll find unique pipes available nowhere else & always free, fast shipping." /> <! - Адаптація під російський : -> <meta name = "description" content = "У нашій колекції тільки кращі, ретельно відібрані унікальні трубки, яких ви більше ніде не знайдете, з швидкою і безкоштовною доставкою." />

По суті, необхідно намагатися створити повідомлення, схоже на оголошення AdWords, але менше займатися пічканье ключових слів, а більше фокусуватися на тому, щоб зробити це повідомлення привабливим, яке зможе успішно набирати кліки від користувачів. Як показала практика останніх кількох років, такий підхід набагато більш ефективний (по правді кажучи, він уже 6-7 років як більш ефективний, ніж перший варіант).

До відома: куріння небезпечне для здоров'я і не рекомендується Ренд Фишкина, Moz і редакцією Indigo.

2. Активне використання анкоров на внутрішніх посиланнях


Колись вважалося, що використання ключових слів в якірному тексті на внутрішніх посиланнях може позитивно вплинути на ранжування. Але картина, яку ми спостерігаємо протягом останніх кількох років, говорить про те, що Google ігнорує ці дії і навіть карає за них, якщо вони виглядають недоречними, перебільшеними, маніпулятивними.

Рекомендація для даного випадку така: якщо внутрішнє посилання в навігації, в футере, в сайдбарі або всередині контенту є релевантною, добре вписується в оточення і зручна для користувача, - ви в безпеці. Але якщо посилання виглядає недоречно або дивно, якщо ви написали її дрібним шрифтом з метою сховати від користувачів і показати лише пошуковим системам, - ви ризикуєте рано чи пізно втратити позиції у видачі або отримати штраф від Google.

3. Окремі сторінки для кожної варіації ключового слова


Ця SEO-тактика була ефективною протягом дуже тривалого часу, і багато хто до цих пір вдаються до неї. Основна ідея полягала в тому, щоб під кожну варіацію ключового слова створювати окрему сторінку, адже таргетинг за ключовими словами - це як високоточна наука, де потрібно отримати максимальний результат, опрацьовуючи кожне ключове слово окремо, навіть якщо воно лише незначно відрізняється від іншого. Такий підхід дуже добре працював 4-5 років тому, і іноді доводилося жертвувати зручністю заради успіху.

На сьогоднішній день Google вже більш розвинений: він забезпечений розумними алгоритмами на зразок Колібрі і RankBrain, що змусило змінити модель поведінки, фокусуючи увагу на тематичному, націленому і корисному контенті.
Не потрібно створювати кілька різних сторінок під однотипні ключі на кшталт:

 • «Курильні трубки з ручним різьбленням»,
 • «Унікальні курильні трубки з ручним різьбленням»,
 • «Трубки для куріння тютюну з ручним різьбленням»,
 • «Курильні трубки для тютюну з ручним різьбленням».

Оскільки у користувачів, які вводили перераховані вище запити, була однакова мета, то і сторінка, яка задовольнить їх потреба, необхідна лише одна. Створіть цільову і об'єднайте на ній все схожі ключові слова, грамотно розподіливши їх по сторінці - в тексті, заголовках, тайтл, дескріпшне.

4. Каталоги, платні посилання та інше

За кожен зі згаданих далі методів придбання посилань був отриманий або штраф безпосередньо від Google, або покарання в результаті роботи алгоритму, або ж сайти просто сильно страждали від таких дій. Це небезпечне заняття, від якого на даний момент краще триматися подалі:

 • загальні каталоги, SEO-каталоги;
 • каталоги статей, особливо ті, де можна розмістити контент без модерації;
 • гостьові пости з метою просування;
 • прес-релізи (так, Google може карати і за прес-релізи, перестаючи враховувати всі посилання);
 • посилання в коментарях (з очевидних причин);
 • взаємні посилання (це засуджувалося ще багато років тому);
 • контент-спінінг;
 • приватні мережі (якщо ви бачите цю фразу або навіть просто слово «мережі», обходьте їх десятою дорогою);
 • приватні мережі блогів (PBN);
 • покупка посилань в соцмережах, на форумах або Fiverr.

На SEO-форумах можна зустріти користувачів з оголошеннями на кшталт: «Продаж пакетів посилань, ціна $ 99. Результат - поліпшення позицій у видачі, зростання PageRank ... »(і нічого, що PageRank більше не існує). Що ще гірше, вони використовують Moz, обіцяючи збільшення показника Moz Domain Authority (DA). Так, Moz не ідеальний. Moz DA (авторитет домену) не є бездоганним відображенням результату, який ви отримаєте, замовляючи пакетне розміщення посилань.

До будь-якому продавцеві посилань на форумах слід ставитися з дуже великим скептицизмом. Приблизно з таким, як якби хтось постукав у ваші двері і сказав: «Ей, у мене тут припаркована Ferrari у дворах. Не хочеш купити? ».

Всім вищезгаданим пунктам варто просто сказати «Ні».

5. Множинні Мікро / роздільні домени з однаковою аудиторією або метою

Створення декількох окремих мікросайтів колись було дуже поширеною тактикою просування. Вважалося, що таким чином охопити всі необхідні ключові слова набагато простіше, ніж за допомогою одного сайту. Тому реєструвалися різні доменні імена з ключовими словами на кшталт woodenpipes.com, handmadepipes.net, pipesofmexico.co, замість єдиного домена artofpiping.com, який би включав в себе весь контент з трьох окремих доменів. Перевага останнього домену в тому, що його показник DA виросте набагато швидше і буде вище.

Припустимо, що немає ніяких упереджень щодо створення кількох схожих доменів з входженнями ключових слів. Вам буде потрібно створювати стратегію просування для кожного сайту окремо, писати контент і заробляти посилання для трьох сайтів замість одного. Ваші зусилля розділяться на кілька частин, а ваші сайти будуть схожі між собою. Краще направте свої сили на роботу з одним доменом. З цієї ж причини не рекомендується створювати Мікро і піддомени.

Концентрація зусиль в одному місці приносить найкращі результати.

6. Точне або часткове входження ключа в доменному імені


Коли користувач дивиться на подібні назви доменів, він, як правило, мало довіряє їм:

 • woodenpipes.com
 • handmadepipes.net
 • uniquepipes.shop
 • hand-carved-pipes.co

Останні 15-20 років Інтернет такий, що домен, ім'я якого не схоже на назву бренду, запам'ятовується і викликає позитивних асоціацій, буде відштовхувати багатьох користувачів, і ваші кліки підуть конкурентам, чиї імена здадуться більш надійними, компетентними, фірмовими. Уже хоча б з цієї причини варто відповідально підходити до вибору доменного імені, не зациклюючись на ключових словах.

Крім того, погано звучать домени з ключовими словами в іменах складні в плані розкрутки, отримання посилань. Люди не довіряють їм. Також мало надій на згадку домену в пресі, яка, як і користувачі, ставиться з недовірою до подібних сайтів.

Так навіщо створювати собі зайві перепони? Навіть якщо врахувати, що для домену з ключовим словом в імені легше складати анкорний текст, який в будь-якому випадку буде включати в себе ключ, таку перевагу швидко перекриє недоліками, які він тягне за собою.

7. Використання CPC або рівня конкуренції в AdWords для визначення складності просування в органіці


Багато фахівців, аналізуючи ключові слова, з якихось причин досі думають, що ціна за клік (CPC) або показник конкуренції в AdWords може допомогти визначити складність просування в органічних результатах пошуку. Це в корені невірно.

Як бачимо на дошці, у нас є два ключових слова - «hand-carved pipes» і «unique wooden pipes». Їх AdWords CPC, відповідно, становить $ 3.80 і $ 5.50, а рівень конкуренції у обох середній (medium). Ці показники аж ніяк не корелюють з тим, наскільки важко буде просуватися за даними ключовими словами в органічних результатах пошуку. Безумовно, можна визначити, яким із цих ключів складніше або легше просуватися. Це залежить від того, хто є конкурентом і скільки їх, які у них типи посилань і авторитет в суспільстві, наскільки переконливий їх контент, як сильно вони приваблюють відвідувачів і добре обслуговують клієнтів. Такі речі тут досить складно розрахувати.

Для розрахунку складності просування по ключовому слову є корисний інструмент від Moz - Keyword Difficulty Tool, що входить до складу Keyword Explorer. Він досить вичерпний і добре продуманий, враховує показники DA / PA, що посилаються домени і інші фактори. Сервіс може робити порівняння складності просування по обраних ключових словах і відображає кількість запитів в локальному і глобальному пошуку.

8. Непродумані лінкбайтінг без стратегії


Лінкбайтінг (англ. Link - посилання, bait - приманка) - це створення і публікація на сайті контенту, який буде дуже цікавий публіці і приверне безліч посилань з різних джерел. Метт Каттс називає лінкбайтінгом все, що є «досить цікавим, щоб привернути увагу людей».
прямуючи. пер.

І, нарешті, останній пункт, який залишається популярним серед маркетологів. Контент-маркетинг, як і контент в цілому - це дуже гаряча і добре інвестується тема. Але багато фахівців вкладають кошти в те, що називається «нестратегічних, расфокусированним лінкбайтінгом», а їх дії виглядають так, немов вони думають: «Яка різниця, чи відповідає контент тематиці сайту і чи буде він цікавити його відвідувачів? Головне, залучити побільше посилань ».

На сайтах часто зустрічаються статті з заголовками на кшталт «7 акторів, які круто виглядають без одягу». Можливо, це надто яскравий приклад, але, заглянувши практично на будь-який сайт з великим об'ємом контенту, ви почерпнете багато схожих ідей.

Що ж можна назвати якісним, тематичним контентом для лінкбайтінга, який викличе позитивні асоціації з брендом і на який дійсно будуть багато посилатися?

Якщо брати все той же сайт з курильними трубками, то відповідним варіантом для нього стане, наприклад, матеріал на тему: «Популярність трубок, сигарет, сигар і електронних сигарет в США з 1950 по 2016 рік». Такий великий контент, що містить цікаві дані за тривалий період часу, однозначно приверне увагу цільової аудиторії і, швидше за все, почне працювати велика кількість посилань і репоста.

Люди будуть переглядати сторінку, обговорювати, дивуватися: «Коли це електронні сигарети встигли набрати популярність? Чи справді курильні трубки стали незатребуваними? Схоже, ними давно не користуються, я давно не бачив їх. Коли це було? Чому? Я хочу вивчити подробиці ». Така інформація дуже цікава, і журналістика даних сьогодні однозначно є високопопулярним напрямком.

Отже, ми підійшли до кінця. Сподіваємося, що ви знайдете можливість відмовитися від старих, вже не ефективних і часом небезпечних SEO-прийомів на користь нових, сучасних рішень, які принесуть вам набагато більше користі при розкручуванні в Google. Бажаємо успіхів!

Бажаємо успіхів

Переклад і адаптація матеріалу «8 Old School SEO Practices That Are No Longer Effective »

І що ж він подумає, коли побачить заголовок з вмістом «Курильні трубки, трубки для куріння тютюну, тютюнові трубки з дерева»?
Не хочеш купити?
Так навіщо створювати собі зайві перепони?
Що ж можна назвати якісним, тематичним контентом для лінкбайтінга, який викличе позитивні асоціації з брендом і на який дійсно будуть багато посилатися?
Чи справді курильні трубки стали незатребуваними?
Коли це було?
Чому?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача