Статьи

Модулі для Mozilla Firefox (частина перша)

 1. Adblock Plus
 2. FireFTP
 3. Mozilla Weave
 4. Secure Login
 5. NoScript
 6. ImgLikeOpera

Додатки Mozilla Firefox - це найпотужніший інструмент для поліпшення роботи в Інтернеті. Але новий користувач браузера не знає: які розширення йому підійдуть. Ми постаралися розглянути найпопулярніші розширення, для того, щоб ви підібрали собі необхідні.

У нашому огляді кроссплатформенного браузера Mozilla Firefox ми вже говорили про те, що основною перевагою вогнелис перед конкурентами, є система доповнень. Упевнений, що в світі можна буде знайти браузер, здатний перевершити функціонал «голого» Firefox. Наприклад, Opera. Але навіть Opera не зможе зрівнятися в функціональності і різноманітності функцій, які пропонують розширення Mozilla Firefox.

Завдяки розширенням, можна зробити свою роботу в Інтернеті більш зручним і безпечним. Крім того, розширення браузера дозволять вам відмовитися від багатьох окремих додатків, наприклад, таких як FTP-клієнт, RSS-рідер, блокувальник реклами, корзина для нотаток, ІМ-клієнт, музичний плеєр, IRC-клієнт і багато-багато іншого.

У нашій статті ми хотіли б розглянути найбільш цікаві розширення для Mozilla Firefox.

Adblock Plus

Самий корисним розширенням Firefox, на мій погляд, є Adblock Plus. Дане доповнення дозволяє зробити ваш Інтернет «значно чистіше». Яким чином? Та дуже просто: Adblock Plus вирізає текстову і графічну рекламу зі сторінок сайту і блокує спливаючі вікна. Після установки доповнення браузер пропонує вам вибрати одну з декількох підписок з фільтрами для реклами. Враховуйте, що для російського сегмента Інтернет найкраще підійде російська підписка.

Враховуйте, що для російського сегмента Інтернет найкраще підійде російська підписка

У разі якщо Adblock Plus не зміг впізнати і прибрати будь-якої банер або іншу рекламу, ви можете йому допомогти. Для того, необхідно натиснути правою кнопкою по рекламі і вибрати відповідний пункт у меню. Крім того, ви зможете прибрати не тільки цю рекламу, але і всі інші, одержувані з даного сервера. Для цього потрібно буде скористатися одним із запропонованих розширенням фільтрів.

Якщо ж ви хочете бачити рекламу на якомусь певному сайті, або з тих чи інших причин хочете на час відключити блокування рекламних повідомлень, то для цього достатньо клікнути по іконці розширення.

Завантажити Adblock Plus:

FireFTP

Даний плагін представляє собою цілу програму - FTP-клієнт, який працює в одній з вкладок Mozilla Firefox. Розширення FireFTP володіє всім необхідними функціями, зокрема:

 • підтримка Drag & Drop;
 • робота через шифровані протоколи TLS і SSL;
 • кілька облікових записів;
 • обробка посилань, що починаються з ftp: // і sftp: //;
 • зміна прав доступу файлів на сервері;
 • порівняння вмісту локальної та дистанційної папки;
 • редагування текстових файлів безпосередньо на сервері
 • і багато іншого.

Словом, при використанні цього розширення можна легко відмовитися від окремого FTP-клієнта. Завантажити FireFTP:

Mozilla Weave

Даний плагін з'явився порівняно недавно (кілька місяців тому), але вже встиг довести свою корисність.

Розширення служить для синхронізації особистих даних на різних комп'ютерах. Ваші дані шифруються і закачуються на сервер (наданий Mozilla Foundation або ж свій), а потім скачуються з нього на інший комп'ютер. Природно, що розширення Mozilla Weave має бути встановлено на всіх ваших комп'ютерах.

Використовуючи Weave ви можете синхронізувати:

 • конфігурацію профілю браузера;
 • історію роботи (таким чином ви можете отримати однакові підказки при введенні URL в адресному рядку);
 • список відкритих табів;
 • збережені паролі;
 • історія web-form.

На жаль, синхронізація призначених для користувача розширень поки не підтримується. Розширення дозволяє синхронізувати дані не тільки з браузерами в десктопних операційних системах, але і з мобільними версіями, наприклад, Maemo.

Завантажити Mozilla Weave:

Secure Login

Ідея даного розширення була запозичена у браузера Opera , Де ця функція носить назву «Жезл». Воно дозволяє заповнювати форми логінів і паролів за допомогою натискання на спеціальну кнопку. У самому браузері Mozilla Firefox є можливість запам'ятовування паролів, проте реалізація даної функції кілька незручна: поля авторизації автоматично заповнюються браузером. При використанні Secure Login, дані додаються лише на вимогу користувача. Крім того, розширення запам'ятовує кілька облікових записів на одному сайті і при натисканні на кнопку пропонує користувачеві вибір з наявних варіантів.

Слід враховувати, що використання даного розширення дозволяє підвищити безпеку роботи в Інтернет. Перед заповненням полів авторизації Secure Login виробляє звірку домену другого рівня сторінки з тим, що є в його базі. Якщо дані не збігаються (наприклад, при відвідуванні фішингових сайту), то авторизація не відбудеться. Користувач може бути впевнений за збереження своїх паролів.

Але і це ще не все. В налаштуваннях розширення є можливість відключення виконання Javascript при заповненні полів. Це дозволять уникнути крадіжки паролів за допомогою шкідливих скриптів. У разі, якщо сайт не підтримує авторизацію без використання JavaScript, а вам він дуже потрібен і ви абсолютно впевнені в його надійності, то ресурс можна занести в список виключень.

Завантажити Secure Login:

NoScript

Дане розширення призначене для підвищення безпеки серфінгу в Інтернет. Незважаючи на те, що Mozilla Firefox визнаний порівняно безпечним браузером, і в ньому досить часто знаходять помилки і уразливості. А тому, якщо ви бажаєте, щоб ваші дані були в цілості, а комп'ютер не став розсадником шкідників, необхідно нарощувати опірність браузера розширеннями.

NoScript відповідає за захист призначених для користувача даних і комп'ютера від атак за допомогою скриптів. За замовчуванням, розширення блокує виконання скриптів на всіх сторінках. Користувач сам заносить довірені сайти в виключення.

Крім того, можна відключити виконання лише частини скриптів на сторінці: залишити можливість авторизації, а відключити, наприклад, рекламу від Google або Яндекс.Директ.

Директ

Якщо користувач довіряє сайтам, занесеним в закладки, то він може натисненням однієї кнопки дозволити виконання скриптів на них.

Слід також зазначити, що розширення NoScript дозволяє здійснювати блокування контенту за типом, наприклад:

 • Flash-анімація;
 • JavaScript;
 • Silverlight (Moonlight);
 • iframe.

Але ніщо не заважає вам запустити flash-ролик, в безпеки якого ви впевнені. Для цього потрібно просто клікнути на кнопку в центрі вікна ролика і дозволити його виконання.

NoScript дуже гнучкий в налаштуванні, так що ви зможете підібрати режим, відповідним саме для вас.

Портал ase4ka.su рекомендує використовувати це розширення в режимі «заборони виконання скриптів» за замовчуванням, дозволяючи їх лише на звичних і хороших сайтах.

Завантажити NoScript:

ImgLikeOpera

Ідея і цього розширення, як випливає з назви взята з браузера Opera. Справа в тому, що Opera володіє дуже зручною налаштуванням завантаження зображень на сторінці. Налаштування дозволяє натисненням однієї кнопки вибрати з режимів:

 • завантажувати всі зображення;
 • завантажувати тільки кешированниє зображення;
 • не завантажувати зображення.

Розширення Firefox, доповнює вищезгадані режими ще одним: можливістю завантаження зображень тільки з того ж сервера, на якому знаходиться сторінка сайту. Це дозволяє очистити сайт від сторонньої реклами.

Це дозволяє очистити сайт від сторонньої реклами

Параметри завантаження зображень можуть бути налаштовані індивідуально для кожної сторінки. Є також можливість завдання правила роботи з зображеннями для нових вкладок.

При цьому, ImgLikeOpera володіє потужною системою фільтрів, яка дозволяє не тільки заблокувати графічний файли з певного сервера, але і блокувати картинки за назвами або розширенню.

Завантажити ImgLikeOpera:

Продовження читайте в другій частині статті.

Читайте також: Як отримати якісний ремонт без особливих проблем?

Яким чином?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача