Статьи

Mobile-review.com Шпигунсько-телефонні пристрасті

  1. За що і з ким боремося?
  2. зацікавлена ​​аудиторія
  3. Скремблер «GUARD Bluetooth»
  4. Змінювач голосу «Bluetooth voice changer»

Пристрої для захисту телефонних переговорів від прослуховування є вузько-нішевими і не відносяться до категорії ширвжитку, потенційних покупців небагато. «Іграшка» недешева, але для тих, кому такий прилад дійсно необхідний, ціна пристрою не є визначальним фактором. Пристрої для захисту телефонних переговорів від прослуховування є вузько-нішевими і не відносяться до категорії ширвжитку, потенційних покупців небагато

З інтересом повозився з російським скремблер «GUARD Bluetooth» компанії «Логос», призначеним для шифрування телефонних переговорів в мережах стільникового зв'язку. Пристрій досить компактний, «чіпляється» до телефону через Bluetooth і є помірно-обтяжливим «доважком» до мобільника. Організація сеансу телефонного спілкування все одно помітно ускладнюється в порівнянні зі звичайним розмовою, але тут вже нічого не поробиш. Ще один серйозний мінус - необхідність мати другий пристрій на другий (приймаючої) стороні, тобто розмовляти в захищеному режимі з усіма підряд не вийде. З іншого боку, йти на подібні хитрощі заради бесіди про погоду ніхто не стане, так що мета виправдовує засоби. Однак чи виправдовує?

За що і з ким боремося?

Трохи «копнувши», в Інтернеті можна знайти чимало публікацій з цитатами з так званої «телефонного прослуховування». Причому часто-густо наводяться тексти розмов не тільки по міських, але і по мобільних телефонах. У давні часи розвитку аналогових мереж стандартів AMPS і NMT цього особливо не дивувалися, але цифровий стандарт GSM начебто вважається досить захищеним від любителів подібних витівок завдяки шифруванню. А для підслуховування телефонних переговорів потрібні серйозні організаційні заходи і чималі фінансові витрати. У цьому сенсі покійна мережа «Сонет» (CDMA 850) виглядала привабливіше в силу своєї вродженої захищеності (кодове розділення каналів), і наше «світле майбутнє» у вигляді мереж третього покоління на кшталт теж має обнадіювати. Питання в тому, звідки беруться горезвісні розшифровки телефонних переговорів, і чому давня фраза «це не телефонна розмова» як і раніше актуальна?

Про технічні та організаційні тонкощі «прослушки» говорити не будемо, з цією темою добре знайомі тільки фахівці в цій галузі. А вони ділитися секретами не схильні зі зрозумілих причин. Крім всякої нелегальної «самодіяльності», існує і «Система оперативно-розшукових заходів» в рамках якої наші компетентні органи можуть отримувати доступ до будь-якої інформації, що передається по мережах зв'язку. Необхідні для цього технічні засоби передбачені в структурі обладнання будь-якого оператора, без цього компанія банально не отримає ліцензію на надання послуг зв'язку. З загальними вимогами до мереж зв'язку для забезпечення проведення «оперативно-розшукових заходів» (січень 2008 року) можна ознайомитися тут . Очевидно, що технічно в рамках СОРМ забезпечити прослуховування розмови і / або читання текстової інформації зовсім не складно. Горезвісне шифрування в мережах GSM - не перешкода: «У разі надання послуг зв'язку, в процесі яких засобами мережі зв'язку оператора зв'язку здійснюється додаткове кодування переданої інформації, на пункт управління ОРЗ така інформація передається в декодованому вигляді». Все це аж ніяк не є унікальною російської особливістю, щось схоже практикується майже у всіх країнах. Вже багато років існують і працюють цілком інтелектуальні автоматичні системи, здатні моніторити весь трафік за ключовими словами практично в online-режимі, і ще багато чого цікавого існує.

зацікавлена ​​аудиторія

Отже, кому може бути цікава функція скремблювання (шифрування) мобільних телефонних переговорів, і від кого / чого ці скремблери в змозі захистити? Питання не таке просте, як може здатися на перший погляд. За ідеєю, все легально продається в Росії телекомунікаційне обладнання має забезпечувати можливість знімання інформації, що передається, СОРМ ніхто не відміняв. Якщо не помиляюся, навіть в знаменитих «супер-захищених» Blackberry з міркувань сумісності відключено не лише шифрування, але і стиснення трафіку. Скремблер безумовно захистить конфіденційні розмови від цікавих вух конкурентів, що користуються послугами спеціальних агентств і інших нелегальних збирачів інформації. Треба думати, що і автоматизовані системи моніторингу ключових слів виявляться безсилі. З іншого боку, це на «дикому заході» послуги високотехнологічних детективних агентств користуються високим попитом, а в Росії «прослушку» буває дешевше і простіше купити. З третього боку, захист від самодіяльних фахівців - вже чимало. Підозрюю, що і процедура добування розшифрованої голосової інформації через інші джерела сильно ускладниться через додаткових технічних труднощів.

Наскільки доцільно морочитися зі Скремблювання телефонних розмов, сплачуючи за спеціальний пристрій і створюючи собі додаткові незручності, якщо стовідсотковий захист недоступна за визначенням? Напевно, тут повинен діяти той же принцип, що і при покупці охоронних систем для автомобіля: на абсолютний захист ніхто не розраховує, але спрощувати злодюга завдання теж ні до чого.

Скремблер «GUARD Bluetooth»

З загальними принципами роботи пристрою можна ознайомитися на сайті проекту , Цитата: «Захист інформації передається по каналах стільникового зв'язку забезпечується за рахунок первинного руйнування спектра мови та її тимчасової перестановки на передавальній стороні (у того абонента, який говорить). Інакше кажучи, в ефір видається перестановленние місцями частини слів. Вже підписалися до Вашого розмови треті особи відповідно слухають або записують саме спотворену що не підлягає розбору мова Однак наявний у Другого абонента з тим же режимом шифрування скремблер, є дескремблером, який відновлює зашифровану мова. »

»

Зрозуміло, марно намагатися розібрати закодовану мова без дешифратора на «приймаючої» сторони. Передається по мережі звук нагадує якийсь гібрид людської мови і звуку коннекта аналогового модему, якщо хтось із вас ще пам'ятає ці чудові пристрої.

Для ведення захищених переговорів необхідні два пристрої. Відповідно, і поставляються вони парами в загальній упаковці. У комплект входить власне скремблер, дротова гарнітура і блок живлення. Істотний мінус - роз'єм для підключення гарнітури відсутня і в разі її поломки доведеться звертатися в майстерню. Дивне рішення, невже так зробили заради копійчаної економії на стандартному гнізді 2,55 мм?

Габарити виробу назвати скромними не можна, розмір можна порівняти з пачкою сигарет. Судячи з обсягу вільного простору в корпусі, виробники не ставили перед собою завдання домогтися максимальної мініатюрності приладу. Або, не мудруючи лукаво, використовували більш-менш підходить за розмірами готовий пластмасовий корпус, про що побічно свідчить виштамповка під відсутній шильдик. Обговорювати дизайн пристрою не доводиться, його тут немає як такого. Функціонал в чистому вигляді, навіть головки саморізів не закриті декоративними заглушками. Добре хоч пластик шорсткий і не вислизає з рук. Залишається втішатися тим, що демонструвати такий прилад оточуючим все одно не доведеться. Вже якщо людина платить чималі гроші за шифрування телефонної розмови, то навряд чи буде розмовляти при свідках. Гаразд, вважаєте, що для даного вироби зовнішній вигляд вторинний.

Гаразд, вважаєте, що для даного вироби зовнішній вигляд вторинний

Захисту від пилу і вологи не передбачено. Корпус виглядає досить міцним, але друкована плата нічим не закріплена. Втім, ламатися там особливо нічому, а подряпини і інші дрібні пошкодження зовнішній вигляд виробу не зіпсують.

«Порадувало» відсутність яких би то не було позначень на перемикачах режимів роботи і світлодіодах. Багато з нас пишаються тим, що легко розбираються у всіх потрібних функцій телефону навіть не відкриваючи «Керівництво користувача», але тут такий фокус не пройде. Зрозуміло, що всякі шильдики-гравіювання підвищують собівартість продукту, але могли б хоч олівцем від руки написати. Запам'ятати призначення трьох перемикачів - невеликий труд, але якось неправильно це.

В іншому до пристрою претензій немає. Та й які претензії можуть бути до девайсу, що виконує єдину функцію? Перевірити надійність шифрування мови не можу, доводиться вірити на слово розробнику. Котрий стверджує , Що «скремблери дозволяють захиститися від будь-якого способу прослуховування телефонів, в тому числі і від спеціального обладнання, встановленого у оператора.»

Акумулятор ємністю 540 mAh забезпечує, за твердженням виробника, роботу пристрою протягом 10 годин. Більш ніж достатньо, особливо з урахуванням явно епізодичного характеру використання скремблера. Заміна джерела живлення самим користувачем не передбачена, для цього доведеться розбирати корпус. Треба думати, визнали пару років життя акумулятора достатнім терміном. За цей час або потреба в секретних переговорах відпаде, або найнятий кілер розбереться з терміном життя самого власника.

Є режим bypass, тобто можливість відключення / включення шифрування під час розмови. Без цієї функції було б складно домовлятися з співрозмовником про вибір режиму шифрування, який задається двома двопозиційними перемикачами. Відповідно, маємо чотири можливі комбінації, які під час захищеного розмови повинні збігатися на обох пристроях.

З забавних дрібниць - рядок з розділу «Гарантія» в доданому описі. «Гарантія не надається, якщо пристрій вийшов з ладу в результаті неправильного підключення до стільникового телефону». Тепер ось мучить цікавість: як домогтися такого ефекту по каналу bluetooth?

Змінювач голосу «Bluetooth voice changer»

Заодно покрутив і цю забавну тваринку, опис можна почитати тут , Цитата: «На відміну від скремблеров, змінювач голосу не шифрує мова, роблячи її зовсім не розбірливою, а лише змінює тональність голосу, роблячи його більш низьким або більш високим.»

Точно такий же корпус і ті ж самі три перемикача, все уніфіковано. Але, на відміну від скремблера, дротова гарнітура підключається до «змінювач» через стандартний роз'єм і в разі необхідності її легко замінити. Значить, виробникам цих пристроїв все-таки відомо про існування роз'ємів. І не виключено, що коли-небудь з'явиться радикально поліпшена модель скремблера без завжди стирчить з нього хвоста.

Нічого не маю проти такого «змінювач», але важко уявити собі сферу його застосування. Найчастіше стикаюся з рівно протилежною проблемою, коли через погану якість зв'язку не відразу впізнаю людини по голосу. Напевно, комусь буває важливо залишатися невпізнанним, раз такий пристрій виготовляють і продають. Може і купив би пожартувати над друзями, але жарт за 6400 руб. чомусь видається не дуже дотепною.

Сергій Потресов ( [email protected] )
Опубліковано - 17 серпня 2009 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новини:

30.07.2019 «Ростелеком» приступив до закупівлі системи зберігання даних згідно із законом Яровий

30.07.2019 MediaTek Helio G90 і G90T - нові процесори для ігрових смартфонів

30.07.2019 Google розкрила деталі нових технологій, що застосовуються в її майбутніх смартфонах Google Pixel 4

29.07.2019 Відео на каналі: ДУМКИ | Історія від читача

29.07.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | TW-навушники Creative Outlier Air

29.07.2019 INOI випустив свій ударостійкий телефон для військових - INOI 106Z

29.07.2019 Смартфон HTC Wildfire E з'явився в продажу в російському телемагазині

29.07.2019 Відбувся анонс флагмана середнього рівня HUAWEI nova 5i Pro

29.07.2019 Акції «Яндекса» впали після внесення законопроекту про значущі інтернет-ресурсах

29.07.2019 Товари з AliExpress з'являться в російських магазинах

26.07.2019 Google подвоїв продажі смартфонів

26.07.2019 Samsung Galaxy Tab S6 отримає клавіатуру

26.07.2019 Sony RX100 VII - компактна фотокамера з продуктивністю топових дзеркалок

26.07.2019 Білайн пропонує безкоштовний безлімітний інтернет

26.07.2019 Відео на каналі: APPLE - ВСЕ | І знову про клавіатури MacBook

26.07.2019 Відео на каналі: РОЗПАКОВУВАННЯ | Honor 20 Pro

26.07.2019 Відео на каналі: АВТО | Hyundai Elantra

26.07.2019 Чутки: Nokia 8.2 отримає 32 МП спливаючу селф-камеру і Android Q

26.07.2019 Motorola офіційно представила новий «бюджетник» - moto e6

26.07.2019 Apple все-таки купує бізнес Intel по виробництву модемних чіпсетів

25.07.2019 Facebook оштрафували на $ 5 млрд за недостатню безпеку даних

25.07.2019 Виручка Huawei зросла незважаючи на санкції

25.07.2019 Телефон для військовослужбовців BQ 2432 Tank SE

25.07.2019 Відео на каналі: 5 фактів про флагмані HONOR 20 PRO

25.07.2019 Відео на каналі: НЕФОРМАТ | Наслідки політичних ігор

Підписка

За що і з ким боремося?
Однак чи виправдовує?
За що і з ким боремося?
Питання в тому, звідки беруться горезвісні розшифровки телефонних переговорів, і чому давня фраза «це не телефонна розмова» як і раніше актуальна?
Наскільки доцільно морочитися зі Скремблювання телефонних розмов, сплачуючи за спеціальний пристрій і створюючи собі додаткові незручності, якщо стовідсотковий захист недоступна за визначенням?
Дивне рішення, невже так зробили заради копійчаної економії на стандартному гнізді 2,55 мм?
Та й які претензії можуть бути до девайсу, що виконує єдину функцію?
Тепер ось мучить цікавість: як домогтися такого ефекту по каналу bluetooth?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача