Статьи

Mobile-review.com Хто краще за всіх на ринку розумних гаджетів?

 1. зміст Вступ Місце проведення Гаджети, які всі чекали Гаджети, які ми не чекали про софт ...
 2. Місце проведення
 3. Гаджети, які всі чекали
 4. Гаджети, які ми не чекали
 5. про софт
 6. Чому це важливо?

зміст
 1. Вступ
 2. Місце проведення
 3. Гаджети, які всі чекали
 4. Гаджети, які ми не чекали
 5. про софт
 6. Чому це важливо?

Вступ

У вступі я традиційно постараюся ввести в вас в курс справи і пояснити, чому презентація західній компанії, яка не веде бізнес в Росії, важлива і цікава для нас.

Amazon для Росії - заморська дивина. В основному всі знають про інтернет-магазин, де навіть з урахуванням ціни посередників за доставку в Росію можна вигідно закупитися електронікою, одягом, книгами, та й взагалі практично всім, що забажає душа. Слід пам'ятати, що Amazon - це ще й величезна сервісна компанія, що надає своїм користувачам музику, кіно і серіали, що доставляє продукти до холодильника і вміє підбирати товари, які будуть цікаві.

Amazon представила свого голосового асистента Алексу, що є контрольним центром практично всіх розумних гаджетів і сервісів, всього 4 роки тому - в 2014. За цей порівняно невеликий час Алекса виконала значний шлях. Точних цифр в презентації не сказали, але, цитую, «мільйони користувачів володіють більш ніж однієї розумної колонкою Echo», Алекса може керувати «більш ніж 20 000 девайсів» від «більш ніж 3500 брендів». А сумарно користувачі підключили «десятки мільйонів розумної електроніки до Алексе».

На жаль, про сервісну складову бізнесу Amazon ми можемо лише читати і дивитися в інтернеті. А потім порівнювати зі спробами «Яндекса» і зітхати, примовляючи, що перший млинець грудкою, далі буде краще і цікавіше. Однак презентація нових продуктів і сервісів, що пройшла 20 вересня в напівзакритому режимі в офісі компанії в Сіетлі, вплине на весь ринок «розумних» будинків, гаджетів і голосових асистентів, як в плані функціональності, так і в плані цін. Amazon вважає, що майбутнє за розумними гаджетами, а основною формою управління стануть команди голосом.

Відповідно, це позначиться на нас, так як спеціально для Росії ні Google, ні Apple свої сервіси не розробляють, але обом компаніям доведеться конкурувати з Amazon на своїх основних ринках. А ми вже опосередковано, через локалізовані продукти конкурентів, зможемо оцінити зусилля і старання Amazon.

Місце проведення

У крутих компаній майструвати собі незвичайний дорогий офіс стало правилом хорошого тону. Це свого роду такий недбалий жест, який демонструє, що фірма твердо стоїть на ногах. Нерідко через дизайн можна зрозуміти основні пристрасті і прагнення компаній. Наприклад, CEO Apple Тім Кук побудував штаб-квартиру в формі кола з великим внутрішнім двором посередині, демонструючи таким чином баланс між сучасною архітектурою і природою.

Наприклад, CEO Apple Тім Кук побудував штаб-квартиру в формі кола з великим внутрішнім двором посередині, демонструючи таким чином баланс між сучасною архітектурою і природою

У штаб-квартири Amazon теж є цікаві архітектурні рішення. І якщо Тім Кук воліє форми з отворами, то чолі Amazon Джефф Безос, видно, більше до смаку опуклості - півсфери. У центрі Сіетла компанія спорудила три дивовижні, як ніби інопланетні, марсіанські скляні сфери-оранжереї і розмістила в них більше 40 000 різних рослин. Ідея полягає в тому, що співробітники компанії можуть прийти в сфери, щоб відчути «biodiversity». Дослівний період - це біорізноманіття, а простіше кажучи, мається на увазі щось типу єднання з природою. Усередині сфер компанія створила багато чудес. Наприклад, там є стіна з живих рослин висотою 15.5 метра, а в центрі однієї з сфер коштує 15-метрове дерево. По-моєму, якщо б висячі сади Семіраміди дожили до наших днів, то що відкрився в січні 2018 року офіс Amazon змістив би їх в списку чудес світу.

По-моєму, якщо б висячі сади Семіраміди дожили до наших днів, то що відкрився в січні 2018 року офіс Amazon змістив би їх в списку чудес світу

Подивіться 1-хвилинні відео, як йшло будівництво. В кінці видно, як за допомогою кранів в центр сфери опускають величезне дерево. До речі, сфери у вихідні відкриті для відвідування всіма бажаючими.

До змісту >>>

Гаджети, які всі чекали

На заході, який називався Amazon Devices Event, компанія представила чортову дюжину різних девайсів, не рахуючи софта.

Перед початком презентації Дейв Лімп, віце-президент по продуктах і сервісах, сказав журналістам, що сьогодні будуть анонсовані близько 70 різних новинок. І, як виявилося, не збрехав. Компанія показала 13 девайсів і безліч софтових новинок.

Echo Dot за 49.99 $

99 $

Amazon сказала, що Echo Dot - це сама продається розумна колонка в світі. І тепер настав час її проапгрейдить. По-перше, в колонці встановлений новий мікрофон, завдяки цьому Алекса почує навіть шепіт (до речі, і відповість пошепки). По-друге, компанія серйозно попрацювала над звуком. Тепер на 70% голосніше. Попутно поліпшили бас і низькі частоти. В Amazon підкреслили, що для багатьох клієнтів нова колонка буде приваблива сама по собі, без розумної складової. На неї можна передавати музику, як по дроту, так і по Bluetooth. І до Echo Dot можна підключати колонки від інших виробників, створюючи таким чином дешевий мультирум з хорошим звуком. Це серйозний удар, наприклад, по Sonos. На цьому тлі Яндекс Станція виглядає відверто сумно.

Заодно компанія розповіла, як народ користується колонкою. Завдяки низькій вартості люди купують колонки в кожну кімнату, а колонка дізнається їх по голосу і, як я зрозумів, вмикає музику відповідно до своїх уподобань домочадців. Виходить, що у вітальні я можу слухати свою добірку, а дівчина на кухні або у ванній (квартира маленька, варіантів, куди піти, не так багато) - свій плейлист дня.

Echo Input за 34.99 $

99 $

Тим, кому не подобається звук від Amazon, але хочеться користуватися Алексой, підійде Echo Input. Пристрій, щоб слухати команди, а звук буде виводитися на підключену акустику. Підключити можна по Bluetooth або по дроту. По-моєму, це дуже круто. До слова, «Яндексу» слід подумати про таку фішку.

До слова, «Яндексу» слід подумати про таку фішку

Також важливо сказати, що Amazon пішла далі в створенні мультирум. Тепер підтримуються колонки від різних виробників. Наприклад, в кімнаті - Ехо, на кухні - Харман, а в туалеті - Sonos або Bose (квартира маленька, варіантів розташувати всі колонки не так багато). Також звук може йти з усіх колонок або з тією, яку виберете ви.

Echo Sub за 130 $

З колонок Echo можна зібрати власну музичну систему. Наприклад, прикупити сабвуфер і створити 2.1 або 1.1. В цілому, прикольно. Відмінно підійде для телевізора замість саундбара. Вийде дешевше, а якість плюс-мінус подібне.

Вийде дешевше, а якість плюс-мінус подібне

Echo Link за 199 $ і Echo Link Amp за 299 $

Echo Link за 199 $ і Echo Link Amp за 299 $

Розвиваючи тему музики, Amazon представила два ресивера. Ідея полягає в можливості підключити свою власну, можливо, давно куплену акустику до ресивера, перетворивши таким чином її в розумну. Пристрої однакові, у дорогій версії є вбудований двоканальний підсилювач на 60 Вт. У обох пристроїв повних набір цифрових і аналогових портів. Подробиць немає, як і точної дати початку продажів.

Подробиць немає, як і точної дати початку продажів

Echo Plus за 150 $

Echo Plus за 150 $

Оновлення флагманської колонки. Ціна залишилася колишньою, а ось фішок додалося. Роль Echo Plus не змінилася. Це центральний хаб для розумної техніки. Попутно це відмінна колонка з технологією Dolby Play 360. Сумісні розумні девайси тепер можна підключати голосом. Досить розпакувати, підключити до мережі, а далі попросити Алексу знайти пристрій і налаштувати.

З оновлень. Попрацювали над звуком. Голосніше, яскравіше, соковитіше. Додали вбудований датчик температури, а також зробили «local voice control», тобто можливість виконувати команди без підключення до інтернету. В цілому, функція відмінна, так як інакше розумний будинок являє собою сумне видовище. Якісь проблеми у інтернет-провайдера, і вся система накрилася. Тепер же відкривати-закривати штори, управляти світлом і іншими девайсами можна без інтернету.

Amazon Smart Plug за 25 $

Amazon Smart Plug за 25 $

Розумна розетка від Amazon - досить приємне рішення, яке працює по Wi-Fi. Можна голосом попросити включити або вимкнути струм. В цілому, такі розетки можна рекомендувати тим, хто, вийшовши з дому, болісно згадує, вимкнений праска чи ні. Кілька розеток в ключові зони квартири, а далі по дорозі на роботу голосом попросити Алексу відключити, наприклад, розетку в спальні або на кухні, щоб не хвилюватися.

Кілька розеток в ключові зони квартири, а далі по дорозі на роботу голосом попросити Алексу відключити, наприклад, розетку в спальні або на кухні, щоб не хвилюватися

Amazon Echo Show за 230 $

Amazon Echo Show за 230 $

Нова медіа-колонка стала менше, але з більшим 10-дюймовим екраном. У колонки 8 різноспрямованих мікрофонів, які вміють вловлювати шепіт. Працює Алекса, можна базікати по Skype, виходити в інтернет через браузер Вогняна Лисиця, а можна дивитися телевізор через сервіси Hulu або NBC.

Працює Алекса, можна базікати по Skype, виходити в інтернет через браузер Вогняна Лисиця, а можна дивитися телевізор через сервіси Hulu або NBC

Echo Auto за 50 $

Echo Auto за 50 $

Тепер Алекса буде супроводжувати навіть в машині. Гаджет з'єднується з телефоном по Bluetooth. У Echo Auto 8 мікрофонів, спеціально розроблених, щоб не звертати уваги на дорожній шум, роботу кондиціонера і звуки грає музики. В Amazon сказали, що вже більше 15 (напевно, 16) світових виробників вбудували підтримку функцій Алекси в свої автомобілі. А такі виробники, як BMW, Ford, Lexus, Toyota та інші, вбудували Алексу прямо в машини. Тобто виходить, що для просунутих авто Echo Auto без сенсу, а ось машинки простіше знайдуть нове життя.

Приклади використання: попросити почитати книгу, коли за кермом (Алекса вибере щось з бібліотеки Amazon, прокласти маршрут, знайти щось поблизу, скласти список. Коротше кажучи, все, що вміє робити Алекса будинку + прокладання маршрутів.

Fire TV Recast за 230 $

Fire TV Recast за 230 $

Встромляєш в такий «рекаст» антену, і можна записувати ТБ-канали, а далі вже стрім їх на інші девайси і телевізори. Recast може записувати до 4 каналів за раз і стрім відразу на два девайса.

Для тих, хто не зрозумів, в чому фішка, поясню. Наприклад, дуже хочеться подивитися футбольний матч, коли сидиш в парку. Є два варіанта. Перший - це зайти на сайт каналу, який транслює гри, і, якщо канал дозволяє, дивитися звідти. Другий варіант. Використовувати Recast, який буде записувати гру і відправляти вам на телефон, планшет, розумний телевізор або інший гаджет на iOS, Android або будь-який інший підтримуваної ОС.

Ring Stick Up Cam за $ 180

Ring Stick Up Cam за $ 180

Amazon купила компанію Ring, що виробляє камери безпеки. Працює через провід або від батарейок. Слід розуміти, що це ціла система безпеки, а не просто камера. За допомогою фірмового додатка і наявності відповідного обладнання від інших виробників можна відкривати двері. Ще є додаток «Сусіди». Ідея така. Всі сусіди купують камери, розставляють їх де хочуть, і дають доступ. Тобто можна дивитися, навіть не володіючи пристроями від Amazon. Така фішка знайде своє застосування в невеликих ком'юніті в одноповерховій Америці. Наприклад, можна дивитися, де бігають діти або хто там господарює у тих, хто виїхав сусідів на задньому дворі.

До змісту >>>

Гаджети, які ми не чекали

AmazonBasics Microwave за 60 $

AmazonBasics Microwave за 60 $

Розумна мікрохвильовка з підготовкою під Алексу. Управляється голосом. Наприклад, можна сказати «розморозь курку», і мікрохвильова піч самостійно вибере потрібний режим і задасть час. Ну і ще вона автоматично вміє замовляти поп-корн.

Ну і ще вона автоматично вміє замовляти поп-корн

Echo Wall Clock за 30 $

Echo Wall Clock за 30 $

У годиннику є вбудоване LED-кільце, яке вміє відображати різну інформацію, пов'язану з будильниками, таймерами і нагадуваннями.

про софт

Нові залізяки - це все, звичайно, добре, але головне - це зміни в софті. Amazon дозволили трохи зазирнути в наше майбутнє, яке раніше було тільки в фантастичних фільмах, але скоро стане реальністю.

Alexa Guard - розумні колонки Echo зможуть виловлювати такі звуки, як розбите скло, сигнали детекторів диму, і повідомляти власника. Режим активується, коли нікого немає вдома. Попутно Алекса вимкне світло, якщо ви пішли і забули.

Передчуття - розумні гаджети будуть намагатися виявити патерни поведінки і передбачати їх. Це досить унікальне заяву, тому що в плані розумного будинку виробники не ризикують таке вводити, так як це занадто велика відповідальність, якщо система помилиться. У теорії це повинно працювати так. Помітивши, що ви прокинулися, Алекса включить світло в кімнаті і у ванній, поки купаєтеся під душем, сама зварить каву (якщо ви вранці п'єте каву) і викличе таксі. Або більш банальний приклад. Дізнавшись, що ви відкриваєте двері, система включить світло і музику, якщо є у вас така звичка - прийшовши додому, слухати музику.

Frustration Free Setup - можна підключати розумні пристрої до Wi-Fi мережі через Алексу. Попросити голосом, і вона сама знайде розумний пилосос і приєднати його до Wi-Fi. Як я розумію, в даному випадку ще й вирішується питання безпеки, так як пилосос працює через Алексу, а не напряму. Тому умовного хакеру, який зламає вашу домашню мережу, треба буде зламати і систему захисту Amazon, щоб отримати доступ до ваших девайсів.

Local Voice Control - управління багатьма базовими функціями розумною техніки через Алексу, але без використання інтернету.

Video Doorbell - Алекса скаже, що хтось дзвонить у двері, а також дозволить поговорити з людиною, не відкриваючи двері. Тобто, перебуваючи у ванній, можна сказати в колонку Echo, що зараз відкриєте, і людина почекає. А з огляду на інші розумні функції, можна голосом і відкрити двері.

Покрокові інструкції по готуванні - Amazon співпрацює з сайтами, що спеціалізуються на кулінарії. Алекса зможе знайти потрібний рецепт і покроково розповідати, як готувати. А якщо девайс забезпечений ще й екраном, то буде показувати відео.

Перевірка і відповідь на пошту - підключивши поштові акаунти, можна виробляти голосом навігацію по поштової скриньки, слухати листи і голосом на них відповідати.

Розумні нагадування - Amazon реалізувала різні варіанти розумних нагадувань, які можуть бути засновані ще на патернах поведінки. Наприклад, Алекса зрозуміла, що ви перебуваєте поруч з продуктовим магазином, а ви вранці вголос поскаржилися, що немає молока. Алекса може послати вам повідомлення, що магазин поруч, а молока немає. Також подібні повідомлення можна встановлювати самостійно. Наприклад, попросити нагадати по приходу на роботу прийняти ліки. Також є алгоритми, засновані на часі, географії, температурі. Наприклад, попросити Алексу включити кондиціонер, коли температура в квартирі перевищить стільки-то градусів. Або можна сказати, що вам подобається група «Ленінград», Алекса це запам'ятає і повідомить, коли вийде новий альбом або трек.

Множинні запити - ця функція дозволяє простіше спілкуватися з Алексой. Наприклад, в одній команді можна сказати «додай в список покупок купити хліб, включи світло, вимкни музику, постав будильник на 8 ранку». Це набагато зручніше. Одна команда замість 4.

Чому це важливо?

Крім гаджетів і софта, Amazon представила ще й різні API для сторонніх розробників - голосові і візуальні.

Тепер розробники легко і просто можуть зробити будь-який свій продукт сумісним з Алексой. Або, інакше кажучи, будь-яким розумним гаджетом, в який додали сумісність з Алексой, можна буде управляти голосом. При цьому компанія працює над використанням в управлінні живої мови, а не команд, а також застосуванням мови повсюдно. Наприклад, використовуючи Яндекс.Станцію, я міг сказати Алісі «захлопніть!», І музика затихала. У разі Алекси я можу тим же словом завершити процес роботи, припустимо, кавомашини, яка шумить і заважає мені розмовляти по телефону.

В Amazon взагалі роблять упор на голосові команди. Здається, компанія бачить майбутнє саме таким, коли все працює через голос. І все девайси повинні бути для цього оптимізовані. Ніяких вимикачів і кнопок, тільки слова - «включи світло», «завідувач, машина» і т.д.

З огляду на, що Amazon поширюють свої API, а вимоги до технічної частини досить низькі, так як всі «обчислення» робитиме Alexa, а від техніки потрібно тільки знаходження в мережі і можливість управлятися як ніби з пульта, цілком ймовірно, що у компанії вийде створити світ, орієнтований на голосове управління. І у людства з'явиться звичка спілкуватися з гаджетами і отримувати відповідь, так як датчиками і камерами можна обладнати що завгодно.

Google активно розвиває свій Google Home, але поки що відстає. Apple взагалі виглядає аутсайдером, так як Купертіно у властивій манері приймає до співпраці тільки гідних, хоча останнім часом і різко знизила вимоги. Ймовірно, в компанії зрозуміли, що такими темпами ризикують залишитися за бортом.

На жаль, все чудеса поки що доступні тільки жителям США і інших англомовних країн.

До змісту >>>

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача