Статьи

Mobile-review.com Огляд GSM-телефону Nokia X2-00

 1. Фотографії Nokia X2-00 в інтер'єрі зміст:
 2. Комплект поставки:
 3. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 4. дисплей
 5. клавіатура
 6. акумулятор
 7. USB, Bluetooth
 8. пам'ять
 9. Камера
 10. Програмне забезпечення
 11. Музичні можливості
 12. враження
 13. Посилання по темі

Фотографії Nokia X2-00 в інтер'єрі

зміст:

 1. позиціонування
 2. Дизайн, розміри, керуючі елементи
 3. дисплей
 4. клавіатура
 5. акумулятор
 6. USB, Bluetooth
 7. пам'ять
 8. Камера
 9. Програмне забезпечення
 10. Музичні можливості
 11. враження

Комплект поставки:

 • Nokia X2-00
 • Батарея Nokia BL-4C
 • Компактний зарядний пристрій Nokia AC-3
 • Стереогарнітура Nokia WH-205
 • Карта пам'яті на 2 ГБ
 • Швидке зарядний пристрій Nokia AC-8C (тільки в Китаї)
 • Кабель для підключення Nokia CA-101D (тільки в Китаї)
 • Інструкція користувача
 • Ваучер на 200 рублів для покупки музики (тільки Росія)
 • Підписка на Nokia Comes with Music (ряд ринків, не в Росії)

позиціонування

Модель відкриває лінійку музичних апаратів з літерним індексом X і під номером 2, що означає найменшу вартість, яку в Nokia позначили як 85 євро (без урахування податків). Прообразом цього апарату є успішна модель Nokia 5130 XpressMusic, яка стала найбільш продаваною музичною моделлю компанії, а як наслідок, такий і для ринку в цілому. Спроби зробити продовження успішних моделей завжди передбачають проблемами, але не в цьому випадку. Для недорогих моделей головний секрет успіху - це ціна. Дайте побільше функцій, нові для цього сегмента матеріали - і ви отримаєте потенційний бестселер, особливо якщо додати до цього рецепту ім'я Nokia. У лінійці компанії Nokia X2 виступає однозначним бестселером, моделлю, яка буде продаватися в дуже великих обсягах і по дорозі знищить декількох конкурентів, припізнілих з виходом, або навпаки, що затрималися на ринку занадто довго.

У лінійці компанії Nokia X2 виступає однозначним бестселером, моделлю, яка буде продаватися в дуже великих обсягах і по дорозі знищить декількох конкурентів, припізнілих з виходом, або навпаки, що затрималися на ринку занадто довго

Складові успіху цього апарату прості - це моноблок, він музичний і дуже доступний за ціною. Чимось мені Nokia X2 нагадує кеди за 15 євро, які можна придбати в більшості магазинів Європи. Яскраві шнурки, білий кант внизу, красиво виглядають на вітрині. На нозі зручні, демократичне взуття. Таку обожнюють підлітки і молоді люди, дешево і сердито. Нікого не хвилює, що підошва відходить вже через тиждень, матеріал не вищої якості, головне тут - вартість і доступність, а також те, що такі кеди сучасні і відображають напрям в моді. Приблизно та ж історія і з цим телефоном. Він відображає бажання своїх покупців і шукає компроміс. Хотіли металевий телефон - отримаєте задню кришку з металу. Шукали два динаміка в такому апараті? Ось два гучних динаміка. Потрібні яскраві колірні рішення? Ви можете їх вибрати.

Як неважко здогадатися, ця модель молодіжна не тільки за вартістю, але і з позиціонування. Мені важко уявити людину за тридцять, який із задоволенням придбає цей апарат і буде ним користуватися. У ньому присутня деяка частка іграшкового (в хорошому сенсі цього слова). Розподіл за статтю для школярів буде рівним - 50 на 50. Однаково підходить як хлопчикам, так і дівчаткам, вибирайте потрібний колір - і вперед. Зовсім інша справа - старша група покупців, тут явно переважатимуть хлопці. Не знаю, з яких причин, але вони вибирають такі моноблоки з більшим бажанням, розподіл приблизно 65 на 35. Верхня вікова межа для цього апарату - близько 25 років. Разом, ми отримуємо дві основні групи споживачів - 18-25 років і 10-18 років. Приблизно ті ж вікові групи були і для Nokia 5130 XpressMusic.

Для батьків, що хочуть побалувати своїх дітей недорогим телефоном і отримати непогане співвідношення ціна / якість, цей апарат - один з перших кандидатів на покупку.

До змісту >>>

Дизайн, розміри, керуючі елементи

Дивишся на лицьову панель і бачиш досить типовий моноблок. Це може бути Nokia, це може бути Fly, Sagem або щось інше. На жаль, дизайн непомітний, звичайний, спокійний. У нашому випадку апарат був червоного кольору, ви бачите відповідні вставки на торцях, також бічні сторони з пластика цього кольору. Все інше чорне. Кольори так і позначаються акцентами. Більш яскраві рішення залишили для старших моделей.

Колірних рішень всього два - чорний з червоним і білий з блакитними, небесного кольору вставками.

Якість збірки апарату у мене не викликає ніяких нарікань. Деякі власники скаржаться на те, що у них є люфт задньої кришки по вертикалі. У мене за тиждень нічого подібного не сталося. В телефоні використовується недорогий пластик, вже в перший день решітки на задній панелі навколо динаміків пучки. Для цього виявилося достатнім покласти телефон з іншим апаратом в кишеню джинсів. Подивився пізніше, як стирається пластик в інших умовах, і підтвердив перше враження - з легкістю. На світлі ці прогалини видно непогано, вони виглядають як сліди від рук, але це витертості. Спочатку пластик приємний, глянсовий, з вкрапленнями, він грає на світлі. Але гра ця недовговічна.

Але гра ця недовговічна

Задня кришка металева, чимось невловимо за кольором нагадує Samsung U800 Soul, там вид ззаду був приблизно таким же. Та й розмір телефону чимось схожий.

Та й розмір телефону чимось схожий

Габарити апарату 111х47х13.3 мм, вага 82 грами. В руках телефон лежить добре, є можливість причепити ремінець, відповідне отвір на нижньому торці.

В руках телефон лежить добре, є можливість причепити ремінець, відповідне отвір на нижньому торці

Порівняння з Sony Ericsson Elm:

Порівняння з Sony Ericsson Elm:

Бічні сторони віддали під керуючі клавіші, так, ліворуч це кнопки управління плеєром. У них відсутня підсвітка, але зате з режиму очікування в один дотик можна запустити плеєр і перейти на іншу композицію або включити перемотування. Наявність таких клавіш робить використання автоблокування клавіатури необхідністю.

Наявність таких клавіш робить використання автоблокування клавіатури необхідністю

На правому боці знаходяться спарена клавіша регулювання гучності, кнопка камери. Посередині - слот для карт пам'яті microSD, він прикритий пластиковою заглушкою, вона відходить з невеликим зусиллям, що комусь може не сподобатися.

Посередині - слот для карт пам'яті microSD, він прикритий пластиковою заглушкою, вона відходить з невеликим зусиллям, що комусь може не сподобатися

На верхньому торці - роз'єм 3.5 мм для підключення гарнітури або навушників, тут же - роз'єм 2 мм для зарядного пристрою (в комплект входить пристрій під цей роз'єм), а поруч - прикритий заглушкою microUSB-роз'єм. Зарядка підтримується і через нього, в тому числі і при підключенні до ПК.

Зарядка підтримується і через нього, в тому числі і при підключенні до ПК

До змісту >>>

дисплей

Бюджетний екран, який не має хороших кутів огляду. Варто трохи повернути корпус і фарби вицвітають, дисплей стає нечитабельним. Відмінний захист від тих, хто любить збоку читати ваші повідомлення або дивитися на екран вашого телефону. Це єдиний недолік.

Це єдиний недолік

В іншому екран досить яскравий, контрастний, картинка приємна. Для бюджетного телефону цілком все на рівні. Тип екрану TFT, діагональ 2.2 дюйма, а роздільна здатність - 240х320 точок (262 тисячі кольорів). На екрані поміщається до 12 рядків і трьох службових рядків. На сонці екран вицвітає, але за рахунок розміру шрифту все залишається читаним.

До змісту >>>

клавіатура

Клавіші виконані на одній пластиковій пластинці, розділені гумовими вставками. Ширина клавіатури невелика, що доставляє певні незручності. Виграшний розмір корпусу виглядає як недолік при введенні. Хід клавіш невеликий, що не додає зручності. З огляду на, що молоді люди часто пишуть SMS, цей телефон не так вже й хороший для них. Терпимо, але не більше того, ергономіка середня. На це накладається повільний введення тексту в ряді окремих додатків, коли літери доводиться удруковувати, чекаючи їх появи на екрані. Одним словом, тим, хто звик до швидкісної роботи з набором, варто забути про нього на цьому апараті.

Одним словом, тим, хто звик до швидкісної роботи з набором, варто забути про нього на цьому апараті

Підсвічування клавіш білого кольору, вона добре видно в різних умовах, рівномірна, все кнопки освітлені однаково.

Підсвічування клавіш білого кольору, вона добре видно в різних умовах, рівномірна, все кнопки освітлені однаково

До змісту >>>

акумулятор

В телефоні застосовується літій-іонний акумулятор BL-4C, він має ємність 860 мАг. За заявою виробника, телефон здатний пропрацювати до 810 хвилин в режимі розмови, до 540 годин в режимі очікування. Час програвання музики - до 26.8 годин.

8 годин

Час роботи апарату в середньому складає близько 2 днів в умовах московських стільникових мереж. При цьому ви можете поговорити до півтори години, зробити пару десятків знімків, записати пару хвилин відео і до трьох годин слухати радіо або музику. Час повної зарядки акумулятора - близько 2.5 годин. Зміна зарядного пристрою на AC-8 скорочує час зарядки приблизно на 25 відсотків.

Наведемо максимальний час роботи в різних режимах:

 • WEB-серфінг (EDGE-з'єднання) - 3.5 години
 • Прослуховування музики в навушниках - 25 годин
 • Радіо - 21 година

Мабуть, менший час роботи радіо обумовлено роботою внутрішньої антени (прослуховування йшло через навушники, а не гучний зв'язок).

До змісту >>>

USB, Bluetooth

USB. У USB-налаштуваннях можна вибрати один з 3 режимів роботи:

 • Data Storage (Mass Storage USB) - видно як пам'ять телефону, так і карти пам'яті, не потрібно ніяких драйверів, ОС сама пізнає телефон.
 • PC Suite - робота з Nokia PC Suite, доступ до всіх функцій апарату, резервне копіювання всієї інформації, і так далі.
 • Printing & Media - друк фотографій, режим MTP.

Швидкість передачі даних складає близько 1 Мб / c. При підключенні відбувається зарядка акумулятора.

Цей апарат має USB Host, при підключенні адаптера можна використовувати зовнішні USB-накопичувачі, зокрема, для копіювання файлів. У термінології від Nokia ця функція називається USB on the Go, промотує тільки на Nokia N8, хоча присутній на багатьох недорогих телефонах S40.

Bluetooth. Версія Bluetooth - 2.1 з підтримкою EDR. Апарат підтримує такі:

 • A2DP
 • AVCRP
 • BIP-ImagePush
 • DUN-GW
 • FT-Server
 • HandsFree-AG (1.0)
 • Headset-AG
 • OBEX
 • OPP-Client
 • OPP-Server
 • SIM Access-Server

Швидкість передачі даних по Bluetooth складає в середньому 100 Кб / с. Ми перевірили роботу передачі стереозвуку на таку гарнітуру як Sony Ericsson DS970, управління композиціями, перемотування, перескок працюють без проблем, в той же час назва поточної композиції на екрані не відображається.

До змісту >>>

пам'ять

Користувачеві доступно близько 48 МБ пам'яті в самому апараті (всього обсяг пам'яті 70 МБ), в ній можна зберігати будь-які дані.

Карти пам'яті - microSD, слот розташований на бічній стороні, підтримується «гаряча» заміна, в комплекті - карта на 2 ГБ. Максимальний об'єм карт пам'яті обмежений 16 ГБ. Об'єм оперативної пам'яті 64 МБ. Для додатків розмір обмежений 2 МБ, також як і розмір heap дорівнює 2 МБ.

До змісту >>>

Камера

Використовується 5-мегапіксельний модуль CMOS без автофокусу (фіксований фокус від 20 сантиметрів до нескінченності, EDoF). Є світлодіодний спалах. Для телефону такого рівня вартості камера не викликає ніяких нарікань. У сонячні дні знімки виходять непоганими, їх можна дивитися і на ПК без особливих зауважень. Аж ніяк не вгору мрій, але і не відверта гидота. Якась золота середина за свої гроші.

Якась золота середина за свої гроші

Інтерфейс камери горизонтальний (S40 Simple), бічна клавіша дозволяє швидко викликати камеру. Знімки зберігаються досить швидко. Максимальна роздільна здатність 2592х1944 точки. Подивіться приклади знімків, щоб оцінити їх.

Запис відео. Апарат дозволяє записувати відео в форматі 3GP, роздільна здатність роликів - 320х240 пікселів (18 кадрів в секунду). Можна обмежити тривалість запису, але вона може бути і максимальною, поки вистачить пам'яті карти або апарату. Ефекти можуть бути застосовані для відео точно так же, як і для фотографій, їх кількість співпадає. При перегляді на телефоні якість відео цілком прийнятно, в тому числі і в максимальній роздільній здатності. На ПК видні артефакти, але відео можна дивитися, що є великим плюсом моделі.

Приклад відео (3gp, 0,8 мб) >>>

До змісту >>>

Програмне забезпечення

Детально всі можливості телефону і використаної платформи описані в окремому матеріалі, прочитайте його, будь ласка. Нижче наводяться знімки встановлених додатків, вони не потребують будь-яких пояснень.

Окремо хочу відзначити значний список ігор, деякі з них давно відомі, але не втратили своєї актуальності - наприклад, City Bloxx. Ось повний список ігор - Block'd, Bounce Tales, Brain Champ, City Bloxx, Diamond Rush, Rally 3D, Snake III, Sudoku.

У розділі Додатки можна знайти Facebook (звичайний клієнт), Flickr, конвертер величин, конвертер розмірів одягу, світове час, ліхтарик (активація спалаху як ліхтарика).

В апараті з'явився OVI Chat, який дозволяє спілкуватися з іншими користувачами OVI, що приємно. На жаль, таких користувачів одиниці, а підтримки інших служб немає. З іншого боку, це додаток забирається у фоновий режим і може отримувати повідомлення в ньому, є початки багатозадачності. Подивимося, як додаток буде розвиватися, якщо воно отримає підтримку AIM, ICQ і Skype, то воно може стати цікавим. Але навряд чи це станеться.

Поштовий клієнт вперше для S40 замінений на такий від Nokia Messaging. Цей клієнт має свої плюси, зокрема, підтримку до 10 акаунтів, швидке налаштування для популярних служб, немає необхідності вводити настройки сервера. З приємних моментів - оптимізація картинок до завантаження з сервера, що економить трафік (працює для OVI Mail). Наприклад, моя картинка розміром в 1.8 МБ була перетворена в картинку розміром в 16 КБ. Подивитися на екрані телефону - саме те. Але ось біда, якщо вам потрібна оригінальна картинка, то отримати її ви не зможете. Поштовий клієнт працює не надто квапливо, але цілком прийнятно, якщо у вас не дуже багато пошти.

До змісту >>>

Музичні можливості

Як музичної шкатулки телефон прекрасний, два динаміки не просто кричать, вони кричать. Для молоді це буде вищий шик, так як апарат, мабуть, не знає собі рівних за цим параметром (із сучасних моделей). Гучний.

Роз'єм 3.5 мм, дозволяє підключати свої навушники. Комплектні затички приємні для своєї ціни, але обрубують низькі і високі частоти, їх вистачає для прослуховування радіо, але для музики вони не дуже підходять. В цілому, плеєр справляє приємне враження, для людей, які не розпещених нормальним звуком, це буде цілком гідна модель, не краще і не гірше за інших апаратів. У той же час, перед окремими плеєрів цей телефон, як і більшість інших, програє.

Плеєр звичайний, є можливість зміни тим, еквалайзери настроюються. Папки не підтримуються, але списки будуються по тегам, так що фільтрація музики йде цілком усвідомлена. Про плеєрі не можу сказати нічого поганого, цілком функціональний, влаштує переважну більшість.

Радіо має вбудовану антену, що дозволяє не вставляти гарнітуру для його прослуховування, це великий плюс. У будильнику можна призначити в якості мелодії дзвінка певну радіостанцію, це приємна можливість.

У своїй ціновій групі Nokia X2-00 володіє максимальними музичними можливостями, телефон не має аналогів.

До змісту >>>


враження

Ніяких нарікань за якістю передачі мови в обох напрямках, розмовний динамік має запас по гучності, співрозмовника чути добре. Якість зв'язку на нормальному рівні. Гучність дзвінка відмінна, він кричить, вібродзвінок трохи сильніше середнього.

У деяких країнах у вартість цієї моделі входить річна підписка на Nokia Comes with Music (OVI Music Unlimited в новому найменуванні). Це виходить не просто відмінне, а забійне пропозицію, якому інші компанії не можуть протиставити нічого. На жаль, в Європі, а також в Росії, такої пропозиції немає, так, в російській поставки поклали ваучер на 200 рублів для покупки музики в OVI Music. Цього явно недостатньо, але кого в Росії так вже хвилювала ліцензійна музика, особливо серед покупців недорогих телефонів?

Давайте подивимося на X2-00 з позицій універсального телефону. Апарат вийшов молодіжним і напханий можливостями, яких просто немає у телефонів його цінового діапазону в форм-факторі моноблока, в ньому Nokia найбільш сильна. Отже, 5-мегапіксельна камера з досить непоганими знімками, металева кришка акумулятора, наявність великої кількості ігор плюс два репетують динаміка, радіо без гарнітури, роз'єм 3.5 мм. Одним словом, вийшла якщо не мрія молодої людини, то щось близьке до цього. Навіть USB On the Go присутній, який так завзято рекламують для Nokia N8.

З недоліків - непристойно витирається пластик на накладках динаміків. Дисплей, який не має великих кутів огляду, я, напевно, не назву таким великим недоліком, це особливість недорогий матриці. До мінусів серйознішим відноситься те, що при введенні текстів у всіх додатках (програмах) він відбувається вкрай повільно. В цілому апарат спритний, але саме введення тексту в ньому є вадою, та й клавіатура не дуже зручна.

У Росії телефон екслюзивно продається в Евросети, в даний момент ціна на нього - майже 6 000 рублів. Після періоду ексклюзиву ціна впаде приблизно на 500 рублів, що буде непогано. У Європі ціна ще привабливіша, вона становить до 100 євро залежно від країни (можлива поставка без карти пам'яті в комплекті). Це одна з кращих моделей в своєму ціновому сегменті по співвідношенню ціна / якість, відмінна пропозиція для молоді. Конкурентів як таких просто немає. У більш старшому ціновому сегменті присутній йде модель Samsung S7220 Ultra, вона приємно виконана, має подібні характеристики і навіть трохи цікавіша. Але вона вже не виробляється і йде з ринку, очікувати великого зниження ціни не варто. Також в ціновій категорії 8 000 рублів (170-200 євро) представлена ​​модель Sony Ericsson Elm. Цей моноблок має також металеву задню панель, подібний екран (менше яскравість, як не дивно, він тьмяний), є також підтримка 3G плюс Wi-Fi. Камера з нормальним автофокусом, що можна назвати перевагою. Модель не дуже спритна в меню. Але це трохи інший клас, який в чомусь програє Nokia X2-00, не така універсальне рішення і не такий багатий набір поставки (навіть гарнітури значно дешевше). При різниці у вартості в 50 євро варто звернути увагу саме на Nokia X2-00.

У сухому залишку можу сказати одне: у Nokia вийшов молодіжний бестселер, одна з моделей, яка приречена стати масовою і надзвичайно популярною. Король в молодіжному сегменті телефонів. Конкурентів у моделі сьогодні немає.

Обговорення на форумі >>>

До змісту >>>

Посилання по темі

Поділитися:

Ми в соціальних мережах:


Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Шукали два динаміка в такому апараті?
Потрібні яскраві колірні рішення?
Цього явно недостатньо, але кого в Росії так вже хвилювала ліцензійна музика, особливо серед покупців недорогих телефонів?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача