Статьи

Міста майбутнього: чотири пори року одночасно

Джейн Вейкфілд Репортер відділу технологій, BBC

Image caption Зима, весна, літо або осінь? Вибирайте, що вам подобається, в міланському саду "Чотири сезони"

У кожного є своя улюблена пора року, але якби ви в минулому місяці відвідали Мілан, то могли б побувати у всіх чотирьох відразу.

В саду, вигаданому і виплекана італійським архітектором Карло Ратті, відвідувачі могли насолодитися навесні, влітку, восени і взимку в один і той же час. Це стало можливим завдяки складним технологіям клімат-контролю.

Image caption Павільйон знаходився на одній з головних площ Мілана

Чотири сезони були представлені в чотирьох критих павільйонах площею 500 квадратних метрів на головній площі Мілана Пьяцца-дель-Дуомо.

Творці проекту хотіли привернути увагу до проблеми кліматичних змін, а також до необхідності озеленення міст.

Image caption Осінь

Звичайно, в епоху цифрових технологій про стан рослин дбають за допомогою сенсорів, які регулярно передають вченим показники рівня води, температури, вологості повітря і вмісту поживних речовин у грунті.

Павільйони висотою в 5 метрів покрили кристалічної мембраною, яка динамічно фільтрує сонячне проміння в залежності від показників світлочутливих сенсорів. Встановлені над павільйонами фотоелектричні панелі виробляють чисту енергію - як раз в потрібній кількості, щоб охолодити зимову частину і нагріти річну.

Image caption Весна

"У той час, коли кліматичні зміни стають більш екстремальними, дуже важливо експериментувати з модифікацією клімату", - говорить професор Ратті.

Крім того, є необхідність повернути зелень в наші "сірі бетонні міста", додає він.

Image caption Проект викликав великий інтерес

Мілан і раніше проводив цікаві експерименти з озеленення. Наприклад, район Порта Нуова прикрашають два хмарочоси житлового комплексу Bosco Verticale, що означає "Вертикальний ліс".

Image caption У Мілані вже є "зелені" хмарочоси і розробляються додаткові проекти озеленення

Побудовані в 2014 за проектом італійського архітектурної фірми Boeri Studios, вони покриті 20 тисячами рослин і 900 деревами.

Image caption В "зелених" хмарочосах, таких як Bosco Verticale, є щось надзвичайно футуристичне

Ті ж архітектори зараз працюють над замовленням уряду Китаю зі створення першої в країні зеленої урбаністичної зони - лісового міста Лючжоу.

У місті, будівництво якого почнеться в 2020 році, розмістяться житлові будинки, офіси, готелі, лікарні і школи - з усіх боків вони будуть оточені рослинами і деревами.

Нове місто, розрахований на проживання 30 000 чоловік, буде поглинати майже 10 000 тонн діоксиду вуглецю і 57 тонн токсичних речовин, а замість цього виробляти близько 900 тонн кисню.

Для цього в місті посадять 40 000 дерев, і майже мільйон рослин більш ніж 100 видів.

Image caption Лісовий місто Лючжоу стане першим "зеленим" містом Китаю

Архітектор Стефано Боері також працює над іншою ідеєю озеленення Мілана. Проект передбачає перетворення семи залізничних сортувальних станцій в мережі суцільних парків, садів, лісосмуг і оазисів, з'єднаних "зеленими" велодоріжками.

Його фірма також працює над проектами для Парижа, кількох міст в Нідерландах і Польщі - де вертикальний сад планується розбити на соціальних житлових будинках.

"Справа не в тому, щоб будувати будинки з деревами, а в тому, щоб рослини ставали обов'язковою частиною інфраструктури", - говорить Боері.

"Ми повинні враховувати, що 75% діоксиду вуглецю відбувається з міст, а ліси поглинають лише 30-35%. Отже, немає іншого виходу, крім як збільшувати кількість дерев всередині міст".

Люди і далі масово переїжджають в міста, тому спроби зробити міста "приємними для життя" посилюються.

Image caption В англійському місті Бат занедбаним телефонним будок подарували нове життя

Внаслідок безжальної урбанізації вулиці стають багатолюдним і забрудненими.

А зелені території, по-перше, сприяють благополуччю. Вважається, що люди мають вроджену потребу в зв'язку з природою. Це називається "біофілія".

По-друге, вони відіграють значну роль у поліпшенні якості повітря, захищаючи будинку і зменшуючи ефект так званих "міських островів тепла".

Вчені стверджують, що зелені стіни можуть прибрати до 30% забруднень місцевого середовища: поглинути діоксид вуглецю і зменшити кількість токсичних часток, які шкодять легким.

Image caption Зелені зони, нехай невеликі, сприяють людському добробуту

Лондонська дизайнерська фірма Edible Bus Stop ( «Їстівна автобусна зупинка") займається міським садівництвом, а саме, перетворює проблемні ділянки британської столиці в сквери.

"Зелені зони - це необхідність, якщо ми хочемо щасливого життя в містах", - говорить засновник фірми Мак Джілкрайст.

"Навіть крихітні клаптики зелені радують місцевих жителів. Коли ми працюємо над сквером або клумбою, то запрошуємо бажаючих брати участь, щоб вони відчували себе співвласниками цієї зони".

Їх перший проект, сад на пустирі в Стокуелла, за яким тепер повністю доглядають місцеві добровольці, а із зеленої автобусної зупинки в районі Кристал-Палас продають надлишки зелені на місцевому фермерському ринку.

Фінансові труднощі змушують міста нехтувати своїми парками (наприклад, міська рада Брістоля в цьому році зовсім не виділив бюджет на їх утримання), а також втрачати інші важливі громадські заклади, такі як бібліотеки та паби.

Сади стають для людей місцем для зустрічей, вважає Агамемнон Отеро, голова громадської організації Repowering London, яка будує на наземних залізничних станціях столиці Великобританії сади.

Там можуть рости квіти і їстівні рослини, жити кажани, бджоли і птахи. Дерева будуть очищати повітря на платформах, адже викиди від поїздів особливо небезпечні для людського дихання.

Image caption Партизанський садівництво об'єднує сусідів

Лондон споживає 13% британської енергії, 2% з яких припадає на транспорт міста. Відповідно, озеленення станцій - важливий крок на шляху до виконання обіцянки мера зменшити шкідливі викиди.

Джейн Вейкфілд Репортер відділу технологій, BBC   Image caption Зима, весна, літо або осінь

Ваш пристрій не підтримує відтворення

Місто-ліс: дерев більше, ніж людей

Зробити міста зеленими вкрай важливо, вважає Отеро.

"У мене таке враження, що ми розвиваємо нове міське рух - партизанський садівництво. Ми ніби повертаємо собі вулиці міста - бетонну сірість перетворюємо в приємне простір зі свіжим повітрям, чистою водою і безпечними вулицями", - говорить він.

Слідкуйте за нашими новинами в Twitter і Telegram

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача