Статьи

Мінфін обіцяє не штрафувати бізнес за несвоєчасну подачу податкових накладних через хакерську атаку

Ілюстрація REUTERS

Міністерство фінансів України планує звільнити від штрафів платників податків, які в результаті найбільшої хакерської атаки 27 червня, розповсюджує вірус Petya.A, не змогли зареєструвати вчасно податкові накладні.

Читайте також СБУ встановила причетність спецслужб РФ до масштабної кібератаки вірусу-блокувальника

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну на сторінці в мережі Facebook.

У міністерстві відзначили, що вірус негативно вплинув на можливість компаній виконувати свої обов'язки як платників податків.

«За нашою інформацією, найбільш болючою і масової виявилася проблема реєстрації податкових накладних, виписаних з 1 до 15 червня», - йдеться в повідомленні.

Мінфін нагадав, що за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції, при цьому діючий Податковий кодекс не передбачає норми, які звільняли б платника від відповідальності в такому випадку.

«Ми розуміємо, що в разі, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, провини платника в цьому немає. Саме тому ми працюємо над проектом змін до Податкового кодексу, які дозволили б звільнення платників від штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, виданих у відповідний період », - йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН 27 червня найбільшої хакерської атаки, яка поширює вірус Petya.A, блокуючий роботу комп'ютерних систем, піддалися українські банки , Енергетичні компанії, державні інтернет-ресурси і локальні мережі, українські медіа та інші великі підприємства.

В СБУ вважають, що атака вірусу-здирника, масово заразив комп'ютери українських компаній, могла бути організована з Росії або з територій на Донбасі, контрольованих сепаратистами.

Державна фіскальна служба заявила, що поки не має законодавчих підстав для продовження термінів прийому звітності та податкових накладних для бізнесу через блокування роботи комп'ютерів, які були вражені в результаті найбільшої хакерської атаки, що розповсюджує вірус Petya.A, проте наполегливо рекомендує звертатися в кіберполіції, що дозволить владі в результаті прийняти системне рішення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача