Статьи

Мережевий кабель.

  1. Технічні відмінності мережевих кабелів.
  2. Відмінності в мережевих кабелях фізичного характеру.
  3. Екранований (STP) або неекранований (UTP) мережевий кабель.
  4. Цілісний або скручений мережевий кабель.

Не кожен мережевий Ethernet-кабель однаково важливий. У чому ж полягають відмінності між ними? Як вибрати кабель відповідної категорії саме вам? Для відповіді на ці та інші питання нам слід розглянути відмінності категорій (технічного і фізичного характеру) цих кабелів.

Для розрахунку опору провідника ви можете скористатися калькулятором розрахунку опору провідника .

Кабелі Ethernet-типу складаються в групах певних категорій, які мають послідовну нумерацію (cat). Вони ж засновані на різних специфікаціях. У деяких випадках поняття тієї чи іншої категорії слід уточнити або доповнити стандартами тестування (наприклад, 5е, 6-а). Залежно від категорії, до якої належить конкретний кабель, можна визначити, в яких саме умовах його допустимо застосовувати. Всі компанії-виробники кабелів повинні пам'ятати про те, що існують єдині стандарти, які вони всі зобов'язані дотримуватися. Тоді нам, користувачам, стає простіше їх використовувати.

У чому відмінності між цими категоріями і як нам розібратися в тому, коли треба використовувати той чи інший тип кабелю. До речі, вони бувають екранованими, неекранованими, скрученими і цілісними.

Технічні відмінності мережевих кабелів.

Відмінності в специфікаціях мережевих кабелів помітні навіть зовні (вид кабелю). Значить потрібно подивитися на можливості всіх категорій. Знизу можна побачити безліч даних з яких все стає гранично зрозуміло.

Знизу можна побачити безліч даних з яких все стає гранично зрозуміло

Як ми бачимо, при збільшенні порядкового номера категорії, швидкість передачі інформації і частота також збільшуються. Звичайно, це не просто так, тому що все нові категорії мають все більш вимогливі умови до придушення перешкод перехресного типу (XT) і ефективності провідникової ізоляції.

Однак інформація з таблиці - це далекий не все. Припустимо застосовувати і мережевий кабель Cat-5 для певної швидкості (1 Гбіт). Ще можна зробити кабель довшим (більше 100 метрів), і хоча стандарт відчувають не саме в ваших же умовах, підсумкові результати можуть бути якими завгодно. Вірно і зворотне. До речі, обладнання та розетки, які використовують ваш кабель, повинні бути готові приймати таку швидкість. Не варто забувати і про налаштування мережевої карти, ОС і т.д.

П'ята категорія була переглянута і в більшості випадків піддана заміні на 5 Enhanced (Cat-5e). У самому мережевому кабелі нічого особливо не змінилося, хіба що був використаний стандарт з підвищеною жорсткістю для перешкод перехресного типу.

Шоста категорія також піддалася певних змін і отримала ім'я Augmented Category 6 (Cat-6a). Її частота комунікації прибрала перехресні наведення (ATX), через що швидкість передачі інформації збільшилася до 10 Гбіт / с на значних відстанях.

Відмінності в мережевих кабелях фізичного характеру.

Що ж це за фізичні характеристики кабелю , Що допомагають прибрати всі перешкоди і підвищити швидкість передачі інформації? Причина полягає в ізоляції і тому, що в провідниках кабелю застосовується попарно свивка. Це винаходи Грехема Белла в кінці XIX століття. Цей винахідник вперше використав подібну техніку до проводів в телефоні, які пролягали у ліній передачі електрики. Їм було виявлено, що через три-чотири стовпи перешкоди стають все менше і менше, в той час як відстань передачі для сигналу стає більше. Саме цей винахід і стало однією з основ для майбутніх Ethernet-кабелів, дозволивши зменшити вплив перешкод і наведень від інших джерел.

Основні відмінності між мережевими кабелями Cat п'ять і шість - це те число витків кручений пари на од. довжини + діаметр обплетення.

довжини + діаметр обплетення

Взагалі, довжина витка не є якоюсь фіксованою величиною, а число витків у категорій становить від півтора до 2 витків на один сантиметр. Всередині одного мережевого кабелю кожна кольорова пара також володіє різною довжиною витка, заснованої на простих числах. Кількість витків на кожну кольорову пару, унікальне для кожного виробника. Як можна бачити на зображенні вище, на 1 дюйм у кожної кольорової пари доводиться різну кількість витків. Хоча нитка є необов'язковою в Cat-5, але деякі виробники все одно додають її. У кабелі Cat-6 нитка також необов'язкова до тих пір, поки кабель проходить тести стандарту. На зображенні вище тільки кабель Cat-5e містить нейлонову нитку.

У той час як нейлонова нитка збільшує міцність мережевого кабелю, товща оплетка захищає від близьких наведень і зовнішніх перехресних наведень, вплив яких збільшується зі збільшенням частоти. На зображенні кабель Cat-5e володіє опліткою, тонше ніж у інших, і тільки лише у нього є нейлонова нитка.

Екранований (STP) або неекранований (UTP) мережевий кабель.

Абсолютно всі Ethernet-кабелі кручені, але виробники пішли далі і для боротьби з перешкодами застосовують екранування. Неекранована кручена пара зійде для прокладки кабелю від стіни до комп'ютера.

Існує кілька способів екранувати Ethernet-кабель, але зазвичай роблять екран з фольги навколо кожної пари.

Існує кілька способів екранувати Ethernet-кабель, але зазвичай роблять екран з фольги навколо кожної пари

Цілісний або скручений мережевий кабель.

Поняття цілісного або скрученого кабелю відноситься до власне мідним провідникам всередині кабелю. Цілісний означає, що внутрішній провідник представлений у вигляді єдиного шматка міді, а скручений - з кількох тонких мідних провідників, скручених разом.

Скорочення мережеві кабелі (Stranded, на зображенні вгорі) є більш гнучкими, і їх слід використовувати там, де кабель буде часто рухатися, наприклад, поблизу робочих місць.

Цілісний мережевий кабель (Solid, на зображенні внизу) не так гнучкий, зате більш довговічний, його можна ідеально використовувати для постійних мереж - як на вулиці, так і всередині приміщення.

У чому ж полягають відмінності між ними?
Як вибрати кабель відповідної категорії саме вам?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача