Статьи

Механічна клавіатура SVEN KB-G9700 Mechanical: Вишня червона, вишня ... класна!

Коли ми були молодими ... Блін, знову вейп цитата з пісні виходить!
Так ось, коли дерева були великими, трава - зеленою, небо - синім, а дівчата ... втім, це вже зайве ... в загальному, в світлі (для мене) роки початку комп'ютеризації нашої країни я не звертав особливої ​​уваги на клавіатуру комп'ютера, на якому працював. І тільки гора-а-аздо пізніше «наздогнав», як зараз виражається молодь, що клавіатури-то були поголовно механічними!
Ну не навчилися тоді ще робити мембранні (плівкові) клави.
Комп'ютери тоді коштували навіть не як паровоз, а як космічний корабель до Місяця і назад.
Зате фахівців, хоча б відносних, не було від слова «зовсім», так що незапорошену роботу «по захопленню» на комп'ютері можна було порівняно легко знайти.

Пригадую, що на одному з таких місць роботи було два комп'ютери (386 SX 40 МГц, здається), і, відповідно, дві клавіатури, які дуже сильно відрізнялися один від одного.
Відрізнялися не кількістю або розташуванням клавіш (стандарт AT-клавіатури вже тоді склався, тільки клавіш Win не було зі зрозумілих причин).
Одна була «з кліком», дуже гучним і досить «туга», пальці у мене прям хворіли після роботи на ній, а інша - без кліка, і порівняно набагато «м'якше» в натисканні.
Відповідно, мені подобалася друга, а от моєму колезі - якраз перша, бо він уже тоді був на пенсії, відповідно, «звикли руки до сокири», та й «сусідні» клавіші він натискав, навіть не помічаючи цього (так званим «сліпим десятипальцевим методом друку »я володів вже тоді, до речі).

Потім, звичайно, набули поширення недорогі плівкові клавіатури, і ми, знову-таки, не звертаючи особливої ​​уваги на «клаву» (комп'ютер - ось річ! А клава ... ну, що клава ...), освоювали програмування і кооперативну гру в DOOM.
І навіть не сказати, що мені ось так прямо категорично не подобаються плівкові клавіатури (хоча, є люди, які «на жуйку» погребують навіть пару кнопок натиснути) - вони бувають дуже навіть пристойні і по тактильним властивостями, і по функціоналу , Але ось механічні клавіатури (в яких кожна кнопочка є окремий мініатюрний перемикач) - це, так би мовити, класика, надійність і стабільність характеристик з плином часу.
Хоча, я згоден з Остапом Бендером, який говорив: «Вчора на вулиці до мене підійшла стара і запропонувала купити вічну голку для примуса. Ви знаєте, Адам, я не купив. Мені не потрібна вічна голка, я не хочу жити вічно », проте, приємно тримати в руках Річ, до того ж, механічні свічі (кнопочки, висловлюючись не зарозумні) спрацьовують приблизно посередині ходу клавіші (не потрібно« тиснути до упору ») , що просто приємно, а професійні геймери використовують цю властивість для ще більшої швидкості натискань - і перемагають, що характерно!

Отже, з багатослівним вступом (і ліричним відступом) покінчено, перейду безпосередньо до огляду сьогоднішньої героїні - абсолютно нової (модель кінця 2017 го року!), Першої у SVEN механічної ігрової клавіатури SVEN KB-G9700 Mechanical .
Розкладка клавіатури абсолютно стандартна, так звана «американська», з довгим лівим Shift'ом, але Enter - «європейський», в два ряди по висоті (зате BackSpace «подвійної довжини»).
Для ігор це, напевно, не має великого значення, але, якщо комусь буде незручно «тягнутися» до нього - нагадаю, можна легко перепризначити клавіші так, як хочеться, програми для цього дійства я вже не раз описував у своїх попередніх оглядах.

Ця проста на вигляд «дошка» примітна тим, що зібрана на «червоних» Свіча (аналог Cherry Red), що мають лінійне зусилля натискання, безшумність через відсутність «кліка» (клацання при натисненні) і з легким, як і належить «червоним» Свіча , натисканням - приблизно 45 грамів до спрацьовування (для порівняння, «чорні» Cherry Black мають зусилля близько 55 грамів, виміряв і те, і інше граммометри).
Але найцікавіше - це те, що свічі в цій клавіатурі використано не звичні Cherry, а власні SVEN! І гарантують вони 50 мільйонів натискань. Це майже вічність!

А вся краса цієї клавіатури проявляється тоді, коли її підключають до комп'ютера: вона має RGB-підсвічування кожної клавіші, причому колір і яскравість будь-якої клавіші може змінюватися окремо і, до того ж, динамічно!
І на цьому побудовано безліч ефектів, починаючи від просто «райдужної» підсвічування клавіш по довжині «дошки», і закінчуючи розбіжними «хвилями» світла від натиснутоюклавіші.

Отже, про все по порядку.
Клавіатура упакована в традиційно для SVEN синьо-чорну коробку з барвистими картинками (зображення лаковані, що надає їм яскравість, соковитість і насиченість фарб).

Ззаду (або знизу, як кому звичніше) коробки на шести мовах перераховані основні відмінні риси клавіатури, як то:

 • кількість клавіш - 104;
 • додаткові кнопки - 12;
 • сумісність з ОС - Windows від XP до «десятки»;
 • інтерфейс - USB;
 • розміри - 440 × 40 × 158 мм;
 • вага - 970 грамів.

І крупніше, але вже на двох основних мовах (англійською та російською):

 • механічні перемикачі Red;
 • RGB-світлодіодне підсвічування клавіш з ефектами;
 • підсвічуються зони груп клавіш для різних ігор;
 • кабель в захисній оболонці;
 • металева верхня кришка.

Тут же крупно надруковані фотографії основних «механічних» достоїнств: алюмінієва верхня плата (на якій, власне, і закріплені свічі) і механічні перемикачі (свічі) фірм SVEN.

Як видно, сам корпус свіча прозорий (а не з чорної пластмаси, як у Cherry), що дозволяє підсвічувати кнопочки прямо крізь свіч. Це теж, думаю, здешевлює цю клавіатуру (що нам, покупцям, тільки «на руку»), а також робить її виробництво більш технологічним (не потрібно розпаювати на плату окремі «чотириногі» світлодіоди, а можна розмістити їх прямо на платі.
До підсвічуванні я ще повернуся - це велика тема - а зараз закінчимо з розпакуванням.

Клавіатура покладена в коробці в пенополіетіленовие захисних формах.
На цій же фотографії видно комплектація: керівництво користувача (на трьох мовах), гарантійний талон, а також (сюрприз!) - екстрактор для ковпачків клавіатури!
Насправді екстрактор дуже зручний - хіба мало, забрудниться поверхню клавіш, треба буде зняти, щоб помити, а тут чик - і готово!

Також клавіатура в коробці захищена від пилу пакетом з нетканого тонкого спіненого поліетилену, приємного на дотик і, думаю, непогано захищає від пошкоджень.

Шнур USB у клавіатури має стандартну довжину 1,8 метра,
Знизу у клавіатури можна спостерігати чотири гумових «ніжки», у поєднання з майже кілограмовим вагою надійно захищає її від зсуву в процесі роботи (і гри!).
Зрозуміло, в наявності є і відкидні ніжки-підставки, що дозволяють трохи підняти дальній від користувача край клавіатури. Вони фіксуються в двох положеннях: відкритому і складеному, проміжних немає.
Ну і лейбл з серійним номером, звичайно!

«П'ята нога» відсутній (на пластмасових клавіатурах вона потрібна - це така додаткова опора в районі клавіші «пробіл», що запобігає прогинання корпуса при натисканні) - але тут, з огляду на алюмінієву верхню пластину корпусу, вона і не потрібна.

Свічі (перемикачі, кнопочки) як зараз прийнято, закріплені прямо у верхній «кришці» клавіатури, ніяких додаткових декоративних панелей (що теж, очевидно, здешевлює виробництво), і клавіші виступають з клавіатури такими собі «грибками».
Пластик ковпачків клавіш матовий, тому вони на знімках виглядають сірими (просто по-іншому розсіюють світло), хоча насправді вони такі ж вугільно-чорні, як корпус (верхня алюмінієва пластина покрита більш глянцевою чорною фарбою).
Ковпачки на дотик дуже приємні, їх матовість не дозволити пальцях ковзати по ним або прилипати до них, а також на них не буде залишатися слідів (відбитків пальців). Але при інтенсивному (боргом) використанні, звичайно, найбільш «затребувані» клавіші Відполіруйте пальцями до блиску.

До речі, на цьому знімку видно, що клавіші «профільовані», тобто плавною хвилею «піднімаються» до дальнього краю - це теж класика ергономіки.

Нижче наводжу фотографію клавіш великими літерами: вони класичної (повторюся) ергономічної форми з так званим циліндричним профілем верхньої поверхні (куди натискає палець).
Вставки з прозорої пластмаси (вони виглядають тут більш сірими) підсвічуються світлодіодами, також на деяких клавішах нанесені додаткові позначення білою фарбою (вони не підсвічуються).

Самі ковпачки (то, що ми називаємо «клавішами») зроблені «на століття»: ніякої фарби (яка може «обдерти» або протертися) - вони з чорної пластмаси, з фігурними отворами у вигляді букв, цифр, значків і стрілок, і зсередини залиті матовим пластиком, який виконує роль світловода і розсіювача.
Так що, з довговічністю і акуратним зовнішнім виглядом все буде в порядку багато років - псуватися (протиратися, дряпатися) тут нема чому!

Всі «подвійні» (довжиною «як дві звичайні») і більш клавіші забезпечені так званими «стабілізаторами» типу Cherry .

Крізь отвори в алюмінієвій платі близько стабілізаторів видно власне електронна друкарська плата.
Також корпус кожного свіча позначений фірмовим словом SVEN, щоб вже точно не переплутати - все своє!

Ну і, нарешті, переходимо «до смачного» - власне, підсвічуванні клавіш.
Латинські букви, традиційно, підсвічені дуже добре, російські - так само традиційно трохи гірше (але тільки трохи!).
Зверніть увагу на дизайн букв: в «замкнутих» символах зроблені такі собі «діри», як на тих трафаретах, через які наносять на стіни «страхітливі» написи типу «Не вилазь, уб'є!».
Слід визнати, що дизайнери тут теж «доклали руку» - виглядає все дуже стильно і приємно, хоча обумовлено чисто технологічними причинами: ковпачки спочатку виготовляються «з дірочками» на місці букв, і їх внутрішні частини не повинні «відвалитися», поки їх не заллють прозорою пластмасою.
На заповітному поєднанні WASD видно стрілки, нанесені білою фарбою - вони не підсвічуються, але видно дуже добре.

До речі, є думка, що літерні клавіші «завужені» - нічого подібного, абсолютно стандартної ширини, і це просто чудово, бо не варто змінювати те, що і так оптимально!

Так само приведу фотографію підсвічених свічів зі знятими ковпачками: фотокамера, звичайно, не може передати весь діапазон яскравості одночасно, але дещо видно - під свіча на платі розташовані кристали світлодіодів, які прекрасно світять крізь прозорий пластик.

Над NumPad'ом традиційно розміщені індикатори синього кольору CapsLock, NumLock і ScrollLock, а також WinLock, що означає, що клавіша Win заблокована і гра «не випала на робочий стіл» в розпалі битви.

Режимів (варіантів) підсвічування дуже, дуже багато (при тому, що є можливість використовувати 8 кольорів світіння), до того ж, крім кольору, можна вибрати і яскравість світіння, і швидкість руху «хвилі» ефекту.
Також, можна налаштувати два своїх варіанти підсвічування зон клавіш!
Все це описано в керівництві аж на трьох мовах (українська, російська і англійська), але я тут трохи «поплагіачу»:

 • Fn + F1-F4 - викликають калькулятор, пошук і «Мій комп'ютер», а також програвач за замовчуванням;
 • Fn + F5-F8 - Play-Pause, Stop і Prev-Next;
 • Fn + F9-F11 - управління гучністю і Mute;
 • Fn + F12 - блокування клавіатури (кішка не відправить месидж начальнику :));
 • Fn + Win - блокування клавіші Win;
 • Fn + 1-8 - різні ігрові режими підсвічування, т. Е., Підсвічені зони необхідних в іграх клавіш, починаючи від мінімалістичного WASD і стрілок курсору, і до «пів-клавіатури» зліва;
 • Fn + 9 і 0 - свої, що настроюються режими підсвічування, можна задати підсвічування будь-якої групи клавіш будь-яким з восьми кольорів. Початок настройки - Fn + Home, далі натискаєте клавіші, які потрібно підсвітити, для вибору кольору - кілька разів поспіль, закінчення (і запис в пам'ять) - Fn + End;
 • Fn + стрілки вправо і вліво - регулює швидкість «хвилі» ефектів;
 • Fn + стрілки вгору і вниз - регулює яскравість підсвічування;
 • Fn + PrintScreen - перемикання кольору підсвічування клавіатури, діє також на деякі програми ефектів.

Варіанти програм:

 • постійна підсвічування одним з 8 кольорів;
 • біжучий (або стоїть) веселка;
 • зміна кольору підсвічування «хвилею»;
 • хаотичне поступове (по одній) запалювання клавіш;
 • запалювання (і горіння деякий час) натиснутоюклавіші, причому, якщо натиснути її ще раз, то вона засвітиться іншим кольором;
 • навпаки, згасання натиснутих клавіш на світиться клавіатурі;
 • підсвічування всієї клавіатури перебором кольору;
 • пульсуюча райдужна підсвічування;
 • біжучий райдужна «змійка»;
 • розбігаються в сторони хвилі від натиснутоюклавіші;
 • те ж саме, але хвилі «відбиваються» від краю клавіатури і згасають, зіткнувшись;
 • запалювати і згасаючий хвилею, що біжить в сторони, ряд, в якому була натиснута кнопка.

Все це виглядає дуже красиво, особливо при не дуже яскравому освітленні, думаю, молодим геймерам і прекрасній статі сподобається.

Разом: в особі SVEN KB-G9700 Mechanical ми маємо новітню модель механічної ігрової клавіатури на фірмових свіч SVEN з легким натисканням клавіш, жорстким алюмінієвим корпусом, звичним (стандартним) розташуванням клавіш і просто феєричною підсвічуванням. І все це за цілком демократичною, в общем-то, ціною!

До речі, придбати цю клавіатуру можна за кібер-рублі по абсолютно смішною ціною в он-лайн магазині iXBT.Shop

Клавіатура для огляду надана компанією SVEN .

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача