Статьи

MDX формат: чим відкрити, запустити і конвертувати образ в різних програмах на Windows 7, 8 і 10

 1. Навіщо потрібен файл mdx?
 2. mdx ніж відкрити?
 3. Daemon Tools
 4. Alcohol 120%
 5. UltraISO
 6. Конвертація MDX в ISO
 7. UltraISO
 8. Daemon Tools Ultra

Якщо при роботі з образом диска ви зустріли невідоме розширення .mdx, а не .iso, не варто хвилюватися, тому що його теж можна відкрити. У цій статті ви дізнаєтеся, що представляє собою файл MDX, ніж відкрити і як з ним працювати.

Навіщо потрібен файл mdx?

Користувач може зіткнутися з двома випадками, коли файли мають розширення .mdx:

 • розпізнається і використовується як індексний файл бази даних (але такий варіант зустрічається вкрай рідко);
 • це образ, який містить певну інформацію (ігри, музика, фільми та ін.).

Другий випадок ми і розберемо.

MDX-образи - це об'єднані в один пакет файли з розширенням .mdf і .mds, які застосовувалися раніше. Перший використовувався для зберігання образів дисків, тому мав великий розмір. Другий, вміщується в кілька кілобайт, містив дані про самому диску. Об'єднаний тандем використовується для поширення образів дисків в інтернеті або за допомогою знімних накопичувачів.

Об'єднаний тандем використовується для поширення образів дисків в інтернеті або за допомогою знімних накопичувачів

Застосовуються такі файли для різних цілей, але в основному - для збереження інформації, що міститься на оптичних накопичувачах, які після багаторазового запису / читанні можуть зіпсуватися.

mdx ніж відкрити?

Найпростіший спосіб відкрити образи з розширенням .mdx - двічі натиснути по ним лівою кнопкою миші. ОС Windows автоматично підбере програму для запуску. Якщо нічого не відбулося або з'явилася помилка, на вашому комп'ютері не встановлена ​​відповідна утиліта. Розглянемо список програм, які ви можете використовувати.

Daemon Tools

Це нативное додаток для файлів подібного формату, тому проблем при роботі з ним не повинно виникнути (крім ситуацій, коли образ при копіюванні / скачуванні був пошкоджений / завантажився в повному обсязі). Поширюється безкоштовна ( Daemon Tools Lite ) І платна версія з пробним періодом ( Daemon Tool Ultra ).

Важливо! Програма Daemon Tools повинна мати збірку не нижче 4.35.

Меню Файл → Додати образ → виберіть потрібний об'єкт → відкриється вікно автозапуску. Меню Файл → Додати образ → виберіть потрібний об'єкт → відкриється вікно автозапуску

Корисно! У випадку з Windows 10 замість вікна автозапуску з'являється повідомлення центру повідомлень, в якому запитується, що робити з даними диском.

Якщо вікно автозапуску не з'явилося, перейдіть: Цей комп'ютер → відкрийте файл, який змонтований на віртуальному приводі. Якщо вікно автозапуску не з'явилося, перейдіть: Цей комп'ютер → відкрийте файл, який змонтований на віртуальному приводі

Подивіться на відео, як відкрити цей тип файлу за допомогою програми Daemon Tools Lite.

Alcohol 120%

Alcohol 120% - найбільш відома серед користувачів програма для створення віртуальних дисководів. Trial-версію можна скачати з офіційного сайту розробника (безкоштовна ліцензія на 15 днів).

 1. Зліва в меню виберіть Пошук образів → вкажіть папку для пошуку → Пошук.
 2. ПКМ за назвою знайденого способу → Додати вибрані файли в Alcohol 120% Ins → закрийте вікно пошуку.
 3. ПКМ по об'єкту → Змонтувати на пристрій → відкриється вікно автозапуску.

UltraISO

Ще одна популярна утиліта для створення, редагування та перегляду образів (в тому числі з розширенням .mdx) - UltraISO . Розповсюджується по умовно-безкоштовної ліцензії (користувачеві доступний пробний безкоштовний період). Користувач може використовувати один з двох способів:

Конвертація MDX в ISO

Якщо з якихось причин вам потрібно конвертувати файли з розширенням .mdx в .iso, зробити це можна в одній з вищеописаних програм.

Важливо! Якщо ви використовуєте програму з пробної ліцензією або trial-версію, опція конвертації може бути недоступною.

Розглянемо процес конвертації образу на прикладі програми UltraISO і Daemon Tools Ultra.

UltraISO

 1. Меню Інструменти → Конвертувати.
 2. Виберіть конвертований файл → вкажіть Каталог виведення → виберіть Формат виведення (стандартний ISO (* .ISO) → Конвертувати.

Daemon Tools Ultra

 1. Меню Інструменти → Конвертувати образ (або натисніть F6).
 2. Вкажіть шлях до образу → виберіть, куди його зберегти → вкажіть формат (ISO) → Старт.

Навіщо потрібен файл mdx?
Mdx ніж відкрити?
Навіщо потрібен файл mdx?
Mdx ніж відкрити?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача