Статьи

Mail365 - email розсилка і email маркетинг, Звіти по email-розсилок. Чим вони корисні?

 1. Зведена таблиця
 2. доставлено
 3. відхилено
 4. Скарги на спам
 5. відписалися
 6. Кліки по посиланнях
 7. Зведена таблиця статусів
 8. Статистика груп контактів

Після відправки розсилки кожен користувач mail365 може подивитися детальний звіт про результати розсилки. Що робити з цими цифрами і навіщо вони потрібні? Читайте в статті.

Зведена таблиця

Тут ви можете побачити загальну картину розсилки. Якщо ви робили розсилку вперше, збережіть собі ці цифри, щоб в майбутньому можна було порівнювати їх з показниками інших кампаній і оцінювати, наскільки ефективні ваші розсилки.

Тепер давайте розглянемо кожен показник окремо. Навіщо потрібно знати ці цифри і про що вони можуть сказати?

доставлено

Якщо лист був вручений, це означає, що сервер одержувача успішно прийняв лист, і згодом не було отримано повідомлення про відмову. На вивозили листів впливає репутація і «прогретость» IP-адреси. Як правило, для нових IP-адрес, з яких ще не було масових розсилок, поштові сервіси обмежують кількість доставляються листів. На репутацію IP адреси впливає якість вихідного трафіку, репутація домену, якість листів, розсилалися з цього IP-адреси раніше, а також те реакція на ці листи одержувачів і поштових сервісів, кількість некоректних адрес в базі розсилки. Для перевірки репутації IP адреси можна використовувати сервіс https://senderscore.org/ .

Варто відзначити, що доставка листа ще не означає його потрапляння в папку "вхідні". Сучасні поштові сервіси використовують все більш складні алгоритми для визначення спам-контенту, а також спам-пастки. Спам-пастки - це «підставні» адреси, які належать поштових сервісів. При великому вмісті таких адрес в базі можна з упевненістю сказати, що сама база, швидше за все, була зібрана в інтернеті, і згоду користувачів на розсилку отримано не було.

Якщо у вас різко зменшилися показники в графі «доставлено», займіться чищенням своїх баз для розсилки. Перш за все, видаліть неактивні контакти, тобто адреси, листи на які не відкривалися протягом останніх 6 місяців. Для маркетингу такі адреси не приносять користі.

Якщо чистка бази не допомогла, переглянете всю політику своїх розсилок: частота розсилок, контент, сегментація бази.

відхилено

У графі «відхилено» вказується кількість листів, відхилених поштовими сервісами. Причинами відхилення можуть бути:

 • Неіснуючий поштову адресу
 • Поштова скринька переповнена
 • Лист сприйнято системою фільтрації спаму
 • Занадто великий потік листів

Велика кількість відхилених листів може негативно вплинути на репутацію IP-адреси або домену, яким ви підписуєте листи. Щоб зменшити цей показник, подбайте про чистоту вашої бази: видаліть адреси, записані з помилками, використовуйте подвійне підтвердження підписки. При подвійному підтвердження, після попадання нового адреси в базу, на нього надсилається лист з посиланням, яку потрібно клікнути і підтвердити розсилку, і тільки після цього адресу потрапить в базу. Такий спосіб підписки дозволяє уникнути попадання помилкових адрес в базу.

Ніколи не використовуйте куплені або спарсенние в інтернеті бази! Так ви ризикуєте набрати спам-пастки ( «підставні» адреси, які поштові сервіси поширюють по форумам і сайтам для лову спамерів) і старі, неактивні адреси.

Скарги на спам

Скарги на спам - це форма зворотного зв'язку від ваших (вже колишніх) передплатників. Різке збільшення скарг на спам говорить про те, що ваші листи не просто нецікаві одержувачам, а, швидше за все, дратують їх. Кількість скарг на спам, також, як і кількість відмов, впливає на репутацію IP-адреси.

Щоб знизити цей показник:

 • не використовуйте куплені і спарсенние бази email-адрес,
 • Не робіть розсилку занадто часто,
 • давайте можливість швидко відписатися від розсилки,
 • подбайте про те, щоб контент ваших листів був дійсно цікавий передплатникам.

відписалися

Коли ви відправляєте листи, наш сервіс пропонує вставити в текст посилання для відписки. Не відмовляйтеся, поставте це посилання на чільне місце. Дайте людям можливість відписатися від розсилки без зайвих складнощів. Якщо людина відписується від вас, це означає, що ваш контент йому не цікавий або вже не актуальний (наприклад, йому більше не потрібні товари для немовлят або послуги організатора весіль).

Різке збільшення кількості відписатися говорить про те, що пора переглядати ваш підхід до email-маркетингу. Щоб зрозуміти, що саме потрібно змінити, треба знати причину відписки. Клікнувши на сгенерированную нашим сервісом посилання, ваш передплатник може вибрати причину відписки. Звичайно, не кожен буде її вказувати. Але ті, хто це зроблять, залишать вам дуже цінну інформацію.

Але ті, хто це зроблять, залишать вам дуже цінну інформацію

Кліки по посиланнях

Аналізуючи цей показник, ви зможете зрозуміти, яка інформація найбільше зацікавила користувачів. Крім того, якщо посилання в листі веде на конкретний товар або послугу, ви зможете підрахувати конверсію вашої розсилки в покупки.

Зведена таблиця статусів

Користуючись зведеною таблицею ви зможете детально переглянути інформацію по кожному контакту: чи було доставлено лист, відкривалося воно, скільки було кліків по посиланнях і т.д.

Зведена таблиця зручна тим, що ви можете швидко відфільтрувати контакти за різними параметрами, перемістити або скопіювати їх в іншу групу або додати в чорний список. Така сегментація допоможе вам у плануванні наступних розсилок: ви зможете враховувати реакцію передплатників на листи і розіслати різні листи тим, хто переходив по посиланнях і тим, хто тільки відкрив лист.

Крім того, ви зможете чистити базу, позбавляючись від неактивних контактів.

Крім того, ви зможете чистити базу, позбавляючись від неактивних контактів

Статистика груп контактів

По кожній створеній вами групі контактів можна переглянути статистику:

 • Розкладка по регіонах (якщо є така інформація)
 • Співвідношення чоловіків і жінок
 • Приріст кількості контактів

Розкладка по регіонах (якщо є така інформація)  Співвідношення чоловіків і жінок  Приріст кількості контактів

Чим вам може допомогти ця інформація? Ще на етапі планування кампанії ви будете знати, кого більше цікавить ваш продукт, в яких регіонах проживають ці люди. Крім того, якщо контакти збираються в окрему групу з кожної форми підписки або Лендінзі, ви зможете оцінити ефективність своїх Лендінзі і форм і використовувати цю інформацію для збільшення кількості передплатників дійсно зацікавлених у вашому продукті.

Аналітика - це зовсім необов'язково складні розрахунки і вища математика. Щоб зробити ваш email-маркетинг дійсно ефективним, досить знати основні показники і постійно їх відстежувати.

Що робити з цими цифрами і навіщо вони потрібні?
Навіщо потрібно знати ці цифри і про що вони можуть сказати?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача