Статьи

літературне ворожіння

Літературне ворожіння (як стверджують деякі джерела), друге за популярністю ворожіння після карт.

Воно просте, зрозуміле і досить забавна. Все випадкове невипадково, а красивий і ліричний текст заходить краще, ніж тексти стандартних гідний.

Далі джерела діляться - одні кажуть, що літературне ворожіння зародилося на основі релігійних текстів, інші - що в жіночих салонах трохи пізніше і на основі розважальної жіночої літератури.

Але, хто б його не придумав, це чудова ідея для будь-якого книжкового події. Ми самі часто їм користуємося, і проходить воно завжди на ура.

Отже, все літературні ворожіння побудовані на виборі випадкової фрази з книг - з різними варіаціями вибору. Ми спробували узагальнити все, що бачили, і про що читали.

Отже, літературні ворожіння бувають такі:

1. Просто випадковий вибір фрази з різних книг. Онлайн або реальне. Онлайн - випадкова генерація цитати. Реальне - просто тикаєте пальцем в текст, або загадуєте сторінку і рядок (уточнивши, зверху чи знизу піде відлік). Як правило, ворожіння буває або по прозі, або за віршами.

2. Вибір фрази з конкретного автора або конкретної книги. Онлайн або реальне. Варіанти - як в попередньому пункті. Тут ви вибираєте, чиїми саме словами буде зроблено прогноз.

Майже у всіх джерелах вказується, що Перегадивать не можна. Але у виняткових випадках можна поставити уточнююче (! А не перефразований) питання.

«І, будь ласка, не зловживайте терпінням класиків, щоб вони не відвернулися від вас.» - ось таку забавну формулювання ми знайшли в мережі.

Так само попереджають, що не варто ставитися надто серйозно до результатів ворожіння. Гра вона і є гра.

А ось конкретні приклади того, як це буває:

 • Онлайн-ворожіння на віршах. В інтернеті таких багато з різним ступенем ляпів: тут , тут, тут і тут .
 • Вже цікавіше - ворожіння по авторам . Вибираєте автора (по фотографії, теж навчальний момент), і отримуєте свою фразу.
 • Теж саме , Але без фотографій, автори підписані.
 • Теж саме, але п про конкретні книгам цих авторів . Як віртуальний варіант ворожіння по улюблену книгу. + Треба вводити сторінку і рядок, що ще більше наближає до ворожіння по звичайній книзі. Лаконічний дизайн.
 • Онлайн-ворожіння на романтичних віршах . Той нечастий випадок, коли вказується автор. Нам, як бібліотекарям, це подобається.
 • Онлайн-ворожіння по Омару Хайямові . Хаям взагалі хороший для ворожіння. http://aldragon.net/page/dry-frei-random
 • Воно ж, але п про Максу Фраю . Фрай дуже популярний для цитування та ворожінь.
 • Ондайн-ворожіння по Бродському . Добре оформлена гра до 75-річчя поета, що рідкість для онлайн-ворожінь. Ще одна відмінність від аналогів - вимагає введення питання. Зазвичай питання досить задати про себе. Цікаво було б побачити статистику запитів.
 • Онлайн-ворожіння по рядках японських авторів (Танка, хокку). Лаконічно, красиво.
 • Прості варіанти літературного ворожіння, коли один учасник в коментарях задає питання, а інший пише або літературні рядки, або номер сторінки та рядка, як відповідь, і задає свій. Виходить ланцюжок питань-відповідей, складена самими читачами. тут і тут.
 • Ставлення до вас літературних героїв зарубіжної класики. забавна річ - вводите ім'я і отримуєте свій опис словами знаменитих героїв. До речі, герої вказуються з творами, що не може не радувати.
 • Фотозвіт центральної районної бібліотеки г.Бірюч про проведення літературного ворожіння на місцевості.
 • Літературне ворожіння на повітряних кульках - цікава ідея від Центральної дитячої бібліотеки МО р Алапаєвська

Але особисто нам подобається варіант крихітних сувоїв, перев'язаних яскравими нитками. Воно відмінно працює, як окремий захід, і добре доповнює інші івенти.

Воно відмінно працює, як окремий захід, і добре доповнює інші івенти

Відбирайте вірші самі - на жаль, в онлайн-ворожіннях часто присутні занепадницькі рядки. Трохи філософії, трохи позитиву, багато гумору - ось те, на що варто спиратися при відборі. Адже ваша мета - не зіпсувати комусь настрій, правда?

Якщо бажаєте скористатися нашими напрацюваннями - ми абсолютно не проти) Дизайн картинки ми самі взяли на olik.ru .

Збираємося його поповнювати час від часу.

Взагалі, «вилов» віршів в ворожіння - заняття дуже захоплююче. Тільки не треба сідати і читати все підряд. Це ж ворожіння, щось на зразок знака, експромт, навіть натхнення - вірші будуть потрапляти вам самі, там і тут, згадуватися окремими рядками, звучати від знайомих і не дуже знайомих, миготіти в стрічці і кидатися в очі в книгах. Правда-правда, спробуйте!

Будемо вдячні за ваші знахідки!

Адже ваша мета - не зіпсувати комусь настрій, правда?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача