Статьи

Linksys Velop: огляд комплекту для створення безшовної Wi-Fi мережі будинку

  1. Комплектація
  2. Дизайн
  3. функціональність
  4. Налаштування
  5. додаток
  6. Тестування і досвід використання

Яким би сучасним, потужним і продуктивним ні ваш роутер, але його можливостей майже завжди буде недостатньо, щоб створити якісне покриття Wi-Fi в дуже великій квартирі або будинку

Яким би сучасним, потужним і продуктивним ні ваш роутер, але його можливостей майже завжди буде недостатньо, щоб створити якісне покриття Wi-Fi в дуже великій квартирі або будинку. Повторювач, прокладка кабелю до окремих клієнтах, установка ще одного роутера або точки доступу можуть вирішити проблему, але всі ці способи в чомусь компромісні, а іноді просто складні. Куди елегантніше виглядають домашні системи Wi-Fi Mesh, що нагадують точки доступу. Ось тільки для їх роботи не потрібен контролер і прокладка кабелів, виробники обіцяють максимально просту настройку і відмінний результат. Сьогодні ми познайомимося з одним з таких рішень - Linksys Velop.

від 7 706 грн

Пропозицій: 8

Комплектація

Комплект поставляється в красивій коробці з дуже щільного картону. Відкидаємо кришку, яка фіксується на магнітах і бачимо основний вміст - два модуля Velop. Лівіше лежить плоский Ethernet кабель. Під ним - документація і два блоки живлення. Напевно, найкрасивіша презентація мережевого обладнання на моїй пам'яті.

Дизайн

Наслідуючи приклад упаковки, модулі також виглядає відмінно. Дві ідентичні «вежі» практично прямокутної форми зроблені з приємного матового пластика. Дві сторони і верхівка усіяні вентиляційними отворами.

Відразу ж хочеться відзначити невеликий розмір модулів, їх можна порівняти з пляшкою води або невеликим термосом. При установці на будь-яку поверхню вони займуть помітно менше місця в порівнянні з найменшим роутером. Всі функціональні елементи приховані від очей, тільки єдиний акуратний діод винесено на верхню межу.

Решта знаходиться на днище, в якому зроблено спеціальне поглиблення для підключення кабелів Ethernet і харчування. Тут же ховаються наклейки зі службовою інформацією, два гігабітних порту, клавіші включення і скидання налаштувань, а також гніздо блоку живлення. В одному з торців зроблено спеціальне трикутний отвір для зручної прокладки кабелів.

Розповімо і про комплектні блоки живлення. Як і модулі, вони виглядають відмінно - красиві «кубики», на 24 Вт кожен, приємні на дотик і можуть похвалитися ергономічним вигином коннектора. Ось тільки їх розмір приховує недолік - при використанні подовжувачів вони будуть перекривати одну сусідню розетку.

Ось тільки їх розмір приховує недолік - при використанні подовжувачів вони будуть перекривати одну сусідню розетку

функціональність

Як ми сказали спочатку, Linksys Velop - це система Wi-Fi Mesh для домашнього використання. Модулі створюють безшовну Wi-Fi мережу з великим радіусом дії. Користувачеві потрібно всього лише оцінити, скільки модулів знадобиться для великої квартири або багатоповерхового будинку.

Кожен модуль являє собою трьохдіапазонний маршрутизатор, що створює одну мережу частотою 2,4 ГГц і дві мережі на 5 ГГц. Одна з мереж 5 ГГц використовується для обміну даними між модулями, тому, на відміну від репитеров, які використовують один канал для прийому-передачі сигналу, продуктивність мережі Velop не повинна змінюватися при підключенні до другого або третього модуля.

Одна з мереж 5 ГГц використовується для обміну даними між модулями, тому, на відміну від репитеров, які використовують один канал для прийому-передачі сигналу, продуктивність мережі Velop не повинна змінюватися при підключенні до другого або третього модуля

Теоретична максимальна пропускна здатність для каналу 2,4 ГГц - до 400 Мбіт / с, а дві мережі 5 ГГц працюють на швидкостях до 867 Мбіт / с кожна (у всіх випадках використовується по дві окремі антени для кожного діапазону в режимі 2: 2 × 2 ).

Теоретична максимальна пропускна здатність для каналу 2,4 ГГц - до 400 Мбіт / с, а дві мережі 5 ГГц працюють на швидкостях до 867 Мбіт / с кожна (у всіх випадках використовується по дві окремі антени для кожного діапазону в режимі 2: 2 × 2 )

В одній мережі може використовуватися до десяти модулів. Доступні набори з одного, двох і трьох Linksys Velop. Площа Wi-Fi покриття кожного - до 185 м².

Площа Wi-Fi покриття кожного - до 185 м²

Ще кожна точка може похвалитися двома гігабітними Ethernet-роз'ємами (універсальні WAN / LAN), чотирьохядерним процесором з тактовою частотою 716 МГц, 4 ГБ flash-пам'яті і 512 МБ оперативної, а також вбудованим Bluetooth 4.0, який використовується під час першого налаштування. USB для підключення периферії і накопичувачів не передбачено, та й другий Ethernet тут скоріше для «галочки» - Linksys явно натякають, що все повинно підключатися по Wi-Fi.

Налаштування

Інструкція та інформація на сайті говорить, що для настройки Velop знадобитися всього лише інтернет-з'єднання і смартфон під управлінням Android 4.4 або iOS 8 (або новіших версій). Просто встановлюємо однойменне додаток Linksys, слідуємо інструкції і буде щастя швидкий Wi-Fi.

При першому запуску потрібно «підписати» умови використання та зареєструвати аккаунт Linksys. Далі програма пропонує вибрати, яка конфігурація устаткування використовувалася до Linksys Velop. Програма пропонує лише два варіанти - з окремими модемом і маршрутизатором і поєднаним модемом-маршрутизатором, що представляє собою один пристрій.

Уже на цьому етапі можуть виникнути певні складнощі - користувач може встановлювати Velop там, де раніше не було ніякого підключення, та й модеми використовують далеко не всі провайдери. Часто в квартиру просто проводиться кабель від маршрутизатора провайдера.

Але вибирати доведеться з запропонованих варіантів. За логікою - наш перший (окремі маршрутизатор і модем). Програма підкаже, що потрібно відключити старий маршрутизатор, підключити до нього Velop, пройти просту процедуру настройки, в перебігу якої доведеться спочатку підключиться до Wi-Fi мережі створеної за замовчуванням (інформація на днище модуля), а потім створити мережу до своєї назви і паролем.

Програма підкаже, що потрібно відключити старий маршрутизатор, підключити до нього Velop, пройти просту процедуру настройки, в перебігу якої доведеться спочатку підключиться до Wi-Fi мережі створеної за замовчуванням (інформація на днище модуля), а потім створити мережу до своєї назви і паролем

В процесі доведеться пару раз звернути увагу на індикатор - він допомагає дізнатися статус пристрою. При вдалому сценарії все вийде відразу і можна приступати до використання або підключати новий модуль.

Гірше, якщо ваш провайдер тимчасово блокує доступ при зміні MAC-адреси або щось працює не так. В такому випадку Velop буде лаятися на відсутнє підключення, пропонувати перезавантажити модуль і спробувати ще раз. Все це відбувається не так швидко, як хотілося б, і вже на етапі налаштування можна почати нервувати.

Благо, є ручне введення налаштувань і можна зовсім пропустити початкову настройку підключення до інтернету, ось тільки ці опції знаходяться внизу, вони не видно відразу, потрібно трохи проскроліть. При цьому опція настройки MAC-адреси доступна тільки після початкового етапу (з основних налаштувань Linksys Velop).

Цікаво, що вибравши варіант підключення до суміщеного модему-маршрутизатора програма не пропонує відключити Wi-Fi у старому пристрої. Якщо не зробити цього самостійно, то у вас просто залишаться дві мережі, які можуть заважати один одному.

В кінці пропонують або підключити ще один Velop, або завершити настройку (з перевіркою наявності оновлень і їх установкою). Після першого досвіду, підключати другий модуль простіше. Інтернет вже є, додаток розповість, де і як встановлювати додаткові модулі (в зоні дії наявних).

Залишається тільки поспостерігати за процесом визначення місця розташування модулів і підбору оптимальних налаштувань з'єднання. Linksys Velop підтримують технологію формування спрямованого сигналу Beam Forming, тому з'єднання між модулями має бути не просто бездротовим, але і досить швидким.

додаток

Вся настройка і управління системою Velop здійснюється виключно за допомогою програми Linksys. Звичного веб-інтерфейсу не передбачено.

Додаток просте і зрозуміле, заплутатися в настройках не вийде, тому що їх мінімум. Основний екран дає інформацію про наявність підключення до Інтернету, які пристрої підключені до мережі Velop. Є можливість дізнатися пароль Wi-Fi і поділитися ним, включити гостьову мережу, батьківський контроль для обраних клієнтів, пріоритезацію трафіку.

Зліва знаходиться меню з усіма параметрами. Підтримуються стандартні типи підключення до інтернету, при цьому у всіх випадках список параметрів максимально спрощений. Наприклад, для Wi-Fi можна вибрати тільки протокол безпеки і змінити пароль. Для батьківського контролю - просто вказати до 10 сайтів, відвідування яких заборонено. Скріншоти дадуть повне уявлення про всі можливості.

Тестування і досвід використання

Для тестування набору з двох Velop я замінив ними домашній роутер. Перший модуль встановив на звичайне місце на початку квартири, де знаходиться кабель провайдера, а другий - в дальній кімнаті, куди не дуже добре «добиває» домашній Linksys EA6400. Від старого принтера, підключеного по USB, довелося відмовитися, зате звичайний ПК вирішив підключити кабелем до другого Velop.

При початковому налаштуванні зіткнувся з невеликими труднощами, описаними вище. Було б зручніше, якби виробник надавав якийсь варіант настройки просунутими користувачами, коли можна відразу вказати використовуваний тип підключення, клонувати MAC-адресу і так далі.

Крім того, якщо ПО першого модуля оновилося відразу після настройки, то другий зробив це тільки через кілька днів використання. При повторній налаштування в офісі збентежила робота світлового індикатора. Світіння синім вказує на нормальну роботу, червоним - на наявність проблем. Модуль нормально працював, але індикатор майже добу світився червоним, після чого змінив колір на синій. Очевидно, ПО Velop ще має потребу в невеликій доробці.

Очевидно, ПО Velop ще має потребу в невеликій доробці

Перше, на що я звернув увагу після підключення та налаштування - навіть один модуль забезпечує відмінне покриття в квартирі, на рівні кращих рішень, які ми тестували. Заяви компанії про покриття 185 м² можна вважати правдивими. Від такої «малятка» подібного не чекаєш. З підключенням другого модуля все стало ще краще. Система створює одну мережу з загальною назвою, а клієнти автоматично підключаються до найближчого модулю - це можна контролювати за допомогою програми.

Підтримується технологія Smart Connect, тому вибір частоти і каналу підключення відбувається без участі користувача. Якщо щось працює не так, то можна провести оптимізацію - Velop просканує ефір і вибере найбільш оптимальні настройки / канали роботи.

Також ми спробували перевірити роботу двох модулів. У всіх випадках, незалежно від того, до якого модулю був підключений клієнт, можна було розраховувати на максимальну швидкість підключення, гарантовану провайдером (в моєму випадку - близько 100 Мбіт / с).

Змінювалася лише затримка. При підключенні до першого Velop кабелем в середньому вона становила 1 мс, по Wi-Fi - 2 мс, а при підключенні по Wi-Fi до другого модулю - близько 3-4 мс.

Модулі Velop були встановлені на відстані близько 15 м з перешкодами у вигляді стіни, меблів та інших предметів між ними. У цьому випадку дві точки «спілкувалися» на швидкості близько 270 Мбіт / с. При використанні одного Velop в місці з відносно поганим сигналом мережу Wi-Fi давала реальні 150 і 50 Мбіт / с для частот 5 і 2,4 ГГц відповідно. Використання другого модуля дозволило підвищити ці результати до 230 і 70 Мбіт / с відповідно. В цілому ми залишилися задоволені отриманими результатами - система працює, але реальна продуктивність буде змінюватися в кожному конкретному випадку.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача