Статьи

Легкий Майнінг для всіх. Як автоматизувати Майнінг і підвищити його ефективність

  1. Зміст статті Останнім часом підходи до Майнінг принципово змінилися. З'явилося близько тисячі альткойнов,...
  2. Кошмари і мрії Майнера
  3. Claymore's Dual Miner
  4. NHM
  5. безпечний майнінг
  6. Продовження доступно тільки учасникам
  7. Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зміст статті

Останнім часом підходи до Майнінг принципово змінилися. З'явилося близько тисячі альткойнов, і добувати якусь одну криптовалюта стало занадто ризиковано. Крос-курси та складність їх Майнінг постійно змінюються. Встежити за цим і перемикатися на більш прибуткові алгоритми вручну нереально, проте є цікаві підходи до автоматизації, про які ми і поговоримо.

Встежити за цим і перемикатися на більш прибуткові алгоритми вручну нереально, проте є цікаві підходи до автоматизації, про які ми і поговоримо

WARNING

Ситуація на кріптовалютном ринку змінюється постійно, тому дані тут рекомендації з часом зажадають коригування. Стеж за новинами і починай з малих вкладень, щоб отримати особистий досвід без серйозних фінансових ризиків.

Кошмари і мрії Майнера

Зовсім недавно початківець майнер діяв за принципом «налаштував і забув». Він вибирав криптовалюта, яка йому здавалася найбільш перспективною, максимум їх було дві: основна і резервна. Після чого прикидав оптимальну конфігурацію «ферми» з урахуванням алгоритмів хешування або купував готові Ноди у оператора хмарного Майнінг. Потім налаштовував і запускав власне майнер - специфічну для кожного алгоритму консольную програму. Далі потрібно задати оповіщення про критичні події і лише зрідка перевіряти, як там капають віртуальні монетки на настільки ж віртуальний рахунок.

Звичайно, багато хто дивився свою статистику по десять разів на день і схоплювалися вночі, але це вже психологічні, а не технічні особливості Майнінг. У той час, коли Litecoin ще був «срібним стандартом», постійного контролю процесу не було потрібно. Швидше було потрібно терпіння, і то невелика.

Спочатку розрахунки всім обіцяли швидку окупність вкладень і отримання прибутку вже в найближчі місяці (максимум - рік). Однак час ішов, і чим популярніше ставала обрана криптовалюта, тим сильніше падали темпи її Майнінг на кожному вузлі через стрімко зростаючої складності обчислення вірного хешу в черговому блоці.

Коли я починав писати цю статтю, здавалося, що «екскаватор» копає дуже бадьоро. Він приносив 5,76 долара в день, і з однієї не найкрутішою відеокарти це був би чудовий збір.

Початок кріптовалютного експерименту, червень 2017 го

Однак це був просто тимчасовий ефект біржових ігор. Як тільки скінчився хайп і курси вирівнялися, та ж система з тими ж налаштуваннями стала приносити все 2,13 долара. В окремі моменти система працювала, вважай, на холостому ходу, так як прибутковість падала нижче долара в день. Те ж саме відбувалося і з іншими криптовалюта, просто в різні періоди. Тому можна було знизити втрати, вчасно переключившись на Майнінг інших монет.

Закінчення кріптовалютного експерименту, липень 2017 го

У хмарних операторів навіть з'явився новий пункт в FAQ, яка пояснювала б постійне зменшення виплат. В абсолютних числах продуктивність придбаної системи залишалася незмінною, а ось її відносна частка в загальній мережі Майнер часто падала швидше, ніж прогнозував онлайн-калькулятор прибутковості.

Додатково підвищувалися розцінки на електроенергію, з'являлися нові чіпи і нові алгоритми. Непередбачуваності додають і біржові шторми, через них виникають години і навіть дні, протягом яких Майнінг обраної криптовалюта стає відверто збитковим.

Наприклад, за один з коротких тестових прогонів я намайніл в Decred еквівалент 18 рублів, а електролічильник накрутив за той же час на 23 рубля. Тобто в цей період мені довелося заплатити більше, ніж вдалося отримати за Майнінг. Треба було призупинити його? Якщо так, то на скільки? Переключитися на іншу криптовалюта? На яку? Добре, що зараз не треба мучити себе цими питаннями посеред ночі, коли спрацювала чергова тривога. Є універсальні системи Майнінг, не прив'язані до якогось одного альткойну і знижують фінансові ризики.

Claymore's Dual Miner

Ця програма вміє одночасно Майні дві криптовалюта на вибір. Перша завжди Ethereum, а друга може бути Decred, Siacoin, Lbry або PASCAL. Причому Майні якась із них буде паралельно з ефіром на тому ж залозі і (майже) без шкоди для швидкості. Досягається це глибокої оптимізацією коду (використовуються асемблерні вставки), більш повним завантаженням відеокарти, підтримкою протоколу Stratum замість HTTP (з ним менше затримки при отриманні і вивантаженні завдань) і іншими хитрощами. Є версії для Linux і Windows.

Dual Miner дозволяє поєднувати відеокарти AMD і Nvidia в одній фермі і показує детальну статистику по роботі кожної з них. Це дуже зручно для виявлення дефектного заліза і помилок в установці параметрів. У прикладі нижче використовується змішана ферма з семи відеокарт. Вони називаються GPU0 - GPU6 і мають різні настройки. Відеокарта під номером п'ять дає збої, хоча запас по TDP є (її вентилятор ще обертається на половинній швидкості, та й температура далека від критичної).

Помилка в роботі однієї відеокарти

Запуск з командного рядка у Claymore's Dual Miner максимально полегшений. У викачаному з GitHub архіві ти знайдеш батники з промовистими назвами. Наприклад, start_eth + sia.bat запустить одночасний Майнінг ефіру і Siacoin. Для цього потрібно спершу відредагувати його - відкрити як простий текстовий файл і вписати замість YOUR * адреса гаманця, назва Воркер, email та інші дані.

Згідно з документацією, Claymore's Dual Miner підтримує відеокарти обох виробників, випущені в останні шість років. Оскільки він використовує асемблерну оптимізацію з урахуванням архітектури GCN, то відеокарти AMD порівнянного рівня показують в ньому найкращий результат, ніж рішення Nvidia. Однак стабільна робота Майнера відзначається тільки на сучасних відкритих AMD з архітектурою GCN 3.0 і вище. Решта часто дають збої. Шанувальникам «зелених» краще вибрати Майнер з CUDA-оптимізацією, про які ми поговоримо далі.

Бочка дьогтю: в алгоритм Майнера закладена комісія (1% для Майнінг однієї криптовалюта і 2% за паралельний Майнінг двох альткойнов). Тобто 72 з з кожної години майнер працює на розробника. Реально буває і більше, оскільки він періодично «забуває» перемикатися на твій гаманець. Такий баг (або фіча) відзначається не у всіх, але його природа викликає питання.

Виняток становить Decred. Ця криптовалюта Майні без комісії, але поки вона найменш прибуткова. Якщо запустити майнер з опцією --nofee, то комісія також стягуватися не буде, але при цьому впаде швидкість, так що ти нічого не вигадаєш - це умисне обмеження.

Майнер підтримує віддалене управління через протокол JSON. Знову ж таки, це палиця з двома кінцями. Можна лише довіряти репутації розробника і вірити в те, що, крім тебе, твоїх Майнер ніхто управляти не буде.

Можливо, ти пам'ятаєш показову історію з Асіка серії Antminer. У квітні 2017 року них виявили бекдор , Що дозволяє віддалено відстежувати і відключати Майнер. Ось тобі і «анонімність»! Ось тобі і «повний контроль»!

Сьогодні скачати Claymore's Dual Miner часто не дають самі браузери. На VirusTotal 31 з 61 антивіруса визначають його як потенційно небезпечне ПО або троян, а Chrome просто блокує завантаження, як шкідливу. Вихідний код Майнера закритий і захищений від налагодження, тому проаналізувати його вкрай складно. Нехай тебе не збиває з пантелику завантаження Майнера з GitHub - там іноді зустрічаються і пропрієтарні розробки.

NHM

Є інша, виключно проста в освоєнні і більш універсальна програма для Майнінг - клієнт пулу NiceHash Miner (NHM). Вона підтримує Claymore's Dual Miner як опціональний компонент, але працює також і з опенсорсний Майнер, в тому числі CUDA-оптимізованими. NHM НЕ Майні на користь розробника (відсутній dev fee) і не блокується антивірусами - вони можуть лаятися тільки на окремі Майнер при їх автоматичному скачуванні.

NHM поширюється з відкритим вихідним кодом. Порядок її використання зводиться до установки і натискання кнопок «Бенчмарк» і «Старт», але рекомендую спочатку зробити кілька твиков заради безпеки. Навіть якщо ти будеш користуватися іншою програмою, суть у них спільна.

безпечний майнінг

Під час Майнінг відеокарти працюють в нехарактерному для них режимі та швидко перегріваються. Сила струму, напруга ядра, тепловиділення і багато інших параметрів істотно перевищують рекомендовані виробником значення. На відміну від ігор, при Майнінг навантаження утримується на максимальному рівні в режимі 24 ✕ 7. Причому вона залишається екстремально високою не тільки для шейдерного домену відеокарти. МОП-транзистори і інші елементи силових ланцюгів нагріваються в ході нескінченного обчислення хешів понад 120 ° С, а штатна система охолодження просто не справляється. Такий режим експлуатації перетворює відеокарту в короткоживучі деталь і дає уявний приріст в швидкості, оскільки в розрахунках через деякий час виникають помилки. Вони далеко не завжди з'являються через перегрів. Це просто наслідок тривалої роботи в критичному режимі.

Це просто наслідок тривалої роботи в критичному режимі

Помилка не завжди пов'язана з перегрівом

У прикладі нижче я збільшив допустиму температуру всього на один градус. Це призвело до підвищення споживання відеокарти на 15 Вт і різко знизило її енергоефективність, практично не змінивши ситуацію на швидкості розрахунків.

Падіння енергоефективності при підвищенні температури

Майні довго і стабільно допоможе обмеження TDP або максимальної температури чіпа. Задати ці параметри можна фірмової інструменту керування видюхой (ASUS GPU Tweak, MSI Afterburner і подібні). Просто вибери значення з діапазону безпечних і комфортних за рівнем шуму системи охолодження. Зазвичай це цифри до 80 ° С. По специфікаціях чіпи витримують і більше, але в даташітах вказані саме короткочасні граничні значення для самого ДП. Якщо температурний ліміт не встановлений, з'являється ризик не просто помилок через перегрів, а фізичного руйнування обладнання (пробою діелектричних шарів, відпаювання SMD-компонентів) і загоряння. Далеко не найдешевші відеокарти в буквальному сенсі горять у жадібних Майнер синім полум'ям.


Продовження доступно тільки учасникам

Варіант 1. Приєднайся до товариства «Xakep.ru», щоб читати всі матеріали на сайті

Членство в співтоваристві протягом зазначеного терміну відкриє тобі доступ до ВСІХ матеріалами «Хакера», збільшить особисту накопичувальну знижку і дозволить накопичувати професійний рейтинг Xakep Score! Детальніше

Варіант 2. Відкрий один матеріал

Зацікавила стаття, але немає можливості стати членом клубу «Xakep.ru»? Тоді цей варіант для тебе! Зверни увагу: цей спосіб підходить тільки для статей, опублікованих більше двох місяців тому.


Треба було призупинити його?
Якщо так, то на скільки?
Переключитися на іншу криптовалюта?
На яку?
Ru»?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача