Статьи

Лайфхак: як відмовитися від алкоголю, кави, таблеток, м'яса та інтернету

  1. Про відмову від шкідливих звичок
  2. Про вегетаріанство
  3. Про веганскої одязі
  4. Про відмову від інтернету
  5. про відкриття

Женя Количев, співробітник Prodigi Agency, старший редактор сайту   Red Bull   Україна і Росія, розповідає, як стати вегетаріанцем, відмовитися від шкідливих звичок, а також в якості експерименту рік не користуватися інтернетом Женя Количев, співробітник Prodigi Agency, старший редактор сайту Red Bull Україна і Росія, розповідає, як стати вегетаріанцем, відмовитися від шкідливих звичок, а також в якості експерименту рік не користуватися інтернетом.

Про відмову від шкідливих звичок

Мені 25 років. У 16 я відмовився від вживання алкоголю, сигарет, наркотиків і кави. Також вирішив приймати медикаменти тільки в самих крайніх випадках. Антибіотики - це щось зайве для організму.

Це був етичний вибір, я чітко розумів, що цих речовин не буде в моєму житті ніколи. Мені здавалося, що інтоксиканти і наркотичні засоби негативно на мене впливають, впливають на свідомість. Та й просто виникали питання, для чого мені це потрібно. До цього я не вживав алкоголь у великій кількості. Мене просто дивувало ставлення суспільства до цього питання.

Більшість вважає, що якщо ти п'єш чуть-чуть, то це нормально. Якщо це не заборонено законом, то не несе в собі нічого поганого. Проте шкода від легких наркотиків - приблизно такий же, як від певного алкоголю. Але оскільки ці наркотики заборонені, будь-яке їхнє вживання вважається наркоманією, а людина, їх вживає - наркоман. У той же час до людей, які випивають, ставлення зовсім інше.

Я не хочу давати гроші людям, відповідальним за навмисне вбивство. Не хочу бути з ними заодно

Я принципово не вживаю продукцію, вироблену на алкогольному заводі - навіть безалкогольне пиво або солодку воду. Адже, купуючи нешкідливий напій, ми віддаємо гроші компанії, яка створює продукт, що впливає на здоров'я, смертність. Я не хочу давати гроші людям, відповідальним за навмисне вбивство. Не хочу бути з ними заодно, я їх не підтримую, і мале, що я можу зробити - це не платити їм.

Спочатку у близьких, друзів виникало багато питань, чому я не п'ю: що, зовсім, а трохи, а на новий рік? Думали, що я хворий або закодований. Люди рідко сприймають відмову від алкоголю як позитивний досвід. Але потім все звикли.

Про вегетаріанство

Коли мені було 19, я вирішив стати вегетаріанцем. Відмовився від м'яса, риби, морепродуктів, намагаюся не їсти яйця. Це теж був свідомий вибір. Якщо ти цінуєш своє життя, то повинен цінувати і життя іншої людини або істоти. Мені завжди здавалося, що бити інваліда або жінку - це непорядно, низько. Вибирати життя у кого-то, хто слабший, неетично.

Я можу зрозуміти, коли людина в прагненні прогодувати себе видобуває м'ясо, опиняючись один на один з ведмедем. Але в сучасному світі виробляються реальні гроші масового вбивства тварин. А людина виступає замовником. Для мене це неприйнятно.

У якийсь момент я подумав: я можу не їсти їжу, яка видобувається шляхом вбивства, і від цього не буде ніякої шкоди. Те ж саме було з одягом, взуттям. Починаєш шукати альтернативу, речі, які замінять для тебе те, що пропонує суспільство.

Чи важко бути вегетаріанцем в Україні? Якщо готувати вдома, то проблем в підборі продуктів немає. Та й в Києві вже вистачає закладів, де є вегетаріанське меню або просто можна замовити щось без м'яса. У маленьких українських містах, звичайно, немає спеціалізованих кафе, громадського харчування. Але завжди можна знайти альтернативні страви. Наприклад, з'їсти овочеву піцу або вареники.

Звичайно, в Європі з вегетаріанськими продуктами все набагато краще. Наприклад, на звичайному пляжі в Чорногорії я бачив вегетаріанське морозиво, друзі в Голландії відвідували окремі ковбасні павільйони з веганскої ковбасою і сиром. є компанія Rochester organic ginger , Яка робить безалкогольне пиво і вино на основі імбиру, який створює терпкий смак.

В цілому, нам, вегетаріанцям набагато простіше знайти доступні продукти, ніж Ваганов. Я вживаю молочні продукти, тому не відчуваю дефіциту білка. А вегани змушені замінювати коров'яче молоко соєвим, літровий пакет якого стоїть за 100 грн.

У сучасному світі виробляються реальні гроші масового вбивства тварин. Людина виступає замовником. Для мене це неприйнятно

Перший час мені теж було складно. Я жив з батьками і їм нелегко було пояснити свій вибір. Нам доводилося готувати загальну їжу, я не завжди міг пояснити, чому мені не підійде суп, приготований хоч і без м'яса, але на бульйоні, або картопля, смажена на тваринному жирі. Але з часом батьки побачили в цьому всім здорову думку і схвалили.

Фізичних проблем не було. Я займаюся спортом - тайським боксом, ходжу в атлетичний зал. Я тепер взагалі не розумію, як люди можуть вживати алкоголь, курити, їсти м'ясо і поєднувати це із заняттями спортом. Я відчуваю себе легко, мені вистачає енергії. До того ж, коли перестаєш їсти м'ясо, стаєш спокійніше. Я відчув гармонію в собі.

Про веганскої одязі

Ставши вегетаріанцем, я також перестав купувати хутряну, шкіряний одяг і товари, які тестують на тваринах - предмети особистої гігієни, побутову хімію.

Знайти такі товари досить просто. Найчастіше компанія-виробник пише, що їх продукт не тестувався на тваринах. А всесвітня організація Peta2 піклується про те, щоб така інформація була достовірною. Також є виробники, про яких відомо, що вони тестують свої продукти на тварин.

Я займаюся спортом, відчуваю себе легко, мені вистачає енергії. І не розумію, як люди можуть вживати алкоголь, курити, їсти м'ясо і поєднувати це зі спортзалом

Веганські взуття та одяг маркується літерою V. Багато світових брендів випускають спеціальні веганські моделі. Наприклад, є такі кросівки Native Shoes, Saucony, Dr Martens і багато інших.

Наприклад, є такі кросівки Native Shoes, Saucony, Dr Martens і багато інших

В процесі виробництва веганскої одягу і взуття не використовуються матеріали, які побічно або безпосередньо можуть бути пов'язані з жорстоким ставленням до тварин. У звичайному ж виробництві можуть, наприклад, використовувати клей, зроблений з жуків, а фарбу розпилюють тваринам в очі, щоб протестувати її якості.

Більшу частину речей я замовляю в інтернеті - зараз все що завгодно можна доставити зі Штатів, проблем з цим немає. У Києві є кілька магазинів з широкою лінійкою веганських товарів, наприклад, Kapkan shop .

Про відмову від інтернету

Цей експеримент я провів в той же період, коли відмовився від м'яса. Хотілося зосередити свою увагу на соціальній і активістської діяльності. У якийсь момент я відчув, що життя в онлайні займає надто багато часу. Я абсолютно не розумів, що відбувається на вулиці. Але ж все, що реально впливає на життя - це не те, яка кількість лайків зібрав твій юзерпік, а то, що відбувається навколо твого будинку.

Я відключив будинку інтернет і протягом року не користувався ним зовсім. Ні поштою, ні соцмережі, нічим. Правда, я ще вчився в університеті, і у мене не було великої необхідності в інтернеті. Всю інформацію я отримував на лекціях, з книг і бібліотек.

Всю інформацію я отримував на лекціях, з книг і бібліотек

Звичайно, спочатку багато в моєму оточенні сприймали цю відмову як якусь крайність, звичайно, жартували. Але більшість людей зрозуміли це як особистий челлендж і відреагували цілком нормально.

Після того, як я відмовився від інтернету, у мене з'явилася величезна кількість часу. Я почав займатися саморозвитком, спортом. Намагався знаходити альтернативні варіанти проведення часу: відвідував лекції, театри, кіно, спілкувався з друзями.

Все, що реально впливає на життя - це не те, яка кількість лайків зібрав твій юзерпік, а то, що відбувається навколо твого будинку

Через рік інтернетом став необхідністю - я почав вести спортивний блог. Експеримент був закінчений. Але ще на старті я розумів, що я не відмовляюся від інтернету на все життя, мені просто хотілося перевірити себе. Взагалі мені подобається ставити завдання і намагатися знаходити шляхи їх вирішення.

Зараз я користуюся інтернетом, в тому числі і соцмережами, але в основному для роботи. Домашній інтернет у мене з'явився буквально півроку тому. Також я користуюся простим телефоном Nokia - він може тільки дзвонити і посилати смс. Ще я свідомо вирішив не заводити екаунт в Instagram - для роботи він мені не потрібен.

про відкриття

Самим унікальним відкриттям в результаті всіх цих експериментів, як би банально це не звучало, було усвідомлення того, що всі бар'єри - в голові. Багато хто ставить собі за мету вести здоровий спосіб життя, але потім думають: завтра - день народження у друзів і там потрібно буде випити келих вина, або що ти будеш несолідно виглядати, якщо на футболі не вип'єш келих пива, або що ти не мужик, а то й їж м'ясо. Це все стереотипи, які насправді в голові.

Я не сприймаю відмову від алкоголю, м'яса і всього іншого як обмеження. Коли людина народжується, він намагається проводити час так, як йому хочеться, щоб бути максимально щасливим і задоволеним. Я до цього прагну. Коли ти маленький, ти не думаєш, що тобі терміново з ранку потрібно випити кави, щоб відчувати себе добре. Або якщо не вип'єш трохи спиртного, не зможеш піти на дискотеку. Це бар'єри, які ми самі собі створюємо.

Це бар'єри, які ми самі собі створюємо

Якщо хочеш знайти місця, де поїсти вегетаріанську їжу, ти їх знайдеш, хочеш займатися спортом - будеш відчувати себе добре.

Багато хто думає, що ти будеш несолідно виглядати, якщо на футболі не вип'єш келих пива, або що ти не мужик, а то й будеш їсти м'ясо. Це все стереотипи в нашій голові

Ще одним відкриттям для мене стало ком'юніті людей, які ведуть подібний моєму спосіб життя. Приходиш в кафе, де не їдять м'ясо, бачиш схожих на тебе людей, вони всі позитивні, талановиті, креативні. Їх багато, особливо серед молоді.

У майбутньому мені б хотілося спробувати веганство, але поки я до цього не готовий. Не те щоб мені слабо, але мене б це не задовольняло повною мірою. В Україні відсутні певні продукти, без яких я б відчував себе дискомфортно.

фото: lizzelc.com , ben dalton , Marcelo Graciolli

Спочатку у близьких, друзів виникало багато питань, чому я не п'ю: що, зовсім, а трохи, а на новий рік?
Чи важко бути вегетаріанцем в Україні?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача