Статьи

«Культурний шар»: Живопис, графіті і D & D Джітьюна

  1. Графіті може підштовхнути до вивчення академічного рисунку та живопису. Класична школа малювання стати...

Графіті може підштовхнути до вивчення академічного рисунку та живопису. Класична школа малювання стати опорою для кар'єри дизайнера. Межі між напрямками в творчості часто умовні або зовсім не потрібні. Це доводить новий герой рубрики «Культурний шар» - Джітьюн Неверов .

Малювати графіті я почав ще в школі, в 2009 році, разом зі своїм товаришем - Максом Маколей. Саме графіті показало мені, що потрібно розвиватися далі - пізнавати нове і вдосконалювати навички. Так я потрапив до Читинської центральну дитячу художню школу. Там мене і зачепило малювання - живопис, академічний рисунок. Я зрозумів, що хочу займатися в житті.

Продовжувати навчання я планував в Читі, не було можливості виїхати в інше місто - на це просто не було грошей. Мені порадили наше Забайкальское крайове училище мистецтв.

Рідні вже нормально ставляться до моєї творчості і тому, чим я хочу займатися в житті. Але, коли я тільки починав малювати, думали, що перебешусь. У 9 класі я прийшов і сказав, що хочу вступити в училище мистецтв на художника. Реакція, звичайно, була передбачуваною. Говорили: «Ти як жити-то далі будеш?». В той момент мене переконали, але я провчився 10 клас і все-таки зрозумів, що - це не моє. Тоді і поставив ультиматум батькам, пішов зі школи і вступив до училища. Спочатку всі думали, що робота художника - це несерйозно, але коли я почав заробляти своєю творчістю і перестав залежати від батьків, ставлення змінилося.

Коли половина диплома була вже готова, мене забрали в армію - в середньо-спеціальних навчальних закладах відстрочка дається тільки до 20 років. Я розраховував, що дадуть довчитися, але немає. В армії малював бойові листки, сатиричні газети, під кінець учебки написав портрет свого командира маслом.

Зараз заново пишу диплом. Це вже не та робота, що я починав колись. Мені і на той момент моя тема не дуже подобалася - я писав диплом на тему графіті, але цю тему на полотні дуже важко передати, тому що масштаб не той. А графіті все-таки відноситься вже до монументального живопису.

Зараз я пишу диплом на тему настільної словесної гри Dungeons & Dragons або інакше D & D. Це формат ігор, в яких є майстер, гравці, а ігрові події зазвичай відіграються кидком кубика - такий собі елемент несподіванки: бувають як феєричні невдачі, так і перемоги. Можна поринути в суворий світ фентезі, просто сидячи за столом з кухлем чаю, і мені це дуже подобається. І зараз я пишу етюди для своєї дипломної роботи на цю тему.

У графіті я ніколи не був прихильником того, щоб бігати вночі і малювати. До сих пір вважаю, що це нерозумно. Склалося так, що ми з другом починали малювати в той момент, коли у нас в місті почали дуже багато уваги приділяти цьому напрямку. З'явилися люди, які почали піднімати графіті в Читі. Було досить багато так званих «договірних стін», на яких абсолютно вільно дозволяли малювати. За рахунок цього в перший час ми заробили собі репутацію і портфоліо. Довели, що можемо зробити здорово, і нам давали добро.

Конкуренції в сфері графіті зараз в Читі немає взагалі. При цьому інтерес до нього не сказати, що спав, просто залишилося мало людей, які ним займаються. Як такого масштабного руху немає. Раніше на День молоді в «Мегаполіс Спорті» в парку X-Coast проводилися змагання з графіті. Ми з Маколей кілька разів брали участь, вигравали, потім вже судили хлопців. Зараз не знаю, проводяться ці змагання чи ні.

Щоб графіті-напрямок розвивався, потрібні люди, які підігрівають до нього інтерес, що роблять складні круті роботи. Щоб навколишні дивилися і думали: «Я хочу також робити». У нас же поки вважають, що ті, хто займається графіті - шкідники. Але ж є чудові, красиві і цікаві роботи - саме з точки зору художньої цінності. Але, на жаль, зараз в Читі в цій сфері працюють всю людину три - Axel13, Flame і я. Наскільки мені відомо.

Ми з друзями виставлялися в рамках проекту «Міст через реальність». Зібрали величезну сову з коробок - на той момент це була єдина інсталяція. Вирішили показати саме її, тому що «Міст через реальність» позиціонується як проект, який представляє нові віяння в мистецтві, щось дивне, незрозуміле.

Чесно кажучи, велика частина робіт «Моста через реальність» занадто своєрідна, дійсно цікаві роботи я бачив тільки кілька разів.

Сучасне мистецтво раніше я не розумів, тепер розумію, але мені воно не подобається. Мені більше до душі класична академічна школа. З її допомогою можна домогтися більш цікавих рішень. Але я розумію, що сучасне мистецтво стало таким не випадково. Раніше в основі стояв реалізм, класицизм, романтизм, але з приходом фотографії в маси у живопису з'явився прямий конкурент, який набагато сильніше в питаннях відображення реальності. Зараз більше важлива концепція, а кошти її реалізації вже на другому плані.

Є дуже багато хороших художників. В кожному часовому проміжку і стильовому напрямку є окремі художники, які мені подобаються. Якщо в загальному - це, напевно, це Альфонс Муха - засновник стилю ар-нуво. З російських художників подобаються Рєпін, Шишкін, Серов, Айвазовський.

Я ще шукаю свій стиль. Мені подобається писати портрети - така швидка етюдна живопис. Думаю, що результат виходить дуже цікавим через те, що немає часу замусолили роботу пензликом. З'являються цікаві ефекти, змішання фарб. Це вже більш інтуїтивне творчість. Люблю і ретельно попрацювати. На сьогодні найскладніша моя робота - лицар - через формат роботи. Сама копітка - натюморт в стилістиці Дикого Заходу.

Послуги живописця потрібні далеко не завжди, частіше потрібно дизайнер або оформлювач. Поки я не можу назвати себе повноцінним дизайнером, але я рухаюся в цьому напрямку. Намагаюся дізнатися щось нове, стежу за тенденціями в розробці фірмових стилів, логотипів. Спочатку було просто цікаво цим займатися, але зараз це вже потрібно для роботи. Мистецька освіта, звичайно, допомагає - є розуміння композиції, можна зробити ескізи в потрібній колористиці, але дизайнер повинен звертати увагу не тільки на це, але і на функціональність, вміти підкреслити потрібне.

Вважається, що для того щоб стати майстром, потрібно витратити на заняття 10 тисяч годин. Я малюю близько 6 годин в день. Без практики, звички і дисципліни, нічого не буде. Ти просто не встигнеш намалювати все, що задають по навчанню. Якщо не розпланувати свій час, просто потонеш в боргах. Якось раз ми всім скопом під час сесії допомагали товаришеві намалювати 300 начерків.

Будь-яка творча людина, як правило, не від світу цього. Він мислить трохи іншими категоріями, під іншим кутом дивиться на світ. Є як «відлетіли», так і люди, помічає гострі проблеми і позначають їх у своїх роботах. Зазвичай по картині відразу видно, до якої категорії відноситься автор. Але зараз це не завжди зрозуміло через сучасних тенденцій в мистецтві.

Марія Шестакова 16:42, 20 грудня 2017Говорили: «Ти як жити-то далі будеш?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача