Статьи

Кросбраузерність верстки сайту: що це таке, як перевірити, як забезпечити

 1. кросбраузерність верстки
 2. Як забезпечити кроссбраузерность сайту
 3. Вендорний префікси
 4. універсальність елементів
 5. Як перевірити кроссбраузерность сайту
 6. Як впливає на відвідуваність сайту

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу

Кросбраузерність - здатність веб-ресурсу підлаштовуватися під кілька браузерів і коректно відображатися в них.


Більше відео на нашому каналі - вивчайте інтернет-маркетинг з SEMANTICA

Наприклад, ви зробили сайт для вашого інтернет-магазину. Ви розробили красивий дизайн, який приємний для очей. Але на ваш сайт користувачі заходять через різні браузери. Хтось взагалі використовує смартфон. І якщо ви не перевірили кроссбраузерность ресурсу, може статися, що в деяких браузерах сайт буде відображатися погано.

Можуть з'їжджати елементи, можуть не відображатися картинки, стануть непривабливими шрифти. Людина не буде користуватися таким сервісом. Він піде шукати далі.

Завдання розробника сайту - зробити його так, щоб незалежно від браузера і пристрої ресурс відображався правильно.

кросбраузерність верстки

Між браузерами йде конкуренція. Раніше кожен намагався додати виняткові фішки і опції. Це призвело до того, що стандарти HTML перестали дотримуватися, і кожен браузер по-своєму відображав сторінки.

Netscape Navigator вибув з гонки, віддавши монополію Internet Explorer. Через майже одночасно почали набирати обертів проекти Mozilla Firefox (Gecko), Google Chrome (Blink), Opera (WebKit) і Safari (WebKit), розділивши ринок між собою і змусивши спільноту задуматися над питанні кросбраузерності своїх сайтів.

правильна верстка сайту викликає довіру у користувачів. Вони з зручністю зможуть користуватися ресурсом. Лояльність аудиторії - важливий показник.

Розробити кросбраузерності верстку - окреме питання при роботі над великим проектом. При виконанні цієї умови найчастіше задіюються CSS і HTML правила, іноді доповнюються невеликим JavaScript (jQuery) кодом.

Виконується аналіз цільових платформ, з яких найбільш ймовірно і часто приходить клієнт на сайт, увага концентрується на найбільш популярних браузерах і дозволах екранів. Для цих цілей можна використовувати Яндекс Метрика, Google Analytics і інші сервіси збору даних про відвідувачів.

На сьогоднішній день виробники браузерів почали активно займатися своєчасної підтримкою стандартів World Wibe Web, HTML 5 і CSS 3, що безсумнівно позначилося на якості відображення сторінок. Однак, в деяких властивостях каскадних таблиць і трактуванні коду, навіть зараз на різних движках зустрічаються суттєві розбіжності, які необхідно виправляти вручну.

Як забезпечити кроссбраузерность сайту

Використання CSS hacks

"CSS хакі" - уривки коду, що розуміються тільки одним певним браузером. Якщо ваш сайт коректно відображається в двох браузерах, а в трьох інших щось йде не так, найчастіше питання вирішується дописуванням хаков для кожного з трьох невірно-інтерпретує движків. Хакі - самий "брудний" спосіб виправлення помилок, робить код не естетичним і не дійсним, але робочим.

Вендорний префікси

Залишилися, як ще один рудимент браузерних воєн, особливо браузерів WebKit. Більш "чистий" і чесний спосіб, ніж використання хаков.

Кожен браузер має власні властивості з Вендорний префіксом, так, наприклад елемент border-radius в Mozilla Firefox представлений властивістю -moz-border-radius, а в Chrome і Safari -webkit-border-radius. Такі властивості змінюють поведінку елемента тільки в певному браузері, і ігноруються іншими платформами.

універсальність елементів

Робіть упор на універсальні елементи - ті, які однаково працюють в більшості браузерів. Робота тільки з ними зробить код коротким, чистим і зрозумілим.

Перевірити підтримку правил можна на безкоштовному сервісі caniuse.com. У наочному поданні у вигляді таблиць можна уточнити, починаючи з якої версії той чи інший тег введений в підтримку кожним движком, і чи можна його застосовувати

Як перевірити кроссбраузерность сайту

Ви верстали сайт. Врахували поради. Настав час його перевірити. Перший спосіб - встановити на віртуальну машину всілякі браузери, відкрити свій сайт в кожному і подивитися.

Так само є спеціальні сервіси перевірки сайту на кроссбраузерность.

 • browsershots.org
  Перевага: Дозволяє отримувати скріншоти з великої кількості різних версій двигунів.
  Недолік: Довге очікування.

Недолік: Довге очікування

 • crossbrowsertesting.com
 • browserstack.com
  Перевага: Потужні засоби для глибокого аналізу веб-ресурсу в режимі онлайн.
  Недолік: Платне використання більшості функцій.

Як впливає на відвідуваність сайту

Існує негласна статистика, яка говорить про те, що Яндекс Браузер і Chrome користуються популярністю молоді, а Opera і Mozilla віддають переваги вже працюють люди. Уявіть, що ви створили сайт зі скейтбордингу для молоді, а його оформлення з тріском провалюється в Chrome. Шрифти не завантажуються, відступи з'являються зовсім не там, де вони повинні бути - справжня катастрофа маркетингу, втрата цільової аудиторії.

Це був лише наочний приклад того, як кроссбраузерность важлива для будь-якого проекту. Саме те, наскільки добре ваш сайт підтримує найбільшу кількість браузерів, залежить його відвідуваність і інтерес користувачів до проекту.

Ніхто не буде читати блог з мобільного телефону, якщо літери на сайті дрібні і нерозбірливі, відвідувач піде з сайту, якщо побачить, що в його браузері дизайн виглядає нечитабельне і жахливо.

До того ж, пошукові системи піднімають внутрішній рейтинг сайтів, оформленим відповідно до стандартів сучасної верстки, що також позитивно позначиться на конверсії проекту.

Так само в блозі у нас є стаття про адаптивну верстку.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.