Статьи

Кращий ірландський, шотландський, американський віскі

 1. Кращий шотландський віскі (скотч)
 2. Кращий ірландський віскі
 3. японський віскі
 4. Канадський віскі
 5. Кращий американський віскі

Зміст:

 1. Кращий шотландський віскі (скотч)
 2. Кращий ірландський віскі
 3. японський віскі
 4. Канадський віскі
 5. Кращий американський віскі

Віскі - алкогольний напій, в дослівному перекладі означає «вода, що дає життя». У всьому світі прийнято вважати, що цей напій - для впевнених в собі, спокійних людей. Процентний вміст спирту в віскі - від 32 до 60%, тому п'ють його, як правило, чоловіки, але деякі жінки також його люблять. Наприклад, відомо, що залізна леді Великобританії, Маргарет Тетчер, дуже поважає хороший віскі.

Проводять віскі методом перегону набрід сусла з різних видів зерна. В основному для його виробництва використовують ячмінь і пшеницю, рідше - жито, а ось віскі, зроблене з кукурудзи, називають бурбон.

Після того як зерно дозріває, віскі купажується, тобто, змішується зі спиртом і водою, а в деяких випадках - з вином або ароматичними речовинами. Після отриманий напій витримують в дубових бочках. Колір цього міцного напою може бути як ніжно-медовим і золотистим, так і розкішно-каштановим. З віскі можна приготувати Бейліс в домашніх умовах , І цей напій також підкорить вас.

Серед найбільших виробників напою можна відзначити Ірландію і Шотландію, кожна з цих країн бореться за звання кращої. Цей напій роблять також в Америці, Японії, Швеції, Індії, Канаді. Любителі віскі також часто сперечаються, який віскі краще - ірландський або шотландський.

Кращий шотландський віскі (скотч)

Кращий шотландський віскі (скотч)

Шотландці вважають, що саме вони винайшли віскі, відмінна риса якого - копчений присмак, що виходить в результаті сушіння сировини на торф'яних вугіллі. Багато хто любить шотландський віскі саме за цей своєрідний смак, а деяким він, навпаки, не подобається.

ЛучшіепроізводітелівісківШотландіі- Johnnie Walker, Chivas Regal, White Horse, Glenfiddish, Cardhu.

Звичайно, на популярність і продаваемость всіх відомих світових марок впливають смакові якості напою, а також індивідуальні переваги покупців, які дійсно знають, як правильно пити віскі . Але, тим не менше, найкращу марку в світі завжди визначає конкурс і журі.

Johnnie Walker

Найкращий шотландський віскі. Ця марка займає перше місце за своєю популярністю на світовому ринку.

Особливість даної марки полягає в доступності напою як для тих, хто не може дозволити собі придбати дорогий скотч, так і для поціновувачів-колекціонерів, які в змозі купити ексклюзивну пляшку.

Ця марка віскі почала своє існування в другій половині 19 століття. На самому початку торгова марка називалася Old Highland, але пізніше, в 1901 році, була перейменована в усьому відомий Johnnie Walker.

Chivas Regal

Займає друге місце з лідерства на світовому ринку. Дата його народження припадає на 1801 рік. Цей скотч відрізняється м'яким смаком, невластивим шотландському віскі. Chivas Rеgal також припаде до душі любителям сильно копченого присмаку напою.

White Horse

Напій робиться з суміші декількох сортів віскі з солоду і з зерна в співвідношенні 70:30%. Саме ця особливість і зробила марку настільки популярною.

Відео про кращих сортах шотландського віскі

Glenfiddish

Цікава особливість цієї марки - її дата випуску: 7 cічня 1887 року в акурат на свято Різдва. Власники винокурні - сім'я Грант, які і сьогодні продовжують справу своїх прадідів.

Cardhu

Напої даної марки мають настільки тонкий і м'який смак, що часто їх називають жіночими. Це можна пояснити тим, що засновниця винокурні - жінка, Елізабет Каммінг. Cardhu - найбільш відомий односолодовий скотч в світі.

Крім того, можна виділити і такі кращі сорти шотландського віскі, як AnCnoc, що володіє грубим, пряним і солоним смаком, а також Дюарс, що відрізняється досить невисокою ціною і приємним смаком.

Кращий ірландський віскі

Ірландці стверджують, що батьківщина віскі - саме їхня країна. Солод, призначений для виготовлення віскі, тут сушиться в печах, а не на торфі. Також ірландці використовують для виробництва потрійну дистиляцію, що робить напій більш м'яким і приємним на смак. У цій країні виробляється улюблена багатьма марка віскі Jameson - перша в Ірландії винокурня з виготовлення віскі.

Незважаючи на те що найбільш популярними в світі є марки шотландських скотчей, ірландці також виробляють високоякісний алкогольний продукт. Для отримання купажовані віскі ірландські виробники так само, як і шотландські, змішують чистий або односолодовий продукт із зерновим.

За чинним в Ірландії закону віскі повинен витримуватися не менше, аніж три роки.

За асортиментом ірландські віскі кілька поступаються шотландським, але деякі з них навіть більш популярні, ніж шотландські скотчи.

Який же ірландський віскі краще? Серед відомих марок найбільшою популярністю користуються: Tullamore Dew, Bushmills, Jameson.

Tullamore Dew

Завдяки своєму винятково м'якому смаку і присутності тонких ноток лимона, прожарений дерева і горіха, ця марка по праву вважається візитною карткою Ірландії. Tullamore Dew неодноразово отримував титул кращого ірландського віскі з унікальним смаком.

Свою назву напій отримав завдяки місту, в якому проводився - Талламорі, а «дью» в перекладі з ірландського означає «свіжий», «чистий», «роса». Етикетку пляшки прикрашає логотип із зображенням ірландських вовкодавів, які є національним державним символом.

Jameson

Найпопулярнішим ірландським віскі по праву вважається Jameson. Цей алкогольний напій почали виробляти більше 200 років тому. Його характерні риси - м'якість і особливий, золотистий колір, який утворюється в результаті витримки напою в спеціальних бочках, виготовлених з дуба.

Відео про те, який ірландський віскі краще

Bushmills

Якщо Tullamore Dew - кращий ірландський віскі, то Bushmills є справжнім довгожителем, оскільки входить в число найстаріших віскі в країні. Вперше він з'явився на світло в 1608 році. Його характерна особливість - найтонший аромат з медовими нотками. Компанія, яка виробляє даний продукт, надає величезного значення дубовим бочок, в яких витримується напій. Тому цей сорт віскі зберігається тільки в найкращих, які існують на ринку. Раніше такі бочки використовували для витримки хересу, мадери або бурбона.

японський віскі

У Країні висхідного сонця для виробництва віскі використовують рис, кукурудзу і просо. Технологія близька до шотландської, але сировину на торфі японці не сушать.

Найбільш популярні марки - Yamazaki, Hibiki, Nikka, Suntory, Hakushu Single Malt Whisky.

Найбільш популярні марки - Yamazaki, Hibiki, Nikka, Suntory, Hakushu Single Malt Whisky

Канадський віскі

Канадські напої відрізняються більшою міцністю в порівнянні зі своїми європейськими родичами. В якості основної сировини для виробництва використовується жито. Віскі в Канаді виробляють всього дев'ять підприємств, і більшу частину напою вживають самі канадці. Як правило, п'ють його з колою або іншими газованими напоями.

Одні з найпопулярніших марок - Canadian Club Classic, Seagram's VO, Seagram's Crown Royal.

Кращий американський віскі

В Америці частіше цей напій називаю бурбоном, для його виробництва використовується як мінімум 51% кукурудзи, а частка решти сировини доводиться на жито і ячмінь.

Виник віскі на території Америки завдяки ірландським і шотландським переселенцям, які, проживши якийсь час на новій землі, досить скоро зрозуміли, що привозити цей напій з батьківщини дуже накладно. При перших спробах організувати виробництво з'ясувалося, що в Америці немає такої кількості і якості ячменю, як на батьківщині. Тоді вирішили спробувати використовувати кукурудзу, і в результаті отримали дешевий і відносно непоганий продукт.

Відрізняється бурбон від шотландського віскі способом витримки, для якої використовуються не старі, а нові бочки з дуба, внутрішні поверхні яких американці сьогодні обпалюють за особливою технологією. Це надає американському віскі додаткових смакових характеристик.

Проблему, куди подіти використані бочки, американські виробники вирішили просто - їх стали продавати шотландцям, які використовують тільки старі бочки.

Проблему, куди подіти використані бочки, американські виробники вирішили просто - їх стали продавати шотландцям, які використовують тільки старі бочки

В Америці існує 10 основних видів цього напою, але всі вони відрізняються від шотландського більш м'яким смаком.

За результатами конкурсу, який щорічно проводиться журналом World Whiskies Awards, був названий найкращий американський віскі - Parker's Heritage Collection.

Серед найбільш поширених можна виділити:

 • Jack Daniels
 • Jim Beam
 • Wild Turkey
 • Old Virginia

Бурбон вважається офіційним напоєм Америки, серед місцевих жителів він дуже популярний. Інші народи, на території яких проводиться віскі, також вважають його одним з улюблених напоїв. У світі існує величезна кількість різних марок, і для кожної з них знаходяться свої шанувальники. Але все ж більшість поціновувачів цього благородного напою стверджують, що найкращі сорти віскі виробляють в Шотландії та Ірландії.

Який віскі подобається Вам, і чому? Поділіться своєю думкою в коментарі .

Який же ірландський віскі краще?
Який віскі подобається Вам, і чому?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача