Статьи

Кращий ноутбук на 2015 рік

 1. MacBook Air 13 і Dell XPS 13 2015 - найкращі для більшості застосувань
 2. MacBook Air 2015 і 2014
 3. Dell XPS 13 2015
 4. Кращий ігровий ноутбук
 5. MacBook Pro 15 with Retina display - кращий ноутбук для роботи (серйозної роботи)
 6. Ноутбуки трансформери
 7. Ноутбуки виходячи з бюджету
 8. Ноутбук за 15000 рублів
 9. Ноутбуки до 25 тисяч
 10. 25000-35000 рублів
 11. додатково

Продовжу традицію і в цей раз напишу про кращих, на мій погляд ноутбуках для покупки 2015 році Продовжу традицію і в цей раз напишу про кращих, на мій погляд ноутбуках для покупки 2015 році. З огляду на те, що всі кращі ноутбуки за ціною перевалили прийнятну для багатьох звичайних громадян, свій рейтинг ноутбуків планую побудувати наступним чином: спочатку - дійсно кращі (як я вважаю) для різних застосувань: повсякденного використання, ігрові, мобільні робочі станції, без оглядки на ціну . Потім напишу про тих, які будуть оптимальними при конкретному бюджеті: до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 15-25 і 25-35 тисяч рублів (ну а якщо у вас більше, можете вибирати з першої частини рейтингу або просто по характеристикам і відгуками, вам уже є з чого вибрати). оновлення: Кращий ноутбук 2019 року

Так як зараз лише початок року і, більш того, в цьому році я очікую виходу Windows 10 і процесорів Intel Skylake, що в сумі може дати дуже цікаві пристрої, список буде оновлений пізніше, так що якщо вам не потрібен ноутбук прямо зараз і не знадобиться в найближчі 6-10 місяців, будьте готові до того, що ТОП ноутбуків на той час зміниться.

MacBook Air 13 і Dell XPS 13 2015 - найкращі для більшості застосувань

На місці цих двох пристроїв в минулий раз був той же Air і Sony Vaio Pro 13. Але Vaio все. Чи не виробляє більше Sony ці ноутбуки. Зате є дуже крутий Dell XPS 13. До речі, якщо ви шукаєте самий-самий ультрабук, то ці два примірника ідеально підходять.

MacBook Air 2015 і 2014

Так само, як і в минулому році, не будучи «маководов», почну з Apple MacBook Air 13. Цей ноутбук не зазнав істотних змін за останні 3 роки, але все так само залишається одним з кращих для звичайного користувача, причому не тільки при використанні OS X, але і Windows, встановленої в Boot Camp.

MacBook Air підійде буквально для всього - роботи з документами і фото (ну да, дозвіл екрана може бути замало, але це не настільки критично на невеликих діагоналей), кодинга і розваг. І, хто ще не знає, цей ноутбук дає реальні 10-12 годин роботи від акумулятора і не тільки з приглушеною підсвічуванням екрану в бездіяльності.

І, хто ще не знає, цей ноутбук дає реальні 10-12 годин роботи від акумулятора і не тільки з приглушеною підсвічуванням екрану в бездіяльності

Хіба що трива ігр можливостей замало, але і тут не все так погано: введіть в YouTube фразу Intel HD 5000 gaming (для моделі 2014 роки) або Intel HD 6000 gaming (для MacBook Air 2015), щоб подивитися продуктивність використовуваного тут інтегрованого відео в іграх - знаєте, в останньому випадку навіть Watch Dogs виглядає цілком іграбельним.

Днями Apple повідомила про те, що MacBook Air 2015 оснащений процесорами Intel Broadwell, а швидкість роботи SSD в 13-дюймових моделях подвоїться (оновлений Air вже можна замовити в російському Apple Store).

Зазначу тут, що купуючи зараз модель 2014 року, ціна на яку (в базовій конфігурації) в роздрібних магазинах коливається в районі 60 тисяч рублів, ви можете заощадити, майже не програвши в технічних характеристиках. Думаю, оновлений Air за такою ціною купити вже не вийде (на Apple Store - 77990 за базову 13-дюймову модель).

А як же новий MacBook з 12-дюймовим Retina дисплеєм? - запитає допитливий читач. Про цю новинку я поміркувати в кінці статті, кому цікаво.

Dell XPS 13 2015

Модель Dell XPS 13 поточного року з процесорами Broadwell і Windows 8.1 на борту до Росії ще не доїхала (вже скоро повинна). Але вже заочно, спираючись на іноземні огляди, можна віднести цей ноутбук до кращих.

XPS 13 дорожче MacBook Air 13 (у нас), але має менші розміри при тій же діагоналі екрана, живе від батареї менше (близько 7 чесних годин), зате пропонує широкий набір конфігурацій, включаючи сенсорний екран 3200 × 1800 (а можна просто Full HD без сенсора).

XPS 13 дорожче MacBook Air 13 (у нас), але має менші розміри при тій же діагоналі екрана, живе від батареї менше (близько 7 чесних годин), зате пропонує широкий набір конфігурацій, включаючи сенсорний екран 3200 × 1800 (а можна просто Full HD без сенсора)

Ця стаття не є детальним оглядом кожного ноутбука, а тільки їх перерахуванням, але згадаю і «бездоганний» за відгуками корпус з вуглецевого волокна і зручну клавіатуру і великий зручний, добре працює тачпад.

Додатковою перевагою ноутбука від Dell може виявитися наявність конфігурацій без Windows (з Linux), як це було на попередніх моделях XPS 13 Developer Edition.

Кращий ігровий ноутбук

Знаєте, якщо в цьому розділі писати про дійсно кращих ігрових ноутбуках, таких як:

 • MSI GT80 Titan SLI і MSI GS70 2QE Stealth Pro
 • New Razer Blade
 • Gigabyte P37X (поки не продається, але думаю скоро)
 • Dell Alienware 18

Те при погляді на їх ціну (150-300 тисяч рублів, в середньому) виникає дискомфорт і сумніви в свідомості таких рекомендацій. Це як рекомендувати Mac Pro в якості гарного домашнього ПК. Так що обов'язково напишу про більш реальні для покупки ігрових ноутбуках, коли перейдемо до бюджетів.

Ну а поки можна помилуватися. Отже, кращий ігровий ноутбук MSI GT80 2QE Titan SLI - чотирьохядерний Core i7 4980HQ, дві відеокарти GeForce GTX 980M в SLI, 18 з гаком дюймів Full HD (розширення вище для ігор на сьогоднішній момент скоріше мінус, ніж плюс), відмінне аудіо Dynaudio з вбудованим сабвуфером, відмінна для ігор клавіатура, продуманий апгрейд ноутбука користувачем і 121 FPS в Far Cry 4 на ультра. Ціну можете знайти самі.

MacBook Pro 15 with Retina display - кращий ноутбук для роботи (серйозної роботи)

Під ноутбуком для роботи я маю на увазі мобільну робочу станцію, на якій можна легко і з задоволенням монтувати відео, користуватися CAD програмами, займатися ілюстрацією і ретушшю і, по суті, чим завгодно ще. Якщо роботою вважати використання Word, Excel і браузера, тут підійде будь-який ноутбук, а кращими будуть перераховані в першому пункті цього рейтингу.

І в цьому пункті я вважаю правильним розмістити MacBook Pro 15 з екраном Retina, нехай і не отримав поки процесорів 5-го покоління і новий тачпад (на відміну від 13-дюймової моделі початку 2015 року), але як і раніше нікому не поступається за сукупністю характеристик: продуктивність, екран, надійність, вага і час автономної роботи.

І в цьому пункті я вважаю правильним розмістити MacBook Pro 15 з екраном Retina, нехай і не отримав поки процесорів 5-го покоління і новий тачпад (на відміну від 13-дюймової моделі початку 2015 року), але як і раніше нікому не поступається за сукупністю характеристик: продуктивність, екран, надійність, вага і час автономної роботи

Крім цього, торкаючись ціни можу звернути увагу на те, що у рітейлерів ці ноутбуки поки можна знайти за ціною на 30% нижче, ніж на офіційному Apple Store (старі поставки, мабуть) і ціна ця нижче ніж на багато сьогоднішніх Windows аналоги (або приблизно дорівнює їм).

Ноутбуки трансформери

Тепер про ноутбуках, які можуть бути планшетами і планшетах, які можна використовувати як ноутбук. Тут би я виділив Lenovo Yoga 3 Pro і Microsoft Surface 3 Pro (який в 2015 році повинен оновитися до 4-ї версії) як кращих представників категорії.

Другий не є ноутбуком, але зате оснащується пером і може використовуватися в його ролі після придбання фірмової клавіатури. Обидва мають шикарні екрани, гідну продуктивність в Windows 8.1, результати тестів і хороші відгуки. Особисто для мене (а весь цей огляд дуже суб'єктивний) цінність таких пристроїв, а також їх надійність і комфорт при використанні трохи сумнівні, але багато хто користується і задоволені.

Ноутбуки виходячи з бюджету

Настав час перейти до звичайних людських ноутбуків в 2015 році, які купують більшість з нас, не готові віддавати вартість автомобіля за пристрій, застаріваюче в рази швидше, ніж авто. Почнемо.

Примітка: актуальні ціни я аналізую з використанням Яндекс Маркет і орієнтуюся на мінімальні у всеросійських роздрібних мережах.

Ноутбук за 15000 рублів

За таку ціну мало що можна купити. Це буде або нетбук з екраном в 11 дюймів або 15-дюймовий простий ноутбук для навчання і офісної роботи.

З перших на сьогодні я можу рекомендувати ASUS X200MA. Звичайний нетбук, але на відміну від своїх побратимів по цеху має 4 Гб оперативної пам'яті, що дуже добре.

Звичайний нетбук, але на відміну від своїх побратимів по цеху має 4 Гб оперативної пам'яті, що дуже добре

З 15-дюймових, напевно, порекомендував би Lenovo G50-70 в конфігурації без ОС з процесором Celeron 2957U, який можна знайти за вказану ціну.

Ноутбуки до 25 тисяч

Одне з кращих пристроїв в цій категорії сьогодні, по-моєму, ASUS X200LA c Core i3 Haswell, 4 Гб пам'яті і вагою 1.36 кг. На жаль, екран 11.6 дюймів багатьом може не підійти.

Якщо потрібен більший екран, можна взяти DELL Inspiron 3542 з 15.6-дюймовим екраном, в конфігурації з чипом Pentium Dual-Core 3558U і з Linux, як раз укладетеся, а ноутбук дуже навіть непоганий.

25000-35000 рублів

Почну я, мабуть з нижньої планки і Acer ASPIRE V3-331-P9J6 - нова недорога модель від Acer з Intel Broadwell, хорошим временим життя від акумулятора і вагою в півтора кілограми. Відгуків по ньому поки немає, але припускаю, що це буде дуже хороший бюджетний ноутбук.

Наступний ноутбук від Dell вже фігурував в попередньому пункті, але на цей раз мова про Inspiron 3542 з Intel Core i5 4210U, Windows 8.1 і, нарешті, дискретною графікою NVidia GeForce 820M, тобто цей ноутбук вже підійде для ігор (близько 29 тисяч рублів).

Ну а по верхній планці діапазону я знову порекомендую той же Dell Inspiron 3542, але вже з Core i7 4510U, GeForce 840M 2 Гб і 8 Гб оперативної пам'яті - це вже дуже гідно і підійде і для ігор, і для досить серйозної роботи.

додатково

В кінці хочу поміркувати про доцільність поновлення ноутбука на початку 2015 року та про новий MacBook, як обіцяв вище.

Перш за все, мені здається, що якщо відсутня гостра необхідність в новому ноутбуці, то саме зараз має сенс почекати виходу пристроїв з Skylake (які, імовірно, будуть поставлятися десь у другій половині року) і Windows 10 (тут не все ясно, є чутки, що запустять до вересня або пізніше восени).

Чому? По-перше, Skylake з великою ймовірністю принесе приріст автономності, продуктивності і зменшить розміри пристроїв. По-друге, в тому, що стосується ноутбуків, звичайному користувачеві краще купувати їх з тієї операційною системою, якій він буде користуватися в подальшому. Незважаючи на те, що оновлення з Windows 8 і 7 до 10 буде безкоштовним, краще мати відразу налаштовану під ваше обладнання Windows 10, в тому числі і в образі відновлення. А ця версія системи, думаю, довго буде актуальною (порівняно з Windows 7).

Ну і трохи про новий MacBook 2105 на Core M, з 12-дюймовим Retina дисплеєм і без вентиляторів в системі охолодження. Чи варто купувати такий пристрій?

Чи варто купувати такий пристрій

Якщо ви і без мене купуєте все новинки Apple, то тут мені порадити нічого. А ось якщо роздумуєте про доцільність такої покупки, то, знаєте, я і сам в сумнівах. А тому трохи думок списком:

 • Відсутність вентилятора і повітропроводів - це відмінно, давно цього чекав, пил - головний ворог ноутбуків, на мій погляд (втім, вентилятора і щілин немає і у мого ARM Chromebook)
 • Вага та розміри - відмінно, то що потрібно.
 • Автономність - обіцяють гарну, але, звичайно, тут MacBook Air краще.
 • Екран. Retina. Не знаю, чи потрібен він на таких діагоналях більшості користувачів і виправдана додаткове навантаження і енергоспоживання за рахунок більшого дозволу, а тому не стану оцінювати.
 • Продуктивність - з цього моменту починаються сумніви. З одного боку, якщо подивитися тести Yoga 3 Pro зі схожими специфікаціями і процесором Core M, то для багатьох завдань продуктивності у нового MacBook (тестів для якого поки немає) повинно вистачити. З іншого, в обробці зображень і відео, інших ресурсоємних сценаріях роботи, швидкість роботи мало не в два рази нижче ніж у Air з 4 Гб пам'яті. А з урахуванням того, що ці операції часто будуть виконуватися в Turbo Boost, тут і з часом автономної роботи від батареї можуть виникнути проблеми.
 • Ціна - та ж, що у Air з 256 Гб SSD і 8 Гб RAM (а це базова конфігурація New MacBook).

Загалом, мені б новий MacBook міг підійти для роботи, але я сильно сумніваюся, що я зможу з комфортом тестувати програми в віртуальній машині на ньому або монтувати свої прості YouTube відео. У той час як на Air це можна досить-таки непогано робити.

Дуже цікавий пристрій, хотілося б спробувати. Але сам я взагалі-то чекаю, коли смартфон буде єдиним комп'ютером для всіх завдань, підключаючись при необхідності до будь-якої периферії, екранів і до решти. Щось хлопці з Ubuntu в цьому плані обмежилися лише демонстраціями.

А раптом і це буде цікаво:

А як же новий MacBook з 12-дюймовим Retina дисплеєм?
Чому?
Чи варто купувати такий пристрій?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача