Статьи

Кращі подкасти для вивчення англійської мови


Подкаст - це аудіофайли, найчастіше в форматі MP3, або відеофайли, часто в форматі потокового flash-відео FLV, які поширюються через Інтернет. Подкасти, як правило, мають певну тематику, і випускаються з певною періодичністю. Створенням подкастів можуть займатися як звичайні люди, так і великі теле- і радіо-компанії.

Подкасти можуть бути будь-якої тривалості, від декількох хвилин до декількох годин. Умовно їх можна розділити на дві категорії: автентичні і створені спеціально для тих, хто вивчає іноземні мови. Існує величезна безліч ESL / EFL подкастів, призначених для учнів різних рівнів, і присвячених різним темам.

Я зазвичай ставлю прослуховування подкастів в якості домашнього завдання, хоча іноді використовую їх і для аудіювання в класі, за умови, якщо вони досить короткі, не довші 10 хвилин. Учням від рівня Intermediate і вище можна сміливо рекомендувати слухати автентичні подкасти, наприклад, на BBC News. Якщо учні жваво цікавляться якою-небудь темою, будь то садівництво, фотографія, кулінарія або виховання дітей, можна порекомендувати їм знайти подкаст з даної тематики, і регулярно прослуховувати його у вільний час, в якості додаткового завдання, і просто для самоосвіти.

До більшості навчальних подкастів додається скрипт (текстова версія), а також вправи і рекомендації по їх виконанню, в деяких випадках - список корисних слів і виразів.

Абсолютна більшість подкастів можна слухати і скачувати безкоштовно, але для отримання доступу до скриптів і вправ часто необхідно оформити підписку, яка коштує близько 10-20 $ за 30 днів.

Подкаст можна як завантажити собі на комп'ютер, так і підписатися на нього по RSS.

Нижче Ви можете знайти список найбільш популярних подкастів, які, думаю, виявляться корисними для всіх, хто вивчає англійську мову.

1. ESL Podcast - дуже якісний ресурс, корисний від рівня Pre-Intermediate. Подкасти начитані повільно, чітко, використовуються тільки прості фрази і вирази, так як творці вважають, що учні отримують максимальну користь з прослуховування тих аудіо-матеріалів, які вони розуміють практично повністю. Самі подкасти безкоштовні, розробки до них доступні по платній підписці, від 10 $ за 30 днів.

2. BusinessEnglishPod.com - чудовий ресурс для вивчення бізнес-англійської. Сайт частково платний, безкоштовно можна тільки послухати самі подкасти, а ось для отримання доступу до скриптів, завданням і вправам необхідно буде оформити підписку і стати Premium Member.

Теми подкастів - співбесіди, презентації, подорожі, ділові переговори, зустрічі. Сайт регулярно оновлюється. Розрахований на досить високий рівень володіння англійською, від Upper-Intermediate.

3. BBC Learning English - один з найбільших і найбільш відомих ресурсів з аудіо-матеріалами. Всі подкасти по-справжньому цікаві, корисні, і, що приємно, абсолютно безкоштовні.

У розділі General and Business English є чудовий підрозділ 6 Minute English, який підійде для початківців учнів, від впевненого Pre-Intermediate. Можна завантажити повний скрипт в PDF, плюс даються визначення слів і виразів, які можуть викликати труднощі, а також посилання на схожі статті.

4. VOA Special English - подкаст, який буде цікавий на початкових (але не нижче Pre-Intermediate) рівнях.

Відмінними рисами подкасту є максимальне спрощення словника (до 1500 базових слів), короткі прості речення, відсутність ідіоматичних виразів, повільний темп мови і чітку вимову, що дозволяють розуміти кожне слово.

На сайті можна скачати повний транскрипт в PDF, є також ресурси для викладачів - вправи до підкастів і рекомендації по роботі з ними.

5. SpotlightEnglish багато в чому схожий на VOA. Тут також спрощена лексика, темп мови повільний, не більше 90 слів за хвилину, що в 2 рази повільніше звичайної мови, пропозиції короткі і прості, тому подкаст комфортно слухати вже на рівні Pre-Intermеdiate. До кожного аудіофайлу додається скрипт. Особливість сайту - це християнська спрямованість багатьох матеріалів, що може бути неприйнятним для деяких учнів.

Ви використовуєте подкасти для викладання та вивчення іноземних мов? Які подкасти Вам подобаються найбільше? Поділіться своїми знахідками в коментарях!

поділіться записомВи використовуєте подкасти для викладання та вивчення іноземних мов?
Які подкасти Вам подобаються найбільше?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.