Статьи

Користувачі запідозрили «Яндекс.Навігатор» в стеженні за власниками Android-смартфонів

Днями в «Яндекс.Навігатор» з'явилася функція голосової активації, завдяки якій водії можуть віддати додатком команду голосом, не відволікаючись від дороги. Досить вимовити слово «Яндекс» - і навігатор зрозуміє, що звертаються саме до нього.

Але через деякий час після установки оновлення в мережі почали з'являтися скарги на те, що в смартфонах швидко розряджається батарея, навіть якщо додатком не користуватися. Дехто копнув глибше і розкрилася неприємна деталь: «Яндекс.Навігатор» з активованою функцією розпізнавання голосу безперервно пише звук з мікрофона мобільного гаджета в файл stream.wav на карту пам'яті.

Більш того, один з російських користувачів, співробітник компанії Mars Incorporated, виявив, що в цьому файлі записані всі його розмови і телефонні дзвінки за останні пару днів. Лише після примусового відключення голосової активації в «Яндекс.Навігатор» запис в файл припинилася.

Навігатор» запис в файл припинилася

Російські користувачі запідозрили, що «Яндекс.Навігатор» безперервно пише звук в файл stream.wav на карту пам'яті

Через деякий час в мережі з'явилося оновлення додатка, причому в виправленої версії запис потокового аудіо в файл на карті пам'яті вже не ведеться. Проте, неабияк налякані користувачі, дотримуючись принципу «Якщо ти параноїк, це ще не означає, що за тобою не стежать», зробили помилковий висновок, що виправлення бага призвело лише до того, що тепер «Яндекс.Навігатор» записує аудіо нема на карту пам'яті, а відправляє в потоковому режимі відразу на сервери Яндекс. Деякі фахівці навіть порадили заблокувати цьому додатку доступ до мікрофона або ж взагалі відмовитися від його використання до перевірки всіх обставин. Відзначимо, що кілька років тому «Яндекс» вже підозрювали в шпигунстві за комп'ютером користувача через утиліту Punto Switcher 3.1.1, яка розповсюджується безкоштовно під брендом цієї пошукової системи.

Однак, що вийшло сьогодні розлоге пояснення самої компанії «Яндекс» з приводу помилки в попередній версії навігатора розвіяло всі сумніви. Як виявилося, в налагоджувальної версії звук спеціально записувався на sd-карту, щоб розробники могли поїздити з особливою складанням «Навігатора» і позбирати тестове оточення в реальних умовах, для подальшого навчання на них голосових технологій. У фінальній версії запис звуку була відключена, проте в Мережу помилково виклали саме отладочную версію. В результаті, в процесі руху, коли сесія «Навігатора» тривала досить тривалий час, звукові семпли могли виростати до декількох гігабайт. І користувачі помітили це вже через кілька годин після запуску. Тільки тоді в «Яндекс» усвідомили, що в продакшн потрапив помилковий код, який планувалося використовувати виключно для внутрішнього тестування.

Нагадаємо, раніше українським користувачам став доступний додаток «Яндекс.Транспорт». Як з його допомогою економити час при поїздці на громадському транспорті читайте в нашому огляді .

джерела: Eugeniy Strokin , Habrahabr

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача