Статьи

Корисні програми для DVD в Linux

  1. Відновлення та резервування даних
  2. k9copy
  3. установка регіону
  4. створення обкладинки
  5. Kover
  6. Каталогізація відео.

Розберемо декілька корисних утиліт, які допоможуть вирішити проблему з відновленням інформації, змінити регіон, створити обкладинку для диска і спростити роботу з колекцією фільмів. При написанні цих рядків використовувався дистрибутив Kubuntu, всі описані утиліти є в репозитарії, цього дистрибутива. Як в інших точно не знаю, але не думаю, що їх сильно ховають.

Відновлення та резервування даних

DVD і CD диски на жаль, не вічні. Природне старіння, необережне поводження в результаті якого з'являються подряпини деякі сектори диска можуть не читатися і як результат не можливо скопіювати файл. Найпростішим способом зберегти інформацію це її продублювати. Але в цьому випадку витрата дисків збільшується, крім того, при великій їх кількості виникає проблема зберігання. Тут вам прийде на допомогу утиліта dvdisaster. Вона вміє читати дані з пошкоджених дисків, сканувати диски на наявність помилок і найголовніше відновлювати інформацію з пошкоджених носіїв. Для відновлення інформації застосовується окремий файл, який містить код корекції. У цей файл заноситься якийсь образ диска - контрольні біти перешкодостійкого коду Ріда-Соломона. Розмір цього файлу в залежності від установок становить від 15 до 64 відсотків від розміру інформаційного диска. У разі якщо диск з інформацією не читається, то утиліті вигодовується створений з нього образ і файл містить код. Якщо кількість помилок відносно невелике, то dvdisaster здатний відновити інформацію. Єдине, але файл корекції повинен бути створений відразу ж після запису диска на носій, тобто до того як він перестане читатися.

Для установки в (K) Ubuntu необхідно ввести.

$ Sudo apt-get install dvdisaster dvdisaster-doc

В репозитарії версія зазвичай запізнюється, тому можливо варто завантажити з сайту вихідні тексти проекту і встановити новішу версію. Крім Linux доступні версії для FreeBSD, і Windows. Розпочато портирование під Mac OS X.

З dvdisaster можна працювати, використовуючи графічний Інтерфом, так і вводячи команди в терміналі.

Після установки слід зайти в Preferences і виставити деякі параметри роботи. Наприклад, у вкладці General можна виставити автоматичне додавання розширень файлів «Automatically add .img and .ecc file suffixes». Тут же можна автоматизувати деякі операції. Так установка Сreate error correction files after reading image error correction files creation дозволить одним клацанням створити образ диска, а потім і файл корекції. Якщо вибрати Remove image after, то після створення файлу корекції образ буде видалений. Вкладка Read & Scan дозволяє вказати параметри читання пошкоджених дисків. Можливі варіанти Linear і Adaptive, останній призначений для особливо важких випадків. Тут же в поле Read / Scan from sector ... to sector, можна вказати окремі сектори диска, які необхідно вважати утиліту. А вибір Skip sector after read error дозволить пропустити вказану кількість секторів після виявлення помилки читання. Хоча така опція і прискорює створення образу, але в разі використання великого значення, коректор може і не виправити помилку. У вкладці Error Correction виставляємо кількість коригувальних біт. Пропонується на вибір кілька варіантів: Normal (14,3%), High (33.5%), вручну Other і в мегабайтах Use at most. Тепер задаємо в Image file selection розташування і ім'я файлу образу, а в Error correction file selection - ім'я файлу корекції. Після чого натискаємо Read. Якщо в установках не вибрано автоматичне створення файлу корекції, після того як буде створений файл образу, натискаємо Create. Вибір Compare дозволить порівняти обидва файли, натискання на Fix створить файл в якому будуть скориговані помилки і нарешті, щоб візуально оцінити стан диска натискаємо Scan (див.рис.). Зліва буде виведений графік показує швидкість читання даних, а праворуч діаграма показує стан диска, на якій червоним кольором будуть відображені не читані сектора.

k9copy

Для повного копіювання DVD диска, наприклад з метою створення його резервної копії можна використовувати кілька утиліт, але напевно однією з найпростіших і наочних у використанні є k9copy (http://k9copy.sourceforge.net/). Установка аналогічна попереднім утилітам, вводимо в терміналі

$ Sudo apt-get install k9copy

Вставляємо DVD диск в привід, і запускаємо k9copy. Як бачите з малюнка, утиліта не має великої кількості опцій, тому працювати з нею дуже легко.

Якщо в системі кілька приводів, то в Input Device вибираємо той, з якого буде зчитуватися інформація, а в Output Device, куди буде записуватися, як варіант вказується запис в образ. Перейшовши в Setting можна виставити автоматичну запис на диск по закінченню створення образу. Далі щоб програма визначила вставлений диск, натискаємо File - Open, після чого буде показана його структура. Для того щоб в відеодисках при копіюванні було збережено оригінальне меню, ставимо галочку в Keep original menus. Тепер, коли все готово для початку процесу копіювання натискаємо Copy. Через кілька хвилин у вас буде повна копія диска.

установка регіону

Як відомо, щоб регулювати поширення DVD дисків використовуються коди регіонів. Диски створені для певного регіону гратимуться тільки на приводах мають такий же регіон. Країни колишнього Радянського Союзу віднесені до 5 регіону. Мені особисто поки не траплялися DVD приводи, які мають встановлений код регіону, але судячи з питань на форумах іноді виникає необхідність в установці і зміні такого коду. У цьому вам допоможе невелика утиліта regionset (http://linvdr.org/projects/regionset/). Для установки regionset в Kubuntu слід ввести команду.

$ Sudo apt-get install regionset

Після чого запускаємо, набравши в консолі.

$ Regionset regionset version 0.1 - reads / sets region code on DVD drives Current Region Code settings: Phase: II type: NONE vendor resets available: 4 user controlled changes resets available: 5 Would you like to change the region setting of your drive? [Y / n]: 5

Як бачите в використовуваному мною приводі, код регіону не встановлено. В останньому рядку було запропоновано це зробити. Але, використовуючи regionset, слід пам'ятати, що деякі приводи дозволяють змінити код регіону всього п'ять разів, після чого така можливість буде заблокована. Крім того утиліта за замовчуванням в якості DVD пристрої приймає / dev / dvd, якщо у вашому дистрибутиві такого посилання немає, то слід її створити, або примусово вказати на файл пристрою.

створення обкладинки

Щоб записаний DVD диск виділявся серед інших, його слід, як-то відзначити. Найпростішим варіантом є використання маркера, але це не красиво, та й інформації на диск, таким чином, багато не помістиш. Тому розглянемо утиліти, за допомогою яких можна створити обкладинку в Kubuntu. наприклад KoverArtist. Встановлюється він також просто

$ Sudo apt-get install koverartist
Після чого ярлик для запуску поміщається в меню Mультімедіа. Для створення обкладинки пропонується три вкладки. У вкладці поміченої цифрою 1 в полях Disk Title (optional) і Disk contents заповнюється додатковий заголовок і склад диска, який буде надрукований на тильній стороні. У вкладці Options вибирається фоновий колір, або зображення, відповідно для першої (Front) і другий (Back) обкладинок. Використовуючи список, що випадає Postion, вибираємо розміщення малюнка (обрізати, розтягнути, розмножити та інше). Включення опції Wrap image around font and back page призведе до того, що зображення як би оберне диск. Тобто частина поміститься на верхню сторону друга частина на нижню. Нижче вибирається шрифт і ефекти, з якими буде виводитися складу диска, і бічні написи. Основне зміст вводиться на першій вкладці Project. Тут також доступні всілякі ефекти і настройки шрифту. Рядок Number of disks дозволить створити серію однотипних обкладинок, які будуть відрізнятися тільки Disk Title (optional) і Disk contents. Дуже зручно.
$ Sudo apt-get install koverartist   Після чого ярлик для запуску поміщається в меню Mультімедіа

Kover


Інша програма називається Kover. Від KoverArtist його відрізняє підтримка баз CDDB (freedb.org), тому якщо інформація є в цій базі, то вам не треба буде вводити її вручну. Після запуску kover створюється новий проект.

Інша програма називається Kover
Тема диска вводиться в рядку Title, а склад в Contents. Такого розгалуженого меню як в KoverArtist тут немає. У Kover для кожної складової (заголовок, склад, бічні панелі) можливо, змінити тільки, змінити вид шрифту і його розмір. Використовуючи кнопки Backgro und можна виставити колір фону, а натиснувши Image Embedding вказати фонове зображення. У вкладці три однакових поля. В яке місце на обкладинці буде поміщений обраний малюнок, залежить від установок Target. За замовчуванням Target вказує на ліву лицьову сторону (Front, left side), тому якщо не зміните, це значення все три зображення будуть накладені один на одного. Натиснувши на кнопку Options і виставивши кількість дисків в СD-Number можна виставити номер диска.

Каталогізація відео.


Розмір сучасних жорстких дисків дозволяє тримати на них велику кількість фільмів, плюс частина фільмів традиційно знаходиться на CD / DVD дисках. Згодом розібратися з цією колекцією стає не просто. Вихід використання спеціальних каталогізаторів. Пошукавши за допомогою apt - cache search, мені вдалося знайти одну з зручних програм. Називається вона GCfilms. Для установки вводимо. $ Sudo apt-get install gcfilms
Послечегозапускаем. Головне вікно програми розділене на дві області.
Розмір сучасних жорстких дисків дозволяє тримати на них велику кількість фільмів, плюс частина фільмів традиційно знаходиться на CD / DVD дисках
Зліва вибираються фільми, в вікні розташованому праворуч виводиться вся інформація про нього. Щоб додати новий фільм, натискаємо New movie і заповнюємо основні поля в трьох вкладках:
- General - загальна інформація про фільм. Тут можна виставити малюнок, вказати виробника, жанр, в Minimum Age вибирається мінімальний вік, рекомендований для перегляду фільму, в Cast поміщається список акторів, а в Synopsis короткий опис фільму. Натиснувши Fetch Information можна автоматично заповнити поля використовуючи бази в Інтернеті.
- Details - тут вказується, власний рейтинг фільму, галочка в Viewed покаже, що фільм вже переглянутий, якщо файл знаходиться на жорсткому диску, то використовуючи Open вказуємо шлях до нього, а натиснувши Informations відразу ж заповнюємо поля про тривалість, кодеку та інше.
- Lending - також дуже корисна вкладка, тут вказується інформація про те, коли і кому ви віддали цей фільм до того ж вибравши боржника в списку Borrower, ви можете відіслати йому e - mail з нагадуванням.
Повідомлення надісланого боржникам можна змінити, зайшовши в меню Configuration - Borrowers. При цьому можуть використовуватися деякі шаблони. Так% 1 буде замінений ім'ям боржника,% 2 назвою фільму і% 3 датою коли фільм був відданий.
Після заповнення інформації рекомендується заблокувати її, запобігши випадкову модифікацію, для цього використовуємо однойменний пункт в Edit. Крім боротьби з боржниками, в GCfilms зручно реалізована можливість пошуку інформації по всіляких критеріям (Не переглянуті, чи не віддані, актори, жанр та інше).
І крім того список фільмів може бути конвертований в файли декількох форматів: CVS, HTML, XML (в тому числі і зрозумілий Tellico - ще одним менеджером колекцій KDE), базу SQL і архів.
На сьогодні все. Як бачите всупереч існуючій думці, в Linux є зручні утиліти дозволяють виконувати більшість повсякденних завдань. Ставляться вони навіть простіше ніж в Windows, але поширюються абсолютно безкоштовно. Linux forever!


Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача