Статьи

Конвертація віртуальних машин / дисків

  1. процес

Сьогодні хочемо розповісти про те, як конвертувати образи дисків віртуальних машин з одного формату в інший. Припустимо у нас є віртуальна машина, розгорнута в середовищі віртуалізації VMware, а ми хочемо імпортувати її в середу Hyper-V. Або ж вендор випускає дистрибутиви тільки для Hyper-V, а нам обов'язково потрібно розгорнути машину в VMware, тому що у нас вся мережа на ньому. Якщо ти зіткнувся з такою проблемою, то обов'язково дочитай цю статтю і ти знайдеш рішення.

процес

Існує декілька форматів образів віртуальних жорстких дисків, які підтримуються різними середовищами віртуалізації. Розглянемо деякі з них:

  • VMDK (Virtual Machine DisK) - формат образу віртуального жорсткого диска для віртуальних машин, розроблений VMware
  • VHD (Virtual Hard Disk) - формат файлу, який використовується для зберігання образів операційних систем, розроблений компанією Connectix, яка пізніше була куплена Microsoft і тепер використовується для образів Hyper-V. VHDX теж саме, тільки весь простір на диску повинно бути задано відразу.
  • VDI (Virtual Disk Images) - формат образу жорсткого диска гостьових віртуальних машин VirtualBox.

Якщо ти використовуєш VirtualBox - вітаю, ти можеш взяти будь-який з наявних форматів і створити віртуальну машину.

Але так вже вийшло, що формати VHD і VMDK несумісні між собою. Тому, щоб можна було використовувати VMDK в Hyper-V, а VHD в VMware, їх спочатку потрібно переконвертувати.

Отже, припустимо у нас є віртуальна машина VMware з образом жорсткого диска LOCAL-VM-disk1.vmdk, який знаходиться в папці C: \ VMDKs. Для того, щоб перенести його в Hyper-V, створимо папку, куди буде відправлений наш сконвертовані файл VHD - C: \ VHDs. Після цього, завантажити спеціальну програму від Microsoft - Microsoft Virtual Machine Converter 3.0, вона доступна за посиланням https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42497 .

id=42497

Після натискання на кнопку Download, нам запропонують завантажити 2 файли - саму програму і опис команд. Встановіть програму.

Встановіть програму

Перш ніж продовжити, переконайтеся, що версія PowerShell, яка у вас встановлена ​​3 або вище. Перевірити це можна якщо ввести команду $ PSVersiontable

Перевірити це можна якщо ввести команду $ PSVersiontable

Якщо версія нижче 3 - поновіть PowerShell, якщо 3 або вище, то продовжуємо. Для початку, необхідно вказати шлях до скрипта конвертера, для цього вводимо команду:

Import-Module 'C: \ Program Files \ Microsoft Virtual Machine Converter \ MvmcCMdlet.psd1' Import-Module 'C: \ Program Files \ Microsoft Virtual Machine Converter \ MvmcCMdlet Розташування скрипта може відрізнятися від C: \ Program Files \ Microsoft Virtual Machine Converter \, все залежить від того, який шлях був зазначений при установці програми

Команда повинна виконатися без будь-яких помилок. Якщо помилки все ж з'явилися - перевірте розташування скрипта і правильність введення. Ну або пишіть висновок помилки в коментарі - ми постараємося допомогти :)

Тепер можна приступати до конвертації. Для цього введіть наступну команду:

ConvertTo-MvmcVirtualHardDisk -SourceLiteralPath "C: \ VMDKs \ LOCAL-VM-disk1.vmdk" -DestinationLiteralPath "C: \ VHDS \" -VhdType DynamicHardDisk -VhdFormat vhd ConvertTo-MvmcVirtualHardDisk -SourceLiteralPath C: \ VMDKs \ LOCAL-VM-disk1

де:

  • C: \ VMDKs \ LOCAL-VM-disk1.vmdk - Шлях до конвертованості образу формату VMDK
  • C: \ VHDS \ - Папка, куди буде поміщений сконвертовані образ формату VHD

Після цього, можна зайти в папку, куди буде поміщений сконвертовані файл і спостерігати за тим як збільшується його розмір.

Після цього, можна зайти в папку, куди буде поміщений сконвертовані файл і спостерігати за тим як збільшується його розмір

Після того, як файл буде сконвертовані, ми побачимо наступний висновок в консолі PowerShell:

Після того, як файл буде сконвертовані, ми побачимо наступний висновок в консолі PowerShell:

Тепер можна використовувати сконвертовані файл VHD в підходящої середовищі віртуалізації Hyper-V

Ці статті можуть бути вам цікаві:

Aspx?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.