Статьи

Комп'ютер включається сам по собі

  1. Причини, «ховаються» в BIOS
  2. А може, це був лише глибокий сон?

Звучить неправдоподібно, але періодично користувачі стикаються з проблемою коли комп'ютер вимикається і відразу включається. Здавалося б - містика, як ніби хтось невидимий тихенько натиснув на кнопку включення ПК. Але оскільки в барабашек я не вірю, давайте розбиратися з ситуацією. Так може бути з кількох причин.

Перше - це поганий контакт в самій кнопці включення (через зношування або окислення пластин), з-за якого відбувається випадкове замикання ланцюга і відповідно включення ПК.

В такому випадку доведеться міняти кнопку. Щоб перевірити, в цьому причина, вимкніть два дроти, що виходять з кнопки включення від контактної планки на материнській платі, як правилом ці контакти позначені написом POWER або скорочено - PWR (в крайньому випадку завжди можна подивитися паспорт до материнке в інтернеті). Ще однією апаратної причиною таких включень ПК може бути перемикач Power-ON After Fail, в залежності від його положення, комп'ютер може включатися при появі напруги харчування. Про це варто почитати в керівництві користувача до материнської плати, в залежності від виробника справи можуть складуться по-різному.

У більшості ж випадків алгоритм поведінки ПК при появі напруги харчування встановлюється відповідними параметрами в BIOS (завантажена на мікросхему материнської плати мікропрограма).

Причини, «ховаються» в BIOS

Не варто боятися цієї абревіатури BIOS, насправді нічого страшного і незрозумілого там немає. Якщо ви пам'ятаєте, старі комп'ютери після завершення роботи операційної системи завжди доводилося вимикати, вручну натискаючи на кнопку харчування. Такий форм-фактор материнської плати, блоку живлення і системного блоку в цілому називався АТ. Тепер же сучасні комп'ютери працюють в форм-факторі АТХ, на блок живлення якого напруга подається постійно, а ось управління процесом включення ПК налаштовується в тій самій мікропрограмі. Залежно від значень відповідних параметрів ВIOS можливо і самостійне включення ПК.

Вхід в BIOS відбувається на першому етапі роботи вашого комп'ютера. Після того як він включився необхідно натиснути клавішу (як правило, це Delete або F2, але в залежності від моделі материнської плати, ноутбука, для безпосереднього входу в BIOS можуть бути використані і інші клавіші і навіть задіяні комбінації (поєднання) клавіш).

Після того як він включився необхідно натиснути клавішу (як правило, це Delete або F2, але в залежності від моделі материнської плати, ноутбука, для безпосереднього входу в BIOS можуть бути використані і інші клавіші і навіть задіяні комбінації (поєднання) клавіш)

Існує кілька варіантів інтерфейсу системи ВIOS, в яких позначення параметрів можуть бути написані по-різному, в будь-якому випадку нас цікавить розділ управління настройками харчування (Power Management Setup або якось схоже на це).

Існує кілька варіантів інтерфейсу системи ВIOS, в яких позначення параметрів можуть бути написані по-різному, в будь-якому випадку нас цікавить розділ управління настройками харчування (Power Management Setup або якось схоже на це)

Які ж параметри в цьому розділі можуть впливати на самостійне включення нашого ПК?

Які ж параметри в цьому розділі можуть впливати на самостійне включення нашого ПК

  1. Якщо ви ще про це не знали, практично будь-який комп'ютер запросто може працювати будильником! Параметр RTC Alarm Resume (ще можуть бути варіанти назви Power on by Alarm або Wake Alarm і т. П.) Управляє включенням комп'ютера за заданим розкладом. За замовчуванням значення цього параметра - Disabled. Якщо ж ви виявите значення Enabled (в результаті дій зловреда - вірусу або цікавих діточок), то за допомогою клавіш F5, F6 або Page Up, Page Down - на різних материнках можуть бути і інші варіанти, змініть його на Disabled.
  2. Ще одним «винуватцем» може бути функція Power On By Mouse або Power On By Keyboard - включення від зовнішніх сигналів при рухах мишею або при натисканні клавіш клавіатури. Тут також потрібно відключити такі можливості.
  3. До однієї з різновидів включення ПК від сигналів ззовні можна віднести функцію включення по мережі за допомогою певних пакетів даних. Такий параметр може бути позначений як Modem Ring Resume, Wake On LAN. Відповідно, теж відключаємо.
  4. За аналогією з перемикачем Power-ON After Fail в BIOS також є можливість включення ПК при подачі напруги харчування - можете пошукати цей параметр в підміню управління вбудованими пристроями (Integrated Peripherals). Постарайтеся виключити всі можливі описані вище причини.
    Як варіант пошуку проблеми - можете відключити всі зовнішні пристрої введення (миша, клавіатура, USB - периферія) і вже потім йти в налаштування BIOS. Якщо ж все марно, ви завжди маєте можливість завантажити настройки за замовчуванням, для цього можете зробити відповідні дії (наприклад, PRESS F5 TO LOAD DEFAULTS або F9: SETUP DEFAULTS) і після зберігши настройки (F10, як правило). Також «обнулити» BIOS можна шляхом вилучення хвилин на 10 ... 15 батарейки з гнізда на материнській платі, не забудьте після цього заново виставити час і дату.

А може, це був лише глибокий сон?

Напевно кожен знає, що комп'ютер може перебувати в сплячому режимі. Але не завжди можна відрізнити ПК в стані сплячки комп'ютер вимкнено. Тут все залежить від виставлених в тій же BIOS режимів енергоспоживання. Звичайний сплячий режим, коли ви чуєте роботу кольорів на процесорі і блоці живлення, тільки лише монітор згас, забезпечує режим POS (S1). Крім такого режиму існує ще режим STR (S3), коли комп'ютер виглядає повністю вимкненим, за винятком палаючого сигнального світлодіода поруч з кнопкою включення.

У такому режимі для максимальної економії споживання електроенергії відключаються і монітор, і вентилятори, і жорсткі диски, напруга подається тільки на певні вузли материнки і оперативну пам'ять. Коли ПК виходить з такого сну, з оперативної пам'яті вивантажується його робочий стан на момент відходу в сон, але цей процес займає до декількох хвилин, створюючи ілюзію довільного включення комп'ютера.

Таке може траплятися, якщо ви звикли вимикати комп'ютер через меню «Завершення роботи» (викликається після натискання кнопки Пуск), а натискаючи фізичну кнопку вимикання на системному блоці. Вся справа в тому, що система Windows пропонує кілька варіантів при натисканні на кнопку харчування. Вам потрібно всього лише у властивостях системи налаштувати параметр «Дія кнопки живлення» на Завершення роботи.

Для того щоб виключити вихід зі сну на вимогу програм-планувальників або інших подібних, які теж можуть розбудити комп'ютер подібно сигналу з клавіатури або від миші, потрібно через «Панель управління» зайти в «настройки електроживлення» Для того щоб виключити вихід зі сну на вимогу програм-планувальників або інших подібних, які теж можуть розбудити комп'ютер подібно сигналу з клавіатури або від миші, потрібно через «Панель управління» зайти в «настройки електроживлення». В налаштуваннях поточного плану електроживлення, в розділі «додаткових параметрів» знайти «Сон» і відключити таймер пробудження.

У разі, коли ви все випробували, але без очікуваного результату, переведіть в стан «Викл» вимикач на блоці живлення вашого комп'ютера У разі, коли ви все випробували, але без очікуваного результату, переведіть в стан «Викл» вимикач на блоці живлення вашого комп'ютера. Це буде 100% - ної гарантією того, що ПК більше не включиться сам по собі.

Які ж параметри в цьому розділі можуть впливати на самостійне включення нашого ПК?
А може, це був лише глибокий сон?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача