Статьи

Комп'ютер включається, але не реагує на команди |

Нерідко збої в роботі операційної системи призводять до того, що після включення комп'ютера він відразу зависає і не реагує на дії користувача. Дуже часто така проблема виникає у початківців користувачів, які не стежать за стан комп'ютера і не приділяють час обслуговування операційної системи.

Коли після включення комп'ютера він відразу зависає, то в першу чергу слід перезавантажити комп'ютер. Це можна зробити, натиснувши кнопку Reset на корпусі системного блоку. А якщо у вас ноутбук, то натиснути і утримувати її до виключення ноутбука (зазвичай 5-10 сек.). Після того як пристрій почне завантаження (до появи заставки Windows) слід натиснути клавішу F8 на клавіатурі. Після чого ви побачите меню завантаження системи, де стрілками вибираємо Безпечний режим і натискаємо Enter. Чекаємо повного завантаження і переходимо в меню Пуск (комп'ютер в безпечному режимі не повинен висіти). Відкриваємо пункт Виконати і вводимо команду msconfig, після чого натискаємо кнопку ОК. В утиліті настройки конфігурації системи переходимо в розділ Автозавантаження і знімаємо відмічені галочки всі рядки, крім антивіруса. Після цього переходимо в розділ служби і прибираємо галочки з усіх служб, які в даний момент зупинені (дивіться в стовпці Стан). Далі слід натиснути кнопку ОК і перезавантажити комп'ютер. для власників Windows 10 настройка автозавантаження програм виконується через Диспетчер завдань, який можна викликати натисканням клавіш Ctrl + Alt + Del або Ctrl + Shift + Esc.

Якщо після перезавантаження комп'ютер також зависає, то причина може критися під час встановлення зв'язку або наявності вірусу, який блокує роботу деяких файлів системи. Витягніть шнур локальної мережі з комп'ютера, а для ноутбуків вимкніть модуль Wi-Fi (для цього зазвичай використовуються спеціальні функціональні клавіші) і перезавантажити. Якщо це не допомогло, то спробуйте ще скинути настройки BIOS. Зайти в BIOS слід відразу після включення комп'ютера, натиснувши, як правило, клавішу Del, але для ноутбуків ця клавіша може бути інший (F2, F10, Esc і т.п.). У самому Біосе є пункт відновлення заводських налаштувань або заводських установок (Restore Default). Натисніть на нього і підтвердіть скидання, після чого збережіть зміни, натиснувши F10.

Просканувати комп'ютер на віруси буде проблематично, так як комп'ютер висне відразу після включення, але це можна зробити в безпечному режимі або завантажитися з LiveCD. Навіть якщо ви впевнені в своєму антивірусі, то таку перевірку варто виконати. Для цих цілей підійде будь-який оффлайн сканер, наприклад Dr.Web CureIT !

Також якщо ви помітили, що зависання комп'ютера почалися після установки якоїсь програми або після установки оновлення або після оновлення драйверів на якийсь пристрій. Те бажано видалити таку програму або оновлення, а драйвера відкотити до попередньої версії. Ести в системі включена служба відновлення, то можна спробувати відкотитися до колишньої точки відновлення, коли комп'ютер працював нормально.
Можливо, що причина зависання комп'ютера полягає в перегрів комплектуючих , Зокрема чіпа відеокарти або процесора. До речі, якщо в безпечному режимі комп'ютер також висне, як і при звичайній роботі, то найбільш вірогідна причина саме перегрів. На більшості сучасних комп'ютерів температуру основних компонентів можна подивитися в BIOS. Але можливо буде потрібно скористатися додатковими програмами, які слід запускати з безпечного режиму або з під LiveCD. Найпоширеніші програми для перевірки моніторингу стану заліза - AIDA64, CPU-Z (для центрального процесора) і GPU-Z (для відеокарт). Виявивши джерело перегріву, наприклад, чіп відеокарти, слід дізнатися причину перегріву. Їх може бути кілька. Непрацюючий вентилятор, що скупчилася пил на радіаторі або висохла термопаста між чіпом і радіатором. У будь-якому випадку, якщо у вас недостатньо знань і навичок роботи з комп'ютерною технікою, очищення радіатора, а тим більше заміну термопасти слід доручити фахівцям сервісного центру, які оперативно усунуть причину перегріву і повернуть до життя ваш комп'ютер.

Подивіться інше:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача