Статьи

Комп'ютер включається, але не реагує на команди |

Нерідко збої в роботі операційної системи призводять до того, що після включення комп'ютера він відразу зависає і не реагує на дії користувача. Дуже часто така проблема виникає у початківців користувачів, які не стежать за стан комп'ютера і не приділяють час обслуговування операційної системи.

Коли після включення комп'ютера він відразу зависає, то в першу чергу слід перезавантажити комп'ютер. Це можна зробити, натиснувши кнопку Reset на корпусі системного блоку. А якщо у вас ноутбук, то натиснути і утримувати її до виключення ноутбука (зазвичай 5-10 сек.). Після того як пристрій почне завантаження (до появи заставки Windows) слід натиснути клавішу F8 на клавіатурі. Після чого ви побачите меню завантаження системи, де стрілками вибираємо Безпечний режим і натискаємо Enter. Чекаємо повного завантаження і переходимо в меню Пуск (комп'ютер в безпечному режимі не повинен висіти). Відкриваємо пункт Виконати і вводимо команду msconfig, після чого натискаємо кнопку ОК. В утиліті настройки конфігурації системи переходимо в розділ Автозавантаження і знімаємо відмічені галочки всі рядки, крім антивіруса. Після цього переходимо в розділ служби і прибираємо галочки з усіх служб, які в даний момент зупинені (дивіться в стовпці Стан). Далі слід натиснути кнопку ОК і перезавантажити комп'ютер. для власників Windows 10 настройка автозавантаження програм виконується через Диспетчер завдань, який можна викликати натисканням клавіш Ctrl + Alt + Del або Ctrl + Shift + Esc.

Якщо після перезавантаження комп'ютер також зависає, то причина може критися під час встановлення зв'язку або наявності вірусу, який блокує роботу деяких файлів системи. Витягніть шнур локальної мережі з комп'ютера, а для ноутбуків вимкніть модуль Wi-Fi (для цього зазвичай використовуються спеціальні функціональні клавіші) і перезавантажити. Якщо це не допомогло, то спробуйте ще скинути настройки BIOS. Зайти в BIOS слід відразу після включення комп'ютера, натиснувши, як правило, клавішу Del, але для ноутбуків ця клавіша може бути інший (F2, F10, Esc і т.п.). У самому Біосе є пункт відновлення заводських налаштувань або заводських установок (Restore Default). Натисніть на нього і підтвердіть скидання, після чого збережіть зміни, натиснувши F10.

Просканувати комп'ютер на віруси буде проблематично, так як комп'ютер висне відразу після включення, але це можна зробити в безпечному режимі або завантажитися з LiveCD. Навіть якщо ви впевнені в своєму антивірусі, то таку перевірку варто виконати. Для цих цілей підійде будь-який оффлайн сканер, наприклад Dr.Web CureIT !

Також якщо ви помітили, що зависання комп'ютера почалися після установки якоїсь програми або після установки оновлення або після оновлення драйверів на якийсь пристрій. Те бажано видалити таку програму або оновлення, а драйвера відкотити до попередньої версії. Ести в системі включена служба відновлення, то можна спробувати відкотитися до колишньої точки відновлення, коли комп'ютер працював нормально.
Можливо, що причина зависання комп'ютера полягає в перегрів комплектуючих , Зокрема чіпа відеокарти або процесора. До речі, якщо в безпечному режимі комп'ютер також висне, як і при звичайній роботі, то найбільш вірогідна причина саме перегрів. На більшості сучасних комп'ютерів температуру основних компонентів можна подивитися в BIOS. Але можливо буде потрібно скористатися додатковими програмами, які слід запускати з безпечного режиму або з під LiveCD. Найпоширеніші програми для перевірки моніторингу стану заліза - AIDA64, CPU-Z (для центрального процесора) і GPU-Z (для відеокарт). Виявивши джерело перегріву, наприклад, чіп відеокарти, слід дізнатися причину перегріву. Їх може бути кілька. Непрацюючий вентилятор, що скупчилася пил на радіаторі або висохла термопаста між чіпом і радіатором. У будь-якому випадку, якщо у вас недостатньо знань і навичок роботи з комп'ютерною технікою, очищення радіатора, а тим більше заміну термопасти слід доручити фахівцям сервісного центру, які оперативно усунуть причину перегріву і повернуть до життя ваш комп'ютер.

Подивіться інше:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.